Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart a tudomány az időutaz...

Hol tart a tudomány az időutazás kérdésével? Lehetséges lenne már bárhová, csak pénz kérdése? Vagy csak elmélet még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/147 anonim ***** válasza:
100%

"Mami"

Már régen meghatározták az idő fogalmát. Amit írsz butaság. A gond az, hogy más helyen is láttam már az "elméletedet", ami szintén az volt, és még terjeszted is. Nem megsérteni akarlak, de ez az igazság.


Időutazás létezik. Nap mint nap bizonyítják. Vannak olyan kis részecskék, amik meghatározott idő alatt 2.2 mikromásodperc alatt elbomlik a felük. Na már most ezek a légkör felső részéből érkeznek. Ha nem utaznának a "jövőbe" akkor nem tudnánk érzékelni őket, mégis sikerül.


"Az idő vagy van vagy nincs vagy gyorsul, vagy lassul.

Kint a szabad Űrben NINCS IDŐ! a Földünk belsejében ahogy haladunk befelé úgy lassul az idő majd nincs idő.

Ha egyszer élő kilép a Földünk sugárzónájából akkor majd megtapasztalhatják, hogy a szabad Térben nincs idő. "


Ez akkora butaság, hogy azt inkább hagyjuk. Ha idő nincsen, akkor semmi nem lenne képes a mozgásra. Mégis mozogni látod a csillagokat.

A sugárzónából már kilépett ember gondolom a Van Aleen féle övekre gondolsz. A Hold programban semmi ilyenről nem számoltak be, másrészt a te elméleted semmiből nem következik, értelmetlen.A fogalmazásodról inkább ne is beszéljünk.

2013. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/147 anonim ***** válasza:
Szerintem már a puszta létezés is egyfajta időutazás...
2013. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/147 anonim ***** válasza:
0%

Először is egyetértek --Sir Butcher válaszával;


"Nem, nincs elmélet. Különböző bizonyíthatatlan és tesztelhetetlen hipotézisek vannak. Meg elképzelések és ötletek."


Neked pedig 31/ ha azt mondod már meghatározták mi az idő akkor létszi nekem is meséld el jó...!

Tudniillik az én tudomásom szerint ez eddig nem lett meghatározva legfeljebb a homokóra, a karóra a toronyóra mutatott ideje. Igen azt már hallottam az elmúlt időben hogy Térfeszültségnek nevezte valaki de hogy az miképp jön létre miáltal azt eddig sehol nem hallottam se nem olvastam. Lemaradtam valamiről?


ami pedig a nagy-idó sebesség változását illetve, azt a tudomány is tudja, de azt, hogy vagy van, vagy nincs időt illeti, azt ÉN tapasztaltam meg itt (!) a Földünkön.

S abból következtettem arra hogy ha egyszer kilépnek a szabad Űrbe akkor elképzelhető hogy olyan nagyok a Térfeszültségeket okozó Tér-erőinek sugara, hogy vagy nagyon lelassul vagy felgyorsulhat vagy nem lesz idő.


Az idő sebességének megváltozása, megléte vagy megszűnése viszont befolyásolni fogja az űrhajósok életminőségét, remélhetőleg jó értelemben nem pedig tragédiát okozva!!

2013. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/147 anonim ***** válasza:
0%

Ja még valami 31/ hogy is írtad;---"Ha idő nincsen, akkor semmi nem lenne képes a mozgásra. Mégis mozogni látod a csillagokat."


S miért és hol mozognak a csillagok?

Vagy azt gondolod tán hogy a Földünkön azért van idő mert forog a csillag körül vagy a tengelye körül? az csak a éjszaka és nappal illetve az évszakokat határozza meg, de az csak a Naptár megalkotását segítette elő nem pedig, a a valódi NAGY-időt-- aminek függvényében élhetünk, mivel a bennünk ketyegő biológiai idő, a földi nagy-időtől függ!


Na persze ehhez tudnod kellene mi teremti meg a test-feszültséget bennünk, ami megteremtette a biológiai óránkat.--- mint ahogy tudni kellene mi teremtette meg a földi- nagy-időt?

2013. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/147 Wadmalac ***** válasza:
100%

Huh, ez nagyon ezoterikus-filozofikus elmélet-mozaik-darab volt. Csak a tudományhoz nem sok köze van.

A jelen, általunk ismert világegyetem, a létező háromdimenziós tér minden pontján létezik az idő is. Az valami mérhetetlenül elborult elmélet, hogy az űrben nincs idő. Az űr minden pontján minden létező irányból haladnak át korpuszkuláris és elektromágneses sugárzások, ennek megfelelően minden pontjában mérhető is az idő és bizonyított a létezése. A rel. elmélet alapján persze lehetnek eltérések bizonyos pontok viszonyított ideje közt, de ez a lényegen nem változtat.

Egész világegyetemünkben csak egy hely van, ahol kérdéses az idő léte illetve értelmezése, ez a fekete lyukak eseményhorizontjának környezete illetve azon belül.

