Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/324 anonim ***** válasza:
A Skynet öntudatra ébredt.
2015. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/324 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek, megpendítettétek a nyitotságot. Nekem azaz érzésem, hogy sokak szerint csak az nyitott aki minden baromságot beenged. Ha valami iránt az ember szkeptikus akkor már zárkozott, már nem is erröl a világrol való.

De, elgondolkoztunk már azon, hogy a világ mennyire szenved a hiszékenység nyomora alatt?

Valóban, mondvacsinált tudományokal végeznek tömegbaromítást, és igy vagyunk terelve mint a birkák.

2015. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/324 A kérdező kommentje:

Vagy fals vallások, újvilágtudat és ébredő newage nézetekkel is le lehet kötni az emberek figyelmét, elterelni a lényegről (lényegnek nevezem most azt, ami fontos az életben, ezen belül is ami boldogsághoz segíteni az embereket).


Nyilván nem a korrupt tudományok vagy a new age maszlagok a lényegek az életben. Az eredet történet (evokamu) az egyik ilyen nem-lényeg.


Az evo-buliban az a káros, hogy materialista, ennyi. A világot primitívnek látja, holott azért nem az. Az életet véletlenül kialakuló rendszernek írja le, a halált pedig végleges állomásnak. Ez is népbutítás, szerintem (nyilván nem lehetek biztos benne, de a materializmus eszme káros hatásairól azért sokat lehet beszélni)

2015. jún. 15. 15:51
 114/324 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, a szörnyű káros hatásai, hogy pl sokkal egészségesebben és tovább élnek az emberek, hogy még azelőtt tudunk gyógyszereket fejleszteni, mielőtt a betegségek mutálódnának, hogy tudjuk, miért nem működik az adott antibiotikum...


A mocskos materializmus! Helyette inkább hirdessük, hogy szakállas bácsi vár a másik oldalon. Az azzal teszi a világot jobbá, hogy...?


De tényleg. Milyen káros hatásai vannak a materializmusnak, azonkívül, hogy jópár ókori mesekönyv odakerül, ahová tartozik - a történelmi emlékek közé? A materializmus magyarázza a világot. Nem az erkölcsöt, nem az emberi társadalmat, hanem a körülöttünk lévő világot. Most az, hogy szerinted van valami a halálod után, vagy az, hogy szerintem nincs, normális emberek között nem befolyásol semmit. De az, hogy pl lenézed a gyógyszerkutatást, és terjeszted, hogy az evolúció baromság, azzal embereket ölhetsz. Csak hadd emlegessem fel az oltás-ellenességet (megjegyzem - a két tábor, az evolúciótagadók és oltásellenesek között hatalmas az átfedés...) amivel kvázi időzített bombát dédelgetünk a mellkasunkon, mert ha az átoltottság eléggé csökken, akkor bizony kitörhet egy valódi járvány bármikor...


És a sok idióta ugyanazon elv alapján tagadja az oltásokat, és az evolúciót... Pont ugyanaz a szemellenzős, magát nyitottnak tartó, a világot, a tudományt meg nem ismerni akaró egyének, mint te.


De kitartóan érdekel: az evolúció kamu, szerinted, pusztán elvi megfontolásból. Miért nem iszol akkor sósavat? Az én megérzésem az, hogy neked az jót fog tenni. Bizonyíték neked úgyse kell, a hülye tudomány azt is csak kiszopta a kisujjából mint a többit (szerinted legalábbis).


A sósavat nem iszod meg, az antibiotikumot mégis gyanítom lelkesen beveszed, ha annak hála nem halsz meg tüdőgyulladásban...

2015. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/324 anonim ***** válasza:
4%

114-es

Te valóban elhiszed, hogy a gyógyszeripar érdeke a betegek kigyógyítása?

Felejtsd el!

Valóban bízol minden védöoltásban?

Nagyon sajnállak. Bűncselekmény áldozata lehetsz.

2015. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/324 A kérdező kommentje:

"sokkal egészségesebben és tovább élnek az emberek, hogy még azelőtt tudunk gyógyszereket fejleszteni, mielőtt a betegségek mutálódnának, hogy tudjuk, miért nem működik az adott antibiotikum... "


Nem a kamu romantikus sallanggal kell jönni, hanem azzal, hogy hol, s miért élnek egészségesebben vagy tovább az emberek. Mert én azt látom hogy betegen élnek.


Milyen betegség mutálódik? A primitív kórokozó elméletről van szó? Mutálódnak a mikrobák, mi? Borzasztó :)


Nem az az érdekes, hogy miért nem működik egy antibiotikum, hanem hogy mi kárt okozott az emberiségnek az antibiotikum használat és mennyi kárt okoz még mindig napról napra. A valósággal is kellene kicsit foglalkozni, nem a gyomor számára könnyen elfogadható mesével.. minden szép és jó, tulipánszagú (de egyébként igen, csodás szép volt a mai nap is :3

2015. jún. 15. 22:21
 117/324 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nyilván azért élnek több mint kétszer olyan hosszú életet az emberek átlagosan, mert a gyógyszer olyan rosszat tesz.

