Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Axis Powers Hetalia? :D

Axis Powers Hetalia? :D

Figyelt kérdés
Hogyan találtál rá,ki a kedvenced,miért szereted,mi a véleményed Hungary-chanról,érdekességek a sorozattal kapcsolatban...Beszéljük ki az egészet:D
2010. márc. 24. 14:51
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
 841/1205 anonim ***** válasza:
100%

Ezért most meg fogsz enni, de szerintem a német az egyik leglogikusabb nyelv. :D Én nagyon szeretem, szépen egymásra épülnek benne a nyelvtani egységek (mondjuk elég sokat tanultam annak idején még pluszban, amikor sulit váltottam, azért beszélem már jól). És nekem a hangzása is nagyon tetszik. :D Gondolom először angolt tanultál, azután valóban nehezebb megszokni a németet. Nekem az angolhoz van sajnos egy olyan hozzáállásom, hogy... :')

Te hogy, mióta tanulsz finnül? :)


Nem is várhattunk volna Francistól mást. x'D


Susie

2012. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 842/1205 Effiee ***** válasza:

Én most tanulom 9.-éve az angolt, és most vagyok elsős gimiben, angol emelt szakon. :) A németet például pont azért nem választottam mert angol után nagyon nehéz megszokni. :/ De egyébként próbálgattam egy időben, de anyu leszólta az akcentusom. xdd Akkor inkább feladtam. :)


Finnt nyár végén kezdetem teljesen önszorgalomból. Úgy kezdődött, hogy már nagyon unatkoztam és mivel eddig jól mentek a nyelvek(kivéve a német xdd) ezért elhatároztam, hogy választok plusz az angol és olasz mellé még egy nyelvet. A skandinávok ugrottak be először, pontosabban a dán. Értük már a Hetalia előtt oda voltam (az egyik kedvenc regényem Koppenhágában játszódik :3). De aztán eszembe jutott, hogy a magyar nyelv finnugor családba tartozik. :) Azonnal kerestem online egy finn nyelvtan könyvet és rendeltem. :D Azóta azt bújom, meg persze online is tanulok kiejtést. :)


Susie te mióta? :)

2012. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 843/1205 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de kétségtelenül nehéz megszokni az angol után. :/ Ha az ember megbarátkozik a három névelővel meg hogy mikre kell figyelni, akkor megy az. :D Szerintem nem kell feladni a németet, csak több türelem kell hozzá az elején, aztán már felfedezi az ember benne a logikát. :3

Amúgy poén, hogy egy csomóan felhozzák példának a névelők "logikátlanságára" a das Mädchent, amikor az a kicsinyítő képző miatt das. :')


Már tavaly is akartam, és kiderült az egyik ismerősömről, hogy kint volt Erasmusszal Finnországban és tanult finnül, így megkérdeztem, hogy tudna segíteni nekem találni valami lehetőséget. Év végén elmentünk megkérdezni a finnugor tanszéken az egyik tanárt, azt mondta, hogy majd szeptemberben jöjjek vissza, mert még nagyon képlékeny, hogyan lesznek a órák. Visszamentem és megengedték, hogy beüljek egyetemi órára. :D Tök jól haladuk, már az ötödik leckénél tartunk és az órák nagyon hangulatosak, valamikor ilyen kulturális dolgokról is mesél a tanárnő, és a félév utolsó órájára (ami pont Tino szülinapján volt :P) hozott nekünk salmiakkit is. :3 Az egyik srác megjegyezte, hogy szerinte a finnek azért eszik ezt annyira, mert már nem érzik az ízét. x'D


Susie

2012. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 844/1205 anonim ***** válasza:
100%

Jó nektek, hogy már ennyi mindent tudtok az angolon és a németen kívül. Nekem van középfokom angolból. Azóta szorgalmasan olvasom a regényeket angol nyelven, hogy ne felejtsem el. Engem a francia, a svéd meg az orosz nyelv érdekel. Francia: a művészet miatt, svéd: mert a barátom svéd, és gondoltam, ha megtanulnék svédül, akár ki is mehetnék oda munkát keresni. Orosz: mert vicces x'''D

Szeretnék tanfolyamra menni (de nincs rá pénzem) mert egyedül képtelen vagyok így megtanulni a nyelveket, főleg a franciát, mert nagyon nehéz a kiejtése.


És, finn nyelvet tanulók, meg tudnátok nekem mondani, hogy milyennek találjátok a finn nyelvet? Tényleg nyelvrokonok vagyunk? Gimis korom óta keresem a választ! De azt is tudom, hogy a számik (Lappföld lakói) is a nyelvrokonaink!



inkredible

2012. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 845/1205 anonim ***** válasza:
100%

Hó, én ugyan nem tanulom, de múltkortájt betántorgott hozzánk a kávézóba két finn ürge! Azt mondták fogalmuk sincs mit hadováltak körülöttük az emberek, de nagyon hajazott a saját nyelvükre. :DD


Szoni

2012. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 846/1205 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon távoli nyelvrokonok vagyunk, inkább a nyelvtan az, ami hasonló, a szórend egy kicsit kötöttebb, meg Tino drága egy csomó mindenre birtokos ragot pakol, amire mi nem... xD Vannak benne furcsa dolgok, ha mondjuk valamelyik indoeurópai nyelvhez hasonlítod, de én imádom. :D Szerintem a hangzására miatt mondják, hogy hasonló, mert a finn is nagyon pörgős, pattogós nyelv.


Amikor Bécsben voltunk, háromszor is finn turistákba botlottunk. Szerintem agyára mentem a barátnőimnek, amikor azon pattogtam, hogy úristen, ezek finnek. xD


Én még szeretném újrakezdeni az oroszt, ezenkívül még svédül és izlandiul is szeretnék megtanulni~ Meg most már az akcentus nélküli németre gyúrok. x'D


Susie

2012. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 847/1205 Effiee ***** válasza:
Az egyik holland rokonomnak van kint egy ismerőse (aki magyar)Finnországban és azt mondta kb. egy hete nekem, hogyha távolról hallgatja a finneket olyan, mintha magyarul beszélnénk. :D
2012. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 848/1205 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak azért nem hallok ki random magyar szavakat a finnből, mert tudom, hogy nem magyar. x'D


Susie

2012. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 849/1205 Effiee ***** válasza:

Igaz. xdd

Amúgy karácsony után cosplayezek lány Finnországot. :3 Meg majd amikor 'nagyon' tavasz lesz akkor lány Amerikát is. ^^

Egyébként van eredeti Himaruya által megrajzolt lány finn?

2012. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 850/1205 anonim ***** válasza:
100%

Van. x3 Kb vállig érő haja van, egy fehér virág a füle mögött, és világoskék-fehér csíkos ruhát visel. Szerintem egész csini, örülök, hogy nem olyan hosszú a haja, mint Nornak és Svenek, mert hozzá jobban illik a rövid~


Most hogy mondod... elkezdett hiányozni a Finnország cosplayem. Abból meg valószínűleg nem lesz semmi, hogy lány Ausztria legyek, pedig már talán elég hosszú is hozzá a hajam. :/


Susie

2012. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!