Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtok regényt? Milyet? Másolto...

Írtok regényt? Milyet? Másoltok be részletet?

Figyelt kérdés
Írjatok minél többen, segítsünk egymásnak a regényírással kapcsolatban! :) És írjátok le, ti milyet írtok! :) És osszátok meg a tanácsokat, másoljatok be részletet, írjátok meg, miről szól a regényetek!
2011. febr. 14. 12:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:

Az Eragont olvasd el, a film elég selejt lett...

A neveket igyekszem úgy kitalálni, hogy az a szereplőm személyiségére üssenek. Mondjuk egy erős, akaratos embernek, vagy lénynek kemény hangzású nevet eszelek ki, t, d p, vagy r kezdőbetűset. Egy simulékony, kedves, különleges személyiségnek magánhangzós kezdésű nevet képzelek... ez csak a fantázián függ. És járj éles szemmel! Egy elgépelt szóból is remek nevet lehet kerekíteni! nekem bejött... Persze amint kész a név bepötyögöm a google-be és bosszankodva fedezem fel, hogy ezt már kitalálta valaki előttem, egy olyan országban, aminek még a fővárosát se tudom... -.-"

A lényeket már nehezebb kitalálni. Próbálok olyanokat, amilyenek még sehol de sehol sincsenek, csak az én fantáziámban, az én képzeletemben. Rajzolással kezdem, és amint az ábrázolt lény megtetszik, rögvest elnevezem és kifüggesztem a falamra, inspiráció gyanánt. Erős a késztetés, hogy tündéket rakjak bele a történetbe, mert nagyon kéne valami tiszta, nemes, varázslatos lény, ami nem sárkány. Tudod, a bölcsesség megtestesítője. Ezért mos dolgozom egy kicsit tündés hangulatú lényen, ami mégsem az. Nem egyszerű....

2011. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt mindig elfelejtem. A 12.02-es én vagyok, Keyra.... ha nem lenne elég nyilvánvaló. XD Mellesleg lehetek egy kicsit pofátlan? Hány éves vagy? Persze erre nem kell válaszolnod, csak érdekelne, hogy csak engem, a tizen/huszonéveseket köt le a buzgó fantasy regények írása, vagy más korosztály is ilyen lelkes. Remélem nem látszom bunkónak...
2011. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:

Én csak priviben küldök részletet, mert csak aztán akarom, hogy szaporodjon a link, ha a folytatást is befejeztem. Ha addig érdekel valakit, dobjon egy e-mail címet :):):)


(A vírusos, még az elejéről :D )

2011. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:

Elf:

Nem, nem vagy bunkó mert megkérdezted :)

15 leszek nyáron, és, amúgy szerintem inkább a tizen-huszonévesek ilyen fantasy őrültek. (egy csomóan az Alkonyat hatására kezdtek érdeklődni, de én régebbi, eredeti "fan" vagyok, gondolom, mint te)

Ó, és nekem van egy jó kis oldalam, régebben találtam, és sokat segít a nevekben.

Én úgy szoktam, hogy gondolkodom, kitalálok vmit, alakítgatom, megnézem van-e ilyen, és ha nagyon tetszik, de nincs nem érdekel, jó az úgy, ha nem van egy asonló, ami jobban tetszik, vagy csak a "jellegét" tudom,( mint mondtad a karakterek szellemisége), hát kinézek egyet, esetleg változtatok rajta.

[link]

Van benne néhány marhaság (pl: Harry Potter mint keresztnév), de segítségedre lehet.


Elgépelés: már tapasztaltam :) nekem egy régebbi sztorynál alakult egy tök jó varázsige, amikor MSN-en a barátnőm matek helyett "metket"-t írt, és úgy megtetszett :D

2011. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:

Vírusos!

