Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/324 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora troll! :D Azért be kell vallani, bizonyos szinten szórakoztató.
2015. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/324 A kérdező kommentje:

Ti is szinten ;)

Mi mas motivacio lenne az eletben mint a szorakozas?

2015. okt. 9. 16:55
 233/324 anonim ***** válasza:
95%
Nekem, a puszta szórakozásnál akadnak némileg intellektuálisabb motivációim is, pl. kivenni a magam részét az ostoba tudatlanság elleni harcból. Képzettségemnek, tudásomnak megfelelően ezt a biológia témakörében tudom leghitelesebben végezni. Dehát kinek ez, kinek az...
2015. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/324 A kérdező kommentje:

Magadnak vetithetsz; engem nem versz at :)

Tudatlansag elleni harc; hat harcoljal, ugyanugy lefoglalod magadat mint a demens oregjeim akik narniat keresik a szekrenyukben. Vagy a wc-t, tok mindegy. Kb ennyire ertelmes az elet, de nem csak az ovek hanem az enyem is. Es a biolugose is :D

2015. okt. 9. 19:38
 235/324 anonim ***** válasza:
100%

" a demens oregjeim akik narniat keresik a szekrenyukben. Vagy a wc-t, tok mindegy. Kb ennyire ertelmes az elet, de nem csak az ovek hanem az enyem is. "


Ilyen hozzáállás és mentalitás mellett ezen egyáltalán nem csodálkozom.

2015. okt. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/324 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy tiednek is ennyi ertelme van (vagy nincs) barmit is hiszel a hozzaallasodrol, mentalitasodrol. Hangyafsznyival sem vegy elorebb akarmennyire is erolkodsz, vagy nem erolkodsz. Mondjuk en mar ezt felfogtam, es nem erolkodok. Ezert nem eroltetek igazi vitat, mert megis mi ertelme lenne par hulye meggyozesenek? Es 15 000 hulye meggyozesenek? Hat semmi, ez a gyonyoru, egyforman ertelmes elet nelkul halunk meg barmilyen idiota celt is talalunk az eletunknek, valakiket lenezunk eletunk soran, valamiert vagy valami ellen harcolunk.. Mekkora baromsag :)
2015. okt. 10. 01:24
 237/324 anonim ***** válasza:
100%

"A vicc az, hogy tiednek is ennyi ertelme van (vagy nincs) barmit is hiszel a hozzaallasodrol, mentalitasodrol."


Szerintem neked semmi közöd sincs az én életemhez, már megbocsáss kérlek.


"Hangyafsznyival sem vegy elorebb akarmennyire is erolkodsz, vagy nem erolkodsz. Mondjuk en mar ezt felfogtam, es nem erolkodok. "


Hát pedig számomra nagyon úgy tűnik, hogy te erőlködsz nagyon azon, hogy "márpedig nem úgy van, ahogy a tudomány mai szintjén ismerjük" :) Az hogy te nem vagy előrébb, az már inkább a te bajod, semmint a tudományé.


"Ezert nem eroltetek igazi vitat, mert megis mi ertelme lenne par hulye meggyozesenek?"


Ebben tökéletesen igazad van. Így nem is akarlak meggyőzni, a te dolgod, hogy miben akarsz hinni.


"Hat semmi, ez a gyonyoru, egyforman ertelmes elet nelkul halunk meg barmilyen idiota celt is talalunk az eletunknek"


Te lehet, hogy anélkül fogsz meghalni, főleg ha így folytatod, de ez megint csak a te dolgod. Ebbe nekem nincs beleszólásom.

2015. okt. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/324 A kérdező kommentje:

Van kozom az eletedhez. Persze nem akarlak megijeszteni, ha eddig azt hitted barmi is ertelmes amit csinalsz, kepzelem hogy nem lehet tul jo az en velenyemet olvasni.


Pedig az evolucionistaknak azt kulonosen tudniuk kellene, hogy az elet alapvetoen ertelmetlen. Meg a sajat letezesuket is hatalmas veletlennek tekintik, es szaguldoznak kozben a vilagurben.


Vannak akik azt hiszik, hogy valami hasznos dolgot csinalnak pl. Kuzdenek a tudatlansag ellen. Onamitas, a sajat tudatlansaguk senkit sem erdeklo dogmait terjesztik. Ez kb. Olyan unalomuzes mint itt irogatni, semmi mahasztos nincs benne. De itt is hit kerdese, el lehet hinni hogy az eletednek van ertelme. En mar egy ideje tudom, nem en vagyok a legvallasosabb itt :)

2015. okt. 10. 09:04
 239/324 anonim ***** válasza:
21%

Az ateisták szerint semmi értelme nincs az életnek. Csak képzeld el mi értelme volt élni azoknak akik évmilliókkal ezelőtt itt szenvedtek a földön?

Mi értelme van annyit gyötörni magad a tanulással, ha már a mi korunk évmilliókra lessz az akkori embereknek. Senki nem fog még emlékezni se rád.

Mindenki megy a föld alá és annyi. Ez az értelme. Gratulálok.

2015. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/324 A kérdező kommentje:

Nincsen ertelme (nihilizmus :)

De ami jo, hogy Te kitalalhatsz magadnak celokat.. Mondjuk melyebben belegondolva az ilyen eletcelok vegso soron baromsagok szoktak lenni, de nem kell tul melyen gondolkodni es akkor maris konnyebb :)


Az evmilliokat ovatosan emlegetnem, mert csak elmeleteink vannak arrol, hogy evmilliok ota letetne a vilag vagy az elet. :)

2015. okt. 11. 11:41
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!