Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/324 A kérdező kommentje:

Ceh, ne írj reprezentatív példákról, neked a kis vallásos világképedhez nincs szükséged reprezentatív példákra.


Mindent megítélsz magad körül, gyermek módjára. Mindenre van válaszod, amivel nincs is baj. De oly primitív válaszok.. És te vonsz le következtetést mások intelligenciájáról? Tudod te egyáltalán mi az? Magas IQ-val is lehet tévedni. Ezt sose feledd.


"Komolyan mondom, akár elérhetett volna valamit abban a szánalmas kis életében, ha valami érteles irányba fókuszálja az erőfeszítéseit."

Az életben nincs semmi értelmes, bár mindenki eldöntheti mit tart mégis annak.


Egyébként képzelem, ha valakit te lenézel, annak ezek után eléggé igaza lehet, amivel te nem tudsz azonosulni :)


Egyébként nem írtam, hogy mester vagyok bármiben is, csak ha már szóba hoztad, nem tudsz felképelni. Írhattam volna ememát, is igazából tök mindegy. Ezen az oldalon nagyon sok futós kérdés van egyébként, fogyókúrázók és sportolók között gyakori. De azt nagyon kevés ember tudja, hogy főleg a nők teste mennyire nem szereti a futást, mégis divatsportot csinálnak belőle.


Nem tudom a te taichisod mit írhatott a futásról, ha tippelnem kéne nem lehetett egy maratonista (persze ez csak tipp). Akkor persze igaza volt, amit te nyilván nem értettél.


De lehet hogy mindenkinek ajánlgatta a futást és te ellenzed a futást, és akkor veled értek egyet, ebben.


Neked is csá :)

2015. jún. 18. 15:28
 132/324 anonim ***** válasza:
83%
Brühühü.
2015. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/324 A kérdező kommentje:

Naaaa, semmi baj :)

[link]

2015. jún. 19. 06:24
 134/324 A kérdező kommentje:

Hello!


Itt merült fel olyan téma, hogy futás, taichi?

Futás káros hatása a nők szervezetére?


Ugye ezt a nézetet én is osztom, sajnos ítélkezésnek hathat, de iszonyúan primitívnek tartom a modern társadalmakat, amikben az egyének ugyan névleg képzettek (iskolák, egyetemek) de valójában sötétek mint az éj.


És trendeket követnek, józan ész helyett. Tekintélyelvben hisznek, tudo-kamuban hisznek mint vallásban stb. stb.


Pedig a futás is olyan téma, amit a nem túlzottan magas szintű (bár agyonhájpolt) nyugati világ tudománya is ismer, a hátrányait is.


[link]


De újabb észrevétel a gyakorlatban: az emberek zöme még a könnyen fellelhető infókkal sincs tisztában, mert primitív módon divatokat követnek. Úgy választanak edzést is, hogy az a divatokkal összecsengjen.


De világnézetet, álláspontot is általában.. :)

2015. júl. 24. 20:34
 135/324 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de én, mint nő, nem egy tesztoszteron.hu nevezetű, igencsak tesztoszteron szagú blogról fogok edzési tanácsokat venni. Gondolom a kommenteket el sem olvastad, pedig vagy ketten leírták, hogy miért marhaság az egész, úgy ahogy van. Azért ezt talán érdemes lenne elolvasni: [link] , de a blogbejegyzés cáfolatát azért kimásolom: "In our study, using a long protractor we found an absolute difference of 2.3° between men and women, a small discrepancy which disappeared altogether when height was taken into account. "
2015. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/324 A kérdező kommentje:

Számomra érdekesebb, hogy a primitív divatoknak azért feltűnnek az ellenzői. Például egyszerű sportolói társadalomban is akad megnyilvánulása a futásellenesség.. nem, az ésszerű futás végzésének. Pl. nők ne futkossanak csak úgy, agyatlanul.


Ennyi, nem én jöttem rá erre, mások is.


