Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
 131/147 anonim ***** válasza:
11%

128/-129/ A felvetett kérdés, az időben való visszautazáson megvallom ez eddig nem spekuláltam, tudomást vettem róla hogy ilyesmi felmerülhetett aztán félre dobtam.


Ma délelőtt a kisebbik unokámmal süteményt készítettünk. A tojás feltörése és hozzáadása az ő feladata volt. A nagy izgalmában viszont leejtette, automatikusan utána nyúlt és szinte a marjával felszedte a törött tojást....


S akkor eszembe jutottatok és az időben való előre illetve visszautazás kérdésével együtt. Elképzeltem, hogy miután lesett a tojás és összetört, mi lenne ha megfordulna az idő kereke- ha el persze igaz lenne.


A tojás összekapná magát, vissza repülne a tojástartóba, majd onnan ki a baromfi udvarra, megkeresné azt a tyúkot amelyik tojta és visszakerülne a születése pillanatába. Vagy is a halála pillanata egybe esne a születés pillanatával.


Ja megfigyeljük a világunkat, egyértelmű az, hogy a fejlődése a születéstől a halálig tart. -és persze részleteinek létezése, más minőségben, még tovább.- de soha nem a haláltól a születésig a születéstől a porszemcséig és energia részecskékig. Ja visszafelé haladna, az sokkal több tudást és minőségileg egy másfajta elemzést igényelne.- szerintem-


az események az általunk megfigyelt történések az agyunkban egyfajta de egyirányú ok-okozati sorrendben illeszkedik.- ezt ugye természetesnek vesszük (ritka alkalmak kivételével) és eszünkbe se jut, hogy ez miért így történik, miért nem fordítva, visszafelé.


De ha még távolabbra pillantunk önmagunkon túlra, akkor mint azt a tudomány is megállapította a természeti folyamatok is általában egyirányúak. De miért? s ezt a tudomány se tudta eddig szerintem megválaszolni, pedig ha az időben szándékoznának visszafelé haladni akkor ennek OKának az ismerte szükséges. Miért azonos egy bolygó magnetoszférájának iránya a közönséges mágnes kizáródott mágnesség részecskéinek mozgás irányával? Mert az nem megfelelő indok, hogy mert vas a magja,- mert annak semmi köze a természetet alkotó részecskék azonos, egyirányú mozgásával! Vagy maga a bolygónk, miért azonos minden bolygó forgásiránya- miért balról jobbra forduló és miért nem északtól dél felé. Az agy energia keringése miért balról jobbra halad és miért nem fordítva. A kínai meridián energiái miért a fejtől lefelé való haladási irányt választotta és miért nem keresztbe áramlik, úgy ahogy az idegrendszer főideg szálainak eredete a tengelyre ellenkező irányba.


De hasonló, azonos mozgást végeznek egy azon irányba a Naprendszerünk bolygói, a Naprendszerünk, de még a galaxisunk is.


Ezzel kapcsolatban arra gondoltam, hogy az univerzum energia részecskéinek és azok alkotta energiáknak mindig és mindenhol megegyezik a haladási iránya.- ez valamiféle törvényszerűség-


Na most a Tér-feszültség amit én merészeltem megfogalmazni, az a két különböző töltésű, -vagy pólusú-

energiának egymást keresztező, lapozó" mozgásának az eredménye. Akár egy éretté" vált bolygó felszínén, akár az élet alkotta formációkban, a maguk módján megteremtenek egy olyan feszültséget, amely kihatással van a fen maradásukra,- egy bolygó ezek miatt éghet ki, vagy is holt bolygóvá válik, az élet szintén ezeknek az energia hálózatoknak egymást keresztező mozgása miatt épül le fokozatosan és elpusztul.


S tulajdonképpen bár időnek fogható fel, hisz behatárol egyfajta eseményt, a kezdetet és véget, de csak egy fogalom, de még is meghatároz egy intervallumot.


Feltételezem, hogy még mindig nem érthető amit kigondoltam. - tegyem hozzá sajátos megtapasztalások sorozata van mögötte- Akkor egy hozzánk közelebb álló megközelítésben; Egy holt teste nem tartalmaz többé semmiféle energia hálózatot,- se vezetékekben" se erre ellenkező mozgásirányú, szabadon száguldó energia hálózatot se, amely a testben egy bizonyos belső tér-feszültséget tartott fent, amely tulajdonképpen az életet, a mozgást biztosította számára". a Halállal viszont energia-test-feszültsége ( vagy is tér-feszültsége) nélkül megszűnt az idő is, mint fogalom.


ezért írtam jóval előbb, hogy az idő tér-feszültségnek felel meg és mindig egy adott objektum energetikai állapota fejlettsége, érettsége határozza meg.

