Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/147 anonim ***** válasza:
0%

60/ Olvass figyelmesebben-- épp azt írtam, hogy -a gravitációs tér forrásától távolodva lassul az idő, és hogy az űrállomáson lassabban halad az idő, s attól tartok, hogy ha az élő ember teljesen kilép majd a Föld két sugárzásából, ami a magnetoszféra és az erre ellentétes irányú a gravitáció, akkor a földön kívüli, már szabad Űrben, mivel sokkal nagyobb ívű, v. sugarú Tér-feszültségbe fog kerülni, elképzelhető, hogy ott az idő sebessége durván megváltozik,--ami viszont, visszahat a biológiai testben működő, földi időhöz szokott,

a testben jelenlevő élet-időre!


itt van az asztronauták egyik problémája a csontritkulása.

Mire gondolnak a fizikusok? hogy a gravitáció hiánya okozza- ami tulajdonképpen igaz, csak egy dolgot nem vettek figyelembe, hogy épp amiatt lassult az Idő is az űrállomáson- következésképpen a biológiai-idő is!- vagy is, a sejtekben működő idő is lassul, ami nem a fiatalon maradást fogja előidézni, - ez egy buta feltételezés- hanem sajnos az öregedést fogja siettetni!!ami még szellemi, hangulati változásokat is fog okozni.S kérdés mi várható akkor ha valóban távolabbi utat akarnak megtenni, ahol nagyon sokáig olyan Térbe kerülnek, ahol az Tér-feszültség sokkal nagyobb sugarú lesz, mint itt földközelben, ahol még Saját udvarunkban sertepertélünk.


Mert mi okozza az öregedését a testnek? Ezt nagyon fontos lenne ismerniük a biofizikusoknak! Mert az öregedést sajnos a test-biológiai-idejének lassulása okozza- azt pedig az egyik energetikai rendszerének gyengülése, lassulása okozza, vagy is az idegrendszer energiájának lassulása, ami megfelel, hasonló, a földi gravitációt biztosító energiának.


a klinikai munkám közben tapasztaltam meg, hogy az olyan komában levő betegek akik agyhalottak voltak, vagy hiányzott az az energia szálrendszerük amit anno a kínaiak találtak, hiába volt agyműködés, akkor a leépülés rohamos volt, hiába kapott meg szinte mindent a szervezete, pépes, folyékony formában. Az orvosok pedig reménykedtek hogy még visszahozható, mert fogalmuk se volt arról, amit én tapasztaltam és érzékeltem! S ledöbbentek olyankor viszont, amikor olyan komást hoztam vissza az életbe, akiről viszont teljesen lemondtak, meg se álltak már az ágya mellett. Mert neki viszont mind két energetikai rendszere megvolt, csak mind kettő nagyon lelassult az agyműtét következtében!


ezt az ismeretet próbálom alkalmazni önmagamnál kísérletképpen-- amikor kiderült hogy a korom miatt rohamosan nagy fokú lett a csontritkulásom, semmivel nem tudták megállítani, csak a pénzemet dobáltam ki több ezer forintos gyógyszerekre és roppantak össze a csigolyáim tört a bordacsontom... stb akkor eszembe jutott a klinikán végzett számtalan kísérletem, amivel komásokat hoztam vissza, bénákat állítottam lábra stb.


azóta felgyorsítom (1-2hetente,) az életenergiámat-- a következmény= megállt az elmúlt 5 évben a csontritkulásom, nem őszülök, sőt az ősz hajszálak helyett is barna lett, nem ráncosodok, és szellemileg még ha nem is vesztek komolyan, bizony tartom magam.

Ez persze csupán kísérletezés volt részemről, amit már a férjemmel szemben röstellek, mert én vagyok az idősebb.


a férjem pont úgy nézni ki, mint a 70 éves emberek szoktak, én pedig lassan úgy mint aki most fog nyugdíjba menni.


miért írtam ezt most le? Mert az idő sebessége nagyon relatív, mert mindig a meglevő két energiától függ a gravitáció és a mágnesesség= Tér-feszültség --illetve amire sajnos hatni képes; testben meg lévő két energia rendszer működésére.

2013. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/147 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Miből gondolod Wadmalac, hogy Einstein speciális relativitás elméletének az időre nézve is reális következménye van. S miért tekinted Te vagy bárki azt tiszteletlenségnek, ha valaki gondolkodik, és felülbrálja egy fizikus elméletét?"

Kételkedni és hibát keresni, valamint a talált hibát bizonyítani, ezzel az elméletet kijavítani nem tiszteletlenség, hanem a tudomány legfontosabb előrehajtó ereje.

Bevált elméletet valamilyen bizonyítatlan, elrugaszkodott, a fizika abszolút alapjainak is ellentmondó teória érdekében eldobni nem tiszteletlenség, hanem butaság.

