Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Axis Powers Hetalia? :D

Axis Powers Hetalia? :D

Figyelt kérdés
Hogyan találtál rá,ki a kedvenced,miért szereted,mi a véleményed Hungary-chanról,érdekességek a sorozattal kapcsolatban...Beszéljük ki az egészet:D
2010. márc. 24. 14:51
 971/1205 anonim ***** válasza:
100%

Haha! Ez jó volt! xD Emlékeztet Reisuto egyik irományára, a Nordic 5 msn-re xD Azon is röhögtem!


(De azért tisztelem a többi országot)



Erről jut eszembe, hogy egyes országokban mit gondolnak a Hetás országok kapcsolatairól? (pl. Anglia-Fro. ; Töröko. - Görögo.) Mert, ugye ezek az országok nem ápolnak jó kapcsolatot egymással (a valóságban is), mégis együtt vannak. Fro. folyton piszkálja Angliát, mégis gondoskodott róla, amikor lázas volt. És azon gondolkoztam, hogy a francia és az angol nézők értik-e a poén lényegét.


inkredible

2013. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 972/1205 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla sztereotípia. Humor. Szerény véleményem szerint az adott országok nézői is annak veszik, és tudják, hogy maga az anime sem vérprofi vagy egyáltalán a komoly kategóriába sorolandó. Egyébként szerintem akinek nem tetszik, az úgy sem nézi.


Én... egyrészről végtelenül örülök, hogy minden országnak van külön, egyedülálló személyisége (főleg Anglia, Francia, Orosz, Amerika, Porosz és Magyarország a 'Legesleg'. Nálam.). Sokkal egyedibb, mintha csak a pozitív illetve negatív hiedelmeket sűrítették volna bele a szerelőkbe; másrészről viszont néha szemet szúróan pontatlan a viszonyokat nézve. (Példának hozom fel Norvégia és Dánia kapcsolatát.)

Mellesleg ez nem éppen egy fasziknak való anime - olyat még nem hallottam, hogy valaki az ellenkező nemből sikítva énekelte volna az openinget és tapsikolt volna örömében ha a két kedvenc karakterét máshogy-is-értelmezhető helyzetben látja. Nem népszerű. Miért? Mert tele van yaoival és utalásokkal amik inkább (csak) a nők szívének elnyerésére szolgálnak. (Na meg rengeteg nyálcsorgató doujinshi megalkotására.)


U.i.: Olvastam olyat, és elhűltem, őszintén szólva, hogy valaki olyan veszettül oda-vissza volt az AusHunért, hogy vasvillával követelte a Monarchia visszaállítását - méltatlankodott, sőt átkozta a felbomlást. Bele sem merek gondolni, ilyenkor mik játszódnak le az elvetemült rajongók fejében, hogy meggondolatlanul világgá kürtölik az esetlegesen elég ostobának ható álláspontjaikat.


Szoni

2013. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 973/1205 anonim ***** válasza:

Szoni, érdekesen fogalmaztad meg. Koreában pl. betiltották, mert sértésnek vették, amit a Hetás Korea csinált Japánnal.


És igaz,hogy nem fiúknak találták ki ezt az animét/mangát, de azért akadnak ilyen nézők. Egyszer kérdeztem a svéd fiúbarátomat, mit gondol az országa karakteréről. Azt felelte, hogy nagyon viccesnek találja, hogy mindig ilyen mérges és ijesztő fejet vág. xD Szerinte, illik rá. Nem zavarja, hogy homoszexuálisnak lett megalkotva -bár inkább Finnországhoz vonzódik. Ismeri ő is a sztereotípiákat. Egyszer sokat beszélgettünk és jót röhögtünk erről.


"másrészről viszont néha szemet szúróan pontatlan a viszonyokat nézve. (Példának hozom fel Norvégia és Dánia kapcsolatát.)"


Konkrétan mire gondoltál? Ezt nem azért kérdezem, mert Dennor párti volnék, de olvastam a történelmi hátterüket egy-egy könyvben, mint pl. a dán-norvég unió. És nem értem, mi a gond ezzel.



inkredible

2013. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 974/1205 anonim ***** válasza:
juj mit csinált Korea???? XD
2013. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 975/1205 anonim ***** válasza:
100%

Megfogta Japán mellét, ami nem tetszett nekik. Ezért tiltották be.



inkredible

2013. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 976/1205 anonim ***** válasza:
haha XD ennyi erövel betilthatták volna franciaországban, olaszországban, svédországban és fehéroroszországban ........ :O -.-'
2013. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 977/1205 anonim ***** válasza:
100%

Nem szándékoztam ostobaságot írni, csak én úgy tudtam, hogy míg az animében Norvégia igen morgópokróc és elutasító Dániával szemben, egyébként a dánok és norvégok elég jól elvannak egymással és barátságosak. :)


Szoni

2013. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 978/1205 anonim ***** válasza:
100%

Vannak még rajtunk kívül is aktív hetás írók, nálam is ki vannak páran rakva a bloglistánál. x3


Másik ilyen példa a SuFin kapcsolat. Nagyon szeretem a párost, de már nem egy embertől hallottam, hogy a finneket valójában nagyon idegesítik a svédek, mert "kistestvérként" kezelik őket. A svédek meg hangos, idegesítő népségnek tartják őket. xD Az AusHun kapcsolatot meg mi magyarok megtapasztaljuk, hogy az is eléggé távol áll a Hetában ábrázolttól... de ezt az animét már csak így szeretjük, ezekkel a pontatlanságokkal. :D


Susie

2013. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 979/1205 anonim ***** válasza:

Hehehe. :D


Egyébként végre van egy rész Hollandiáról is! Most már épp ideje volt kicsit jobban megismerni az ürgét. :D


Szoni

2013. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 980/1205 anonim ***** válasza:
100%

Helló Hetások! Bocs, hogy csak így befurakodtam, de hát én is szeretem a Hetaliát. :)

Nem vagyok egy nagy tehetség, de nekiálltam egy Hetalia "képregényhez", na jó nem nevezhető képregénynek, csak rajzok és hozzá párbeszédek, csak ma délután kezdtem, úgyhogy eddig csak 3 "oldal" van meg. Ha nem bánjátok felrakom az elsőt, hátha kíváncsiak vagytok rá.

[link]

[link]

[link]

[link]

u.i. képek segítségével rajzoltam, ha érdekel a többi is írjatok

Üdv: Mecs.

2013. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!