Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/324 anonim ***** válasza:
3%

30-as

Az evolúcióval kapcsolatban például először ezt kéne elkezdeni, és nem igénytelen, a teljes hozzá nem értésre apelláló kreacionista szövegeket olvasni.


Viszont, egy tudós, aki a világodbol való, egy észrevételt jegyzet le az egyik könyvében:

"A tudomány kezdi utolérni a Bibliát"

2015. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/324 anonim ***** válasza:
88%

"A tudomány kezdi utolérni a Bibliát"


Ja, a biblia útmutatásával eljutottunk ezer év alatt a vaskorból a kicsit rosszabb vaskorba. A tudomány útmutatásával 500 év alatt a vaskorból az atomkorba. Egy öt éves gyerek ma többet tud a világról, mint a középkor legnagyobb gondolkodói. És ez a tudományoknak köszönhető. Az a fránya biblia, isten meg minden, aztán mégsem jöttek rá több ezer év alatt sem, hogy mondjuk vannak atomok vagy vírusok... Arról ne is beszéljünk, hogy mondjuk az internettől milyen messze álltak. Ennyire hasznos az isteni segítség. Semennyire. Történelmi tény.

Szóval ja, menőn hangzik, de sajnos a valóság tökéletes ellentéte.

2015. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/324 Vree ***** válasza:
89%

Na kösz mindenkinek srácok, ezzel is elment egy vicces hétvége - köszi mindenkinek, aki megpróbált értelmes válaszokat adni xD


Kérd-ről kb. Galilei anekdotabeli jezsuitájára jut eszembe aki nem volt hajlandó belenézni a teleszkópba, hogy lássa az égitestek mozgását, hiszen az nem létezhet, következésképp teljesen felesleges velük megzavarni az elmét xD


Felhozott példákra nem reagál/elengedi a füle mellett, csak pofázik meg azon a pár kreacionista oldalról bemásolt linken lovagol (nem tudom, ti hogy vagytok vele: én, ha tudományos kutatásról akarok hallani, mondjuk a ló evolúciójáról, mindig teológushoz megyek vele, hiszen nyilvánvaló, hogy a Biblia tanulmányozása által válik megbízható kutató biológussá valaki, a tudósok (eredeti) anyagait, amiről szó van, ennek fényében kár is lenne olvasni - ti is vagytok vele, ugye? :) )


Azt hiszem, mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy ki a hívő - kár volt belé, ott egye meg az egészet a fene. xD

2015. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/324 A kérdező kommentje:

"A tudomány útmutatásával 500 év alatt a vaskorból az atomkorba"


És ez jó?


"Egy öt éves gyerek ma többet tud a világról, mint a középkor legnagyobb gondolkodói."


És ez jó? Végtelen önteltség, rengeteg jelentéktelen dolog ismerete vagy puszta tudni vélése és persze a valóban fontos dolgok ismeretének teljes hiánya. Ez nem tűnik fejlődésnek, nem tudom mi volt régen, nem biztos hogy a mai kor visszafejlődés, de a lényeges dolgokban nem volt fejlődés. Technológiától nem lesz bölcsebb vagy boldogabb az ember.


"Az a fránya biblia, isten meg minden, aztán mégsem jöttek rá több ezer év alatt sem, hogy mondjuk vannak atomok vagy vírusok."


De. Régen is megvoltak az elméletek az anyagok felépülésére, a betegségek, fertőzések okaira. Ma is élnek ezek. Nem úgy közelítették meg ezeket a kérdéseket mint ahogyan mi tesszük mikroszkópokkal, ám nem is rosszabb modellek (atomot nem ismerték, de több ezer éve tudják már, hogy az anyag és minden energiából áll - pl. csí. vírusokat nem ismerték, de a fertőzéseket értették, baktériumok ellen immunizáltak már 300 éve - himlő)


"Arról ne is beszéljünk, hogy mondjuk az internettől milyen messze álltak."


Ma meg közel állunk az internethez, és ez okozza a problémákat. Valódi szociális kapcsolatok széthullása és más apróságok. Az internettel nem jutottunk nagy előnyhöz, a legtöbb technológia csak szemfényvesztés. És függőség.

2015. ápr. 6. 19:57
 35/324 A kérdező kommentje:
Vree, mire nem reagáltam? Nem voltam amúgy itthon, még nincs eléggé az agyamban az internet, ez a hiba :)
2015. ápr. 6. 19:58
 36/324 A kérdező kommentje:

"Na, nem akarom bántani a kérdezőt, fel merte tenni a kérdést"


Kevés ember tud megbántani, az egy szint amikor valaki megbántható. Nem egészen itt mozgok, igazából.


Én sem akarom megbántani az evolucionistákat, de szerintem scifi amiben hisznek. Nyilván a hit erős, és sok kamubizonyíték sokakat meggyőz.


