Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/324 A kérdező kommentje:

Mekkora dolgok forognak kockan, szinte izgulni is kezdtem


(ezt a valaszt vartad)


Kozelitsd mar meg ugy is a dolgot, hogy te untatod az adminisztratorokat a trollkodasoddal es a primitivsegeddel, es lehet teged tiltanak le :)


Egyebkent mi van, nem lehet a tiedtol eltero velemenyen az ember? Gondolatrendorseg meg minden? :))

Hajjaj.. Valaki nagyon fontosnak kepzeli magat, majd elmulik testvet :)

2015. okt. 3. 16:25
 222/324 sadam87 ***** válasza:
94%

Kedves válaszadó társaim!

Próbáljuk meg kicsit megérteni a kérdezőt. Tulajdonképpen az ő gondolkodása tökéletes logikára épül (ahogy én látom).

Az olvasottak alapján a kérdező logikája két (egymást kiegészítő) axiómára épül:

1. Neki mindig igaza van.

2. Mindenki, aki mást mond, hülye.

Ha ezeknek az axiómáknak a fényében nézzük meg a kérdező hozzászólásait, akkor minden értelmet nyer. Nyilván nem lehet igazunk, ha mást mondunk, mint amit a kérdező gondol, hiszen azonnal életbe lép az első axióma. Ráadásul a második axiómából következően nyilván sokkal okosabb nálunk. Ez is megerősíti, hogy neki van igaza.

Nézzük például a fogalomhasználatot. Számomra sokszor meglehetősen nehezen érthető, mit ért a kérdező az egyes fogalmak alatt (evolúció, törzsfejlődés, ...). De ha megnézzük a második axiómát, rögtön rájövünk, hogy ez pusztán az én korlátoltságom miatt van. (És nyilván még a tudomány sem tudta utolérni a kérdezőt.)

Ugyanígy megérthető, miért nem hajlandó érdemi vitára. Senki nem akar hülyékkel vitatkozni (ezt a jövőben én is megfogadom!). Így nyilván a második axiómából következően nem vitatkozhat olyanokkal, akik nem értenek vele egyet. Tehát csak olyanokkal vitatkozhat, akik eget értenek vele. Ez azonban nyilvánvalóan teljesen értelmetlen volna. Tényleg semmi értelme a vitának.

A fentiek alapján a továbbiakban két lehetőség áll a véleményem szerint előttünk:

1. Elfogadjuk a kérdező axiómáit. Ebben az esetben vagy beismerjük, hogy hülyék vagyunk, vagy elfogadjuk a kérdező álláspontját. További vitának értelme nincs.

2. Nem fogadjuk el a kérdező álláspontját. Ebben az esetben megpróbálhatunk tovább vitatkozni, de mivel a fent levezetettek miatt a kérdező nem fog velünk tényleges vitába, érdemi vita továbbra sem fog köztünk kialakulni. Nos, ebben az esetben egyet értek a kérdezővel, hogy a vitának nincs értelme.

Ez az én hipotézisem az eddigiek hátterével kapcsolatban. Ki-ki tegyen belátása szerint...

2015. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/324 A kérdező kommentje:

A 2 axiomat ti ugyanugy hasznjatok :)

Mindig nektek van igazatok,

En bizonyara csak hulye lehetek. Nem en talatam ki ezeket, ti is ugyanilyen szellemisegben irtok

(felreertes ne legyen, en nem hiszem hogy igazam van, csak amiket ti irtok az gyermeteg, valoszinutlennek hat)

2015. okt. 3. 20:53
 224/324 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa ez a kérdező, nála is megfigyelhető hogy amit ír az gyermeteg.

Amúgy nem értem az itteni emberek miért álltak le egy galambbal sakkozni.

2015. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/324 anonim ***** válasza:
100%

Azért elgondolkodtató, hogy ennyi válasz és érvek hosszú sorának értelmetlen felsorakoztatása után még mindig képes kiemelni a kérdező a kérdését. Ez nagyjából úgy a huszonhatodik kiemelés lehet, mióta a kérdés megszületett.

Úgy foglalkozik vele, mintha ez lenne élete egyik fő műve.

2015. okt. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/324 anonim ***** válasza:
100%

#225, szerintem kezded felfogni a lényeget.

Nézzük meg egy kicsit ezt az egész vitát...

szerintem a kérdező nem hülye. Elég világos célja van (mármint vagy neki, vagy a megbízójának) - és ezt el is érte.


Nézzétek meg, mi történt itt: elég sok értelmes ember elég sok időt eltöltött itt - teljesen hiába. Elfecsérelték az értékes idejüket - miközben hülyéből (kreós, konteós, stb) szinte senki sem tévedt erre.


Vagyis több értelmes ember napi munkája gyakorlatilag semlegesítve lett, miközben a hülyéket ez a vita egyáltalán nem vette igénybe és nem is zavarta semmiben.


Na: ez lehetett itt a cél.


Ráadásul közben még arra is vigyázott hogy ne legyen túlzottan agresszív, és ne tűnjön teljesen reménytelennek, mert akkor hamarabb itt hagyta volna mindenki.


Brilliáns! Értelmes ember munkája, akárki is volt az.

2015. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/324 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:Miért ránk,hülye evolúcionistákra pazarlod az idődet?Miért nem mutatod be a tudományos közösségnek a korszakalkotó meglátásaidat?Tudod már nagyjából 3-4 tudós generáció óta tartja magát ez az "elmélet",szóval minimum Nobel díj járna a megdöntéséért.Átszámolva az a saccper 220 millió forint nem jönne rosszul ,ha jól sejtem kérdező.

Akkor meg mi tart vissza?

2015. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/324 A kérdező kommentje:

Mi alapjan bizhat valaki a Nobel-dijban?

Ha az uralkodo vallassal nem egyezo az elkepzelese, akkor miert hagynak ervenyesulni? Es az evucionizmus ma erosebb mint a tortenelem folyaman mondjuk a keresztenysrg volt.


Amugy senkit sem erdekel a 'tudomanyos kozosseg'. Ertelmes kisebbseg mellett inkompetens tobbsegrol van szo, ha nem tevedek. Nem erdemes foglalkozni veluk, a velemenyukkel, a dijaikkal.

2015. okt. 9. 08:45
 229/324 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíték, kedves galambunk, bizonyíték - ez a kulcsszó a tudományban :)
2015. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/324 A kérdező kommentje:

Ez az almodozasodban kulcsszo.

Vagy a lazalmaidban, nem tudhatom pontosan. Mert hogy bizonyitekod/kotok nincs, az elegge latvanyos.


Ha el akarod jatszani hogy van galambteso, ajoo szineszi kepessegeket en ertekelem.

2015. okt. 9. 15:16
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!