Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Lányok, ti mit szólnátok...

Lányok, ti mit szólnátok hozzá, hogyha a barátotok csak az esküvő után lenne hajlandó szexelni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 20:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
94%

"2011-12-31 16:57" Ez voltam én.


Nos, kedves kötekedő, "én majd mindent jól megmagyarázok" barátom, igenis nem fogok egy szűz fiúval bajlódni! És ne keverd ide az első szexuális élményemet, mert akkor 18 éves voltam - a fiú 19 -, most pedig 30, így érthető módon máshogy, érettebben gondolkodok a szexről, mint anno. Igenis felnőtt fejjel nem kell szűz fiú és pont.


Nekem ezzel az egész vitával egy bajom van. Van az egyik tábor, akinek van egy véleménye, és egy másik, akinek pedig más. Ez idáig oké. De! Senkinek sincs joga olyat ÁLLÍTANI(!!!!), hogy neki jobb azért, mert várt, nekünk meg bezzeg "jaj de rossz", mert a lelkünk megosztott. Ez tényként közölve egyszerűen nem igaz. De mondhatnám úgyis, hogy ordas nagy hazugság! Ez ugyanis nem tény, hanem egy vélemény! Milyen megosztott lélekről beszéltek? Mi ez a hülyeség? Azért mert nektek ezt mondták, vagy ezt olvastátok? Akkor jártassa a száját a kedves szentfazék társaság, ha megtapasztalta mindkét oldalt; márpedig ez ugyebár nem lehetséges.

Nem azért vagytok szánalmasak, mert más a véleményetek; ez nem lenne gond; hanem azért, mert olyan dologról papoltok, amihez hozzá sem tudtok szagolni. Komolyan mondom, hogy megmosolyogtató kőkemény tényként beállítva a "megosztott lélek", meg a " a szüzesség ajándék" és egyéb maszlagok.És még egyszer hangsúlyozom: nem a véleményetekkel van gond, hanem, hogy van képetek a fantazmagóriáitokat és hiteteket tényként közölni, lesajnálni a másként gondolkodókat összemosni minden házasság előtt szeretkező embert azokkal, akik fűvel-fával lefekszenek. Kikérem a magam és a többiek nevében is! Tényleg nem sül le a bőr a képetekről, hogy azt mondjátok, hogy nekünk kvázi nem fontos a szerelem és a hűség, csak az élvezeteknek élünk, mert csak az számít, semmi más stb?

A "nem házasságban élő, de már nem szűz" társaim nevében köszönjük jól vagyunk, boldogan és kiegyensúlyozottan élünk; nincs velünk semmi baj. SZERETJÜK a párunkat, annak ellenére, hogy nem a nászéjszakán veszítettük el vele. Nem vagyunk kihasználva, sem megalázva, és semmivel sem érünk kevesebbet, mint ti, akik tartogatjátok magatokat az "Igazinak". Tegyétek, nekem mindegy, de nincs jogotok hazugságokat és csúsztatásokat állítani ezzel a témával kapcsolatban. Köszönöm!


Ja, és még annyi: hol is állítottam a fent említett időpontban írt hozzászólásomban, hogy nekem attól férfi egy férfi, hogy már rengeteg nővel volt? Mi ez a csúsztatás már megint? Az, hogy valaki nem szűzen házasodik, akkor már automatikusan egy csomó szexuális kapcsolata volt? Hát, ehhez a meglátáshoz csak gratulálni tudok. (Amúgy igen, legyen előttem szexuális tapasztalata; de olyat nem mondtam, hogy egy csomó. Aki reagált a hozzászólásomra, az tudni fogja, miért írtam.