Az orvostudományban is vannak áltudományos ferdítések, amikre elvileg gyógymódokat alapoznak, gyógyszerekkel kereskednek hazugságokra alapozva, és hisznek benne. A vallás mélyen benne van az emberekben, a tudományokban is. Nyilván nem is azt várom, hogy valaki feladja a hitét, ha valakinek a ló evolúció meggyőző (de bárki bármit tarthat meggyőzőnek) akkor meggyőződéssel hinni is fogja, ez már egyéni döntés kérdése.

2015. ápr. 6. 20:02
 37/324 anonim ***** válasza:
90%

Ügye tudod, hogy pl az antibiotikumok mind-mind az evolúciós algoritmusokkal kerülnek kifejlesztésre? Vagy a mocskostudomány akkor mocskostudomány, ha feszegeti a világképemet, ha megment a fájdalmas 1-2 hetes haldoklástól (amitől az istened biza nem fog), hogy egy kellemes tüdőgyulladásban elpatkolj, akkor okés?


Például azért jó a tudomány, mert a mai átlagéletkor 60-70 év között mozog. Mert a mai csecsemőhalandóság elenyésző, szemben a biblia korabeli családonként 8 gyerekből 5 nem élte meg a felnőttkort aránnyal. Mert manapság a borzasztó járványokba meghal pár száz, esetleg ezer ember, afrika elmaradott vidékein. Ellenben a középkori halálozással, amikor a kontinensen több, mint a lakosok FELE meghalt. Tehát a négytagú család felét elvitte a fekete halál, imádkozással, szentelt vízzel, biblia olvasással - mondjuk antibiotikummal az manapság remekül kezelhető.


És arról ne is beszéljünk, hogy azért tudod nyomatni a hüleségeid (igen, l-el, mert gyereket nem hülyézünk le, te meg úgy viselkedsz) mert a tudomány lehetővé tette. Mert a tudomány lehetővé tette, hogy szemben a középkori pár százmillióval szemben ma 7 milliárdnyian lehetünk itt. Mert a tudomány lehetővé tette, hogy ne kelljen rettegni attól, hogy egy aszályos év után végignézheted, ahogy a gyereked éhenhal. Pedig régen imádkoztak az emberek, jó sokat, mégis a jobbágyok között nem volt olyan vészesen ritka az éhenhalás. Manapság a legszegényebbeknek is nagyobb az esélyük arra, hogy elüsse őket egy autó, mint hogy éhelhaljanak Európában.


Bár tudom, neked ezek nem érvek (merthátistenszava), de én jobban érzem magam, hogy ismerem magam körül a világot, és nem kell attól rettegnem, hogy a barátnőm mikor hal meg éhínségben, vagy tüdőgyulladásban, vagy egy szuvas fogban (bezony, abba is meghaltak!) vagy mikor viszi el a gyerekemet egy szamárköhögés - ezeket az eredményeket UGYANAZ a tudományos módszertan adta, mint az evolúció elméletét - amit te tagadsz. Nem tudod magad sem, hogy mit tagadsz, ez keményen látszik, dehát na - van aki vakhittel is remekül elvan.


Ezzel őszintén sok baj nincs - elvégre mindenki akkora szegénységi bizonyítványt állít ki magáról, amekkorát akar - a baj ott van, hogy te elveted a tudomány minden eredményét (igen, mindent. Nincsenek különálló tudományágak, minden építkezik mindenre, és mindent felhasználnak mindenre), de ez nem akadály meg abban, hogy napi szinten folyton-folyvást felhasználd minden eredményét - miközben leszólod, hazugnak nevezed, kamunak nevezed. Én elvetem a vallást - és nem is imádkozom, nem hívok semmiféle istenséget segítségként. Nem vagyok álszent, ugyanis. Veled ellentétben...

2015. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/324 A kérdező kommentje:

21.36


Az antibiotikumoknak nincs közük ahhoz az elképzeléshez, hogy szervetlen, élettelen anyagokból szerves, élő anyag jött volna létre.


Ahhoz, hogy egysejtű, ősi élőlényekből kialakulhattak a mai élőlények.


Ez a válaszom a gyűrű fajokra is, banánból nem lesz majom, egy gyűrűfaj akárhogy is változik, az adott élőlény adott élőlény marad, bármekkora adaptáció is történik. Ló -> ló. Majom -> majom, még ha számos majomfaj is létezik. És mennyi alfaj.. Majom.


Légy -> légy ... stb.


