Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/147 Wadmalac ***** válasza:
53%

Utóirat:

Én nem írtam, hogy az elektromágneses sugárzás hozza létre az időt. Mint írtam, ez tértulajdonság. Az elektromágneses sugárzások egyszerűen lehetővé teszik azt, hogy az időt ott is mérjük, bizonyítsuk létezését, ahol nincs anyag.

Egyébként ez a "majd ha a Marsra megyünk, jön a tragédia, mert odafele nem lesz idő" szöveg ignorál minden eddigi űrkutatási eredményt, a Curiosity vidáman mászkál a Marson, a Voyagerek kifelé húznak a Naprendszerből a leghalványabb jele nélkül annak, hogy az ő általuk érzékelt időre bármi más hatás létezne azon kívül amit Einstein valamikor táblára firkált. :)

2013. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/147 anonim ***** válasza:
31%

"Én már elvesztettem a fonalat, Mami definíciói, elméletei és megfogalmazásai háttal állnak mindennek, amit akár a relativitás- elméletről, akár a kvantumfizikáról tudok. :) "


Malac, hidd el, Te tudod rosszul (meg én is, meg az a sokszázezer fizikus tanhallgató is, akiket ezek a tudatlan egyetemi professzorok évente rászabadítanak a világra), és Mami tudja jól!! Ez egy örökérvényű igazság, ezt jól jegyezd meg ^^

2013. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/147 anonim ***** válasza:
Igazad van sceptic! Mamának van igaza. Idő nem létezik és a mágneses térfeszültség( amiről még soha nem tanultam az elte-n) okozza az időt.
2013. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/147 anonim ***** válasza:
100%
Dávid Gyula tanár úr is butaságot magyarázott, amikor a speciális relativitáselméletet, meg az Bevezetés az általános relativitás elmélet I-II-II specin tanított.
2013. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/147 Wadmalac ***** válasza:
53%
Összedőlt a világképem. :D
2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/147 anonim ***** válasza:
0%

"és a mágneses térfeszültség( amiről még soha nem tanultam az elte-n)"


Na ugye megmondtam, hogy az a sok mulya vérgyökér majom mennyi sületlenséget hord össze ezeken a semmirenemjó egyetemeken? Csövesszállót mindegyikből!

Pedig a mágneses térfeszültség a legalapabb fizikai állandó, amit csak azért tanítanak az iskolában később mint a "Z" betűt, mert különben nem tudnád leírni a nevét.

2013. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/147 Wadmalac ***** válasza:
69%
Meg kellene már kérdezni Mamit, mi a pontos forrása ennek a new age fizikának. Már nem cseszegetésből, hanem hogy tisztázódjon, mi vagy ő van félrevezetve. :)
2013. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/147 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem teljesen illik ide vagy ha igen akkor már előttem kiejtette valaki egy kicsit másképpen.

Mégis itt egy filozófiai felvetés:

Tegyük fől,hogy leejtünk egy poharat.Azonban amíg a pohár esik addig is el kellene telnie x időnek,különben ha nem létezne az idő akkor a pohárnak az örökkévalóságtól léteznie kéne.

Vagyis ha nem létezne idő akkor a világon semmi de semmi nem történhetne meg.

2013. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/147 anonim ***** válasza:
0%

Olvassatok figyelmesebben, mert én olyasmit nem írtam hogy a mágneses tér teremti meg az ídőt.


Én ezt írtam egyik helyen--""Wadmalac ez majd kiderül a Marsi út alkalmával, csak ne hogy tragédiával végződjön!


azt írtad a mágneses energia teszi lehetővé a térfeszültség teremtette időt. Attól tartok, hogy ez az, ami hibás következtetés. Azok a részecske hullámok amelyek megteremtik a mágneses Teret, azok nem tartalmaznak önmagukban idő feszültséget, sőt az időnélküliség a jellemző rájuk- ezért egymagukban kevesek a idő megalkotásához.


