Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
 301/324 anonim ***** válasza:
89%
Szóval mégis csak elismered az evolúciót, ugyanis 297-es azt írta le, konyhanyelven.
2015. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 302/324 anonim ***** válasza:
100%

" De honnan jön az az alapvetés, hogy engem 'tudósok' nem csak átverni fognak, a saját hitrendszerük alapján. "

Ha másért nem, azért már megérné, hogy legalább azt tudd, hogy mi az amit fikázol. Mert eddig minden amit idehordtál kimerül abban, hogy "nincs igaza a gonosz tudósoknak, mert csak". :D Pedig a thread-ben minden harmadik hozzászólás (több, 100!! :D) a tied volt, mégsem bírtál hozni egy fia ellenérvet sem. Ez a baj az evolúció tagadókkal, hogy mindig csalódást okoznak.

2015. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 303/324 A kérdező kommentje:

Hmm.. Tehat.. En a valaszok 33%-aban nem irtam ervet.

Arrol nem irsz; hogy a maradek 66%- ban meg a tobbiek nem irtak? O_o


A mikroevolucio nem kamu. De nem is ez itt a tema; mindenki tudja, hogy a kutya kolyke kutya.. Hogy kulonbozo fajta kutyak vannak, farkasok es.. Hat sajnos nemesitett korcsok is amik elegge szegyenletesek. De ezek mind kutyak.


A poen az, amikor valakik komolyan elhiszik hogy a csivava felmenoje nem egy farkas volt; hanem mondjuk egy egysejtu (facepalm)


Es ebben meg a keresztenyek is joval racionalisabbak, ertelmesebbek. Ok Noe barkaja nyoman 8000 eloleny fajrol beszelnek, amelyek a mai elolenyek felmenoi, osei. Pl. Volt egy par kutya (ős-kutya; mondjuj tokeletes genallomanyu farkas)


Meg egyszeru is, csak hat nem az mta- nak meg egyeb lassabb gondolkodasu, felfogasu embereknek :)

2015. nov. 4. 14:57
 304/324 anonim ***** válasza:
Miért, kedves kérdező, mi a te elképzelésed arról, hogy hogyan történt ez az egész?
2015. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 305/324 A kérdező kommentje:

En csak egy carer vagyok (vagyernok, kinek mi tetszik) nem azert keresek ~fel milliot hogy elkepzelesem legyen.

En csak ugy vagyok es teszem dolgom, majd.. Ha egyszerepihenek akkor en is elmezdek otletelni, baromsagokat kitalalni :)

2015. nov. 4. 15:43
 306/324 A kérdező kommentje:
* vagy mernok
2015. nov. 4. 15:44
 307/324 anonim ***** válasza:
100%

"elhiszik hogy a csivava felmenoje nem egy farkas volt; hanem mondjuk egy egysejtu "

Kérdező, tudjuk, hogy provokálsz.

De azért néha szoktál gondolkodni is? Mármint erről a témáról, és nem arról, hogy mivel húzod itt legközelebb az embereket, hanem az értelméről.


Pl. azt mondod: egysejtű. Nos: a szivacsok pl. teljesen egyforma sejtekből állnak, ráadásul szinte tetszés szerint szabdalhatók vagy összeilleszthetők.

Ezek igazából nem többsejtűek, hanem sejtközösségek, egysejtűekből. Vannak másfélék is: ideiglenes közösségek, amelyek csak néha állnak össze egy testté (de közben vigyáznak, hogy csak a családtagokat engedjék be).


Aztán a következő fokozat, hogy már nem csak egy test, de a sejtjei különböznek is. Még korlátozottan szétvágható ez is, és életben marad.


100-as IQ-val már lehet látni a folyamatot.

2015. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 308/324 anonim ***** válasza:
100%

Valami elképzelésed biztos van, hiszen semmi mást nem csinálsz, csak fikázol valamit, amihez nem értesz, de te mégis azt hiszed, hogy jobban tudod. Aztán még be is bevallod, hogy mégsem tudsz te semmit.


Ha pedig csak annyi agyad van, mint amennyi a válaszaidból kisejlik, akkor a havi fél millával enyhén szólva is túl vagy fizetve.

2015. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 309/324 anonim ***** válasza:
100%

"havi fél millával enyhén szólva is túl vagy fizetve."

Londonban havi 1200 font éppen hogy csak elég. Egy egyszobás lakás bérlete 1500-2000 fontnál kezdődik. Bár, mintha írta volna, hogy csak egy szobát bérel. Szóval ne magyar mércével mérd azt a félmilliót.


"Arrol nem irsz; hogy a maradek 66%- ban meg a tobbiek nem irtak?"

Ez nem igaz. Nagyon sokan, nagyon sokféle érvet hoztak, amire te semmi mást nem voltál képes kinyögni, minthogy neked ez nem bizonyíték. Mint valami selejtes papagály. Ennyivel járultál te hozzá a közös gondolkodáshoz. Ja, bocs, még azt is megtudtuk, hogy britt öregeknek ágytálazol.

2015. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 310/324 anonim válasza:
100%

kár hogy ennyien válaszoltatok neki. teljesen egyértelmű, hogy csak trollkodik a kérdező. azt elhiszem, hogy ő ezekben komolyan hisz, amiket itt beszél komolyan gondolja, de kicsit sem akarja, hogy meggyőzzék. csak le akarta írni a hülyeségeit, hogy ezzel bosszantson, provokáljon. ennyi erővel beszélhettetek volna egy fához is.

őszintén szólva, én legszívesebben összeterelném az ilyen fogyatékosokat, és elküldeném őket az isten háta mögé, éljenek együtt, tőlünk távol boldogan.

azt sem hiszem el, hogy egyáltalán egy könyvet is a kezébe vett volna a kérdező a témával kapcsolatban. még azzal sincs tisztában, hogy mi a tudomány, mi a módszertana, hisz vallásnak nevezi, amikor alapjaiban véve, esszenciálisan teljesen más a kettő.

nem olvastam végig, csak a 20. oldalig kb, de az ilyeneket tényleg komolyan gondoltad, hogy a tudósok csak elfogadják az evolúciót, és bele sem gondoltak hogy talán hibás? :D

és ehhez hasonló őrületes marhaságok amiket leírtál...

most annyi a bajod, hogy nem tudod elfogadni, hogy ha meghalsz akkor annyi és vége? hogy nincs tovább? hogy a tudatod nem fog létezni ugyanebben a formában?

azt sem értem, hogy mondhatod a világunkra, hogy primitív? ha az lenne, akkor még talán te is megértenéd. :D

tényleg vegyél könyvet a kezedbe. egy kis formális logika meg hasonlók sem ártanának.

régen én is próbáltam megértetni emberekkel hogy miért rossz amit gondolnak, de igazából felesleges. tényleg, ne írjatok már neki többet. :D

2015. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!