Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
 271/324 anonim ***** válasza:
95%
Azért halkan megemlítem, hogy a radioizotópos eljárás bizonyítottságára is kaptál linket és lesöpörted az asztalról a nekem nem tetszik érvvel, ahelyett, hogy reflektáltál volna mi nem tetszik a cikkben vagy melyik részét érzed tévedésnek.
2015. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/324 anonim ***** válasza:
95%

Tökéletesen egyetértek a #261 számú bejegyzés írójával. Ez a (-z egyre hosszabbra nyúló) "párbeszéd" a kérdező és a válaszolók között erősen emlékeztet engem arra a szituációra, mikor az állatkertben a nézelődők kiflicsücsköket meg hasonlókat dobálnak be a majomketrecbe, hogy a majom vajon melyiket és hogyan tömi magába, aztán milyen reakciót produkál a bedobott kajára reflektálva :)


Tehát válaszolván a fentebb említett #261 bejegyzésre: mert élvezzük a könnyed szitut, pont úgy, mint az állatkertben :)

2015. okt. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/324 anonim ***** válasza:
94%

"ennyi erővel miért ne lehetne a teremtéstörténet igaz. Pont annyira bizonyíthatatlan és bizonyítatlan mint az evolúció, de ugyanannyira lehet hinni benne. Régen ez volt a divat, ma új divat van"

Emberek!

Nem mondtam még, hogy ez a "kérdező" csak provokál?

Annyira nem buta, hogy ne ismerje a különbséget a hit és a bizonyíték között!


De jó, játsszunk el a gondolattal. Nézzük meg, hogyan nézne ki egy tudományos konferencián a teremtéstörténet:


Tudós (kijön a színpadra, bemutatkozik).

Lássuk a teremtéstörténet állításait:

T: Isten teremtett mindent.

Kérdező: Hogyan?

T: A szavával. Kimondta, és már létezett is.

K: Bizonyíték erre?

T: Az nincs. De miért ne lehetne feltenni?


K: Mit állít még a teremtéstörténet?

T: Semmit. Miért - kell még valami?

K: Mit fog még teremteni az isten?

T: Nem lehet tudni.

K: Hol vannak a tervrajzok?

T: Fogalmunk sincs.

K: Hol van a teremtő műhelye?

T: Elképzelésünk sincs róla.

K: Tart még a teremtés?

T: Úgy néz ki, hogy igen, de nem tudjuk. Lehet, hogy ez már csak a mikroevolúció.

K: Mi köze a teremtésnek az evolúcióhoz? Meddig teremtés, mikortól evolúció?

T: Nem lehet tudni. Nem lehet tudni, hogy ki mikor piszkál bele az evolúcióba, és azt sem, hogyan megy a teremtés.

K: Meddig fog még tartani a teremtés?

T: Fogalmunk sincs.

K: Lesz még az embernél értelmesebb lény is teremtve?

T: Ezt aztán tényleg nem tudjuk.

...


Meddig folytassam még?

Ennyit a teremtéselméletről, és arról, hogy a tudósok miért NEM foglalkoznak vele.

2015. okt. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/324 anonim ***** válasza:
96%

" tehát neked mindenképpen kell egy kamu, és amíg nincsen jobb kamu, addig abban hiszel. Ó.. hát persze.


Csak éppen ez eleve nyilvánvalóan baromság kellene legyen, a gyakorlatban pedig még nagyobb baromság, mert ebből az idealizált képből kimarad a divat. Nem bizonyítás kérdése az evolúció, hanem divaté."


Gratulálok, kedves kérdező, ezzel most magad bizonyítottad saját magadról, hogy egy elmebeteg állat vagy, aki a saját csapdájába is beleesik.

2015. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/324 A kérdező kommentje:

271. Miert en pazaroljam arra az idomet, hogy a radioizotopos kormeghatarozas hibait leirom neked? Erted, miert en amikor en tudom hogy ennek semmi ertelme. En kakit torolgetek, ez az igazsag. Ez nem hit kerdese, hanem teny :)


273. Jot irtal. Kb. Igy nez ma ki a tufomany, csak eljatsszak kozben hogy tudnak. Mert nem meno arrol beszelni, hogy valamit nem tudunk. Abbol viszont lehet penzt szakitani, egot epiteni ha eljatssza valaki az okosat. Igazabol szanalom, bar nem kene minositeni masok ertekrendjet es eletet.. De en szerencsrtlenkedesnek latom ma a tudomanyt. Valoszinulegert az is, jobbara 1 helyben toporgo, felreerteseket eredmenyezo potcselekves.