"Tegyük fel Einstein elmélete alapján, hogy van két azonosan járó óra. Az egyiket itt marad Szegeden velem a másikat magaddal viszed a KBp-re induló vonatra-- ha most átlépnél egy gyorsvonatra, akkor azt gondolod, hogy a vonat belsejében (!) a nálad levő óra lassabban fog járni, mint az, ami nálam marad Szegeden?"

Nem gondolom. Így van. Megmérték, ellenőrizték, sőt a GPS műholdaknál az ebből származó időeltérést folyamatosan korrigálják is. Ezernyi bizonyíték van az elmélet igazára.

Ez a különbség. A tudomány megfigyel, mér, elméletet épít, elméletet méréssel ellenőriz, és ha helyes az eredmény, akkor fogadja el.

A tudomány tények alapján vet el hibás elméletet.

Te meg hitből vetsz el bizonyított tényeket.

Óriási különbség.

Lehet hogy megéltél érdekes és hihetetlen dolgokat, olyan területen, amivel a fizika (még) nem foglalkozik, de ennek semmi köze a fizika által már feltárt területekhez. Ha a fizika ismeretek hiányában nem kotorászik a halálközeli élmények területén, te se tedd a fizikáén, szintén biztos ismeretek hiányában (mert elméleteid ezt mutatják).

Még a kereszténység, a Vatikán is kénytelen a hitével meghajolni a tudományos tények előtt és saját hitével nem belekontárkodni ebbe a területbe, zárkózz fel. :)

2013. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/147 anonim ***** válasza:
0%

wadmalac-"Megmérték, ellenőrizték, sőt a GPS műholdaknál" - igen na és ez a földi gravitációtól való távolodást mutatta.


én viszont a feltett kérdéssel kapcsolatban írtam a vonatban utazás példáját;- HA az űrhajó gyorsabban halad, akkor attól fog lassulni az idő az űrhajóban, a földihez képest? Legfeljebb még messzebbre fog kerülni a Földtől, mert nagyobb sebességgel nagyobb utat tesz meg-- de a kabinban megmérhető idő sebességét teljesen más fizikai tényezők fogják majd befolyásolni! Bár tévednék!!


Mert bizony egyszer, bár még távoli időben, de szüksége lesz az embernek elhagynia a Földet, mert itt pusztulás várna az életre. Ezért lenne fontos ismerni mindent ahhoz, hogy az élet kimenthető legyen egyszer...

2013. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/147 Wadmalac ***** válasza:
82%

"wadmalac-"Megmérték, ellenőrizték, sőt a GPS műholdaknál" - igen na és ez a földi gravitációtól való távolodást mutatta"


Fenéket - már bocs. :)

Teljesen független a Földtől való távolságtól. Minden mérés a sebesség/idő összefüggést igazolja. Tökmindegy, hogy itt a Földön mérik, az ISS-en, a Marson vagy az Androméda-ködben.

Mondom, alaptalan elméleteket kreáltál és megpróbálod hozzáhajlítani vagy átugrani a tényeket. Mintha a termodinamikát sutba vágva azt állítanád, hogy a kávéfőző nem a gázrózsa lángjától melegszik, hanem attól, hogy milyen távolságról nézed, ezért csak akkor égeti meg a kezed, ha odamész és megfogod, bizonyítéknak meg azt hozod fel, hogy ha nem mész oda, nem éget meg.

A fizika nem így működik. :)

2013. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/147 Wadmalac ***** válasza:
77%

"de a kabinban megmérhető idő sebességét teljesen más fizikai tényezők fogják majd befolyásolni! Bár tévednék!! "

Megnyugtatlak, tévedsz.

Már egyszer írtam, de ezt a tényt is elsinkofáltad az elméleted érdekében, a Voyagerek már kilépnek a Naprendszerből és még mindig engedelmeskednek Einsteinnek. Már ez elég cáfolat az elméletednek.

2013. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/147 anonim ***** válasza:
31%

Igen Wadmalac a Voyagerek kilépett...és óra is működik rajta? mert ember nincs benne. Egy szerkezet ami mér fényképez stb. elküldi" az adatokat és a földi megfigyelők kapcsolatot tartanak vele és feldolgozzák az infókat.


Vagy te tudsz arról, hogy az idő sebességének változását is megfigyelik?

2013. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/147 anonim ***** válasza:
100%

Hát csúnya is lenne, ha nem működne rajta óra :)

Persze, ne egy bazinagy kakukkos órára gondolj, amelyik az űrszonda egyik falán lógva néha kakukkol néhányat az űrbe. Leginkább apró elektronikus eszközök, órajelgenerátor(ok) működnek valamelyik nyáklapokra integrálva, amely biztosítja a fedélzeti elektronika számára szükséges órajelet. Ugyanaz, ami a digitális óráknak, számítógépeknek, stb. is biztosítja a pontos működésükhöz szükséges órajelet itt, a Földön.