A gyermeki élet testében gyors az élet-idő= ezért gyorsan szaporodnak vagy épülnek újból a sejtek ez biztosítja a növekedését- most mindegy hogy az orvos tudomány a hormon működés számlájára írta-- a hormonok működését viszont első lépésként energetikai szabályozás tesz lehetővé.


Viszont egy öregedés folyamatát megélt embernél az idegi energiák mozgása lassul, ezért lassul a sejtépítés folyamata amitől a meglévő sejtek leépülnek. ez látszik a test-működésben az agyi működésben és egyéb sejtöregedésnél. - a másik energia rendszer bár továbbra is gyors, viszont sérültté válhatott.


Szóval, remélem érthető volt most a teóriám az időre, a energiák teremtette Tér-feszültségre és a időben való haladás megfordításának irreális, még feltételezése is.

2014. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/147 anonim ***** válasza:
10%

A forgási irányt rosszul írtam !! a helyes az a jobbról-balra forduló!


kicsit zavaró hogy még nem látok jól, a szemműtétem csak két hete volt. Ez a fehér oldal és fénye viszont élesíti a látásom.


BE vallom világéletemben bal-jobb problémám volt.Valamikor

lassan 50 éve azért vágtak el a gépkocsi vezetésből, mert a vizsgáztató azt mondta, jobbra kanyarodjak én viszont balra fordultam azonnal, majd akkorát fékeztem, hogy majdnem kiment az ablakon a vizsgáztató- ha nem fékeztem volna a villamosra kanyarodok. Egy hét múlva viszont egy másik vizsgáztatót előre figyelmezettem - ezután, átmentünk fél Bp-en mert oda kellett öt valamiért szállítanom. A jogsim meglett,azonnal keresztbe kasul autóztam az országot.

2014. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/147 anonim válasza:
0%

szerintem lehetséges.

egészen máshogy állok a kérdéshez, az hogy "időutazás", meg az idő ideoda hajlítgatása csak fantázia, de ugyan ahhoz az eredményhez lennének egészen más ötleteim.

én azt mondanám, csak pénz kérdése, ha valaki finanszírozná azt, hogy ne is foglalkozzak mással, legyen rá elég inspirációm, kb 20 évet tennék rá, hogy megoldjam.

eddig különösebben nem foglalkoztatott a dolog, engem más érdekel(szintén fizika témában) de már gondolkodtam róla, lenne rá tervem.. :)

2014. márc. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/147 kujkuj123 válasza:
0%

Van olyan elmélet is(nem biztos hogy jó csak hallottam) hogy ha a föld forgási sebességénél gyorsabban mész a föld körül akkor előre tudsz menni az időben !

Ez úgyanúgy visszafelé is igaz!

2014. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/147 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nem akarok személyeskedni, de aki a bal meg a jobb kezét sem tudja megkülönböztetni, az miért hiszi azt, hogy jobban tudja, mi a gravitáció, mint a világ vezető fizikusai?
2014. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/147 anonim ***** válasza:
53%
Ha már paradoxonokról van szó, akkor én is feltennék egyet; egy időutazó visszautazik (teljesen mindegy mennyit), akkor ő a múltat éli meg újra, vagy a múltban a saját jövőjét éli meg? (Remélem érthető a kérdés.)
2014. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/147 anonim válasza:
53%
előre lehet utazni, de vissza már nem.
2014. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/147 anonim ***** válasza:
53%

A találgatásokat tegyük félre. Egy részecske tud csak az időben utazni. Minél több részecskéből áll valami, annál kisebb az esélye annak, hogy tudjon az időben utazni.

https://www.youtube.com/watch?v=8jpks9k1EdQ

Nézd végig, megtudsz belőle valamit

2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/147 Armand B. ***** válasza:
53%
Valószinű hogy idő sem létezik mert ezt is mi találtuk ki.Vagyis nem tudunk utazni benne.
2015. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/147 Armand B. ***** válasza:
53%

Nekem a Kepler-féle házi időgép jön be fogj egy 100km hosszú és 10km átmérőjű hengert sűrítsd bele a napot majd kezd el forgatni úgy hogy másodpercenként 1,5 fordúljon meg maga körül.

Ez meghajlítja a teret és megváltoztatja az irányokat és ha a közelében sétálsz valamerre darabokra szaggat és az idő különböző pontjain darabokban megjelensz.

Idő utaztál a kérdés mért érné meg nem tudsz ott semmit csinálni nem változtathatsz meg semmit a paradoxonok nem hibák hanem törvények.Amiket nem tudsz megszegni.

2015. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!