2015. okt. 20. 13:58
 276/324 anonim ***** válasza:
89%

"Miert en pazaroljam arra az idomet, hogy a radioizotopos kormeghatarozas hibait leirom neked?"

Nem kell pazarolnod, ismerjük ezeket.

Létezik mérési hiba - rendszeres és véletlen is - ezek becsülhetők ill. korrigálhatók.

De ilyen alapon hőmérőt se használj, mert az a mérés is tele van hibával. Soroljam?

Létezik olyan is, hogy egy adott mérés NEM alkalmas arra, amire használni akarod - ezt próbálják itt a fejedbe verni, csak nem nagyon megy. Semmi nem megy be a fejedbe, ami értelmes vagy komoly dolog lenne.


"Jot irtal. Kb. Igy nez ma ki a tufomany, csak eljatsszak kozben hogy tudnak."

Így NÉZNE ki a tudomány, HA valaki elkezdene ezzel a kérdéssel foglalkozni. De ezt még az IG-Nobel díjas tudósok se vállalják el, mert még nekik is meredek lenne!

Ha nem tűnt volna fel: MINDEN információt leírtam, ami egyáltalán előfordulhat ebben a témakörben. Ez nagy jóindulattal SEM több, mint 1-2 mondat.

Ha te ezek után azt mondod, hogy ez egyenértékű az evolúcióval, amelyekről vaskos könyvek szólnak, bizonyítékokkal zsúfolva... az meg senkit sem érdekel, hogy te ezeket nem hiszed el. Ez a te bajod - majd talán rájössz. De ha nem, a világ akkor sem áll meg. Túllép rajtad, te meg ott maradsz a sötét középkorban, ahova minket hiába akarsz visszahúzni.


Egyáltalán: elárulnád, hogy mit keresel itt?

Miért nem mész át a vallásba? Oda való vagy, ott hozzád hasonló emberek rohangásznak nagy bőséggel.

Vagy rosszul érzed magad ilyen társaságban? Mert más is!

2015. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/324 A kérdező kommentje:

Miert en menjek a vallasba, amikor eppen arra probalok ravilagitani, hogy minden amit hiszel hogy tudsz a vilagrol, az erosen vallasos :)


Nem, nem a rendszeres vagy veletlen meresi hibara meg pontatlansagra gondolok.. Ha ez nem tunt fel akkor nagyon ertetlen vagy tudatlan vagy :)

2015. okt. 21. 16:28
 278/324 anonim ***** válasza:
94%

Nem, te arra világítasz rá folyton, hogy mennyire tipped sincs a világ működéséről, de még a fogalmakkal sem vagy tisztában, amit használsz :)


Kicsit más a kettő, de nem baj - gyanítom ezt se tudod felfogni :D

2015. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/324 A kérdező kommentje:

Ha te sem vagy kepes felfogni mennyire tevedesben vagy a vilag mukodesevel kapcsolatbn es mi ketten hasonlo szinten vagyunk (~ IQ 130 koruliek) akkor nekem miert kellene hogy tobb fogalmam legyen a vilagrol mint neked van, Butcher?

Egyforman hulyek lehetunk; de nekem ez nem derogal; csak pelenkakat cserelek, tok mindegy. De barmit is csinalj az eleted soran a napjaidon, hidd el nem baj ha tok sotet vagy, engem pl tenyleg abszolut nem zavarsz. A tudat, hogy rohadt messze is vagy ujfent kenyelmes es joleso :)

2015. okt. 21. 22:12
 280/324 anonim ***** válasza:
95%

Jaja, én vagyok sötét, de valahogyan mégis az én általam ismert (és elismert) módszertannak hála tudod ezt a sok marhaságot ideírni, míg a te módszertanod semmit, de abszolút semmit nem adott a világnak - még a saját fogalmaidat sem tudod követni, vagy legalább megmagyarázni őket.


De ügye azok a hülyék, akik szembejönnek az autópályán :D

2015. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!