Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/147 anonim ***** válasza:
21%

Skeptik-- kijavítanálak; a mozgást nem az idő hozza létre, hanem az energiÁK teremtik meg a mozgást is és az időt is.


Az utolsóként írt gondolatoddal viszont teljes mértékeben egyetértek;"Szóval ezekre a kérdésekre a ma adható legpontosabb válasz az, hogy halványlila gőzünk sincs róla."

2013. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/147 anonim ***** válasza:
0%
Ja és Skeptic Az élet keletkezése, élete és a koma vagy halál illetve az utána várható újabb lét-fazon" vagy finomabban kifejezve lét-tudat, igen is a tudományra tartozva, HA hozzámernének nyúlni a tudósok ehhez a témához és nem sepernék félre a vallások bigott asztalára!!
2013. ápr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/147 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért Sceptik hogy bebizonyítsam, hogy mennyire, minden logikus gondolkodás nélkül támadjátok azt amit írtam.


"Minden tudós érzi és tudja mit jelent az, hogy nagy átlagban."

ÉS TE ezt válaszoltad; ---Tudja, bizony. Minden tudós (nem áltudós) azonnal meg tudná állapítani, hogy amiket itt összehordasz, az nagy átlagban nettó marhaság.----


""Minden tudós érzi és tudja mit jelent az, hogy nagy átlagban." -- ezt idéztem, a folytatással együtt (!) direkt a próbaként! Méghozzá Lukács Béla fizikustól Kozmológiát tanító professzortól!!!!

2013. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/147 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezért vagy áltudományos jellegű, Mami. Idézel valakitől valamit, amiről nem is biztos hogy érted, miről írt-beszélt; aztán ebbe belefűzöd a saját meddő gondolataidat, elferdített, részleges igazságokat tartalmazó meséidet, és az egészet úgy tálalod, mintha egy kerek, kiforrott és elismert elmélet lenne. Nem is vitattam amiket írtál az idézeted után, ha megnézed. Csak annyit írtam, hogy halvány lila gőzünk sincs, mi lehet egy szingularitás "túloldalán", mert a jelenlegi matematikai-fizikai apparátusaink képtelenek megbírkózni a szingularitásokkal.


Viszont azt már nehezen tudom elképzelni, hogy épelméjű fizikusprofesszor úgy vélekedjen a Földünkről, hogy a közepe üres, vagy úgy, hogy az űrben nincs idő, vagy úgy, hogy a mágneses térfeszültség vagy mi hozza létre az időt. Ezek mind ökörségek, amiket szépen belefűzögetsz a mondandódba (meg még sokminden mást is), valami számodra egységesnek tűnő elméletként közölsz, majd pedig fel vagy háborodva, ha valaki szóvá teszi, hogy ezeknek semmi értelme, hamis megállapítások, és csak félrevezetik a laikusabb olvasókat.

2013. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/147 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt ídéztem pontosan;""""Hisz a kozmológia szerint a leírásnak, csak nagy átlagban, globálisan kell igaznak lenni. Minden tudós érzi és tudja mit jelent az, hogy nagy átlagban.


Mit is jelent?-- azt hogy minden tudós kutató, annyit hagy el, ami után még le tudja írni a rendszert. Aki pedig a legkevesebbet hagyta el, de még realisztikus a leírása, az lesz a leghíresebb.-- Ez tulajdonképpen egy verseny a tudósok között.... és ennek köszönhető tulajdonképpen a tudomány fejlődése. és tulajdonképpen CSAK GLOBÁLISAN KELL HELYESNEK LENNI minden leírásnak. """


EZ A SAJÁT MEGJEGYZÉSEM!!---(Még ha az iskolákban másképp állítják is be!)


Ami a Földünket illeti azt írtam hogy a MAGMA Körül, van egy üres -Tér- ahol se gravitáció se idő nincs.


A másik semmi alapod nincs ahhoz hogy ezt elvesd mind addig amíg ellenkezőjét Te magad nem vagy képes bizonyítani. Én csak jóindulatból tettem közzé azt, amit sajátos és nagyon ritka képességemnek köszöngetően megtapasztalni tudtam életem során.


számtalan kísérletet végeztem épp amiatt, hogy valóban megteszem-e azt amit tapasztalok. Vagy felkért személyeket kértem meg, vagy oda utaztam arra a helyre személyesen, hogy valóban az történt-e ott amit abban a "fazonomban" megtapasztaltam, láttam hallottam, éreztem.


