Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
 91/147 anonim ***** válasza:
Hát a "Tér-feszültség" kifejezés abszolút egyértelművé teszi a kilétét :D
2014. febr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/147 anonim ***** válasza:
100%

"#88:

Körülbelül száz topikban, ezer megalapozott cáfolatot hoztak fel az elméletedre, hogy ahol nincs gravitáció, ott nincs anyag meg hogy a Marsra utazók meg fognak halni út közben, mert megáll az idejük.

De falrahányt borsó.

A "Mami" név kiírása nélkül is egyértelmű. :)

Ne. A történelem összes fizikusát pörgeted a sírjában. Ne."


Arról nem is beszélve, hogy nem létezik olyan hely az univerzumban, ahol nem hat egy testre semmilyen gravitáció, ez a tömegvonzás képletéből könnyen belátható :)

#88-as, tényleg ne szólj már bele olyasmibe, amiről gőzöd nincs, csak leégeted magad :)

2014. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/147 anonim ***** válasza:
0%

92/azt írtad "képletéből könnyen belátható" hát ez az ami tragédiát okozhat a képzelet alkotta képzelek.


Tudod milyen klasszul kitudom kalkulálni egyenlettel a megélhetésünket és még a bankba is teszek? Csak tudod amikor a gyakorlatra kerül sor, egy büdös petákom nem marad még se? Miért? mert csak a hasamra ütöttem a napi árakkal kapcsolatban és piacon több éve nem is jártam!


Szóval mielőtt a fejemre borítanád" először arra kérlek, írd le az IDŐ és a gravitáció meghatározását!

2014. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/147 anonim ***** válasza:
0%

92/ "hogy ahol nincs gravitáció, ott nincs anyag" ilyen marhaságot sehol nem írtam!!Nem azt írtam hogy meghalnak a szabad űrben vagy a Marson, hanem "attól tartok" komába kerülhet -nek és meghalhat -nak. --feltételes módban


Nem azt írtam mert nem lesz gravitáció hanem azt mert nem lesz idő vagy annyira lelassul az idő, vagy is lecsökken a térfeszültség ereje.

2014. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/147 anonim ***** válasza:
18%

Tudod kérdező életem során, sok ezerszer megtapasztaltam az idő-nélküliség állapotát. Abban a létfazonban nem létezett az idő amíg a kézzelfogható valóságban telt az idő.


Tehát azt gondolom, ha átéltem 10 percen keresztül általában, az időnélküliséget akkor miképp lehet az, hogy az idő a kézzelfogható világunk bármelyik féltekén mindig annyi volt, amennyi az adott országban lennie kellett? Ha az idő nélküli állapot tegyük fel (a vallások szerint csodaállapot) olyan mintha kiszakadnánk a valóság idejéből, akkor hogy lehet az, hogy csak a valóság idejébe érkeztem mindig, se vissza a múltba, se előre a jövőbe, mint a fantasztikus filmekben szokás.

2014. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/147 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod milyen klasszul kitudom kalkulálni egyenlettel a megélhetésünket és még a bankba is teszek? Csak tudod amikor a gyakorlatra kerül sor, egy büdös petákom nem marad még se? Miért? mert csak a hasamra ütöttem a napi árakkal kapcsolatban és piacon több éve nem is jártam!"


Nos, ez a probléma: hogy a hasadra ütöttél, de a tudomány nem igy dolgozik.

Épp ezért a gravitáció képletével nincsenek ilyen problémák. Bár a gravitációs állandó nagy pontosságú meghatározása még mindig problémás, de a kérdés szempontjából lényegtelen: bármilyen állandót is választasz, a gravitációs erő soha, sehol nem lesz 0.


"Szóval mielőtt a fejemre borítanád" először arra kérlek, írd le az IDŐ és a gravitáció meghatározását!"


Gravitáció röviden: tömeggel rendelkező testek között fellépő gyenge kölcsönhatás, amely egymás felé gyorsuló mozgásra készteti a testeket.

Az időt nehezebb egy kissé definiálni, legalábbis tudományosan, de ha azt mondom, hogy az idő az entrópia növekedése, akkor egy megfelelő definiciót találtunk.


Cserébe én is kérek valamit: Ird le a 'térfeszültség' meghatározását, mert szépen hangzó szó, de én nem találkoztam ilyesmivel a fizikai tanulmányaim során.

2014. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/147 Tom Benko ***** válasza:
@81: A jövőbe utazás egyértelműen ki tudná választani, hogy a lehetséges események közül melyik történik meg, holott ezt pont, hogy a mérés megtörténtéig csak valószínűsíteni lehet. Jövőbe utazás alatt azt az eseményt értem, hogy valaki egy időtartamot kihagyva t_a-ból közvetlenül t_b-be érkezik.
2014. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/147 anonim ***** válasza:
0%

96/ írod-Gravitáció röviden:-- "tömeggel rendelkező testek között fellépő gyenge kölcsönhatás, amely egymás felé gyorsuló mozgásra készteti a testeket."


