Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/324 anonim ***** válasza:
94%

"Linkeljek, telefonrol? Serious?"

Nem, csak vicc. Senki sem hiszi, hogy olyan forrást tudsz adni, ahol több millió éves mintának a korát becslik C14-es módszerrel. Vagy olyan hiteles forrást, ahol több millió éves szénben kormeghatározásra alkalmas mennyiségű C14-et találnak. Szóval ne törd magad, mindenki tudja, hogy mi a helyzet. ;)

2015. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/324 anonim ***** válasza:
94%

#251: Mindenki, kivéve a kérdezőt. Túl mély a személyes meggyőződése, mintsem engedné neki elfogadni a valóságot. Ráadásul annyira elvakultan szemellenzős, hogy a saját hitét akarja mindenáron másokra kivetíteni, ráerőltetni. Szóval írhatunk itt bármit neki, ő úgyis csak a sajátját fújja tökön-babon keresztül, ha törik ha szakad.

Tipikus "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" hozzáállás. Szerintem hagyjuk meg a saját kis eltorzult világában, hiszen mint mutatja is, ott érzi jól és otthonosan magát.

2015. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/324 A kérdező kommentje:

Sikerült átnyomnom a mobilnetet laptopra. Eddig nem ment valamiért.


De most meg érvényesülnek az eddig már említett elvek:


- nincs értelme egy vitának (soha nem is volt, most miért lenne?)

- Ti baromságokat linkeltetek, kamukra hivatkoztatok amit nekem szerintetek el kellett volna fogadnom (?) mint valódi, hiteles érvek. Nyilván ha én próbálnék valami hiteles, érv értékű vizsgálatot mutatni nektek, számotokra ugyanúgy nem lenne megfelelő, mert..


"Túl mély a személyes meggyőződése, mintsem engedné neki elfogadni a valóságot. Ráadásul annyira elvakultan szemellenzős, hogy a saját hitét akarja mindenáron másokra kivetíteni, ráerőltetni. Szóval írhatunk itt bármit neki, ő úgyis csak a sajátját fújja tökön-babon keresztül, ha törik ha szakad.

Tipikus "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" hozzáállás. Szerintem hagyjuk meg a saját kis eltorzult világában, hiszen mint mutatja is, ott érzi jól és otthonosan magát."



.. mert ilyenek vagytok, jól leírta az utolsó hozzászóló, már csak azt kellene/lehetne észrevenni, észrevennetek, hogy ez gyakorlatilag rátok igaz.

Most az más kérdés, hogy rám is, nyilván, hiszen így működik az emberi elme én ezt valamennyire értem és felfogom. Ti nem értitek, hogy kényelmes kis szubjektív, vallás alapú 'valóságot' teremtetek magatoknak, és azt megpróbálnátok másokra erőltetni.


Persze ezt ti kulturáltan teszitek, beszélgetés során (fórum, itt) és nem vágjátok le azon emberek fejét, akik másképp gondolkodnak, ennyi közös van bennünk, nagyjából hasonlóan békéssé szocializálódtunk. De mind egyformán vallásosak vagyunk, és ennek most kevés köze van a klasszikus vallásokhoz, egyházakhoz. Ti tudományvallásosak vagytok, a gyerekeiteket valószínűleg így fogjátok nevelni, de ha egy olyan trend jön a tudományban, hogy mégsem létezik az evolúció azon formája amit ma terjesztenek, akkor a gyerekeitek a tudomány-vallás nevében egészen más világképpel fognak rendelkezni mint most ti magatok. Olyan szubjektívek vagytok, mint a legdogmatikusabb keresztény/ortodox zsidó, iszlám elvakult :)


Vegyétek mán észre máán :)

2015. okt. 19. 12:26
 254/324 anonim ***** válasza:
95%
Kitartóan várjuk a linkeket és bizonyítékokat az állításaidra :)
2015. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/324 anonim ***** válasza:
94%

"Olyan szubjektívek vagytok, mint a legdogmatikusabb keresztény/ortodox zsidó, iszlám elvakult :)"

Én még nem láttam olyan keresztényt/ortodox zsidót, muszlimot, aki bizonyítékot követelt volna a Jézus csodatetteire pl... Te melyik bolygóról jöttél amúgy? Csak csendben jegyzem meg, hogy míg te azt állítod, hogy mi bármit elhiszünk, ellenben veled a felvilágosult gondolkodóval (hehe), te magad egyetlen hangyafasznyi bizonyítékot se osztottál meg velünk, hogy te pl. mért hiszed el azt amit. Tehát valójában (hiteddel ellentétben) te vagy az, aki mindent elhisz bizonyítékok nélkül. Szóval a nagy bölcs képében való tetszelgésed enyhén szólva szánalmas.

2015. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/324 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő:


Jegyezzétek meg / vegyétek észre csendben, hogy amíg Ti nem hoztok bizonyítékot, addig még a formális (bár értelmetlen) vita szabályai szerint sem nekem kell lépnem.


Az evolúciót előbb bizonyítani kell, a kormeghatározás hitelességét előbb bizonyítani kell, ezek nem történtek meg. Néhány ember (vagy x ezer, tök mindegy a mennyiség) úgy csinál mintha ezek bizonyított, hiteles dolgok lennének. Nekik ez kényelmes, de ez szubjektív. Ettől még a dolgok nem úgy vannak, csak el lehet játszani mintha így lennének. Le lehet írni őket könyvekbe, de ez csak a science-fiction szintjén marad, mint már utaltam is rá. :)

2015. okt. 19. 15:37
 257/324 anonim ***** válasza:
94%

"Nekik ez kényelmes, de ez szubjektív."

Tudod, hogy mi a kenyelmes es a szubjektiv? A tudatlansagodbol falado elutasitas. Nem szukseges ertened a modszert, nem szukseges tisztaban lenni modszer kemiai/fizikai alapjaival. A tudatlan ember azt mondja, hogy ez a modszer ugy sem jo. Azzal kerked, hogy ot nem gyozik meg azok az ervek, amik a modszer/elmelet hitelesseget igazoljak, ugyanakkor erre semmifele indoklast nem ad, amibol az kovetkezik, hogy nincs tisztaban azzal, hogy mit es miert kritizal. Tehat semmit nem kell erteni, tanulni, egyszeruen csak fujjozni kell mindenre. Mi ez, ha nem az egyugyu ember kenyelmes szubjektivitasa?

2015. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/324 anonim ***** válasza:
95%

[link]

Tessék itt a tudományos bizonyíték, hogy működik a radioizotópos kormeghatározás, kérem a te bizonyítékaidat, hogy millió éves kövekben van C-14 izotóp.

2015. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/324 anonim ***** válasza:
95%

"Az evolúciót előbb bizonyítani kell..."


Thomas Kuhn óta tudjuk, hogy a tudományos elméleteket nem bizonyítják, hanem alkalmatlanságuk esetén kizárhatjuk őket, azaz falszifikálhatók. Az evolúció is csak egy elmélet, amely falszifikálható, de amely helyett még senki sem mondott jobbat. Addig pedig marad az, ami a legtöbb megfigyeléssel egybevág: az evolúció elmélete.

2015. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/324 anonim ***** válasza:
95%
Pardon, helyesbíteném magam: nem Thomas Kuhn, hanem Karl Popper volt az, aki a falszifikálhatóságot a tudományosság követelményei közé felvette.
2015. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!