Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/324 anonim ***** válasza:
94%
A dolgok koráról nem elméleteink vannak, és nem is értem, hogy ezt honnan gondolod :D Pontosan tudjuk a világegyetem korát (nyilván a pontos relatív, de milliárd éveknél a +- néhány százalék nem számít), a Föld korát, az egyes állati, növényi maradványok korát, a kőzetek meg hasonlók korát, szóval az évmilliókkal ezelőtti dolgok nem elméletek a tudomány számára, max ha vallásos vagy és nincs megfelelő tudományos előképzettséged.
2015. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/324 A kérdező kommentje:

Hihetsz ebben. De akkor te vagy erosen vallasos. Hihetsz akarmiben, nyilvan nekem nincsen kozom hozza tiszteletben tartom stb.

De akkor please, kezeld mar ugyanugy vallasnak a tudomanyos fantasztikus akarmilyen lazalmokat a kormeghatatozasrol, mint ahogyan a tobbi HIT alapu dolgot is illik.


Jelenleg amugy a tudomanynak nincsen modszere olyan kormeghatarozasokra mint amikrol irsz. Persze be van kamuzva hogy de; van ra. Szemfenyvesztesben eleg sok ember eleg jo. Kis karrieristak, razni kell nekik a rongyot, oket feszelyezi ha azt kell mondjak, nem tudnak valamit. Majd eletuk vegen rajonnek ok is, ertelmetlen okoskodni olyanban amit igazabol nem ismernek, de ilyen tudosoknak ez ad celt..


Es persze a lenyeg, hogy egy szep mitoszt fel lehet epiteni a kormeghatarozas kore.. Mese habbal, scifi de tovabbra is 'olvasmanyos', mint egy asimov vagy herbert regeny

2015. okt. 16. 18:52
 243/324 anonim ***** válasza:
95%
Szóval az izotóp atomok létezése kamu? Merthogy erre alapunak a hosszú távú kormeghatározási módszerek. Ha pedig az izotópok létezését elfogadod, akkor el kell hogy fogadd, hogy ezek arányát mérni tudjuk és ezekből az egyez kőzetek korát meg tudjuk határozni. A szén-14 itt nem játszik, azt csak viszonylag rövid határon belül lehet használni.
2015. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/324 anonim ***** válasza:
96%
Hadd tippeljek, az érettségiig jutottál csak el a tudományos pályán és így döntöd el, hogy a tudósok akik 30-40 éve foglalkoznak fizikával kevésbé értenek hozzá mint te.
2015. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/324 A kérdező kommentje:

Sima diplomaig. Ami persze nem sokat jelent a valosagban. Suta emberek is megszerzik.


Na most c14 izotop a 'sok millio eves' szenben is van, amiben mar reg kimutathatatlan szintre kellett volna bomlania. Ennyit er az izotopos kormeghatarozas, kamu. Persze hogy leteznek izotopok, ugyanugy mint ahogyan az ember is letezik, nagyszeru megfigyeles, keksz jar erte.


De az izotopok lete es aranyainak vizsgalata nem jelenti azt, hogy alkalmasak kormeghazatozasra (pl nem ismert az eredetikoncentracio + egyeb torzitasok)


Emberek is leteznek, ez megsem jelenti, hogy evolucio soran alakultunk volna ki. Nem kell mindig fikciozni..

2015. okt. 17. 13:12
 246/324 anonim ***** válasza:
95%

Szóval a radioaktivitást sem érted.

Igazad van, a hülye is tud diplomát szerezni, te magad vagy rá az élő példa.

2015. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/324 A kérdező kommentje:

Miert gondolod, hogy nem ertem a radioktivitast?


Gondolj arra is, hogy ha valaminek nem latod a hibajat, akkor talan nem ismered a dolgot elegge. Pl a kormeghatarozast..

S talan te vagy a diplomas gyoker mintapeldanya :)

2015. okt. 17. 15:17
 248/324 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj már valamit arról, hogy a többmillió éves szénben is van C-14 izotóp, persze kritérium, hogy kibányászott szénről legyen szó, mert ha a földben van a kialakulási helyén akkor folyamatosan keletkezik benne C-14, pont ez a lényege az ilyen kormeghatározásnak, hogy amikor kiszedjük a természetes formájából onnantól lehet nézni a korát.
2015. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/324 A kérdező kommentje:
Linkeljek, telefonrol? Serious?
2015. okt. 19. 09:03
 250/324 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, kérdező... oldd meg.

Pötyögd be egyesével a betűket, ha másképp nem megy.

2015. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!