Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/147 anonim ***** válasza:

az nem tekinthető egyfajta időutazásnak mikor a csillagászok pl egy 1 fényévre lévő csillagot figyelnek?mert elvileg azt látják ami 1 éve történt vele nem?

mondjuk az igaz hogy a megfigyelő az aztán semmit nem mozdult se térben se időben

2015. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/147 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel te is időt utazol, mert ha ránézel valamire, a fénynek idő, amíg a szemedbe megérkezik a tárgyról, tehát te is mindig a múltat látod :D
2015. szept. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/147 anonim ***** válasza:
26%
sokféle elmélet létezik az időutazásra, de feltételezhető leginkább az, hogy az embereknek technológia szempontjából már csak ugrás az időutazás, a bolygók közötti kapcsolat felvétele is technikai szempontból egy ugrás, ilyen tekintetben, tudományos szempontból mindenhez nagyon közel vagyunk, morális szempontból az ember tudja csak felülbírálni saját magát, mert a humánus, természetközeli megközelítés annyi, hogy fejlődőképes minden, minden folyamatosa fejlődés eredménye, ergo az eber is áteshet egy ilyen magasabb fejlődési szinten, kerülhet egy újabb kategóriába, azt még nem igazán tudjuk, hogy az emberiség határai hol vannak, biológiai szempontból érezzük, hogy bizonyos beavatkozások felülmúlnak bennünket, az embert, a technológia az embert semmissé teheti, így a történetét is meghamisíthatja, így a történetébe is tehet egy úgymond változó görbét, a jeleébe, múltjába, jövőjébe, kérdés, hogy milyen mértékig tud megküzdeni azzal az emberiség, hogy effektíve emberi mivoltából kiemelkedjen és egy egészen más min őségbe találja magát pár év múlva, hol tart a jövőkutatás, mi lesz a földből? jó volna kevésbé öregedni, de nem volna jó megöregedni egy nap alatt, jó volna dús hajkorona, de nem volna jó elveszíteni az ember szepilláit egy nap alatt, jó volna, ha tökéletes krumplikat ehetnénk, de nem volna jó, ha a génmanipuláció miatt létrejönnének az árnyékoldalon a pestis újabb jelei, mert az ember megtermeli magának mindig azokat az elemeket, melyek ellen fel kell vennie a harcot, minél fejlettebb valami, annál fejlettebb ellenfeleket fog szülni magának, ha a fejlett ellenfelek nem csak a től fejlett egyedeket akarják megtámadni, hanem az átlagos emberi tulajdonságokkal bíró egyedet, akkor veszélyes lehet az emberiségre nézve, hogy kihaé az ember, mint a fejlődés és populásció tényleges legmagasabb fokán álló egyede, születik egy új, amelyik időutaz, gondolatot olvas, repül, és még sorolhatnám mit nem csinál, és annak az ellentéte, a pusztító oldalon, én ilyen értelemben félek az időutazástól, lehet belőle félelmetes játék, de válhat jópofává is, szerintem egy átlagos emberi psziché képtelen feldolgozni annyi változást, és nem hinném, hogy mindenki géniusz, vagy a géniuszok között csak jó emberek vannak és erénnyel élők
2016. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/147 anonim ***** válasza:
26%
szerintem az így természetellenes, a jövőkutatás, az időutazás
2016. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/147 anonim ***** válasza:
69%
nem volna megnyugtató azt látni, hogy az az üzenete valaminek, hogy a te kislányod egy bamba muci lesz, talán okos, de semmiféle érzelem, nevetgélés, csak valami oltári okos szűrőn mindig valami hideg rideg reakció a meleg engedékeny szülők gyerekei meg csak vádaskodik, hogy milyen ocsmánnyá vált a gyereke, humoros szempontból szeritem jópofa, meghagynám a tudománynak, én nem szeretném az emberiséget kappszulába gyömöszölni, senkinek a gyerekén se kísérleteznék, se bosszúból, se becsvágyból
2016. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/147 anonim ***** válasza:
69%
a védőoltásokig tudom a morált
2016. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/147 anonim ***** válasza:
100%

Ha van,sem fogunk rolla soha tudni...max ha te csinálod meg.

Én sem szolnék rola senkinek. Viszont soxor nyernék a lottón.

Sajna tudom,hogy nem lenne szabad "belenyulni" a dolgok mentébe mert lehet,hogy ahová érkezünk sokkal rossz mint ahonnan jöttünk. Ezzel valszeg más is tisztában van.

Vagy egy idiota utazgat és kavarja nekünk a s.zart.

2017. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!