Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
 281/324 A kérdező kommentje:

A te modszertanod nem elismert, csupan te ismered el, papa. Megint kevered a dolgokat. Nem te vagy a vilag kozepe, es hogy te mit gondolsz, mit ismersz el azt kb. Mindenki nagy ivbeneszarja :)

Ami eredmenyekrol beszelsz (pl. Hogy most mobilhalozaton telefonrol potyoghetek) azok felszinesek. Ezt inkabb szemfenyvesztesnek neveznem, egyszeru emberek lenyugozesehez bizonyara eleg, egyebkent a te altalad preferalt modszertan meg mindig sotetben tapogatozik a vilagunkkal kapcsolatban. Tudomannyal es technologiaval sikerult letrehozni a mai felszines, karos, embertol tavol allo vilagot, tessek itt egy TAPS.

2015. okt. 22. 08:34
 282/324 anonim ***** válasza:
96%
"Nem úgy van, nem úgy van!" Kiabálta a galamb, letojta a sakktáblát, és biztos benne, hogy ő nyert :)
2015. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 283/324 anonim ***** válasza:
100%

Eljöhet a nap, amikor hazaérve esetleg azt találod, hogy idegen emberek mászkáltak a házadban, és magukkal vittek ezt-azt. Ki fog menni a rendőrség, és a kor tudományos protokoljának megfelelően rögzíteni fogják a nyomokat: lefényképezik a sáros cipőnyomot a szőnyegen, az ujjlenyomatokat az ablakon, esetleg idegen hajszálakat is találhatnak a szőnyegen, vagy a kitört ablakon vérnyomokat, melyekből DNS mintát izolálhatnak. A mintákat elemezve leszűkítik a gyanúsítottak körét egy hely new-age gurura, aki szívesen vállal emelt díjas távgyógyítást. Szóval a csávó a bizonyítékokkal szembesítve azt mondja: teljesen mindegy, hogy milyen nyomokat találtak a helyszínen, az összes módszer rossz, hatástalan, a módszerejet akalmazó szakértők kóklerek, és különbenis megtévesztésen alapul az egész (különösen a DNS vizsgálat és az ujjlenyomat). Ugyan nem képes alibit szolgáltatni, de véleménye szerint neki erre nincs szüksége, mert a vádat terheli a bizonyítás terhe. Ugyan 15 szomszéd látta, hogy bemegy a házadba, de ő erre csak legynitve azt mondja: "ezek csak az ő személyes hitük, mások mást láttak, és ezért nem is jelent semmit, hogy hányan mit láttak." Példaként fel is hoz 15 távgyúgyítottat, akik szerint az esemény elkövetésekor az asztráltestével társalogtak.


Sorod fel az érveidet, hogy mégis miért ne kellene körberöhögni az ilyen elmeroggyantat. (Bár az érvek felsorolásában el elmúlt majd 300 válasz alatt se nagyon jeleskedtél. :D Persze ez egy rutinos fórumozót egy cseppet sem lep meg.)

2015. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/324 A kérdező kommentje:
"ez igy van, en tudom" mondja Sir Butcher, es lovese sincs a vilagrol de hangoztatja a vallasat..
2015. okt. 22. 14:49
 285/324 A kérdező kommentje:

283. Te tul sok evoluciot meg egyeb scifit olvasol :)


A.tudomanyt az emberek javara hasznaljak, szep alom :)


Inkabb a tudomanyban rejlo tevedeseket es kamukat, a tudomanyt mint vallast az emberek ellen.


Amugy egy betoresnel tegyuk fel hasznalnanak ilyen dns azonosaitast.. K rva nagy dolog. Ez a tudomany csucsa? Ez meg mindig felszines, azonositani az ujjlenyomatot vagy eppen a dns-t. A vilag nagy kerdesere ad valaszt: ki tort be a lakasomba ami nem is az enyem mert barmikor lenyulhatja a bank, vagy szimplan meghalhatok es baromira nem birtokolhatom.. megint egy nagy parasztvakitas :)

Ugy latom az eletetek ilyenekkel van tele. Nekem mindegy


Az elmeroggyantat a peldadban meg azert nem kell korberohogni, mert eleg baj neki az, hogy meg nalunk is hulyebb. Ennyi

2015. okt. 22. 15:21
 286/324 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmeroggyantat a peldadban meg azert nem kell korberohogni, mert eleg baj neki az, hogy meg nalunk is hulyebb. Ennyi"

