Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/324 anonim ***** válasza:
94%
Miért etetitek még mindig a kérdező trollt? Már húsz oldallal ezelőtt bevallotta hogy semmi nem érdekli a hitén kívül, csak trollkodik itt.
2015. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/324 anonim ***** válasza:
86%

Miért zöld a fű? A kérdésre az önjavító napelem adja a választ.


[link]


Amely bizonyos értelemben hasonló a biológiai rendszerekhez.

A fény rombolja azt a struktúrát, amely az energiáját hasznosítja. Aki vett már kerti szolár-lámpát az tapasztalhatta.

A növények is folyamatosan javítgatják a zöld színtestjeiket. A nálam biokémiában járatosabbak kiszámíthatják, Mennyi energiát nyer a növény a fotoszintézisből, és mennyi energiát igényel rendszer fenntartása.

Nyilván a legoptimálisabb a klorofill-a, klorofill-b használata.

A fényről jut eszembe.

Kérdező!

- Tudod mennyi a fény sebessége?

Mert én már akkor tudtam, és ezt a tudást alkalmaztam mikor még te hátulgombolós voltál.

2015. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/324 A kérdező kommentje:

257. sok mindent tanultam és megértettem, ezért nincs szükségem a népbutító kamukra, amiket neked kényelmes elfogadnod, amik neked biztonságos valóságképet adnak.


258. nem ismert a c14 kezdeti koncentráció, akkor számold ki, mennyi bomlik el... nem lehet kiszámolni. De úgysem akarod ezt megérteni, hinni akarsz a kormeghatározás hitelességében, tehát hinni is fogsz. Én is hittem, régen.


259. tehát neked mindenképpen kell egy kamu, és amíg nincsen jobb kamu, addig abban hiszel. Ó.. hát persze.


Csak éppen ez eleve nyilvánvalóan baromság kellene legyen, a gyakorlatban pedig még nagyobb baromság, mert ebből az idealizált képből kimarad a divat. Nem bizonyítás kérdése az evolúció, hanem divaté. Ma az evolúció elmélet/vallás divatos, mint a zumba. Erre van igény, nincs olyan, hogy megváltozik. Majd idővel. KIVÉVE

.. ha az evolúció elméletet céllal hozták létre, a materializmus terjesztésére, akkor nyilván életben fogják tartani, hadd legyenek materializmusra nevelve az emberek. Majdnem mindenki abban hisz amire szocializálták.. a tudomány, evokamu ugyanígy működik.


262. irreleváns a fény sebessége. Van egy tudásod amitől nem lesz jobb az életed semmilyen téren, büszke lehetsz rá. De ha felhozol valamilyen lézeres távolságmérős példát mint a fénysebesség ismeretének gyakorlatias példája, akkor együtt leszünk boldogok, éljen, ismered a fény sebességét, és rajtad kívül mások is titkos tudás birtokában vannak, éljen éljen :)


Hatalmas szükséged volt rá, enélkül kevesebbet érnél (dehogyis, ironizálok, hátha észreveszed:)

2015. okt. 19. 17:09
 264/324 anonim ***** válasza:
95%
Kezdek én is kételkedni az evolúcióban, mivel az előre irányuló fejlődést vetít előre, márpedig te a majmokhoz képest is le vagy maradva.
2015. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/324 anonim ***** válasza:
100%

Alumínium csöveket fűrészeltem a rövidítési tényezővel korrigált negyed-hullámhossznyi (rezonancia) méretre. Mert hát a rádióhullámok is a fény sebességével mozognak. Egyszerű antenna építés. A tudomány jobban beépül a gyakorlati életbe mint azt gondolod.

Nem tudod mennyi a fény sebessége.

Ha tudnád, nem ülnél fel olyan ásatag dumáknak, hogy a világunk csak néhány ezer éves. Mert ha így lenne a világűr csak egy kis részét látnánk, néhány ezer fényévnyi gömböt. Nem látnánk az Androméda ködöt, de még a Tejutat sem.

Nem tudod, még ezt sem tudod!

2015. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/324 A kérdező kommentje:

Gézengúz.


A fény sebességével foglalkozol, amit a tested felfogni sem tud, érzékelni sem tudod tehát valójában csak okoskodsz róla.. miközben azon sem tudsz elgondolkozni, hogy a fény sebessége általános iskolás tananyag. Biztos nem ismerem a fény sebességét, egészen valószínű hogy nem ismerem. Mennyi kupac gilisztát tennél rá, hogy nem ismerem a fény hírhedt terjedési sebességét légüres térben, észlény? KOMOLYAN?


Látod a csillagokat, ha a szemednél érzékenyebb műszereket építesz (baromi sok értelmük van) akkor még több csillagot látsz. Ha lemennénk boxolni akár ennél is több csillagot láthatnál. TÜÜÜDÜÜÜ semmivel sem lettél bölcsebb, csak okoskának hiszed magad.