2012. márc. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó voltam. Tudom ám, hogy bele fogtok kötni, hogy a "fantazmagória" szót használtam a véleményetek jellemzésére, úgyhogy inkább úgy fogalmaznék, hogy az adott vélemény tényként, kvázi mantraként való szajkózása nálam a fantazmagória kategóriába tartozik.
2012. márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
100%
Megint én: megkövetem azt, akinek a hozzászólására reagáltam, mert nem csomó csajt írt, hanem pár csajt. (Hiába, késő van.) De a lényegen nem változtat. Egyébként a kérdésedre a válaszom: igen, bár én még mindig nem a "megdugott pár csajt" kifejezést használnám, mivel ez elég lesajnáló, és azt sugallja, hogy márpedig a házasság előtt szeretkezőknek bizony a szex az csak dugás, semmi egyéb. Igen, nem tetszene, ha a páromnak én lennék az első, és.... neki se tetszene, ha nekem ő lenne az első. Köszönjük esetlegesen eszedbe ötlő kérdésedet: imádjuk egymást, és ennek semmi köze ahhoz, hogy szüzek vagyunk-e vagy sem.
2012. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 Debi123 ***** válasza:
51%
de az nem biztos hogy ugy is kell felfognotok h nektek nemkell szűz fiú. Esetlegcsak titeket tartana tiszteletben és lehet azért várna addig. Tehát ez több féleképpen is működhet.
2012. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 03-07 00:36! Mivel elég sokára jött a válaszod, és ahhoz képest én is sokára olvasom a tiédet, így csak valószínűsíteni tudom, hogy az én hsz.-emre reagáltál (01-04 13:22).


"Igenis felnőtt fejjel nem kell szűz fiú és pont."


Szíved joga.


"De! Senkinek sincs joga olyat ÁLLÍTANI(!!!!), hogy neki jobb azért, mert várt, nekünk meg bezzeg "jaj de rossz", mert a lelkünk megosztott. Ez tényként közölve egyszerűen nem igaz."


Te most komolyan viccelsz? Tapasztalatok bizonyítják, hogy amikor lefekszik egymással (FŐLEG AZ ELSŐVEL!!!) két fél, akkor önkéntelenül is kötődnek egymáshoz. A szex nem csupán élvezet, hanem a legbelsőbb testi intimitás, amit megoszthatsz a másikkal! Számomra ez ugyanolyan, hogy a legbelsőbb titkaimat mondom el valakinek, aztán otthagy. Ugyanezt a kihasználtságot érezném utána. Férfi létemre!!! Akkor hogyne vonatkozna ez a nőkre, akik sokkal érzékenyebb lelkűek ÁLTALÁBAN, mint a férfiak?! Nyilván van kivétel, mint mindenhol. Pl. ha az illető hivatásos katona, vagy annyira érzelemmentes ember, hogy egy cseppet sem befolyásolják a következő kapcsolatait az előző kapcsolatai.


"De mondhatnám úgyis, hogy ordas nagy hazugság! Ez ugyanis nem tény, hanem egy vélemény!"


Nem. Arról van szó, hogy a te esetedben ez lehet, hogy nem igaz, de statisztikailag ÁLTALÁBAN így van.


"Milyen megosztott lélekről beszéltek? Mi ez a hülyeség? Azért mert nektek ezt mondták, vagy ezt olvastátok? Akkor jártassa a száját a kedves szentfazék társaság, ha megtapasztalta mindkét oldalt; márpedig ez ugyebár nem lehetséges."


