Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
 101/147 anonim ***** válasza:
100%

98-as.. mindaz, amit leirtál, nagyon súlyos tudatlanságra vall a fizika területén, megkockáztatom, hogy még az általános iskolai ismereteknek sem vagy egyáltalán birtokában.


Végigmehetnék tételesen a hülyeségeiden, mert látszik, hogy fogalmad sincs arról, mi a gravitáció, de túl sok idő lenne, ezért csak egyet emelek ki, amin gondolkozz el:


"Így van ez a bolygók esetében is. Mint a Holdunknál is, nincs saját gravitációja"


Hát pedig de, a Holdnak van gravitációja. Sőt, elárulok egy még meglepőbb dolgot: Nem igaz, hogy a Hold kering a Föld körül, hanem mindkét bolygó a kettejük tömegközéppontja körül kering.

2014. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/147 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy azt mondja a tudomány, hogy a Hold a kettejük tömegközéppontja körül kering.-s ezzel indokolta meg az óceán tömegének megemelkedését is az ár-apályt A Hold vonzásával indokolta.
2014. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/147 anonim ***** válasza:
100%
Miért, neked milyen elméleted van az ár-apály jelenségre? És mivel magyarázod azt, hogy a Holdra leszálló űrkompok, űrhajósok nem potyogtak "le" (fel) a Holdról? Vagy mivel magyarázod azt, hogy a Hold a Föld körül kering még mindig?
2014. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/147 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a Föld-Hold páros egy közös tömegközéppont körül kering (ami amúgy a Föld felszíne alatt, de a Föld magján kívül található) miért ne emelhetné meg az óceánokat és a folyadékokat (sőt, magát a felszínt is) a Hold gravitációja?


Pont ez magyarázza - mivel a tömegközéppont nem pontosan a Föld közepén van, így a Hold felé eső felszín (víz és talaj) "közelebb" van a Hold felé, tehát ott erősebb a Hold gravitációja, változatlan földi gravitáció mellett - minimális elmozdulás történik. Csak éppen a hatalmas felület miatt ez a minimális elmozdulás erősen érzékelhető (és tegyük hozzá, a bolygó arányaihoz képest ez a torzulás hajszálnyi sincs).

2014. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/147 anonim ***** válasza:
0%

Én viszont másképp tapasztaltam meg a Föld gravitációs erejét és másképp az ár-apály okát.


azért mert nem sorjázom szó szerint a tudományos meghatározásokat, hanem ellenkezőleg szembeszállok vele, az nem jelenti azt hogy ne ismerném.


Ha az ember mindig csak azt ismeri el amit már bemagoltattak vele, ráadásul olyasmit amit ez idáig semmivel nem támasztottak alá, akkor nem haladt volna eddig se a tudomány. Szerencsére a tudósok között is volt mindig olyan, aki mert gondolkodni, és megcáfolni az addig elfogadott ismereteket.


Nem a Hold vonzása emeli meg a nagy tömegű vizet, nem is az a megállapítás, hogy a kettőjük röpítő-húzó erejének a egyik fele a Föld felső rétegeiben is hat. Hanem az hogy a nagy tömegű víz "leárnyékolja" a föld gravitációs energiájának kisugárzását.


Az én Létezésem Semmi e két bolygóhoz képest. Még is állni" tudtam az óceán vizének tetején- se a Föld nem rántott le mint a szárazföldön, se pedig a Hold nem rántott fel!


Ha a Hold a tudományos tézis szerint okozza az ár-apályt akkor ezzel az erővel a pocsolyák vagy a folyók vizének, de még a Balatonnak is lebegnie kellene szép holdas éjszakán... nem gondolod?

2014. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/147 anonim ***** válasza:
100%

# 105:

Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy tényleg ennyire hülye vagy-e, vagy csak szopatsz minket.. de gyorsan rájöttem, hogy ez teljesen mindegy,mert ha az első feltételezés az igaz, akkor teljesen felesleges bármit is magyarázni neked, mert nem vagy képes felfogni, ugyanakkor, ha a második lehetőség az igaz, akkor is ugyanott tartunk, mert a végtelenségig fogod játszani a hülyét, viszont nekem nincs kedvem ehhez, kiszálltam a játékból.

2014. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/147 anonim ***** válasza:
0%

Sok szerencsét 106/ Tudod egy nagy hibája van az embernek és pedig az, hogy hiszékeny s amit épp a kor elé tesz legyen az vallásos vagy tudományos elhiszi átgondolás nélkül, ez fogja egyszer a vesztét okozni, mert több olyan információt tettek közé, amelynek az egytizede ha igaz!


Pl. okáért a Földünk belső szerkezetével kapcsolatban- vagy fogalmuk sincs róla, vagy a tömeg-embereket félre informálják! De ez a szócsata köztünk tényleg nem a kérdés-témába való. Még az a szerencse,- most látom a kérdező még múlt-időben tette közzé így talán nem sértettük meg.

2014. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/147 Wadmalac ***** válasza:
82%

Sajnos egy tudománytalan floodgenerátorról van szó.

Én tökéletesen megértem, hogy az egész világ tudományos bizonyítéka kevés, hogy elhiggye valaki, hogy nincs hétfejű sárkány, ha ő abszolút biztos benne, hogy látta.

Az már pszichiátriai kérdés, hogy ki tudja meggyőzni, hogy a szeme csalt.

2014. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/147 Srapnel ***** válasza:
100%

"Hanem az hogy a nagy tömegű víz "leárnyékolja" a föld gravitációs energiájának kisugárzását."


Miért árnyékolná le? Mondd meg, de komolyan.

2014. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/147 Srapnel ***** válasza:
100%

"Ha a Hold a tudományos tézis szerint okozza az ár-apályt akkor ezzel az erővel a pocsolyák vagy a folyók vizének, de még a Balatonnak is lebegnie kellene szép holdas éjszakán... nem gondolod?"


De. Tehát ha én a kisujjammal megtollak egy kicsit, akkor mint a rakéta, lősz ki az űrbe. Ugye? Mert hogy a mérték szerinted nem számít, csak az, hogy valami történik.

2014. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!