Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/324 anonim ***** válasza:
87%

#40 Válaszadó!

Bizony mondom néked az evolúció Isten munkamódszere.

Ha úgy jobban tetszik Isten vésője, mellyel ma is farigcsál minden élőt a Földön.

A Bibliából én azt olvastam ki, hogy isten is fejlődik. Hasonlíts össze az Ó szövetséget, az Új szövetséggel!

2015. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/324 anonim ***** válasza:
93%

"Az antibiotikumoknak nincs közük ahhoz az elképzeléshez, hogy szervetlen, élettelen anyagokból szerves, élő anyag jött volna létre."


Az evolúciónak sincs. Ezt abiogenezisnek nevezik, és az evolúciótól független. Evolúció csak akkor létezhet, ha van egy élő anyag amire hatni tud. Ennek az élő anyagnak a kezdete egyelőre kérdéses. De ez nem az evolúció problémája.


" banánból nem lesz majom"


Nyilvánvalóan. Már a kezdet kezdetén elváltak a növények és állatok. Az evolúció egy fát ad, nincs átjárás időközben az ágak között. Mire a majom kialakul már rég nincs átjárás a növények felé. Új elágazások jönnek létre a törzsfejlődéssel, nincs olyan, hogy visszamegyünk egy ágon és elindulunk random egy másik irányba. Mármint a fejlődés szempontjából. Banánból természetesen nem lesz majom, de ezt nem is állítja senki. Egy egysejtűből lehet majom is meg banán is különböző utakon, több milliárd év alatt. Ezt állítja az evolúció.

Mondom én, hogy meg kéne érteni az evolúciót mielőtt kinyilatkoztatod hogy hülyeség, de csak nem megy át az üzenet.


"Ló -> ló. Majom -> majom, még ha számos majomfaj is létezik. És mennyi alfaj.. Majom. "


Itt keveredés van. A majom nem egy faj. A majom (majomalkatúak) egy alrendág. Ezen belül van több család, és ezen belül van több faj. Pl a gorilla, vagy kedvencem a fehérarcú sátánmajom (ne mondd, hogy nem hangzik királyul:), na ezek fajok. Két faj attól különbözik, hogy nem tudnak nemzőképes utódot létrehozni. Nagyon közeli fajoknál lehetnek problémák ezzel a definícióval (mondjuk az utódaik 10%-a nemzőképes, és az utód utódja már csak egy hétig életképes, akkor mi van?), de általában jól használható. A majom NEM egy faj. De a ló pl egy faj. Ha családon belül nyugodtan mozoghatunk, akkor ugyebár a ló és a zebra rokonságával semmi bajod, ugye?

Szóval akkor hogy is van ez, az evolúció szabadon mozoghat alrendágakon belül, de azon túl már nem léphet? :D Remélem látod te is a problémát. Teljesen rosszul definiált az, hogy egyáltalán mi az a terület, amin belül tiltasz dolgokat. Te sem tudod, hogy milyen határokat szabnál az evolúciónak, csak úgy hasra ütésre valamit. Miért? Értem én, nem tetszik a végkövetkeztetés, hogy minden élőlény a rokonod. De egyszerűen nincs ott a határ amit keresel. Pl a páratlan ujjú patások közt lehet rokonság? Mert pl az orrszarvú is ide tartozik meg a ló is. Elfogadható számodra az orángután és a csimpánz rokonsága? Ha igen, miért? Hiszen különböző fajok, ami szerinted hülyeség. Ha nem, akkor miért nem? Hiszen mindkettő csak majom :) De ha már a csimpánz és az orángután elfogadható, akkor mondjuk a csimpánz és az ember is? Miért vagy miért nem? Azt tudtad, hogy a csimpánz közelebb van hozzánk, mint a gorillához? És az orángután meg mindenféle makik rokonsága? Majom mindkettő. Bár rendszertanilag más ág, de a köznyelvben majmok.

Remélem érzed a problémát. Az a határ, amit te húzol az egyes élőlénytípusok között teljesen önkényes. Te is bevallod, hogy szerinted sincs eredendő különbség köztük. Akkor meg miből következik, hogy van valamilyen határ köztük, ami kizárná a közös ősök lehetőségét?


A tudományokról szóló fröcsögésedet nem kommentálnám. Ha nem tetszik, vissza lehet utasítani a tudomány vívmányait. De akkor tűnj el az internetről.

2015. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/324 anonim ***** válasza:
5%

41-es

Nem vagy talán Luciferrel rokonságban, vagy legalább is valamelyik szomszédod?

Mert te is hizelgö szavakkal közelited a dolgot, épp ugy mit ö akarta Jézust átverni.