2015. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/324 anonim ***** válasza:
92%

Mi kárt okoznak?


Pl, a barátnőm nem halt meg 6 évvel ezelőtt, a nagyszüleim szintén élnek még, pedig mind a hárman nagyon komoly tüdőgyulladást kaptak, kórházba kerültek vele.


De amúgy hány járvány pusztít manapság? A legutolsó igazán nagy járvány európában a világháború utáni spanyolnátha, amibe több mint húszmillió ember halt bele.


Hány ilyen járvány van ma? Vagy említsem a csodálatos középkort, amikor úgy évtizedenként volt egy-egy pusztító járvány, ami szabályosan megtizedelte az európai populációt? Vagy hány járvány pusztítja manapság a terményeinket? Említsem a burgonyavészt? Ami miatt írország tekintélyes része éhenhalt?


Vagy hozzam fel a kolerát, TBC-t, pestist, szamárköhögést, torokgyíkot (tényleg, neked hány ismerődös halt meg torokgyíkban? Abban a betegségben a betegek 5-10%-a menthetetlenül belehalt. Magyarországon mielőtt bevezették az oltásokat (amit a mocskos tudomány hozott létre) azután a torokgyík kvázi megszűnt. Előtte 100 000 emberből 200 betegedett meg, abból 20 meghalt. Ez évente 2000 áldozatot hozott.


Ma Magyarországon a rákot leszámítva nincs betegség, amibe évi 2000-en belehalnának. (És még nem említettem a tüdőgyulladást, TBC-t, kolerát, szamárköhögést, kanyarót, agyhártyagyulladást és még sok nyalánkságot) Sőt, rengeteg rákos megbetegedést (ha időben felfedezik) tudunk gyógyítani - és rosszul leszel, de a rák az evolúció mintapéldája! Ami ellen pont azért lehet küzdeni, mert ismerjük mögötte a mechanizmusok egy részét - és ahogy egyre jobban megismerjük az evolúciós DNS változásokat, úgy kerülünk egyre közelebb a különböző rákos elváltozások kezeléséhez.


De bezzeg régen milyen jó volt.. Régen, amikor a gyerekek jó fele nem érte meg a felnőttkort, régen, amikor még nem volt ilyen mocskos tudomány, és vidáman szedték az áldozataikat a járványok, régen, mikor nem oltották az embereket, és a gyerekek sorra haltak meg gyermekbénulásban. De szép is volt!


És igen - ezen eredmények egy része bizony-bizony az evolúcióhoz csatlakozó tudományterületekről érkezik, ugyanis az IS szükséges a járványok kialakulásának megértéséhez!


Míg pl az ima, mint láttuk, nem sokat segít...

2015. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/324 A kérdező kommentje:

*BÁCSER* te ebadta!


A születéskor várható élettartammal kapcsolatban rengeteg kamu van, tudom ezt nem te linkelted. Nem fogom kifejteni mert értelmetlen, kényelmes a világnézete annak aki azt hiszi, a gyógyszerek miatt jobb az életszínvonal, várható élettartam stb. Bár ez statisztikai kamuzás. De valójában nem számít, a gyerekeknek is tündérekről mesélnek elalvás előtt.. nemde?


Bácsör, tüdőgyulladásba MA is meg lehet halni, régen is túl lehetett élni. TÜTTÜTTÜÜÜ

És ha ennyire érdekes számodra a tüdőgyulladás, utána néztél már az okainak? Nem mi? Csúnya terroristák.. 2001. 09.11-ben repülőgéppel, makro méretű terroristák, a családod ellen pedig mikro méretű terroristák támadnak.. vagy az egész kamu.


Mesterségesen keltett járványokba ma is belehalnak, egyébként a világháború utáni spanyolnátha járványról tudod mit írnak egy több ezer éves könyvben? Azt, hogy ne ölj.

Gondold el vh nélkül hogy terjedne egy influenza járvány, fogékony szervezetek milliói nélkül, egészségesebb lakosság között.. alig. Ennyi kérlek szépen, egyébként a mai gyógyszergyárakat milyen emberek birtokolják vagy haszonélvezik, alapították..? nem lehet, hogy azok akik anno a háborút viselő feleket támogatták? Mert én ha parazitának születek tuti ezt csinálnám. Háborút szítanék, manipulálnék, pénzzel támogatnék acsarkodó feleket, meg persze gyógyszeripart alapítanék a megtépázott, legyengült lakosság 'gyógyítására'. Mekkora üzlet lenne ez nekem, furi hogy másnak nem jut eszébe, pedig nálam mennyivel okosabb, számítóbb és gonoszabb emberek vannak ( '_')


Szóval járványok ma is vannak, régen is voltak.