Igaz nem mondtam senkinek hogy absztraktnak nevezhető fazonként leszek nála, hisz attól mindenki frászt kapott volna-- így is megijedtek -- de nem is mondhattam el senkinek se pontosan mit művelek, mert ha csak egyetlen egyszer kiderül mire vagyok képes, akkor a a ruszkik elhurcoltak volna, kémkedésre használni-- majd ha már túl sokat tudtam volna, megjutalmaztak volna egy szibériai-nyaralással.


mind az, amit leírok itt nektek az megtapasztalásokból származik. Pár évvel ezelőtt kiderülhetett volna már és még sok pénzt is nyertem volna vele, de sajnos mire tudomást szereztem ezekről a szkeptikus társaságok szervezte kísérletekről, akkor már túl voltam egy nagy infarktuson sajnos, és bár jelentkeztem már meg is beszéltük de miután önmagam újra próbáltam, kiderült hogy a szivem miatt csak egyetlen percig sikerült elvégeznem -- így írtam nekik és lemondtam a bemutatásról és az első Egy millió dollárról, majd a fontról és az indiai valamint az ausztrál stekszről is-- mindegyik várt és mindegyik fizetett volna és az unokáim nagyon sokat örököltek volna utánam, de a taníttatásuk is sokkal könnyebb lenne --


De sajnos későn olvastam itt, a számképen,- valaki egy kedves fiatal ember hívta fel rá a figyelmemet, (még arra is gondoltam akkor, hogy meg keresem ŐT és köszönetképpen az egyik összeget Neki ajándékozom... istenem... lehet hogy annak a fiatalnak is nagy szüksége lett volna a pénzre..!!!--mert előtte nem volt számgépem csak az unokáim miatt kellett vennem és aztán tanított meg használni a nagyobbik, amikor az iskolában elkezdte tanulni-- tulajdonképpen engem akkor csak azért érdekelt, hogy ellenőrizni tudjam ki keresi meg a levelező oldalon-- nehogy baj érje- s így jutott a tudomásomra... sajnálom és sajnálhatja az ember, mert több száz esztendő is eltelhetett mire ilyen absztrakt születhet, mint én voltam.

2013. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/147 anonim ***** válasza:
0%

Ami pedig a fő kérdést illeti, kedves Kérdező, attól tartok hogy a relativitás elve, amit anno Einstein megalkotott az időutazás tekintetében, nem reális.


Ő úgy spekulálta ki hogy ha egy űrhajó az űrben felgyorsítva halad és eltelik egy esztendő mondjuk a hajon, az űrhajó sebességének növelésével arányosan az eltelt egy esztendőhöz viszonyítva a Földi idő annyiszor gyorsabban telne. Tehát mondjuk a gépen egy év telne el addig a Földön a sebesség emelkedésével, eltelhet akár két esztendő is időben. Ha jól emlékszem ezt nevezte vagy idő-paradoxnak vagy óra-paradoxnak?


Viszont igaz, hogy én itt a Földi Térben, ráadásul a felhők alatti Térben, -- tehát nem kint az űrben,-- az időt másképp érzékeltem vagy épp abszolút nem érzékeltem mert olyan helyen voltam, hogy lenne idő.Épp így vettem észre hogy az idő a felhők magasságában gyorsabban telt mint itt a felszínen, tehát a Tér-feszültség ott erősebb, mint a felszín közelben.


Tehát az idő sebességét befolyásolni képes a Tér(azt gondolom, kettős-feszültségének erősödése. Ezért hiába van kint a magnetoszféra íveinél magas feszültség még is az idő lassul, mert ott nem érvényesül a kettős-feszültség.


Mit értek azalatt hogy kettős feszültség-- a gravitációs Energia kisugárzását, amely mint tóba dobott kő keltette hullámok vannak jelen, és az erre ellenkező irányban mozgó mágneses tér energiáját. Ez teremti meg azt a Tér-feszültséget amelyet nagy-IDŐNEK, bolygó-időnek nevezhetünk.


De ezeknek a Tér-feszültségeknek van egyfajta sugaruk, fesztávjuk, ( nem tudom minek nevezni másképp, nem vagyok fizikus és semmi kedvem nem volt bemagolni se annak idején sok könyvet-elég volt olvasni, felidézni a középiskolai anyagot--)


S meglehet a napnak a gravitációja erősebb mint a Földdé, viszont a mágneses tér-rajzolat valószínűleg sokkal nagyobb sugarú ívet írhat le-- Tehát ezért feltételezem azt hogy kint a szabad Űrben, vagy nagyon felgyorsul vagy nagyon lelassul vagy épp megáll és egy helyben fog topogni-- viszont ez már veszélyessé válhat az életre.


Ilyen értelemben képzelhető el az időutazás; az óra-IDŐ+ biológiai-időt is figyelembe véve - és ahhoz felkészült utazás, csak kérdés melyik idő-sebesség lesz az igaz?!


De ez csak részemről is csak spekulatív abból kiindulva ahogy én tapasztaltam az időt.

2013. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/147 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a relativitás elve, amit anno Einstein megalkotott az időutazás tekintetében, nem reális"


[link]


Én tisztelem azt, ha valaki hisz valamiben.

De a saját elméletek igazolására a tényeket ferdíteni már nem tisztelendő.

Az már a fanatizmus jele.