A két szövetség közti külömbséget meg hagyd, még ha a Bibliát végig elovasod, akár kétszer is, nem fogod megérteni mi az ó és mi az új. Csak annyit esetleg, hogy melyik része az elsö és melyik a második.

2015. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/324 anonim ***** válasza:
15%
Ha az élőlények evolúció által fejlődtek volna ki egymásból, nagyon sok faj lenne, ami egy-egy kicsiel különbözik a másiktól. Az mese, hogy az a sok sok köztes faj mindig kipusztul.
2015. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/324 anonim ***** válasza:
87%

A Biblia szerint ha a kecskék párzás közben faágakat néznek, akkor a gidák csíkosak lesznek. Na ennyire tudományos az a könyv.

43-as, te sem érted az evolúció lényegét ahogy látom.

2015. ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/324 A kérdező kommentje:

Gézengúzz, természetesen elfogadom, ha így látod


"És ez jó?"

Az embereknek jó, a szélhámos prédikátoroknak, hamis prófétáknak nem."


De én nagyon nem így érzem. Az embereknek a tudomány a technológia, a tudományosan előadott hazugságok ugyan részben jó dolgokat is adtak, de nem hoztak megváltást, boldogságot.. összességében csak korlátozottan jók. Vagy nem jók.


Ma is megvannak ám a hamis próféták, orvosok és elismert tudományhívő emberek között. Csak most az általános műveltség szerint képzett emberek fejét csavarják el, közben mutogatnak az ezotévén jósokra és kinevetik azokat, akik a jóslásban hisznek (általános műveltség szerint képzetlen, buta embereken)


Lényegében véve ugyan úgy nem veszi észre a legtöbb ember, hogy átverik, csak ma látszólag mások a körülmények. Ez a díszlet.

2015. ápr. 8. 11:38
 47/324 A kérdező kommentje:

40-es válaszoló, Kedves 48%-os, üdv itten!


41. Gézengúzz - Valóban igen érdekes az Ószövetség és az Újszövetség Istenképe és mentalitása. Szerintem a Keresztény vallás igen összetett, önellentmondó, nem véletlenül rengeteg ellentmondás van a különböző ágai között. Zsidók el sem fogadják az Újszövetséget, számomra igazából túl zavaros. Pont annyira, hogyha a 'lelki üdvöm' múlik rajta, akkor sem lenne említésre méltó esélyem a megfelelő Keresztény felekezetet megválasztani, valószínűleg eltévelyednék.. mert sajnos csak Református lennék, de ha Katolikusként élnék az is hiba lenne/lehetne, már feladtam a jó választást, mindenkinek megvan a vallása.. és meg is lesz. Még ha evolucionizmus akkor is :)


42. 72%


Abiogenezis, értem és jogos. Valóban nem definiáltam az evolúció mely értelmezéséről szól a téma, szándékosan nem.


A banánnal és a majommal kapcsolatban pongyolán /humorral/ fogalmaztam, a közös ős meglétének bizonyítását nem tartom valódinak, pontosabban a közös ős létezésének elméletét. Hinni persze lehet benne, csak ez számomra tovább sem tudomány, legfeljebb áltudomány.

2015. ápr. 8. 11:45
 48/324 A kérdező kommentje:

42. 70%


"Mondom én, hogy meg kéne érteni az evolúciót mielőtt kinyilatkoztatod hogy hülyeség, de csak nem megy át az üzenet."


Tehát értem, csak hanyagul fogalmaztam.

"Egy egysejtűből lehet majom is meg banán is különböző utakon, több milliárd év alatt. Ezt állítja az evolúció."


Ez elképzelhető, ahogyan minden science-fiction történet is. Tegnap megnéztem a Lasarus effectet, természetesen legalább annyira el lehet játszani a film fikciójának a gondolatával, mint a fejlődő, generációk alatt új fajokká, többsejtűekké alakuló egysejtűekével, az evolúciós/törzsfejlődési 'fával'.



Sátánmajom jól hangzik, persze :)


Úgy tudom több faj definíció is létezik, a nemzőképes utód létrehozása az egyik (én is így tanultam, most lényegtelen én mit tanultam). Több faj definíció is van (?) és nem mindig egyértelmű a kérdés. Nem is kell, hogy az legyen, az élet sosem egyszerű, még egy prokarióta felépítése sem.


