Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/324 A kérdező kommentje:

Mernok vagyok. Miert tudsz tobbet a tudomanyokrol mint en, apa?


Milyen alapon helyezed magadat folem teljesen ismeretlenul?


A prekoncepcioid korlatoznak? Ismered a tudomanyt megsem ismered a hibait? Csori, a te bajod :)


Klasszikus fizika mellett talan tanulmanyozd picit a kvantummechanikat es a biokemiat is. Akkor esetleg majd beszelhetnenk.. Esetleg. Nem mintha en akarnek melyebben belemenni ezekbe. Deee talan meg bovitsed a lataskorodet. Vagy ne :)

2015. szept. 29. 13:30
 152/324 anonim ***** válasza:
100%

"Mernok vagyok. Miert tudsz tobbet a tudomanyokrol mint en, apa?"


Mert én a mérnöki végzettségem mellett fizikus is vagyok, te meg csak egy mérnök, "apa".


"Milyen alapon helyezed magadat folem teljesen ismeretlenul?"


Nem teljesen ismeretlenül. Hozzászólásaid révén már bemutatkoztál. Szakmaiatlanok és szűklátókörűek, és még arra sem reagálsz jól, amit olvasol. Nem annak értelmezed a szavakat, amik. Neked a "bizonyíték" és "alátámasztás" egyre megy, holott még csak nem is szinonímák és jelen esetben ez a különbségtétel nagyon is fontos. Ez egy tudatlan laikustól még elmenne, de nem egy tanult értelmiségitől.


"A prekoncepcioid korlatoznak? Ismered a tudomanyt megsem ismered a hibait? Csori, a te bajod :)"


Mindazt végigolvasva, amit te itt le mertél írni április óta, akinek itt prekoncepciói vannak, az egyedül te vagy.


A tudománynak nincsenek hibái. Ez részedről pl. épp egy prekoncepció. A tudománynak módszertana van. Hibái az embernek vannak. Még ennyit sem tudsz? De az, amit mérnökként tervezel, azért az működik? Vagy az is hibás?


"Klasszikus fizika mellett talan tanulmanyozd picit a kvantummechanikat es a biokemiat is."


Ugyan nem tudom, hogy adott esetben minek és miért pont a te javaslatodra, mindenesetre kettőnk közül én voltam az, aki először említette a kvantumelektrodinamikát. Aminek én még a relativisztikus változatát is tanultam, te meg egyiket sem.


"Nem mintha en akarnek melyebben belemenni ezekbe."


Te úgy semmibe nem mész bele igazán mélyen, azt jól látni. Megelégszel azzal, hogy többet vélsz tudni egy a témában átlagosan tájékozott embernél, és ezáltal jól ledorongolhatod. Sőt, a kérdés kiírásában még azt is bevallod, hogy a szem fejlődésével kapcsolatos érvekre sem emlékszel, ahogy az izokrón kormeghatározás állítólagos "cáfolatát" sem ismered. De az evolúcióval kapcsolatos ítélededben azért marha biztos vagy.


Nem tudom, mit akarsz bizonyítani. Ülsz a gép előtt, és ahelyett, hogy észrevételeidet a témával napi szinten foglalkozó szakértőkkel ütköztetnéd, vagy keresnél egy szakmaibb fórumot, vagy legalább ilyen jellegű szakkönyveket olvasnál, átlagembereket kérdezel és mindent és mindenkit fikázol, aki csak ide merészel írni, mintha te laikusként többet tudnál bármelyik akadémikusnál. Ez egy pótcselekvés, öregem. Önkényesen szemezgetsz a "bizonyítékok" között, amelyeknek hátterét te sem látod át teljesen, holott pont ez az, amit sem a tudósok, sem a mérnökök nem tehetnek meg.


Szerintem térj vissza a kaptafádhoz, abban talán sikeresebb vagy.

2015. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/324 A kérdező kommentje:

En hibanak velem, te nem latod hibanak. Most akkor vannak hibai a tudomanynak vagy sem? A te latasmododban nincs, az en igenyszintem mellett van.


Nem tetszettek a valaszaim. Nekem sem a tiedek, 1-1. Eloiteletesek vagyunk mindketten, 1-1


Tehat a vegen lehet egyforman tevedunk mindketten? Akkor kezet ra, mar ketten vagyunk a tevedok klubjaban, de elkepzelheto hogy vannak masok is.


Byteway az hogy fizikus vagy, csak egy hobbi. Egy foglalkozas. Tanultal valamit.. Amit hasznalsz mondjuk a munkad soran. Ez semmi :)

Hasonloan keveset tudunk a valosagrol, aztan hogy mennyit velunk tudni.. Nekem nem gond leirni, hogy tanulas ellenre keveset tudok (mert tudom hogy baromsagokat tanitottak, pl. Egyetemen. Attol hogy en teljesiteni akartam egy kurzust, megtanultam valamit attol meg nem validalodnak az ott elhangzottak. Ahogyan a tudomany modszertana sem lesz hibatlan, hat meg a gyarlo emberi tenyezo.. Ez egy vallas)

2015. szept. 29. 16:16
 154/324 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezen a héten én is csak egyszer tanultam az evolúcióról, a globin molekulák aminosav-sorrendjének változása kapcsán. De ezt nem tanítják az élelmiszer-mérnökin.
2015. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/324 A kérdező kommentje:

Baromsagokat tanitanak az elelmiszermernokin, de ha eleg laza vagy akkor megtalalhatod a jo oldalat es elvezheted. Mint mindent.


A globinmoekulak aminosavsorrendje tudjatok mit nem csinal? (most hagyjuk mit csinal)

Nem adnak bizonyitekot arra, hogy x evvel ezelott az egyik felmenonk nem ember lett volna. Evolucio.. Neztem a repulogep csikokat tegnap az egen anglia felett, es azongondolkodtam hogyan lehetne felhasznalni az evolucio alatamasztasara:)


En mibol irtam dolgozatot evolucio alapjai cimu tantargyra? Virus evoliciobol. Virusok adaptaciojabol, az nem volt evolucio.


Tobbiek kutyakrol meg pintyekrol irtak, azt a pontot nem emlitette senki, hogy mind csak apro mikroevoluciorol irtunk, szo sem volt klasszikus evoluciorol, de hat hajtottunk a kreditekre :)

regi szep idok mi? :))

2015. szept. 30. 07:32
 156/324 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégis mi a fityfenéért tér el az alfa-globin molekulánk 8 aminosavval a makákóétól, de 32-vel a tyúkétól?
2015. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/324 A kérdező kommentje:
Senki sem tudja. Igy lett megtervezve. Perhaps
2015. szept. 30. 18:04
 158/324 A kérdező kommentje:

Meg mert nem vagyunk makakok vagy tyukok. De az elolenyek felepitese kodolva van, ezt mind latjuk. De nem kell fantazialni hogy miert van igy :)

Hagyjuk a meseirokra a fantazialast :)

2015. szept. 30. 18:08
 159/324 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán kényelmes megoldás.
2015. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/324 A kérdező kommentje:

Legyen a te eletes is kenyelmes :)



Az evo elmelet meg manipulativ es sanszos hogy orbitalis kamu. Akkor inkabb a kenyelmes valasz mint a masok altal megragott szemét :)

2015. szept. 30. 20:15
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!