Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
 301/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

Kedves többiek, akik még mindig szabadulnátok a Windowstól.

Egyik előző hosszúra sikerült válaszomban, amiben taglaltam az alternatív Windowsok nemlétezésének okát arra irányult, hogy ugyan ez a Microsoft bűne és nem a linux hibája, de a felhasználók hibája is.


Ha mindenki fogná magát és azt mondaná csessze meg a microsoft, én többet "elvből" nem használom a Windowsukat, akkor elgondolkodnának.


Már azzal is támogatjátok őket, ha nem megvett Windowst használtok. Ugyanis függtök tőle. Egy multimilliárdos cég termékétől. És mivel függtök tőle, bármit lenyomhat a torkotokon. Emiatt azt is támogatjátok, hogy soha nem lesz egy alternatív Windows. Tehát itt is a 22-es csapdája érvényesül.


Kezdésnek át kellene állni játékkonzolra. Ha csak annyival csappanna meg a felhasználói bázis, amennyi gamer a játék kedvéért használ elsősorban Windowst, már az komoly győzelem lenne. A többire meg ott van az android, a linux meg nyafogósoknak a MACOS.

2023. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 302/419 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Én elvből nem használok Windowst. Gyakorlati problémám nem volt vele. Láthatóan gyorsabb a Linux és tisztább is a rendszer, de ezek nekem nem elsődleges prioritások.

Ami engem legelőször a legjobban kiakasztott az a hiteltelenségük. Kimondták, hogy nem lesz több Windows. Lesz a 10 és azt fogják fejleszteni. Erre kijön a 11 amivel amellett, hogy megszegték az ígéreteiket, még totál fölösleges is volt és senki nem kérte.

Ekkor mondtam azt, hogy engem ne nézzenek hülyének és áttértem Linuxra.

2023. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 303/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

Igen. Valójában elvi okai vannak azoknak, akik linuxot vagy más egyéb nem Windowst használnak.


Már ott kezdődik a szabadság, hogy nem megyünk a fősodorral. Vaghy, ha tetszik a birkákkal.


Az soha nem jó, amit a multik határoznak meg. Ezt egyél, ezt igyál. Ide menjél, mert mindenki ide megy. Vegyél fel hitelt, mert neked ez a nyaralás jár. Szedjél gyógyszert, mert attól jobb lesz neked stb. Nem számít, ha másik 25 bajod lesz, a lényeg, hogy az eredeti tüneted eltűnik, a gyógyszergyártók meg hadd gazdagodjanak.


"Lesz a 10 és azt fogják fejleszteni. Erre kijön a 11 amivel amellett, hogy megszegték az ígéreteiket, még totál fölösleges is volt és senki nem kérte."


Hát ezen én is kiakadtam. Azért egy ekkora cégnek nem kéne segget csinálni a szájából.

2023. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 304/419 anonim ***** válasza:
88%

Ez az 10 lesz az utolsó Windows dolog nekem is hihetetlen volt, nem is lett igaz. Én még nem találkoztam a 11-gyel, de úgy olvastam, nem lett túl jó. Idővel biztos kiforrja magát, esetleg majd lesz 12.


Próbálkoztam a Linux-szal nem egyszer, de mindig volt valami porobléma, ami Windows-nál sosem jött elő. Általában a videókártya-driver nem volt jó/nem volt, és mivel szeretek játszani, ez fontos lett volna. Mondjuk, ha nincs értelmes 3D-s vezetős játék (főleg nem annyi, mint a kedvenc rendszerünkön), akkor mindegy is, netezgetni elég az alap driver is, megértem.


Azért senki ne higyje azt, hogy ő egy világmegváltó lesz, meg harcol a multik ellen azzal, hogy Linuxot használ. :D

2023. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 305/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

#304


Igazad van. Fel is pontoztalak. Ez is egy vélemény. A kérdező ott cseszte el Veled ellentétben, hogy kinyilatkozta a linux szar, aki használja hülye. Ráadásul meg akarta mondani közvetetten, hogy én se használjam.


Eleve nem is szoktam ráerőltetni emberekre, hogy használják. Ez egy lehetőség. Van, aki tud vele élni és akar iv, van, aki meg nem.

2023. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 306/419 anonim ***** válasza:
100%

304: Köszi a felpontozást, végre egy válaszom nem piros. :D


Én nem ítélek el senkit, hogy Linuxot használ, csak leírtam, hogy miért nem jó nekem, ebből leszűrhető, hogy min lehetne javítani, már ha érdekel valakit. Biztos nem csak nekem volt ilyen gondom vele. Na mindegy, használjon mindenki azt, amit akar, éljen a világbéke. Bárcsak ez lenne mindenben. :o(

2023. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 307/419 anonim ***** válasza:
88%
305 pff :D
2023. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 308/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

#307


1. Van nevem is.

2. Egészségedre. (pff:D) - Ez azt jelenti nem ITseknek mondom, hogy az orrom alá fingtam és elégedett vagyok vele.

2023. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 309/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

#306


"Köszi a felpontozást, végre egy válaszom nem piros"


Talán mert nem paraszt módon reagáltál. Vagy nem a kérdező seggét nyalva. Vagy mert nem írtál f*szságokat. Ez az a három pont, amiből a kérdezőnek egyiket sem sikerült megugrania. Bár azt nem tudom hogy tudja nyalni a saját hátsóját. Lehet jógázik, vagy ő egy macska. Szerintem utóbbi. A macskák utálják a linuxot.

2023. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 310/419 gentoojedi ***** válasza:
96%
Látom egymást most jól felszopkodjuk a 100%-os pontozással. De senki ne örüljön. A kérdezőnek mihelyt lejár a limit, bosszúból mindenkit jól lepontoz. Figyeljétek csak meg.
2023. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!