Azért nem túlzottan érdekesek a gyűrű fajok, amiért a többi (nem olvastam el még mindent amiket írtatok) megfigyelés sem. Nem az evolúcióra bizonyítékok, hanem ügyes megfigyelései a valóságnak. Az élővilág megfigyeléseibe (morfológia, genetika, fosszíliák - ez mondjuk pont halott világ nem élő) nem az evolúcióra bizonyítékok, hanem megfigyelések. Az evolúciót ezekkel alá lehet támasztani, csak nem lesznek valódi bizonyítékok törzsfejlődésre :)


Sir Butcher - ha már antibiotikumok, vajon mi okoz több szenvedést az emberiségnek:

- egészséges emberek esetén a bakteriális tüdőgyulladás, amiket meggyógyíthat a jól megválasztott antibiotikum (a rezisztens törzsek száma tudtommal nő)


- az antibiotikumok mellékhatása, a fölöslegesen használt antibiotikumok mellékhatásai. Ha ezeket objektíven, megfelelően összegyűjtenénk, túlszárnyalhatná az antibiotikumok előnyeit az okozott hátrány. Nyilván ezt nem állíthatom bizonyossággal. Ahogyan adatok híján az ellenkezőjében sem lehetünk biztosak...


"Például azért jó a tudomány, mert a mai átlagéletkor 60-70 év között mozog. Mert a mai csecsemőhalandóság elenyésző"


Ez egy megközelítés, pont egy előnyt írtál. Ámbár a csecsemőhalandóság tényleg a minimum ésszerű szabályokkal már csökkenthető. Higiénia.


Egy zsidó családban (akik bizonyos bibliai szabályokat betartottak) régen is lehetett alacsonyabb a gyermekhalandóság, ezzel már sokat javul a várható élettartam statisztikája. Ami egyébként régen is csak a gyermekhalandóság miatt volt alacsony, az életmód egészségesebb volt. Ma hála a technológiának, az élet egészségtelen, az egészséges életmód már egy komoly küzdelem.


Mi kezelhető ma antibiotikumokkal, amibe régen egy család fele meghalt? Ma új problémák, betegségek vannak antibiotikumok miatt, egyébként a beteg, fertőzésekre hajlamos emberek pedig fertőzéseket fognak elkapni, ezen nem változtatnak az antibiotikumok. A gyógyszerek jó üzletté váltak a beteg embereken élősködő iparoknak, ahelyett hogy az emberek egészségét és erejét fokoznák, tehát a fertőzésekkel szembeni ellenállást. Ez a technológia, mocskos üzlet, persze szépen tálalva, mintha szükség lenne rá és jobbá tenné az életet :)


"És arról ne is beszéljünk, hogy azért tudod nyomatni a hüleségeid (igen, l-el, mert gyereket nem hülyézünk le, te meg úgy viselkedsz) mert a tudomány lehetővé tette. "


De ezzel együtt hátránya, hogy lehetővé tette a te hülyeségeid nyomatását is.


"Mert a tudomány lehetővé tette, hogy ne kelljen rettegni attól, hogy egy aszályos év után végignézheted, ahogy a gyereked éhenhal."


Ellenkezőleg. A mezőgazdaság miatt jelent meg az aszályos év -> éhhalál. Az éhezést a technológia, a mezőgazdálkodás okozta, manapság is a technológia okozza (háborúk, megtermelt élelmiszer egyenlőtlen eloszlása)


"Manapság a legszegényebbeknek is nagyobb az esélyük arra, hogy elüsse őket egy autó, mint hogy éhelhaljanak Európában."


Európa a világ egy kis csücske. Tehát nekünk nem éhezőknek jó a technológia. De a kisebbség kevésbé is számít, ez logikus.


" de én jobban érzem magam, hogy ismerem magam körül a világot"


Ismered? Vagy van róla egy vallásos elképzelésed, amit meg sem bírsz kérdőjelezni, annyira vallásos ?


"nem kell attól rettegnem, hogy a barátnőm mikor hal meg éhínségben, vagy tüdőgyulladásban,"


Nem szeretnélek kirángatni az álomvilágodból, és semmiképp sem szeretném azt, hogy rettegni kezdj, a félelemkeltés számomra unszimpatikus csoportok eszköze.. de ma Magyarországon, kórházban is meg lehet halni tüdőgyulladásban.


Mivel a technológia önmagában üres eszköz, nem hoz emberi értékeket, így a technológián a beteg rendszerünk alapul, a beteg rendszerünkben elfogadjuk, hogy egy kórházban a vízvezeték rendszerben legionella tenyészik egész tisztességesen, és a szt.lászló kórházban bárki legionellózist kaphat, amit vagy sikerül kikezelni, vagy nem (nem olyan könnyű megkülönböztetni mástól és eltalálni a jó antibiotikumot).


A technológia gyenge, erkölcstelen emberek kezében egyáltalán nem valami értékes, hasznos dolog. Úgymond ki kellene érdemelni, mi nem igazán érdemeltük ki, mi még eléggé buta emberként viselkedünk, nemdebár?


