Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtok regényt? Milyet? Másolto...

Írtok regényt? Milyet? Másoltok be részletet?

Figyelt kérdés
Írjatok minél többen, segítsünk egymásnak a regényírással kapcsolatban! :) És írjátok le, ti milyet írtok! :) És osszátok meg a tanácsokat, másoljatok be részletet, írjátok meg, miről szól a regényetek!
2011. febr. 14. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
86%

Én írok regényt,és eddig elég jó kritikát kaptam..(van egy barátom aki lektor egy könyvkiadó cégnél)

De miben kéne segíteni egymásnak?

Ha valaki ír egy regényt/könyvet az már tudja hogy mit akar írni..Milyen téma,és milyen időben játszódik..Hiába írnék neked részletet nem biztos,hogy segítség lesz ha te nem ugyanabban a témában dolgozol..

De konkrétan mi érdekel?

2011. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy nekem, hanem hogy egymásnak segítsünk. :) Ötleteket adni. :) Érted gondolom. :D Mi a regényed címe? És milyen műfajban írsz? Én is írok most egy regényt, fantasy a javából. Címe: 'Csodálatos utazás' Szerintem egész jó lesz, eddig 6 oldal van meg belőle. :)
2011. febr. 14. 12:54
 3/117 anonim ***** válasza:
Én misztikus krimit írok..Már egy ideje írogatom,de a címe még nem végleges.. Eddig a Laterna Magica jön be mint cím,mert a "vetítésnek" fontos mondanivalója van..
2011. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
én vírusfertőzéses romantikus tinikönyvet!
2011. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:

Én Elfes (tündés) fantasy-t írok, címe nincs, és tudom h elég pocsékul csinálom, mert csak úgy írom, nincs forgatókönyv. azt csinálom, h este mikor lefekszem kitalálom a következő esemény, és reggelig rágódom rajta h jó-e. Most épp azon goldolkodom, h egy mágus csajnak le legyen-e amputálva a lába, vagy ne. (ha igen, akkor se lenne csonka, ugyan úgy nézne ki, csak nem "eredeti" lenne a lába)

word-be írom, volt már egy változat, de a felétől levágtam, még én se értettem a végét, így elkezdtem átdolgozni. úgy 110 oldal körül tartok, Arial 12-s méretű betűvel.

UI: Ti hogyan írjátok a párbeszédet, milyen gondolatjellel? én a "felsorolást" használom, de ott a következő sort nem tolva ki a lap szélére, és eléggé idegesít :S

Puszi!

2011. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:

: ma 13:30 vagyok..

Én a régi jó módszert alkalmazom..Kézzel írom le,mert így jár az agyam..Amikor már elég sokat írtam akkor jöhet a számítógép,és beírom újra..Itt már mint olvasó nézem,és ha valamelyik mondat nem tetszik már nem is kell bemásolnom..

2011. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 A kérdező kommentje:
Mindkettőtök regénye nagyon jó, így a vázlat leírása alapján. :) A romantikus tinikönyves válaszolónak mondom, hogy szívesen elolvasnám a regényét. :) Az elfes könyves válaszolónak mondom, hogy szerintem nagyon jó, hogy nem ír forgatókönyvet, egy ilyen könyvhöz nem is kell. (: Szuper lesz ez a regény is, tuti elolvasnám! :) Úristen, hogy bírsz írni ennyi oldalt? :'D Én általába 4 oldal után megunom.. :/
2011. febr. 14. 16:17
 8/117 A kérdező kommentje:
13:30-as, ez jó ötlet. (: Én mondjuk a gép híve vagyok, én gépre fogok írni egy párszáz oldalas regény, ha kapok rá ihletet. :)
2011. febr. 14. 16:21
 9/117 anonim ***** válasza:

Elfes vagyok

Köszi szépen :)

am könnyű sokat írni, van pár jelenet amit már ezerszer átgondoltam, én már nagyon várom, hogy leírhassam, de addig még sok történetbeli napot kell várnom. Én is volt, amikor vidékre utaztam és lapra írtam egy jelenetet, csak ott nehezebb a "kijelölés-törlés újraírás-beillesztés" dolog :D

Néha elgondolkodom egy könyvön/filmen: honnan jut eszébe ilyen történet valakinek? aztán belegondolok: honnan jutott nekem eszembe ilyen történet???

Talán másfél éve kezdtem, és csak arra emlékszem, hogy a házat, ahol a főhöslány lakik, álmomban láttam. Nem egy mesebeli kastély, az álmomban egy régi házikó volt, ahola én költöztem, de nagyon megtetszett.

Am ti E/1 ben (én) vagy E/3 (ő) -ben írtok?

én E/1.

2011. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:

Ó, bocsi, még mindig az elfes:

másolnék be részt, csak túl hosszúak a jeleneteim, és sok az utalás, nem biztos h értenéd, de majd keresek, hátha találok ilyen részt! ;)

Puszi

2011. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!