Arra jutotam, hogy mindkét szempontnál szükség van a hitre.
Az evolúciónál el kell hinnünk, hogy az anyag képes olyan mértékben önszerveződni, hogy abból élet jöjjön létre. És el kell hinnünk azt is, hogy a fajok képesek olyan mértékben mutálódni és szelektálódni, hogy egy idő múltán teljesen más fajjá alakuljonak át.
Véleményem szerint ezekhez elengedhetettlen a hit, mivel ezeket nem lehet megfigyelni és nem lehet reprodukálni.
Az Intelligens tervezetségnél úgyszintén szükséges a hit, aminek az okait gonndolom fölösleges leírnom.
Kérdező! Azt írtad:
"Az evolúciónál el kell hinnünk, hogy az anyag képes olyan mértékben önszerveződni, hogy abból élet jöjjön létre. És el kell hinnünk azt is, hogy a fajok képesek olyan mértékben mutálódni és szelektálódni, hogy egy idő múltán teljesen más fajjá alakuljonak át. "
Nem hisszük, hanem tudjuk. Hinni, vagy nem hinni azt lehet, ami nem bizonyítható.
Az szerves anyagok szerveződése, az élet képződése külön téma, bár kapcsolódik az evolúció elméletéhez.
Nagyon is igy van! A nézeteltérés abban alapszik, amig a teremtést hivö emberek tudják, hogy a hitetlennel nem kezdenek semmit, addig az evolúciót imádók elakarják kötelezni az embert abban hinni amit ök is csak hisznek.
A sokat emlegetett gúny kérdés: hogy hiszel a teremtöben ha még nem láttad?
Akkor visszonzásul: hogy hiszel az evolúcióban ha azt nem láttad?
Az a válasz, hogy csak szét kell nézni és már is tapasztalható sokmindenben, az nem az evolúciót igazolja hanem a teremtö munkáját.
A leg iledelmetlenebb ezen a földön, hogy a teremtö munkáját, emberi inteligenciával önkényessen odaitélik emberszabta/kigondolta valaminek vagy valakinek.
Figyelmen kivül hagyva, hogy az ember fölött van még nagyobb erö.
33
az evolúció nencsen bizonyítva!
"Nem hisszük, hanem tudjuk. Hinni, vagy nem hinni azt lehet, ami nem bizonyítható. "
Bocsánat ha rosszul tudom de tudomásom szerint még nem sikerült megfigyelni soha azt, hogy élettelenből élő keletkezik. Ugyan ez a helyzet a fajok átalakulásával is, apró eltéréseket láthatunk de drasztikusakat nem. Ezért hinni kell abban, hogy eljön az ideje annak is.
Ezért vitatják még mai napig a makroevolúciót az Intelligens tervezettség támogatói. Szerintük van egy határa a fajok átalakulási mértékének. Tasi Istvánt idézve: "Olyan ez mint egy gumiszalag, egy bizonyos mértékig nyújtható de nem a végtelenségig."
Annak, hogy az élet miből keletkezett vagy miből nem, annak a világon semmi köze az élővilág evolúciójához. Az evolúció a már kialakult élet fejlődését, változásait írja le.
Abban is tévedsz, hogy nem sikerült még megfigyelni új fajok születését, létrejöttét, drasztikus változásokat. Az influenza vírusa minden évben új mutációval jelenik meg, ami új törzsek ellen a régi oltószerek már hatástalanok. Ugyanez a helyzet sok más vírussal is, vagy antibiotikum-rezisztenssé váló baktériumtörzsekkel is.
Persze, tudom, a vallásosakat, vagy az evolúció folyamata létének ellenzőit csak az győzné meg, ha egy kecske egymás után szülne egy párducot, egy borjút, egy vizilovat meg öt botsáskát. De ez elméletben sem lehetséges, nemhogy a gyakorlatban.
Mi az, hogy nem tudjuk megfigyelni, hogy egy faj egy teljesen másik fajjá alakuljon át?
Hiszen ott van a kutya.Kifejlődött a farkasból néhány ezer év alatt, és mára kismillió, egymástól külsőre nagyon is eltérő alfajjal rendelkezik.Ez is evolúció, hiába okozta azt mesterséges szelekció, mert az is teljesen ugyanúgy működik, mint a természetes.Az egyetlen eltérés az alkalmazkodást igénylő környezet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!