Ma oltanak kanyaró ellen, mégis megbetegszenek az oltottak, és lokális endémiák vannak. (persze, a védőoltásmegtagadók miatt, vagy az űrlények miatt de nem azért mert a gyógyszerek szart sem érnek)


"Vagy hozzam fel a kolerát, TBC-t, pestist, szamárköhögést, torokgyíkot (tényleg, neked hány ismerődös halt meg torokgyíkban"


Báccsör te sátán kutyája te, mi érvek ezek?

A tbc spontán meggyógyul, régen is meggyógyult csak az embereket kihasználó világban nem volt idejük kipihenni. Legalábbis a melósoknak, az 'alja népnek'.


Pestis nagyon fura, mert keleten egy gyógyítható betegség volt, itt minálunk nagyon elqrtak valamit a pestissel.. torokgyík - gyógyítható volt, nem kellettek gyógyszerek.


Hagyd a védőoltás statisztikákat, mert én hetente járok be a budapesti központi ántsz-be, ismerem a járványügyeseket, képben vagyok oltásokkal, statisztikákkal kapcsolatban, és újra: itt is rengeteg a kamu. Minden pozitív eredményt kisajátít a gyógyszeripar, minden jó a védőoltásoknak köszönhető. Csak ez éppen hazugság, amit statisztikák alá is támasztanak.


A rákról tudunk bizonyos dolgokat, de erre ne legyél büszke, mert ezt a tudást pont elrejtik az emberek elől. Az orvosok zöme sem tud szinte semmit a rákról, úgyhogy.. evokamut ide ne keverd, ez kérem szépen a betegségiparról szól. Újabb materialista, evolucionista förmedvény a tudomány-vallás köntöse alá bújtatva.


Honnan tudod te, hogy pl. az ima mennyit segít? Ez is objektív?


Az evokamu pedig nem kell a tudományok fejlődéséhez, a betegségekhez, járványok megismeréséhez sem visz közelebb, a rákbetegségekkel kapcsolatban pedig egy eredmény van: egyre gyakoribb a betegség, és egyre jobban meg lehet élni belőle (ó, ez már kettő. az utóbbit akartam eredménynek írni. jövedelmező)

:D


Szép napot!

2015. jún. 16. 07:39
 120/324 anonim ***** válasza:
89%

Csak én azt nem értem, miért nem élsz te barlangban?


Ritka gerinctelen dolog ülni a kényelmes, biztonságos lakásodban, használni a technika minden vívmányát, élvezni a biztonságos, egészséges életet, védve a betegségektől, járványoktól, használni a számítógéped, tudva, hogy bőven elég kaját előállítunk, nem kell félned az éhezéstől, eléggé nagy eséllyel várva, hogy 60-70-80 éves korod előtt nem halsz meg, ha el is kapsz valamilyen betegséget, a belehalás esélye csekély...


És miközben pöffeszkedsz ebben a piszok kényelmes életedben, közben anyázod és szidod, elveted annak a módszertannak az eredményeit, aminek ezt köszönheted. Ülsz a lakásodban, és közlöd, hogy a lakásodat építő ember egy idióta, aki nem is ért semmihez, pusztán szerencséje volt, hogy fel tudta építeni a lakásod, de amúgy is, lehet, hogy nélküle is ott termett volna a lakásod, hiszen nem tudhatod, hogy az ima nem-e segít.


Te vagy ez a tipikus, végtelen öntelt, pöffeszkedő, élősködő emberfajta, aki mindent elvár, mindent alapnak vesz, de az eredményeket nem fogadja el.


Mesterségesen kreált járványok? Nem elég, hogy sötét vagy, még a konteós baromságokban is hiszel? Gyanítom a fogadat sem mosod meg, mert abban flour van - mikrót azért használsz? Vagy az sugároz, és rákos leszel tőle?


Dehogy jársz te az ANTSZ-hez, vagy bárhova... Jóval több orvost ismerek mint te, ezt most így látatlanba megmondom neked.


Menjél vissza egy barlangba, esetleg az afrikai szavannára, az való neked. Ott majd nem lesz védőoltás, nem lesz "mesterséges betegség" (igazi mondjuk annál több), nem lesz mocskos tudomány, ami kényelmessé és biztonságossá tette az életed.


Igen, ma is meg lehet halni betegségekben. Csak nem mindegy, hogy 0.00001% a halálozási arány, vagy 30%. De gyanítom a matematika is az ördög fejéből pattant ki, ezért messze elkerülöd, nemigaz? :)

2015. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!