"vagy mikor viszi el a gyerekemet egy szamárköhögés - ezeket az eredményeket UGYANAZ a tudományos módszertan adta, mint az evolúció elméletét - amit te tagadsz."


A pertusszisz immunizálás is pont akkora kamu mint az evolúció. Tényleg egy forrásból jöhet a kettő. A védőoltás téma is tele van ferdítésekkel, csúsztatással, az is vallássá vált. Ki hisz benne, ki nem. Nem kell meghalni szamárköhögésbe, ápolás kérdése, nem védőoltásoké. Védőoltás már rég nem véd a mi szervezetünkben, én múlt héten voltam beteg, de nem szamárköhögéses. Ha találkoznék egy pertusszisos beteggel, valószínűleg akkor sem kapnám el tőle, pedig ha néznénk egy ellenanyagszintet a véremben.. semmi sem lenne. Már nem védene az oltás. De ha esetleg elkapnám, akkor sem sanszos, hogy belehalnék.


Gyerekeknek sem kellene belehalniuk, de nem a technológia, a védőoltás védené őket. Sima ápolás.


"Nem tudod magad sem, hogy mit tagadsz, ez keményen látszik, dehát na - van aki vakhittel is remekül elvan. "


Látszik magad sem tudod miben hiszel, de vak hittel bármiben lehet hinni :)


"Ezzel őszintén sok baj nincs - elvégre mindenki akkora szegénységi bizonyítványt állít ki magáról, amekkorát akar - a baj ott van, hogy te elveted a tudomány minden eredményét (igen, mindent. Nincsenek különálló tudományágak, minden építkezik mindenre, és mindent felhasználnak mindenre), de ez nem akadály meg abban, hogy napi szinten folyton-folyvást felhasználd minden eredményét"


Nem én választottam ezt. Teljes lényemmel viszolygok az egésztől, de beleszülettem. Mondhatni, rám kényszerítették. Már nem tudok változtatni az életemen, nem tudok olyanná válni, mintha nem lennék városi ember, mintha tudnék vadászni, mintha lenne valóban más választásom :)


Nem vagyok álszent, rengeteg probléma van a technológiánkkal, a társadalmunkkal, a rendszerrel, attól még hogy ebben élek és használom, kritikusa is vagyok. Mármint én alapvetően jobbat szeretnék, emberközelibbet, egészségesebbet, persze hogy kritizálni fogom ami egyértelműen nem jó.


Az evolúcióval csak annyi a gond, hogy tudatmódosító és ezt is ráerőltetik az emberekre. És ennek az eszmének akadnak káros hatásai, bár ez lehet csak belemagyarázás.. a materialista életszemlélet, az evolúciós 'véletlen' származásunk nem túl egészséges világnézet. De lehet veszélytelen ez is.. lehet veszélyesebb mint gondolnánk, nem tudom megítélni. A rasszizmus mögött elég sok evolúció elmélet, magasabb rendű származás, fajelmélet van, hogy ez tényleg az evolúcióelmélet eredménye-e, nem kizárt. Szerintem destruktív, butító nézet de ez magánvélemény :)

2015. ápr. 6. 22:14
 39/324 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

""A tudomány útmutatásával 500 év alatt a vaskorból az atomkorba"


És ez jó?


"Egy öt éves gyerek ma többet tud a világról, mint a középkor legnagyobb gondolkodói."


És ez jó?"

Az embereknek jó, a szélhámos prédikátoroknak, hamis prófétáknak nem.

Hazug prédikátornak tudatlanság a kenyere.

Megismerni a hamis prófétát:

1)Adományokat, munkát (esetleg mindkettőt) kér a hívektől.

2)Engedelmességet követel magának Isten nevében.

3)A lélek dolgain túl a természettudományokba is bele akar szólni.

- * - * -

Bizony mondom néktek: Egy ateista, ki halála óráján egyszer Jézushoz fohászkodik könnyebben nyeri el az Úr kegyelmét, mit ki buzgón imádkozott, de Isten nevével visszaélt, hívek adományából saját vagyonát, s pocakját hizlalta.

2015. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/324 anonim ***** válasza:
4%

32-es

menőn hangzik, de sajnos a valóság tökéletes ellentéte


Azért hangzik menön, mert nagyon sokan, tudósok is, észlelték az evolúció nemlétezését. Te még nem. Mert szerinted az evolúció a tökéletes valóság. Amit a Bibliára lehet mondani, mivel abban a valóság. Valaki kreált nemlétezöböl valamiféle valóságot, neked meg még sok sorstársadnak.

A Bibliárol pedig nem kellene lenézöen beszélned, mert komolyan még bele se lapoztál. Nem is ajánlom, mert a magasszintü inteliigenciádtól nem is értenéd.

2015. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!