Nem hinném, hogy olyan nagy lenne a baja... a legtöbb ilyen ember kifejezetten meg van róla győződve, hogy intelligens, és bölcsebb, mint a legtöbb ember... hogy úgy mondjam, "átlátja" a dolgokat. Nem kérdez, nem mérlegel, nem kér bizonyítékot, nem ért semmihez, hogy úgy mondjam, nem zavarja a tudás, ha ítéletet kell hoznia. :D De nem szeretném, ha a fenti kis párhuzamom ilyen méltatlanul elsüllyedne a ködösítés és mellébeszélés mocsarában! Szeretném, ha még egy pár szót vesztegetnél rá, és rávilágítanál, hogy szerinted egy bűnügyben el lehet-e ítélni egy vádlottat, ha a bizonyítékok ellene vallalanak annak ellenére, hogy az is csak egy interpretációja a valóságnak, és mások másként értelmezik?


"A vilag nagy kerdesere ad valaszt: ki tort be a lakasomba ami nem is az enyem mert barmikor lenyulhatja a bank, vagy szimplan meghalhatok es baromira nem birtokolhatom.. megint egy nagy parasztvakitas :) "

Ezek szerint te nem is tennél feljelentést? Elvégre amit birtokolsz, az téged birtokol? Mondd csak merre laksz? :D Minek van számítógéped? Okostelefonod? A elvégre nemlétező tudomány által létrehozott lapos képernyőből nemlétező fotonok áradnak... :D


""ez igy van, en tudom" mondja Sir Butcher, es lovese sincs a vilagrol de hangoztatja a vallasat.."

Egy miliméternyit sem akarlak kizökkenteni hamis felsőbbrendűségedbe vetett hitedből, de ezt nem Sir Butcher mondta, hanem.... hanem... nézd csak meg: "#275/285 A kérdező kommentje: Erted, miert en amikor en tudom hogy ennek semmi ertelme." Azért valljuk be azért ez egy szint... Kérdező meddig akarod még égetni magad?

2015. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 287/324 A kérdező kommentje:

Szerencsere nekem egyaltalan nem tisztem itelkezni. Pl. Bunugyben. Szar lenne, mert ketes bizonyitekok kozott kellene merlegelni. Enyem lenne a felelosseg ha egy bizonyitek valamiert teves s megis komolyan veszem

Grrrr..


Ez az intelligens voltarol meggyozodott szerencsetlen aki boldogan elvan a maga egyszeru kis vilagaban (megjegyzem idealis igazabol) elegge ratok illik, haversrac. No offense :)

Ram is illik amugy, tudom.


London mellett lakom egy kertvarosban, itt berlek szobacskat. Elszorakozgatok telefonnal meg laptoppal, nem egy minosegi elfoglaltsag de vegulis tok mindegy. Ugyis ertelmetlen a letezes legjobb tudasunk szerint, tehat nem sokat szamit hogy mit birtoklok vagy mirol hiszem hogy birtoklom. Speciel a laptopom elobb meg fog halni mint en, ha latnad.. :)


286. Miert egetnem magam? Mert te ugy gondolok hogy beegek elotted? Ugyan mar, kit erdekel a velemenyed? :)

2015. okt. 22. 16:41
 288/324 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szeretsz trollkodi..

Végül is, elfoglaltságnak jó az is. :D

2015. okt. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 289/324 A kérdező kommentje:

Ha nem jon aalom a szemedreee.. Irj ejjel posztot ideeee


Troll az itt te vagy, esetleg meg 1-2 valaszolo.

Amit csinaltok az szelsosegesen gaz, csak en meg szelsosegesen tolerans es liberalis vagyok, valoszinuleg egeszsegtelen modon, de ez van.

2015. okt. 23. 07:10
 290/324 anonim ***** válasza:
0%

nekem magas az IQ-m annyira, hogy én nem bírok hinni az evulúcióba volt amikor hittem, de a tapasztalataim és filozófia elméleteim alapján a földi ember őse máshonnan származik se nem a majmoktól se nem az ősemberektől. azok nem lehetnek a mi ősünk


harmadrészt meg másrészt: az evulúció is csak elmélet, de az alapjai nem tudományosak csak pár éves megfigyelések dns-játszogatással.


az a helyzet ha lenne evulúció más ember is élne a földön aki nem tudna szaporodni


a földi emberek azért sok fajta, mert kb 6-7 ezer éve dns-ekkel kisérleteztek másik bolygón, hogy ki marad életben.... ez most hülyeségnek hangzik, de ha azt nézed az afrikai törzs saját nyelvükön megtudják mutatni a csillagképet ahonnan jöttek.. és akár hiszed akár nem 80-as években azt mondták ott vannak a holdak de bolygó nincs 10 évvel később felfedezték

2015. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!