Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
 111/147 anonim ***** válasza:
0%

Srapnel-Miért árnyékolná le? Mondd meg, de komolyan.


Őszintén? Fogalmam sincs! Talán másképp áramlik a nagy tömegű vízben az energia. Vagy azért mert ott kisebb a föld gravitációs erőnek kisugárzása, és nincs olyan erős, hogy magához láncolja a nagy víztömeget, mint mondjuk egy sziklatömböt. Csak gondolkodjunk az óceánunk egyes helyein bizony sok probléma van a légkörben is, a hajózás esetében is.


Ezen én is megdöbbentem amikor megtapasztaltam, saját magam. szinte majd elolvadtam a boldogságtól, jól emlékszem. ott álltam" széttárt karokkal" és csodáltam az óceánt a ház magasságú hullámokat, és nem volt szükség arra, hogy a "lábamnak megfelelő" részem megállás-nélkül topogjon! Amíg a szárazon, bárhol voltam, talajon vagy épületben, hegyen vagy sík területen, hihetetlenül gyorsan kellett topognom, különben egy pillanat és eltűntem a mélységbe.

2014. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/147 anonim ***** válasza:
0%

Az óceán víztömege alatt, bizony általában 5-6 km a szilárd kéreg az nem fejthet ki akkora gravitációs erőt.


Igen tudod-tudom a tömeget határozta meg gravitációs erőként a tudomány-- amit ugye szintén nem tartok igaznak.

A svájci bunkerben" keresik a fekete energiát-- amely bizony benne áramlik a földünk anyagában s annak kisugárzása határozza meg a földi gravitációs erőt. Ez a pozitív töltésű, testes-fekete energia.


Bennünk is áramlik az idegszálainkban.Ma éltető, holnap elpusztít, lebont.

Az atomokban a proton. Mindenben maga a tömörítő, tömeget alkotó energia, de egy idő után leépítő -pusztító energia is.

2014. febr. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/147 Tom Benko ***** válasza:
@98: mami, én láttam élőben egy vastömb gravitációjának mérését, Skrapits tanár úrral az ELTÉN. Javaslom neked is, nézz utána az Eötvös-ingának.
2014. febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/147 anonim ***** válasza:
0%

Igen ez igaz, az inga képes kiprovokálni az anyagnak De csak jellegzetes energetikai tulajdonságát.


A Föld kétféle képen hat a tömegre: egyik a gravitáció a bolygó középpontja fele, a másik meg a Föld forgásából adódó centrifugális erő. Ezt viszont módosítani képes maga az anyag kisugárzása, - képes az inga mozgását eltéríteni, másképp mutatja a vas esetében és másképp ahol az olajat érzékel" erre alapozzák az olajkutak tulajdonosai a billiárdnyi vagyonukat....c.-cc

van.

Nem a vas gravitációját igazolta az inga elmozdulása, hanem a vas kisugárzását ahogy a provokáló ingára reagált.


minden ami atomi, illetve anyag még a levegő és az ember is kétféle állapotban létezik- nyugalmi vagy nyitott reagálni kész kisugárzó állapotban.


az emberi tudat hasonló,- gondolkodsz, érzelmeid vannak és azt Te kisugárzod mindig olyan minőségűt, és olyan mértékben és olyan távolságra hatva a külvilágra, amilyen erős a téged megközelítő provokáció.

2014. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/147 anonim ***** válasza:
0%

de azt gondolom Benko, hogy ez se bizonyítja hogy a Hold vonzaná az óceánunk nagy tömegű vizét.


miért nem lehet azt feltételezni, hogy maga a Napunk szeretné elszippantani a Holdat, csak épp a Földünk nem engedi, vagy is annyi ereje van a földünknek hogy azon a ponton ahol ez idő szerint van a Hold, volt képes legyőzni a Nap vonzását. Különösen ha azt vesszük alapul hogy a fennmaradt írásos, csillagászati emlékek szerint a Hold régen sokkal közelebb volt a földhöz, mint napjainkban. Vagy is a Nap gravitációs kisugárzása lehetett gyengébb.


Bocsi ha nem vagyok mindig itt de 10 napja műtötték a szemem és most is még csak erősítem- a fénnyel amit ez az oldal ad.-- még homályosan látok, remélem jó lesz...pénteken megyek ellenőrzésre.

2014. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/147 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem lehet azt feltételezni, hogy maga a Napunk szeretné elszippantani a Holdat, csak épp a Földünk nem engedi, vagy is annyi ereje van a földünknek hogy azon a ponton ahol ez idő szerint van a Hold, volt képes legyőzni a Nap vonzását. "


Lehet ezt feltételezni, de hamarosan ellentmondásra jutunk. A Hold ugyanis folyamatosan távolodik Földünktől. Nem sokkal, évente csak néhány cm-nyivel, de ez évszázadok, évmilliók alatt tetemes távolságra dagad. Márpedig ha jelenleg épp egyensúlyban van (tehát ugyanakkora erővel vonzza a Nap a Holdat, mint a Föld), akkor hogyan magyarázható az, hogy korábban közelebb volt a Hold a Földhöz, és mégsem rántotta magához?