Tehát azt írtam hogy a mágneses Tér-erő önmagában nem teremt időt sőt, ha csak az van jelen,(anyag és gravitációs energia nélkül) akkor abszolút nincs idő.


ez érvényes lehet kint a szabad Űrben de igaz a földünk közepén is, és igaz a halál utáni létfazon állapotában is.


az nem baj hogy tanuljátok és figyelitek a tudományok munkáját és megállapításait ez nagyon jó, valamikor én is ilyen voltam-- de tudjátok nem szükséges fanatizálni, mint ahogy a vallási szövegekkel szokták tenni a hívők.


Szerintem ahogy tanultam és figyeltem és bizonyos dolgokat megtapasztaltam, ha oda is figyelek a tudományos eredményekre de azért nem fanatizálom, nem veszem úgy hogy az mát törvény.


Hisz a kozmológia szerint a leírásnak, csak nagy átlagban, globálisan kell igaznak lenni. Minden tudós érzi és tudja mit jelent az, hogy nagy átlagban. (Még ha az iskolákban másképp állítják is be!)


Mit is jelent?-- azt hogy minden tudós kutató, annyit hagy el, ami után még le tudja írni a rendszert. Aki pedig a legkevesebbet hagyta el, de még realisztikus a leírása, az lesz a leghíresebb.-- Ez tulajdonképpen egy verseny a tudósok között.... és ennek köszönhető tulajdonképpen a tudomány fejlődése. és tulajdonképpen CSAK GLOBÁLISAN KELL HELYESNEK LENNI minden leírásnak.


Itt van az univerzum keletkezése verzió-- soha nem mondta ki egy tudós e, hogy mi volt a kezdeti állapot, mert az hogy Semmi az nem állapot. S ennek ellenére anélkül, hogy ismernék a kezdeti állapotot, behelyezték az elméletbe az első univerzumi produktumot, hogy tömörült... tömörült majd nagy Bumm és felrobbant.... MI TÖMÖRÜLT? MI FORRÓSODOTT? MIBEN NŐT A NYOMÁS? MI ROBBANHATOTT FEL?

2013. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/147 anonim ***** válasza:
0%

"a mágneses Tér-erő önmagában nem teremt időt sőt, ha csak az van jelen,(anyag és gravitációs energia nélkül) akkor abszolút nincs idő."


A mágneses teret a mozgó elektromos töltés kelti, mozgás pedig nincs idő nélkül, tehát a mágneses tér is értelmezhetetlen az idő paraméter hiányában.


"ez érvényes lehet kint a szabad Űrben de igaz a földünk közepén is, és igaz a halál utáni létfazon állapotában is. "


Az hogy idő nincs, az nem érvényes az űrben, és a Földünk középpontjában sem, a halál utáni létfazonnak pedig eleve nincs létjogosultsága a tudomány szempontjából.


"Minden tudós érzi és tudja mit jelent az, hogy nagy átlagban."

Tudja, bizony. Minden tudós (nem áltudós) azonnal meg tudná állapítani, hogy amiket itt összehordasz, az nagy átlagban nettó marhaság.


"behelyezték az elméletbe az első univerzumi produktumot, hogy tömörült"

Ilyet, hogy tömörült, csak Te állítasz, más nem. Az igazság az, hogy jelenleg fingunk sincs, hogy mi van, mi lehet egy szingularitáson túl, mert a jelenlegi matematikánk képtelen számszerűsíteni, értelmezni a szingularitásokat. Az általunk ismert világ pedig két szingularitáspont közé van beékelve: az egyik a Nagy Bumm, a másik a fekete lyukak. A ma ismert fizika nem érvényes a szingularitáson túli dolgokra, mivel maga a szingularitás hatálytalanítja az ismert fizikai törvényeket, összefüggéseket.


"MI TÖMÖRÜLT? MI FORRÓSODOTT? MIBEN NŐT A NYOMÁS? MI ROBBANHATOTT FEL?"

Ezt kutatják azok, akik az egységes kvantumgravitációs képlet felírására vállalkoznak, törekednek. Helyesebben ezen kutatási területnek az előszele lesz (várhatólag) a kvantumgravitáció elméletének kidolgozása, de ettől még elég messze vagyunk. Szóval ezekre a kérdésekre a ma adható legpontosabb válasz az, hogy halványlila gőzünk sincs róla.

2013. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!