Abból következtetsz a világunk korára, hogy sok csillagot látsz, azok nyilván messze vannak, tehát nagyon sok idő mire a fény ideér, tehát ősöreg a világunk. Mi van ha nincsenek olyan messze? Mi van ha nem számolsz valamivel? Bezárod magad a számodra elfogadható világképbe, és megbocsáss, nekem a te primitív, okoskodó világképed persze hogy nem szimpatikus. Amit nem tudsz azt kitöltöd egóval, de így csak saját magad előtt lesz igazad, esetleg véletlenül adódhat X ember aki pont veled ért egyet, ahogyan olyan is adódik aki levágná a fejed... hogy mennyi sok változatos nézet van. De mindenesetre a tiéd is csak egy a sok közül.. ezt azért érted?



Ha meg már a világunk: az feltűnt valakinek, hogy mi a relative összetett eszközeinket tervezzük és gyártjuk? Nem spontán alakulnak ki.


Akkor az evolúciónál logikusabb elmélet a teremtés, kreacionizmus. Ha mindenképpen valami elfogadható magyarázat kell amibe kapaszkodni lehet, ez közelebb áll a megtapasztalható valóságunkhoz, mintsem a véletlen létrejött komplex rendszerek meséje :)

2015. okt. 19. 18:50
 267/324 anonim ***** válasza:
95%

Abban a pillanatban, ahogy hozol bizonyítékot, elfogadjuk.


Tehát:


Kitartóan várjuk a linkeket és bizonyítékokat az állításaidra :)

2015. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/324 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor az evolúciónál logikusabb elmélet a teremtés, kreacionizmus."

ÁÁÁÁhhhááááá, szóval innen fúj a szél!!! :D De nagyon be vagy te csapva haver. És a papbácsi meséje a bizonyíték? Nagyra értékelnénk, ha esetleg a kihajtogatható pamflet (ja, bocs, a bizonyíték) egy-két leginkább meggyőző mondatát, bemásolnád nekünk, pusztán csak a poén kedvéért. Nyilván mi, akik nem az élet egyetemére járunk (ahol isten a tanár, természetesen), úgyse értenénk. :D


"Miért etetitek még mindig a kérdező trollt? Már húsz oldallal ezelőtt bevallotta hogy semmi nem érdekli a hitén kívül, csak trollkodik itt."

Azért valljuk be nem minden nap akad össze az ember egy fiatal Föld kreacionistával. Ki kell használni. A haraggörbe ilyen távoli képviselőjével nagyon ritkán fut össze az ember. Régen ez ilyeneket pénzért mutogatták a cirkuszok, most meg ingyen lehet vele "beszélgetni".


"Ha meg már a világunk: az feltűnt valakinek, hogy mi a relative összetett eszközeinket tervezzük és gyártjuk?"

Hát igen... az élet iskolájában ilyen kemény a tananyag. :D

2015. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/324 anonim ***** válasza:
83%

Én azért írok néha, mert roppantul szórakoztat a kérdező vergődése. Kicsit mazochista vagyok.

Amúgy én ismerek olyan lelkészt, aki elfogadja az evolúciót. Igaz, olyat is, aki úgy néz ki folyton, mintha be lenne tépve...

2015. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/324 A kérdező kommentje:

Ha a 269. válaszoló a mazochista, akkor miért én vergődök?


Baromira nem vergődök, mindent szórakozásért teszek. Még a munkát is, csak az nyilván a hónap végén térül meg. Nekem nem rossz élmény számomra 'hülyékkel' fórumozni, ha az lenne, ha vergődnék akkor nem csinálnám, élvezem.


"az élet iskolájában ilyen kemény a tananyag."


Nem tudom milyen iskolát ismersz el, tesó, de rengeteg helyen nagyon ócska a tananyag. Persze a bemagoláshoz segg kell, de tudod, ennyi erővel a Bibliát is betanulhatod, kb. ugyanott leszel, memoriter megint általános vagy középiskolás szint.


"ÁÁÁÁhhhááááá, szóval innen fúj a szél"


Nem egészen. De többen is az evolúciót helyettesítő magyarázatot kértek. Nem fúj a szél sehonnan, de ennyi erővel miért ne lehetne a teremtéstörténet igaz. Pont annyira bizonyíthatatlan és bizonyítatlan mint az evolúció, de ugyanannyira lehet hinni benne. Régen ez volt a divat, ma új divat van. Annyira egyforma a kettő hit szempontjából, mindkettőhöz lehet ragaszkodni.. mindkettőt másokra lehet erőltetni, szánalmas.


Nekem mondjuk egyikre sincs igazán szükségem, nem akarom nyomatni egyiket sem, mivel egyiket sem fogadhatom el bizonyítékok híján, nekem továbbra sem ciki beismerni: ezt a mai tudományunk nem tudja. Nem ismerjük az eredetünket, nincs (még) módszerünk a megismeréshez. Addig bizonygatni hogy 'de igenis így volt', öcséééém..

2015. okt. 19. 21:08
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!