Az érveket még nem ismerik, valóban szar a cikk, távol áll a valóságtól, a megértéstől, de a szellem amit követ, hogy szembe mer menni a mainstream demagóg baromsággal (ami ma a túlhájpolt kocogás) az egy egész jó jelenség. Mindez sportolók részéről.


Az meg vetítés, hogy valaki a tesztoszteron.hu-nál komolyabb helyről informálódik. Ugyanúgy vannak baromságok és hellyel-közzel helytálló dolgok ezen a szájton, mint bárhol. A valóban neves fórumokon vagy szaklapokban is lesznek marhaságok, tehát sok értelme az ilyen tudományos forrás-sznobizmusnak igazándiból.. nencsen neki. De felőlem mindenki onnan szedi össze a saját 'hazugság-képét' alátámasztó kamukat ahonnan akarja, meg úgy futkos ahogyan akar, nekem nem fáj természetesen.


Én saját edzésemen nem ajánlom senkinek, bár az emberek meg inkább kocogni mennek meg flabeloszozni mint hozzám edzeni, nyilván levonom ebből a rám vonatkozó kis tanulságokat, és alkalomadtán nézem a Margit-szigeten kocogó csajok seggét, békében :)

2015. júl. 26. 15:03
 137/324 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, inkább hiszek egy szaklapnak, amit orvosok írnak, mint egy blognak, ahová boldog-boldogtalan bármit írhat. Ez van.

Szoktam találkozni hasonló logikájú fickókkal, akik megnézik a tv-ben a Mónus Józsefet és rögtön istenadta íjász-tehetségnek gondolják magukat, lecsattognak a lőtérre, persze az én íjammal lőnek (lőnének), mert az enyém a csapatban a leggyengébb, de még azt sem tudják megtartani, aztán megsértődnek, hazamennek, és terjesztik a hülyeséget, hogy egy nő nem tud íjászkodni, mert útba van a melle, amelyik tud, az meg csak azért, mert úgy néz ki, mint egy pasi. Sértődött kis fiúcskák, és te is így viselkedsz.

2015. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/324 A kérdező kommentje:

Őszinte lehetek?


Mi a fas zról beszélsz?

Én, sértődötten viselkedek? Mégis.. mivel, miért, hogy, mi utalt erre?


És mi ez az ócska íjászos példa? Mindenki tudja, hogy íjjal lőni nehéz és sok gyakorlást igényel, aki nem az még párszor biztos meg fog halni, mire értelmes embernek születik (vagy nem, de ez a nézet szerintem kellőképp drasztikus és árnyaltan utal arra, hogy milyen hülye idióta az, aki azt hiszi magáról csak úgy hipp-hopp megtanul lőni, aztán meg megsértődik mert.. miért? Mert nem megy neki? nagyon hülye példát hoztál fel, bocs. Már, nekem semmi bajom nincs vele, de tök értelmetlennek tűnik és köze sincs hozzám. Ahogyan az íjászatnak a futáshoz sem. Bár helyes futástechnika éppenséggel van..)


Na jó, ez a nem komoly rész volt.


Ami érdekesebb

"Hát figyelj, inkább hiszek egy szaklapnak, amit orvosok írnak,"


Tehát amit a betegségipar emberei hazudnak, nagyban az valamiért eleve hiteles?

Mert.. a helyzetet értem, a logikát benne nem. Az emberek primitívségből bíznak az orvosokban, ez a helyzet amit értek. Hogy erre valaki miért büszke, abban már nincsen logika. A tekintélyelvűség, az orvosok tisztelete a csordaszellem, a primitívség egyik csúcsa.


"mint egy blognak, ahová boldog-boldogtalan bármit írhat."