Nem egyértelmű ez a meghatározása a gravitációnak- mert, a kölcsönhatás két anyag között lehet taszító is aztán a kölcsönhatás csak akkor érvényesül ha valamelyikre valamilyen erőt fejtünk. (megdörzsöljük a fésűt ami csak ezután vonzza a sztaniolt.)


Hiába van nekem egy nagy tömegű vastömböm annak a felszíne semmiféle gravitációt vonzást nem fog kifejteni mind addig, amíg nem machinálom meg a felszínét addig viszont lepotyognék róla. Így van ez a bolygók esetében is. Mint a Holdunknál is, nincs saját gravitációja, valószínűleg csupán a felszínét ért energiák okozta statikus feszültséggel rendelkezik de hasonló lesz a Mars esetében is elképzelhető. A Szaturnusznak viszont van saját gravitációs energiája amely kisugárzik az anyagából- azért mert érett" bolygó, van magnetoszférája, vagy is önmaga sugározza ki belülről, saját energiájának pozitív töltéseinek vonzását. De ilyen a Földünk is, a gravitáció nem más, mint a föld nagy energiájának, amely a belsejében keletkezett, annak pozitív töltésű energiájának a kisugárzása.

A negatív töltés viszont a Magban tömörült és onnan áramlik ki majd tér vissza. Igaz hasonlít a közönséges mágnesesség kizáródásához- de itt szintén hatalmasat tévedtek a fizikusok. Nem egyszerre lett ilyen hatalmas méretű, hanem fokozatosan ahogy a belső anyaga felbomlott. mint ahogy szükségtelen volt ehhez a vasat venni alapul magként, csak hogy az igazukat alátámasztani tudják. Mert Higany a magot kitöltő elem.


---"Az időt nehezebb egy kissé definiálni, legalábbis tudományosan, de ha azt mondom, hogy az idő az entrópia növekedése, akkor egy megfelelő definiciót találtunk."


Nem nehéz csak épp nem tudták eddig meghatározni, mert már eleve félre magyarázták a Föld energetikai keletkezését annak működési elvét amely tulajdonképpen megteremti bizonyos mélységig illetve az űrben- i távolságig, vagy is az anyagában és a felszín felett a kérdezett; Tér-feszültséget== nagy IDŐ-t.


Ezt viszont sajnos mivel nincs hozzá még eszköz, csak "megtapasztalás" alapján lehet érzékelni, illetve logikailag, matematikailag is igazolttá tenni, de ehhez más szemszögből kellene megérteni a Földünk geológiai és elektro-fizikai keletkezését és jelenlegi állapotát.


Mitől van Tér-feszültség? mert a két energiának a sugárzása egymással ellentétes mozgásával, egymást lapozva" működik. Bármelyik hiányzik vagy nem természetes úgy megváltozik a Tér-feszültség== az IDŐ sebessége.

2014. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/147 anonim ***** válasza:
100%
xDD
2014. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/147 anonim ***** válasza:
0%

Na most kérdező a kérdésedre előszóként megfelelt az amit az előbb írtam.


De csak előszóként- az időutazás, ahogy manapság elképzelik, az űrbe tervezett igaz?


Ha az előbbi írásom érthető volt, akkor abból világosan érthető lehet az, hogy az IDŐ relatív, vagy van, vagy nincs valamint, mindig egy adott objektumhoz kötött annak sebessége is és az mindig jelen-idő.


Na most az Űr-távolság az objektumok között hatalmas vagy is, vagy van idő, de az is valamiképp sebességét illetően kérdéses, hisz sokkal hatalmasabb íveket alkotnak az univerzum energiái, mint egy bolygó.


De ha egyik helyről a másikra csak azért akarna az ember eljutni, mert azt feltételezi, hogy akkor a múltba jut vissza, vagy épp a jövőbe, akkor bizony hatalmasat tévedtek. A múlt a jelen és a jövő, mindig objektum függő egy adott helyre vonatkoztatható idő sebesség és mindig a jelen pillanata.


Az viszont elgondolkodtató, hogy amíg egy távoli bolygón kutatnánk a csillagos eget egy lassult intervallum fogságában, az alatt a földi idő mivel gyorsabb, hamarabb letelne az élet a felszínén. S mikorra visszaérkeznének már a csuda-tudja hanyadik geberáció fogadná az utazókat. vagy is ilyen értelemben, valóban a jövőbe érkezne az ember.

2014. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!