Éppen a napokban beszélgettem egy nem hívő havernőmmel, hogy mennyivel más a kapcsolata azóta, hogy lefeküdt a fiúval? És egyértelmű volt számára is, hogy a szex óta sokkal jobban kötődik hozzá. Tegyük hozzá, hogy 22 éves, és ez volt az első szexuális kapcsolata! Egyre kérlek meg: Beszélgess el bármely ismerősöddel, leginkább lányokkal arról, hogy adott-e nagyobb köteléket a szex (feltéve, hogy jó volt a szex!), vagy nem! Ha a válasza igen lesz, akkor minden bizonnyal az esetleges szakítást sokkal nehezebben éli meg, mint szex nélkül élte volna meg. És hiába múlik el akár a szerelem is, ott marad benne, hogy "azzal a fiúval nagyon közeli kapcsolatban voltam", ott marad tehát a nem kívánt kötelék! A következő fiúval már kevésbé lesz varázslatos bármilyen együttlét, a harmadikkal pedig mégkevésbé. Az embernek ha minél több partnere van élete során, (nem feltétlenül szexuális, de ha az, akkor meg pláne igaz, hogy) akkor annál inkább elveszíti a varázsát az újabbnál újabb kapcsolat. Nem tudom, neked mennyi párkapcsolatod volt életed során, de ha több, bizonyára te is észrevehetted ezt. vagy kérdezd csak meg egy random ismerősödet, kíváncsi vagyok, mint mond erről.


"Nem azért vagytok szánalmasak, mert más a véleményetek; ez nem lenne gond; hanem azért, mert olyan dologról papoltok, amihez hozzá sem tudtok szagolni."


Bocsáss meg, hogy nem a saját tapasztalataim alapján írtam amit írtam, hanem olyanok tapasztalatai alapján, akik mindezt átélték!


"van képetek a fantazmagóriáitokat és hiteteket tényként közölni, lesajnálni a másként gondolkodókat összemosni minden házasság előtt szeretkező embert azokkal, akik fűvel-fával lefekszenek"


Ha a házasság előtt 1 emberrel fekszel le, s mégpedig azzal, akivel összeházasodsz, akkor különösebb probléma ezzel nincsen véleményem szerint. Azt azonban elítélem, hogy azért feküdj le valakivel, mert ki akarod próbálni, meg hogy a szerelem majd biztos megjön később, stb... És mivel a házasság előtti szexnél MÉG NEM KÖTELEZTED EL magad a másik fél iránt, ezért nagyobb is a valószínűsége, hogy szakítani fogtok előbb-utóbb, mintha házasság után csináltátok. Értve vagyok? Nálam pedig alapelv, hogy csak akkor fekszek le lánnyal, ha elkötelezi magát hozzám, és én is elköteleztem magam felé. Így tartom egészségesnek és tisztességesnek. Nem tudom, hogy ezzel az alapelvemmel van-e problémád, mert lehetséges, hogy kissé elbeszélünk egymás mellett...


"Kikérem a magam és a többiek nevében is!"


Te szidsz engem, hogy tényként állítom be a - szerinted - véleményemet, de te ki mered jelenteni magabiztosan, hogy a többiek nem így élik meg rajtad kívül. Én mondom, beszélgess el bárkivel a témáról, kíváncsi vagyok, mit szól hozzá. És természetesen mielőtt megkérnél rá, én is kérdezősködök az én ismerőseim felől.


"Tényleg nem sül le a bőr a képetekről, hogy azt mondjátok, hogy nekünk kvázi nem fontos a szerelem és a hűség, csak az élvezeteknek élünk, mert csak az számít, semmi más stb?"


Kérlek idézd be a hsz.-emet, ahol ilyet állítottam. Akivel én vitáztam, ő saját magáról kijelentette, hogy neki fontosabb a szex a hűségnél! Tehát ehhez szavad se lehet, ha megbocsátasz.


"A "nem házasságban élő, de már nem szűz" társaim nevében köszönjük jól vagyunk, boldogan és kiegyensúlyozottan élünk; nincs velünk semmi baj."


Megint az általánosítás... Teljesen jogosan, ugye? Annyira kiegyensúlyozott vagy, hogy már meg is találtad a párod?


"SZERETJÜK a párunkat, annak ellenére, hogy nem a nászéjszakán veszítettük el vele."


Ebben eddig sem kételkedtem. Főleg ha vele veszítettétek el. Én arról beszéltem, hogy egy vagy több, de MÁS emberrel veszíted el, na az okoz lelki megosztottságot.


"Nem vagyunk kihasználva, sem megalázva, és semmivel sem érünk kevesebbet, mint ti, akik tartogatjátok magatokat az "Igazinak"."