Vagy más irányból közelítve a dolgot, a Hold egyszer a Föld Nap felőli oldalán tanyázik, míg két héttel később éppen a túloldalán (ez bizonyítja a holdfogyatkozás és a napfogyatkozás jelensége is). Tehát ha a Nap felőli oldalán egyensúlyban van, akkor a naptávoli helyzetében a Föld és a Nap vonzereje összeadódna, tehát a Holdnak jóval közelebb kéne kerülnie a Földhöz. A lendületmegmaradás törvényének értelmében viszont ez esetben a Holdnak egyre nagyobb kilengéseket kellene művelnie, miközben megkerüli a Földet, tehát nagyon rövid időn belül (akár pár tíz vagy száz éven belül) olyan nagy mértékűvé válna a kilengése, hogy vagy belezuhanna a Földbe, vagy elhagyná azt. Ez pedig nem történik meg, pedig már évezredekkel, évtízezredekkel ezelőtti bizonyítékaink is vannak a Hold létezéséről (pl. barlangrajzok, vallások, stb.)

2014. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/147 anonim ***** válasza:
0%

Most tudtam visszatérni- unokámmé az elsőbbség a számgépen....


Miért távolodik fokozatosan ha még oly keveset is a Hold a Földtől?-- ez magyarázható a Napunk növekedésével aktívabbá válásával-- de ugyan ez érvényes a múltra is - még szerencse, mert lehet hogy akkor a fejünkre esett volna a Hold ha nem ez a növekedés a jellemző a Napunkra.


miképp történhet meg, hogy amikor éjszakai, föld-árnyékos oldalra kerül még se pottyan reánk? Azt pedig a Napszél nem engedi ami nem csak távol tartja a Holdat tőlünk, de a magnetoszféránkat is megnyújtja amely hatással lehet a Holdra is.


Elfeledtem az előbb a gravitációval kapcsolatban-- már nem emlékszem a Holdra szállás évére vagy nevére- de arra emlékszem amikor a aszteroidák elmesélték, hogy amikor ledobtak egy tollat és egy kalapácsot egyszerre a Hold felszínére, mindkettő egyszerre ért felszínt a Holdon! Aztán azt is mesélték annak idején --pontosan szó szerint már nem emlékszem-- de a holdon óvatosan kellett lépniük így is csak szökdécseltek szinte alig ért a lábuk talajt, de ha nagyobb erővel akartak volna haladni, akkor hatalmas távolságot átrepülhettek volna...


tehát ezért gondolom azt hogy csak a felszínét ért sugárözön energetikája az ami nem engedte az űrhajósokat kirepülni a semmibe- de a súly egyformasága is ezt igazolja hogy nincs saját gravitációs energiája.

Vagy is ez is azt igazolja, hogy a Holdnak nincs tömegi, se saját energetikai gravitációja.


Persze azért mert bizonyos axiómákkal, megállapításokkal nem értek egyet, az nem jelenti azt hogy a tudósok ellen lennék. Hisz ha a tudomány nem állapított, határozott volna meg sok mindent akkor talán soha az életben nem tudtam volna még felfogni se azt amit átéltem, érzékeltem vagy egyes megállapításaikat nem tudnám most cáfolni se, az én tapasztalataiból kiindulva.

2014. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/147 anonim ***** válasza:
0%
javitás- biztos rosszul írtam az asztronautákat, mert nem jól látok, a billentyűzeten nincs betű se, és a program kijavította ahogy észrevettem aszteroidára.bocsi
2014. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/147 Tom Benko ***** válasza:
Teljesen mindegy, ha ugyanaz a törvény írja le, akkor ugyanaz a jelenség.
2014. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/147 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, pedig megfogadtam, hogy nem irok, de ennyi ökörség mellett nem tudok elmenni..


"Miért távolodik fokozatosan ha még oly keveset is a Hold a Földtől?-- ez magyarázható a Napunk növekedésével aktívabbá válásával-- de ugyan ez érvényes a múltra is - még szerencse, mert lehet hogy akkor a fejünkre esett volna a Hold ha nem ez a növekedés a jellemző a Napunkra."


Talán használhatnád a google-t, és akkor számodra is kiderülne, hogy a Hold azért távolodik, mert a Föld tengelyforgása lassul, és az egészhez semmi köze a Napnak.


"Elfeledtem az előbb a gravitációval kapcsolatban-- már nem emlékszem a Holdra szállás évére vagy nevére- de arra emlékszem amikor a aszteroidák elmesélték, hogy amikor ledobtak egy tollat és egy kalapácsot egyszerre a Hold felszínére, mindkettő egyszerre ért felszínt a Holdon!"


És a magadfajta egyszerü elmék erre nem találnak magyarázatot. Pedig meglehetősen prózai oka van: a Holdnak nincs légköre, igy nincs közegellenállás.



"Aztán azt is mesélték annak idején --pontosan szó szerint már nem emlékszem-- de a holdon óvatosan kellett lépniük így is csak szökdécseltek szinte alig ért a lábuk talajt, de ha nagyobb erővel akartak volna haladni, akkor hatalmas távolságot átrepülhettek volna..."


És ezen mi a furcsa? A Hold sokkal kisebb, igy nyilván sokkal kisebb gravitációs erő hat az emberre a felszinén.



"tehát ezért gondolom azt hogy csak a felszínét ért sugárözön energetikája az ami nem engedte az űrhajósokat kirepülni a semmibe- de a súly egyformasága is ezt igazolja hogy nincs saját gravitációs energiája.

Vagy is ez is azt igazolja, hogy a Holdnak nincs tömegi, se saját energetikai gravitációja. "


Hülyeségeket gondolsz. Abba már bele sem megyek, hogy nincs ilyen, hogy energetikai gravitáció..

Csak egyetlen kérdés: szerinted a Holdnak van tömege?

2014. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!