2013. ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/147 anonim ***** válasza:
34%

Wadmalac ez majd kiderül a Marsi út alkalmával, csak ne hogy tragédiával végződjön!


azt írtad a mágneses energia teszi lehetővé a térfeszültség teremtette időt. Attól tartok, hogy ez az, ami hibás következtetés. Azok a részecske hullámok amelyek megteremtik a mágneses Teret, azok nem tartalmaznak önmagukban idő feszültséget, sőt az időnélküliség a jellemző rájuk- ezért egymagukban kevesek a idő megalkotásához. Lásd az Űrállomáson az atomóra mérése szerint lassabban halad az idő mint itt a felszín közelben. Pedig még itt vannak az Űrállomások a föld teljes kisugárzásában-- mi lesz akkor. ha kilépnek ebből a földi sugárzás teremtette Tér-feszültségből?


az univerzumi -idő, -- ott is van Tér-feszültség igaz,- na de mekkora méretbeli különbség van az életet teremtő földi energia sugara és a Nap alkotta Naprendszer sugara vagy azon kívül a végtelenség energia sztrádáinak sugara között?

(itt a kör sugarához hasonlítottam, még ha nem is köröket írnak, hanem ellipszis pályákat az univerzumban felszabadul energiák, de még is egy adott ponthoz vagy objektumhoz viszonyítva, görbült íveket rajzolnak, rövidebb vagy hosszabb sugártávolságra)


De még mindig nem írtátok le nekem mi teremti meg az időt, mert az hogy Tér-feszültség, meg három vagy akárhány dimenzió, az még nem meghatározás.

2013. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/147 anonim ***** válasza:
100%

"Mami"

Áááh, amit te írsz az nagyon nagy butaság.

Milyen mágneses térfeszültségről beszélsz. Ilyen egyszerűen nincs. Amiről Wadmalac írt az a gravitáció. Talán te vasból vagy? Gondolkodj egy kicsit.

Az idő valóban nehezen definiálható mennyiség. Viszont ha belegondolnál egy kicsit. Akkor rájönnél, hogy minden a világon lejátszódó folyamathoz "időre" van szüksége.

Ha valami A- ból B pontba haladna, és nem létezne az idő mennyisége. Akkor annyi történne te szemszögödből, hogy A pontban hirtelen eltűnt valami, és ugyanabban a pillanatban( tehát nem tudom kihagyni az időt a még ebből a meghatározásból sem) megjelenik a B pontban, semmilyen átmenet nélkül.

Ha nincs idő, akkor semmilyen folyamat nem játszódik le. Semmi nem történik. Minden állna, semmi még az élet sem létezne, ha nincs idő, akkor nem léteznek csillagok, nem léteznek bolygók, márpedig nem egy gép került át több bolygóra is a naprendszerben. Ha az elméleted helyes lenne, akkor egyetlen gép sem tudott volna kommuikálni rádióhullámok útján a Földel. Ha nincs idő, még fény sincsen.

Nézzél ki este az égre, és látni fogod a csillagokat.

Ez már önmagában bizonyíték, hogy van idő........

Amit te térfeszültségnek nevezel az a tér görbülete.

A tér görbületből való kilépéskor sem történik túl sok minden. Valamennyi görbület még megamarad, van olyan ami el sem tűnik. De a te helytelen extrapolációd, hogy az űrálomáson lassabban telik az idő három dologból tevődik össze:

Az egyik a mozgásból adódó idő lassulás

A csökkent gravitációs mező

Illetve az ellipszis alakú pálya általl keltett kényszererőből a centripetrális erőből adódó gyorsulás


De ahol nincs tömeg, ott egyszerűen nem telik lassabban az idő, nem áll meg. Az idő éppen hogy nagyon nagy tömeg mellett "tud" megállni, egy olyan testnél ahol a mérete kisebb mint az úgynevezett gravitációs sugarának mérete.

De az is csak lassítja az időt egészen addig míg egy test el nem éri az eseményhorizontot( azaz a gravitációs sugár kétszeresével rendelkező sugárnál kisebb sugárral rendelkező gömb belsejében. Itt elméletben nincs idő dimenzió. Illetve egész pontosan van, de ne menjünk bele inkább az ált. rel.-be, mert te még kihozol belőle valami még nagyobb butaságot, mert igazat szólva jókat nevetek az írásaidon, de azért van határ ami már nem lenne vicces.

2013. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/147 anonim ***** válasza:

Jah az általad írd különbség egyébként a Föld-Nap-az univerzumban tudod mennyi.

Az űrhajósok: 0,000 000 000 1 másodperccel lettek fiatalabbak mint mi.

A marson 0,000 000 000 001 másodpercel lesznek fiatalabbak

2013. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/147 anonim ***** válasza:
Egyébként az idő nem más mint az univerzum entrópiájának növekedése. Ez az egyik objektív meghatározása. Bár axiomatikus fogalom.
2013. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/147 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én már elvesztettem a fonalat, Mami definíciói, elméletei és megfogalmazásai háttal állnak mindennek, amit akár a relativitás- elméletről, akár a kvantumfizikáról tudok. :)

Úgy kezeli az idő fogalmát, mint egy sugárzást vagy anyagot meg mindkettőt, pedig az nem más mint egy tértulajdonság, ami a térjellemzőktől és a viszonyítási rendszertől függ. Ezt úgy kezelni, mint valami, az anyag közelében és attól távolodva egyre kevésbé jelenlévő "étert", számomra eléggé hajmeresztő és főként alaptalan.

Hawking bácsi szegény már arcizomra is le van bénulva, de ezt olvasva még ő is összehozna egy széles vigyort. :)

2013. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!