Olvatam az egyik kérdésnél egy nagy igazságot: Nem hiszem, hogy vkinek van arra több százezre, hogy más történetét adja ki, amit (ne sértődj meg) "gyerekek" írtak :D

Sztem meg, ha tejedne a link, csak felcsigáznád őket a folytatáshoz :)

Puszi! Elfes voltam.

2011. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:

A minőségibb fantasyt egyértelműen az idősebb korosztály irja. Gondolok itt GRRM-re (62), Steven Eriksonra (51), Robin Hobbra (58), Glen Cookra (66), Neil Gaimanre (50) vagy Stephen Kingre (63). Ők most azok akik aktívan írnak, minőségi bestseller munkákat.


Az Alkonyat, Eragon és igazából a Harry Potter is csak kölcsönvesz egyes elemeket a misztikum kelléktárából, de stílusában és témájában nincs köze a fantasyhez és szerintem a mágikus realizmushoz sem.

2011. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:

20:45!

Szerintem közülünk nem sokan akarják, hogy ebből a regényükből gazdagodjanak meg. (ne bántódjon meg senki, de nagy szerencse kellenne hozzá, hogy ráugorjanak a történetre, mint az Alkonyatnál és a HP-nél)

Jó, persze mki belegondol, hogy milyen lenne kiadatni, vagy filmen viszont látni, és szívből kívánom hogy sikerüljön nektek, de kicsi rá a valószínűség.

Mi inkább azért írunk, hogy kifejezzük magunkat, hogy a megmutassuk, mit tudunk, leírjuk a gondolatain belevive az érzéseinket, de talán az neten több látógatót vonzz, mint ha nagy összegekért kiadatnánk. Manapság amúgy is az E-Book a divat, nem a papír alapú. (én maradok a régi jó lapoknál)

Bocsánat hogy megint sokat jártatom a szám, de ezt ki kellett adnom, és persze ha vki nem ért egyet velem nyugodtan szóljon, nem harapok! :)

Elf voltam.

2011. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:

Keyra vagyok.


Köszi Elf a linket, nagyon klassz nevek vannak benne, a legtöbbjükről életemben nem hallottam még. :) Bár én jobb szeretem a saját neveket, ezek közül többet átdolgozzva, összeolvasztva egy csomó új nevet létre tudok hozni. Szóval kösz, tényleg hasznos.


Kedves 20.45-ös, igazad van, a minőségi fantasy egyértelműen az idősebb, felnőtt korosztály eredménye. Elvégre Tolkien se 18 évesen írta meg a Gyűrűk urát... én az ilyen magamfajta bukdácsolgató kezdőkre, netes szerencsepróbálókra gondoltam. Írok írok írok, aztán majd meglátom mi lesz belőle. Engem az az öröm vonz, amit a saját gondolatok, hangulatok, saját stílus és nem utolsósorban saját történet ad. Össze nem hasonlítható érzés. Ki tudja, harmincévesen lehet hogy scifiket és krimiket fogok írni... fogalmam sincs. De leginkább azt látom, hogy a fiatalabb korosztály a fantasyval próbálkozik először. Ez csak tapasztalat, és érdekelt, hogy más is így látja e. :)

2011. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:

Szívesen Keyra. (amúgy, van sok név amiről én se hallottam, és néhány teljesen marhaság is pl: angol név- Dimitri. Ez egy ekte orosz név tudámosom szerint)


Én is teljes mértékben egyetértek veled, nem kiadásra írunk, hanem hobbiból, a saját (és esetleg pár netes) örömére. :)


Puszi! Elf

2011. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:

De ha túl minőségi az ember, amolyan maximalista, aki nem akarja feltenni vagy elküldeni a félkész kidogozatlan írásait az mit tehet? :D

Ha felraknám, talán tetszene, de nem várhattok több részletet csak hónapok múlva, akkor mi értelme van?

Addig úgysem raknám fel, amíg magamnak nem tetszik :(

És nem azért mert rákattannak, mert attól már írtó rég nem félek.

2011. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!