Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/324 A kérdező kommentje:

Engem csak te nezel hulyenek meg nehany hozzad hasonlo.. Erdekes arc :)


Es tegedet sokan neznek hulyenek ugye?

Ha nem, akkor jo szineszek az ismeroseid :)

Azt vagod hogy a sakk csak egy jatek, viszont mint ilyen tenyleg annyi koze van a valosaghoz mint az.evokamunak :)

2015. okt. 3. 11:02
 212/324 anonim ***** válasza:
90%

Hogy lehet valaki ennyire büszke rá, hogy ostoba...

Elképesztő és szomorú.

2015. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/324 A kérdező kommentje:

Ezekszerint Te buszke vagy ra, hogy ostoba vagy? :)

Felolem barmire buszke lehetsz, kello tavolsagbol tudod, komolyan nem zavarsz:)

2015. okt. 3. 13:40
 214/324 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda.
2015. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/324 A kérdező kommentje:

Az, de pont arrol irok, hogy a sok egoista lenez mas embereket, kozben fel sem tunik nekik, hogy ugyanazon a szinten vannak : D vagyunk


De nekem picit hianyzott ez az ertelmetlen szajkarate, angolul ez nem megy igy.


Amugy egy szofisztikalt vita is ovodas szinten van, ertelmetlenseget tekintve. Ezert sem veszem ugye a faradsagot, hogy komolyabban erveljek, hiszen en sem kaptam ertelmes erveket, sorry :)


Magyarorszagon most milyen az ido amugy? Mert itt eddig ragyogo napsutes volt de na kodos.. Asszem megjott az osz.

2015. okt. 3. 14:15
 216/324 anonim ***** válasza:
76%
Nem is akarsz vitatkozni, csak jártatod a szádon a levegőt. Kaptad a jelentést trollkodásért.
2015. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/324 anonim ***** válasza:
88%
Ó a tipikus "én külföldön élek, tehát felsőbbrendű vagyok" felvágás... Atyaúristen de szánalom...
2015. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/324 A kérdező kommentje:

Mennyi idos vagy?

Megadjam anyukam telefonszamat? :))


Fogyatekosakkal, demenciaban szenvedokkel es bizonyos szellemi szint alatt levo emberekkel valoban nem is fogok vitatkozni. Meg elvi szinten is keptelen lennel (jelen allapotodban) vitara, mert alapveto dolgokat nem ertesz az emberi elme mukodeserol, a 'nezet-halorol'. Akkor megis hogyan lennel kepes ertelmes modon utkoztetni a nezetedet, ha nem ismered fel az emberek nezeteinek mibenletet? Igy csak egy hisztis, veszekedo kolyok szintjet utod meg aki adminisztratorokert sir, mert nem tetszik neki valami.

Meg ne bantodj, de meg sok mindennel fogsz talalkozni amik nem fognak tetszeni :)

Es nem minden/mindenki lesz ilyen kis kulturalt, illedelmes mint en.

2015. okt. 3. 14:46
 219/324 A kérdező kommentje:

Umm umm.

En nem hiszek az alsobb-felsobbrendusegben. Az ilyen evolucionista szemlelet.


Annyit latok hogy az emberek lelkileg kepesek korlatozottak es kevesve korlatozottak lenni, ezt nevezhetjuk lelki fejlodesnek bar sokak szerint ez sem fejlodes.am igazabol

2015. okt. 3. 15:28
 220/324 anonim ***** válasza:
75%
Folytasd csak nyugodtan, minden egyes beszólásra kapod a jelentést, előbb-utóbb megunják a moderátorok és kivágnak, nem te vagy itt az első fotelból fröcsögő troll.
2015. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!