Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/147 Palotás Imre ***** válasza:
100%

"Nem, nincs elmélet. Különböző bizonyíthatatlan és tesztelhetetlen hipotézisek vannak. Meg elképzelések és ötletek." írja Sir Butcher.


Ez részigazság. Nagyon mérhető, vagy elméletben bizonyítható fizikai tény létezik, ami ugyan nem tesztelhető, mégis általánosan elfogadott, sőt bizonyítottnak tekinthető. Nem tesztelhető a föld-nap távolsága (mármint senki nem utazott még oda, de azért igazolt. Nem "tesztelhető" a radiokarbonos kormeghatározás, mégis általánosan elfogadott mérési módszer.


Ugyanez érvényes a 6-os számú válaszomban írt elméleti levezetésre. Elméletileg levezethető a múltba való visszajutás, gyakorlatilag ma nem megoldható. Hogy ez 100 év múlva is így lesz-e, azt nem tudjuk.

És ha neadjisten egyszer megvalósul, az nagyon nagy veszélyeket is magában hordozhat. Komolyabb fegyver lehet, mint az atombomba. Érdemes erről Lukács Béla - az egyik ma élő legkiválóbb, legszellemesebb elméleti fizikus - előadásait, beszélgetéseit meghallgatni, írásait elolvasni.

2012. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/147 Palotás Imre ***** válasza:

"Nagyon mérhető, vagy elméletben bizonyítható fizikai tény létezik, ..."


Bocs, egy szó kimaradt. Helyesen: "Nagyon sok mérhető, vagy elméletben bizonyítható fizikai tény létezik, ..."

2012. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/147 anonim válasza:
10%
Nagyon gyorsnak kéne lenni... bár szerintem ha kocsival elmegyünk valahova, az is időutazás valahol, mert ha gyalog mész több idő, bár így csak rövidítesz, de ugyanugy lemaradsz a séta örömeiről :P :D
2012. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/147 Alenn válasza:
100%

Az időutazás lehetséges ha kihasználjuk az idődilatációt. Ezt írta le az első válaszoló nagy vonalakban. Én is hallottam már a féreglyukas módszerről, de szerintem ez kivitelezhetetlen. Legalább is én még egy jövőből érkezett űrhajót sem láttam :D


De ha mindenképpen időt szeretnél utazni, menj ki London utcáira és keresgélj egy kék rendőrségi telefonfülkét. Remélem érted mire gondolok :)


by Alen

2012. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/147 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tesztelhető a föld-nap távolsága (mármint senki nem utazott még oda, de azért igazolt."


Nem is tesztelésről van szó, hanem mérésről. A Nap-Föld távolság pedig gyönyörűen mérhető anélkül is hogy odamennénk. Ez a példa tehát nagyon-nagyon rossz.


Ez a forgó hengeres elmélet pedig csak elmélet. Amiből van ezernyi. Én Zoligyereknek adok igazat, aki azt mondja, hogy ha bármikor is megvalósul az időutazás, arról minden korban (szinte) egyszerre (érdekes ez a szóhasználat, de ez van...) értesültek volna, azaz együtt élnénk az lehetőség ismeretével. Ez pedig nincs így, és ez nem véletlen...

2012. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/147 anonim ***** válasza:
20%

"...mivel nem lehet tudni hogy a természetes féregjáratok az világegyetem melyik pontjába vezet...

Mivan? Lemartadtam valamiről, vagy csak mesedélutánba csöppentünk megint ? ;)"


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."


Azért elkeserítő, hogy egy ilyen komment a tudomány rovatban 0%-ot kap! No mindegy.

2012. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/147 anonim ***** válasza:
78%
Ha lesz időutazás,akkor már van!
2012. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/147 anonim ***** válasza:
98%

"Ha lesz időutazás,akkor már van!"

Nagyon frappánsan hangzik, de nem biztos.

Ugyanis már hallottam néhány olyan elméletet, ahol csak az időgép megépítéséig lehet visszamenni.

Merthogy a túloldalon is kell a gép, ugye...

2012. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/147 anonim ***** válasza:
Valóban,ilyen elmélet is létezik!
2012. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/147 dragonline ***** válasza:
50%

''Előbb vagy utóbb lehetséges lesz. Ha más nem, akkor egy párhuzamos térben és időben. De lehet, hogy már most is köztünk járnak, a híres hadvezéreknek is lehet, hogy ők súgták meg mit kéne tenni és hogyan.

Azoknak akik kételkednek benne, csak annyit mondanék, hogy páran máglyán égtek el, mert azt mondták, hogy a Föld gömbölyű. A fénysebesség elérésének esélye se lehetetlen. Az első motorral hajtott repülő felszállására 1903 végén került sor, az a gép kb 10el ha repült, ma már több, mint 7200 km/h-val repülő kísérleti gép is volt. És ezek csak az ember vezette gépek és amikről tudunk. Ez a rekord 1967ben volt. Ez 720szoros emelkedés 64 év alatt. Lehet, hogy a következő 64 évben ezt is sikerül megsokszorozni, esetleg elérni a fénysebességet.''


Hozzá kell tenni hogy az 1870-es években az utazók 100 km/h sebességgel tudtak utazni gyorsvonaton.

2000-ben a maximális utazósebesség 1000 km/h azaz 10 szer nagyobb nem 720x.

Az 1970-es években 2000 km/h sebességgel szállították az utasokat a leggyorsabban, ma 1000 km/h sebességgel azaz a a felével. Ez visszalépés az optimális felé.

2012. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!