A tesztó.hu azért ennyire nem alja. De mondjuk ha az is lenne, tekintélyelvűség..? A szebb forrásból származó baromság az jobban hangzik, meg kevésbé ciki bedőlni neki? Na, ilyen szempontból akkor nyugi, a tesztoszteron.hu cikkeit már nem ciki elhinni, ezért már nem fognak kinevetni :)


Én verzióm: a taichisnak hiszek.

Egyrészt, én is az vagyok. Másrészt baromi érdekes dolgokat tanultam taichi edzőtől.

Harmadrészt, mozgással és az emberi testtel kapcsolatban (ez a futás edzés, egészség kérdés pont ide kapcsolódik) vegyük már figyelembe azoknak a véleményét, akik nem csak bohóckodnak meg fontoskodnak :)

Ilyen szempontból halál véletlen, hogy a tesztoszteron.hu-n van egy hasonló látásmódú cikk a futásról, ez igaz. Biztos van értelmetlen cikkük is.


Bár írnak nagyon jókat táplálkozásról is, szénhidrátfogyasztásról, inzulin érzékenységről, ketogén étkezésről.

Olyan dolgokról, amikről az említett réteg.. micsodák, orvosok alapvetően baromira hülyék, többnyire fel sem fognák a dolgot. Hiszen az emberi test működéséről van szó, nem piacról. Gyógyszer eladás -> piac, orvosnak elsősorban ehhez kell értenie, nem fogom egy mozgás élettani hatásairól kikérni a véleményét, egy kofának :)


Persze túlzok, egy sportorvos pl. elvi szinten tudhat valamit az emberi testről, a mozgásról, ahogyan az ortopédusokon is azt látom, hogy nem bizniszelni akarnak, hanem tudásuk van. De általánosságban orvosok? Hagyjuk már a vak hitet :)

2015. júl. 26. 19:45
 139/324 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég! Annyira gáz vagy kérdező.... Arról papolsz, hogy mindenki csak követi a trendeket, erre belikelsz egy pocsék irományt, amiről meg te is elismered, hogy a cikk szar, majd annyit tudsz felhozni a védelmében, hogy máshol is van hülyeség, de érdemben semmit nem tudtál hozzászólni a felhozott ellenérvre... tudod, hogy ki az aki ész nélkül bedőlve követi a trendeket? Te. Ne haradugj, de ostobaságod szánalmas. Meg ez a halandzsázás a tajcsival.


"Én verzióm: a taichisnak hiszek. ... Hagyjuk már a vak hitet :)"

Röhelj.

2015. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/324 A kérdező kommentje:

Várj, nem vak hit. Ezt nem érted, én azért adnék a taichis szavára, mert az megalapozott. A taichi működik, valóságosabb mint sok minden, amit annak hiszünk.


Írtam azt is, hogy a taichisnak hiszek, mert ők legalább komolyan foglalkoznak a mozgással (meg más dolgokkal amiket vizsgálnak) és nem csak okoskodnak.


Vili? Amennyire lehet, részemről nem vak hit van, hanem megalapozott. Annyiban igazad van, hogy minden hit 'vak hit' és minden világkép szar, bárhogyan is racionalizáljuk, az enyém és a többi 7 milliárd emberé is baromság.


De én többé-kevésbé komolyabb próbálok lenni, ha már valamiről kapcsolatban véleményt alakítok ki, minthogy orvosi szaklapok véleménye..


A tesztoszteron.hu és a cikk kapcsán nem vitázom, nekem mindegy, elfogadhatom hogy szar oldal ami nem alapja semminek. Ahogy ez kb. mindenről elmondható.


Ahogyan arról sem nyitok komolyabb vitát 'amatőrökkel' hogy a mainstream tömegsport - kocogás miért középszerű és szar, különösen ha értelmes mozgásformákkal hasonlítjuk össze.

(okkal nem nyitok vitát erről, a vita olyan szinten lenne mint a tesztoszteronos cikk, így értelmetlen lenne, mint majdnem minden vita mióta az emberiség létezik)

2015. júl. 26. 21:21
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!