Zebra - ló rokonság. Én bevallom, hogy fogalmam sincs. Minthogy nem töltök sok időt azzal, hogy különböző élőlények biológiai besorolását hobbiszinten tudjam (mint látszik a majmoknál sem tudtam, hogy a majomalkatúak alrendágnak számítanak) így a lovak és a zebrák kapcsolatát sem tudom megítélni. Számomra ló mindkettő, lehet belőlük kolbászt készíteni, hasonlóak, egyik csíkosabb de a bunda, hajszín mindig is könnyen változó jellegzetességnek tűnik, számomra akár egészen más állatok is lehetnének, csak a külső hasonlóságot ismerem köztük.. a zebra jobban emlékeztet lóra mint egy lámára, ami valamiért meg tevére emlékeztet. Így távolról szemlélve őket én ennyit látok rajtuk :)


Viszont én nem igazán akarok tiltani dolgokat, megszabni hogy egy élőlény mennyit változhat generációk alatt, milyen adaptáció és mutáció fér bele.. én szeretném elfogadni a valóságot lehetőleg olyannak amilyen. Ha a zebrának és a lónak volt közös őse (esetleg egy ló amit akár még az öreg Noé is vezethetett a bárkáján) én hajlamos lennék elfogadni ezt. Bár szerintem ez az ős sosem lehetett egysejtű. Leginkább azért nem, mert erre bizonyítékot nem látok. Elvi szinten nem tudom meghatározni, mi az akadálya annak, hogy olyan mutációk és változások játszódjanak le, amelyek számos generáció során egysejtűek leszármazottaiból lovak/zebrák kialakulásához vezet.


Viszont van egy előfeltételezésem, az emberiség tudásanyaga bár tartalmaz adatokat az adaptációról, mutációkról (és rengeteg egyébről amely megfigyelésekkel az evolúció elméletet alátámasztani próbálják) de arról nem, hogy ezek a különböző változások konkrétan vezethettek a lovak kialakulásához x generáció alatt valamilyen egyáltalán nem ló típusú/fajú élőlényből.


Mindezt értelmetlen lenne pontosabban megfogalmaznom, hiszen az alap definíciók (pl. faj) sem használhatóak eléggé következetesen, akkor kis én még ha megszakadnék sem lennék képes eléggé pontosan meghatározni az előző mondatomat. Aki érteni szeretné, valószínűleg érti, még ha nem is ért egyet vele.

2015. ápr. 8. 12:02
 49/324 A kérdező kommentje:

43. 48% Testvérem, szerintem a válaszolók 'rokonságát' Luciferrel ne firtassuk..

a saját nézetünk szemszögéből sározhatjuk egymást, de ez biztos hogy sehová sem fog vezetni.


Gézengúzz úr bizonyára nem akar semmi rosszat, én nem is feltételeznék rossz vagy átverő szándékot egyik kedves válaszolóról, honfitársunkról sem. Ráadásul mindenki elég testvériesen fogalmazott eddig is, különösebben nem megbántva másokat, én örülnék ha ez továbbra is így maradna.. nem a vallás vagy a véleménykülönbség határozza meg az embereket, maradjunk jóhiszeműek egymás felé!



44. 16% - én értem mire gondolsz, és egyetértek.

Ugyan 1-1 hiányzó láncszem felfedezésének nagyon örülnek az evolucionisták (téma volt madár és hüllők átmenete) de arra számíthatnánk, hogy kevesebbe hiányzó átmenet van.. de nem tudhatjuk miket fedeznek még fel a jövőben, ez még a jövő zenéje lesz, a tudomány elméletileg fejlődik az új ismeretek megszerzésével..:)


Viszont a köztes fajok vagy akármik ha kipusztulnak is, fosszíliákban eléggé jók vagyunk elvileg, sok nyomot kellene találni. De az is lehet, hogy csak mi nem ismerjük ezeket a nyomokat, leleteket, ki tudja! :)


45. válaszoló, 89%


Hozzám az egészségügy (orvostudomány) áll viszonylag közel, érdeklődési területem, a tudományok képtelenségeiről, tévedéseiről is bőven lehetne beszélni, legalább annyira mint a csíkos gidákról.. legalábbis szerintem.


És ez például nem minősít minden tudományt / minden tudományos vizsgálatot, felfedezést ahogyan talán az egész Bibliát sem lehet egyszerűen megítélni.

2015. ápr. 8. 12:16
 50/324 anonim ***** válasza:
89%

A kecskéset azért írtam, mert a Biblia manapság már nem több egy mesekönyvnél. Túlhaladt rajta az idő, nem lehet abszolút igazságként elfogadni a szavait.

Visszatérve az evolúcióra, a ló nem zebra és nem is szamár. Hogy nem látod a különbséget azt még megértem, városi ember a kacsát meg a libát sem tudja megkülönböztetni. Gondolom tudsz angolul, találtam neked egy szép oldalt, ahol részletesen elmagyarázzák a lófélék evolúcióját cáfolva a kreacionista állításokat : [link]

2015. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!