Vele veszítetted el, vagy nem? Ugyanis nem mindegy miről vitázunk.


Tegyétek, nekem mindegy, de nincs jogotok hazugságokat és csúsztatásokat állítani ezzel a témával kapcsolatban. Köszönöm!"


Ugyan. Csak jó tanácsokat adtunk az amolyan tapasztalatlan és kevésbé fafejű embereknek, mint amilyen te vagy!


"Ja, és még annyi: hol is állítottam a fent említett időpontban írt hozzászólásomban, hogy nekem attól férfi egy férfi, hogy már rengeteg nővel volt? Mi ez a csúsztatás már megint? Az, hogy valaki nem szűzen házasodik, akkor már automatikusan egy csomó szexuális kapcsolata volt? Hát, ehhez a meglátáshoz csak gratulálni tudok. (Amúgy igen, legyen előttem szexuális tapasztalata; de olyat nem mondtam, hogy egy csomó. Aki reagált a hozzászólásomra, az tudni fogja, miért írtam."


Legyen tapasztalata, de ne egy csomó? Most ez mi? Mégis mennyi? Miért jó ha van egy kicsi, de túl sok ne legyen?


Tudod, a helyzet az, hogy neked semmi problémád nem lenne a szűz fiúkkal, ha te is szűz maradtál volna. Ez az egész általatok kreált probléma, miszerint "én nem fekszek le szűz emberrel, mert nem nézem végig ahogy szerencsétlenkedik", azért létezik, mert te és társaid már kitapasztaltátok más fiúkon, hogy mi a jó szex. Az én véleményem pedig az, hogy ha életed során megismersz egy fiút, akit életed végéig lelki társként tudsz kezelni, szerelmes vagy belé, hűséges tudsz mellette lenni, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ezután jöhet a szex. Ugyanis mint mondtam, a szex számomra a legbelsőbb titkaim megosztásával egyenértékű. Miért osztanám meg olyannal a titkaimat, aki ki tudja, hogy maholnap már itt sem lesz mellettem? Elképzelhetetlennek tartom a szexet hűségesketés nélkül. És ez a bizalmatlanság az, ami megmérgezi magát a szexuális kapcsolatot is! Te azt mondod, szereted a szexet, de mi van, ha azok jobban szeretik, akik szűzen házasodtak? Itt ugyanaz igaz, hogy nem láthatod a másik oldalt, mert te már nem vagy benne! Akkor ugyan mitől is lenne hülyeség ez a dolog?


És az viszont tény, hogy sokkal kisebb a válások aránya azok között, akik megvárták egymást (nem feküdtek le mással soha életükben), mint akiknek egy vagy több partnerük már volt a házastársuk előtt.


A baj az tehát, hogy azért nem fogadnál el szűz férfit, mert neked már van egy viszonyítási alapod az előző férfival/férfiakkal levő szexuális kapcsolatod/kapcsolataid alapján. Ha viszont hűséget esküdtél volna egy valakinek, és csak azután adtad volna neki a testedet is, ez az egész probléma fel sem merülne, hiszen kin próbálhattad volna ki, hogy te milyen szexet szeretsz? Meg ilyen blőd szövegek, hogy "mi lesz ha nem illünk össze az ágyban?"... Ha lelkileg egyek vagytok, akkor a szeretet tesz képessé arra, hogy jól kijöjjetek az ágyban, és egymásra hangolódjatok! Ennyi a tartós, szerelemmel és örömteli szexszel teli tartós házasság titka! A szerelem tesz képessé arra, hogy alkalmazkodni tudj a másikhoz az ágyban is, és nem fog nehezedre esni! Annak esik ez nehezére, aki nem szerelmes a másikba! Na tessék, most már tarthatsz önmérsékletet, hogy mennyire is szereted a párodat!

2012. márc. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon le leszek pontozva, de elhagynám.
2012. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!