2013. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/147 anonim ***** válasza:
0%

Miből gondolod Wadmalac, hogy Einstein speciális relativitás elméletének az időre nézve is reális következménye van. S miért tekinted Te vagy bárki azt tiszteletlenségnek, ha valaki gondolkodik, és felülbrálja egy fizikus elméletét?


Akkor ez kísértetiesen olyan, amit annak idején

a középkorban a papok tettek, hogy ha valaki ellenkezőt állított, mint amit a papok törvényként vettek és hirdettek,-- hogy a föld gömbölyű és nem a Nap forog a föld körül, hanem a Föld a Nap körül, akkor jól megkínozták majd börtönbe zárták.


a tudomány eddigi, de nem bizonyított, csak matematikai spekulációval kapott eredményét se, szabad ám fanatizálni, nem gondolod, mert az nem segít a fejlődésben!


azért van az embernek tudata és memóriájában tudatalatti, --amiről még fogalma sincs ráadásul- hogy szedje elő a rejtett törvényszerűségeket.


Azt gondolod tán, hogy ha valaki zseni, akkor az teljes mértékben önmagának köszönheti? egy frászt, genetikai örökség,+ fanatizmus,v. mánia és + a tudatalatti halvány kódokban levő törvényszerűségeknek a felszínre hozásának elérése!


A semmi hangyának hamarabb volt klimatizált az otthona, hogy ne fuldokoljon a melegtől, mint az okos embernek, aki egy millió évig csak legyezgette magát.


Tegyük fel Einstein elmélete alapján, hogy van két azonosan járó óra. Az egyiket itt marad Szegeden velem a másikat magaddal viszed a KBp-re induló vonatra-- ha most átlépnél egy gyorsvonatra, akkor azt gondolod, hogy a vonat belsejében (!) a nálad levő óra lassabban fog járni, mint az, ami nálam marad Szegeden?


Mert erről szól Einstein óra-paradoxonja!

De hasonlóképpen szembe szállok a sebesség növelésére növekszik a tömeg elmélettel is. Mert ha ez igaz lenne, akkor nem fértem volna vissza a testembe anno régente, és bámulhattam volna a komában maradt testem, időtlen- időkig! Csak a feszültségem lett erősebb, és ezáltal még érzékenyebbé váltam, de nem növekedett a lélek szálrajzolatának" egyetlen hullámrészecskéje se!

2013. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/147 anonim ***** válasza:
0%

helyesbitek a Te órád kevesebbet mutatna, mint az enyém?


Persze ezt csak példaként írtam gondolkodni--

De ha ez igaz lenne, akkor egy nagy sebességű repülőn lassabban telne az idő mint a felszínen-- hisz épp az ellenkezője igaz- ott gyorsabban telik, ha nem is sokkal többel, mint a felszínen. Vagy itt van az Űrállomás esete, ők nem száguldoznak, és még is lassabban telik az idő, mint a felszíni idő... tehát az idő sebességét teljesen más fizikai okok is befolyásolhatják, nem pedig a járműnek a sebessége.

2013. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/147 anonim ***** válasza:
100%

Mami, ez igaz amit írnak.

És képzeld el lassabban telik az idő az űrállomáson mint nekünk.

Ne keverd össze az általános relativitás elméletet és a speciális relativitás elméletet.

Már korábban is leírtam, hogy spec rel milliónyi kísérletnél kiállta a próbát. tehát az utasszálítógépen is lassabban telik az idő, meg az űrállomáson is.

A tényleges sajátideje az űrhajósnak:

-a mozgásból eredő idődilatáció

-a gravitációs tér forrásától távolabbi de még mindig jelentkező idődilatáció

ÖSSSZEGE.

Az egyik képlet így nézki:

t=t0*gyök(1-v^2/c^2)

A másik pedig gömbszimmetrikus Földet feltételezve:

t=t0*gyök(1+2g*m/R)

Az idődilatáció e két érték előjeles összege, bár mindkettő egyformán lassítja az időt, az előjeles összeget csak speciális esetben kell figyelembe venni.

Tehát mindig lassul az idő.

A földön mivel a relativ sebességünk nem igazán számít ezért a második egyenletet kell figyelembe venni. Az R pedig a Föld középpontjától való távolságot jelenti.

Ez valóban csökken a magasság függvényében. Végül eléri az 0-t, de ekkor csak annyi történik, hogy egy álló test számára nem lesz ami lassítja az időt. Nem áll meg tőle.

Az 2. egyenlet pedig azt mondja minél gyorsabban halad valami, annál rövidebb idő alattt teszi meg az űrhajós az utat a saját szemszögéből. Az űrhajós számára egy nap 3 milliomod másodperccel rövidebb mint számunkra a Földön. Azaz az űrhajósök ennyivel fiatatalabbak hozzánk képest tehát utaztak az időben.

Így amit te beszéltél az nagyon nagy BUTASÁG. nincs rá jobb szó, mert elferdíted a tényeket és megpróbálod tudományosnak tűnő hangnemben előadni, aminek semmi köze nincs a tudományhoz.

2013. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!