2013. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/147 anonim ***** válasza:
0%

Nem egy központi irányítás alatt van a számgépem óra jelzése? A gépemnek fogalma sincs arról hogy előre vagy vissza kell állítani az időt egy órával-- akkor ki vagy mi tette a múltkor?- a gépem aligha


azt hallottam hogy atom-óra van az űrállomáson tehát ha egy szerkentyű kint száguldozik, akkor azon is csak olyan óraszerkezet lehet nem?


Na most kérdés hogy figyelik-e az idő torzulását vagy elmondják -e ha bármi probléma lenne? Hát mit tagadjam ha valamivel szemben bizalmatlan vagyok az- az emberi faj,- ez van.

2013. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/147 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egy központi irányítás alatt van a számgépem óra jelzése? A gépemnek fogalma sincs arról hogy előre vagy vissza kell állítani az időt egy órával-- akkor ki vagy mi tette a múltkor?- a gépem aligha "


Márpedig a géped tette :)

A gépedben találsz egy alaplapnak hívott nagy műanyag nyáklemezt, amire rá vannak a különböző eszközök integrálva. Többek között egy kicsi, nagyjából 1 cm * 2mm alapterületű, kb. 2 mm vastag, lekerekített sarkú, fényes fémszínű dolog is: ez az órajelgenerátor. (kábé így néz ki: [link] ) Ilyet minden okoskütyüben, de régebbi elektronikai eszközökben is találsz. Ez az atomórákhoz hasonlóan működik, bizonyos időközönként küld egy impulzust a rendszernek. Ezek az időközök igen rövidek, egy másodperc alatt többmillió vagy akár többmilliárd is lehet típustól függően. Gyanítom, a tiédre az lesz írva, hogy 25 MHz. Ez azt jelenti, hogy másodpercenként 25 millió jelet küld a rendszernek. A géped ennek alapján tartja nyilván (többek között) a másodperc hosszát, és számolja az eltelt időt.

A téli-nyári időszámítás átállításának vezérlését a gépedre telepített operációs rendszer végzi. Ma már általános oprendszert (pl. Windows, Linux, IOS, stb.) nem adnak ki enélkül.


"azt hallottam hogy atom-óra van az űrállomáson tehát ha egy szerkentyű kint száguldozik, akkor azon is csak olyan óraszerkezet lehet nem? "


Nem feltétlenül. Az űrállomáson van karóra is, az ott tartózkodó asztronauta karján :) Az atomóra kísérleti célból került fel az ISS-re, azon kívül sok fedélzeti számítógépnek ugyancsak a te számítógépedben lévő órajel-generátorhoz hasonló eszköz szolgáltatja az időimpulzusokat. Akárcsak a műholdaknak és egyéb szondáknak is. Nem tudom, hogy a Voyagereken van-e atomóra, de szinte biztos, hogy van rajta ilyen közönséges kristály-alapú órajel-generátor.


"Na most kérdés hogy figyelik-e az idő torzulását vagy elmondják -e ha bármi probléma lenne?"


Valószínűsítem, hogy igen, figyelik, sok minden más egyéb adattal együtt ezt is folyamatosan rögzítik immáron cirka 40 éve. Ha bármi nem várt hatásból adódó időtorzulás jelentkezne, arról szinte biztos, hogy rövidesen értesülne a nagyközönség is ilyen-olyan hírcsatornákon keresztül.

2013. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/147 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Na most kérdés hogy figyelik-e az idő torzulását vagy elmondják -e ha bármi probléma lenne? Hát mit tagadjam ha valamivel szemben bizalmatlan vagyok az- az emberi faj,- ez van."

Azok a szondák folyamatosan kommunikálnak a Földdel. Nem gondolod, hogy eme jelek időállandóinak torzulását igencsak lehetne mérni?

Ja meg arról az apróságról nem is beszélve, hogy szerinted ott már nincs idő. Elég feltűnő lenne, ha a mondjuk általánosságban 30 másodperces szintén sacc 500 MB-os adatcsomag két napra elnyújtva érkezne meg?

Vagy tán még azt is kinézed az időből, hogy szándékosan csal, hogy ne vegyük észre?

Sajnos a hozzászólásaid 3-400 évnyi jól megalapozott tudományos ismeretnek mondanak ellen. Ennyiből már minimum feltételezned kellene, hogy nincs igazad. Főleg, hogy egyetlen érved ellene, hogy te mit hiszel.

2013. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!