Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
 291/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

Kérdező!


#275


"Az van, hogy engem ez a szájkarate nem nagyon érdekel. Nevezhetsz bárminek, az mind te vagy. Saját magadat minősíted, vedd már észre."


Az lehet, hogy a hozzászólásaimból egyértelműen látható, hogy egy tahó paraszt vagyok,de ez legalább nem égő. Mert a Te hozzászólásaidból üvölt a fogalmatlanság. Azért szarozot a linuxot, mert nemhogy kicsit, de egyáltalán nem értesz hozzá. És ez tuti a linux hibája. Ja meg az enyém is.

2023. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 292/419 gentoojedi ***** válasza:
100%
Mert helyett ellenben-t akartam írni.
2023. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/419 Tom Benko ***** válasza:
96%

@Kérsező: "Aránylag újabb, gyárilag win 10-es gépen is próbáltam a linuxot, egyszerűen nem bírta kezelni a hardver. A telepítők meg olyanok voltak hogy "egyszer bebootol egyszer nem" "


Tipikus PEBKAC. Szarul kiírt, nem ellenőrzött lemezekről szarul fog bootolni bármi is.

2023. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 294/419 anonim ***** válasza:
97%

#285


"Most nincs szerencséd, mert pontosan tudom hogy mi az a windowsPE. Windows preinstalled envirent vagy mi."


Hát ha ennyire pontosan tudod, akkor bootold be az Aceren, és nézd meg, lesz-e wifi, bluetooth, képernyőforgatás stb. Elárulom, nem lesz, mivel driver hiányában nem fogja tudni megcsinálni.


"Sajnos a sok össze vissza linux telepítgetéstől a gép megbolondult és utána már a gyári windowst se bírta felrakni."


Nem a telepítésektől bolondult meg, hanem a bolond gazdájától :D

2023. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/419 anonim ***** válasza:
81%
Az utóbbi időben nem volt olyan, amihez hozzá tudtam volna szólni, de én is itt vagyok, már ha érdekel valakit... :D
2023. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

Kedves kérdezőn kívüli mindenki. Mivel itt pár emberben felmerült a kérdés a nagy szájkaraték közepette, aki kíváncsi rá mégis miben jobb a linux a Windowsnál, megpróbálom a kérdező szintjén elmagyarázni, mivel nem lehet mindenki annyira zseni, mint az itt tobzódó linux szakértők és linux hívők.


Melyik operációs rendszer jobb a Windows vagy a linux?


Melyik jármű (vagy ha úgy tetszik közlekedési eszköz) jobb?


A személygépkocsi vagy a sportmotor?


A linux sz*r, nem is nevezném rendes operációs rendszernek. A sportmotor sz*r, nem is nevezném járműnek.


Érdekes, ha kocsival állsz a pirosban és elhúz melletted egy motoros, ami a szívbajt hozza rád, akkor legfeljebb azt mondod. Na Te b*zi motoros.... Nem pedig azt, hogy mekkora sz*r az a sportmotor. Hogy képesek ilyen sz*rral közlekedni. Én sem értem, de az igazi megszállott motorosnak nem számít, ha esik, ha fúj, ha havazik. Az megy a motorjával. Soha nem fogod megérteni miért nem ül kocsiba, de az biztos, hogy nem az jut meszedbe, de sz*r ez a motor, nincs kabinja, meg csak két ember fér rá? Hát a kocsiba legalább négy fő, de jobb esetben hat is. Motoron ez miért nincs így? Szar a motor! Vagy mondjuk motorbaleset történik. De sz*r jármű a motor! Ha azon ütközik valaki személygépkocsival, akkor a motorosnak annyi. Ha ez megtörténik mégsem a motort okolja senki, hogy de szar. Nem védi meg a gazdáját. Egyből a motorost hibáztatják, mert nem volt óvatos! Hajt, mint a böszme. Bezzeg, ha a linuxon nem klappol valami, akkor nem a linuxhasználó a béna, hanem a linux. Nem tudom érthető vagyok-e. Az nem a sportmotor hibája, ha én nem kívánok motorozni, hanem a számomra kényelmes személygépkocsit választom.

2023. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 297/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..



Akkor itt most összesíteném a tényállást, aki később kapcsolódott be az is képbe kerüljön.


Az elmúlt közel 300 tétel kérdezz felelekből ami számomra összeállt.


A kérdező és néhány linuxszal ellenszenvező spanja több ízben jelezte, hogy vergődjünk csak.


Itt valójában a kérdező, aki vergődik. Én maximum csak verek. A vergődése már azelőtt megkezdődött, mielőtt nem ezt a kérdést/kijelentést kiírta, hanem amikor kudarcba fulladt pár linuxtelepítése. De nem is ez a legnagyobb baj.

Egyáltalán minek állt Neki? Talán nem elég jó neki a windows, csak nem ismeri el? Vagy meggyűlt vele a baja, mert ahhoz sem ért? Ez lehet sohasem derül ki.


Ebből a közel 30 oldalas beszélgetésből, amit a kérdezővel és pár linuxot nem szeretővel megvitattunk kiderült, hogy a linuxot gyalázók legnagyobb baja, hogy menekülni próbálnak a Windowstól valami nem tisztázott okból és a linuxban keresik az alternatív Windowst. Persze nem azt kapták, amire számítottak és ezért a linuxot tartják rossznak. Például nem működnek rajta a Windowsos játékok és a programok. Abba bele sem gondolnak, hogy azért nem létezik Windows programokat natívan futtató alternatív operációs rendszer, mert a Microsoft tudatosan és fokozatosan elsorvasztotta a próbálkozó cégeket. Vajon miért?


A linux “feltalálója” a kernel megalkotója eleve nem is ilyen céllal és nem is Microsot termék alternatívaként írta meg az első linux kernelt, meg a többit se.


A kérdező további problémája az a tény, hogy szerinte a linux telepítés kínlódás. Mivel szerencsétlenségére a tudatlanságának köszönhetően teljesen inkompatibilis hardware-re próbálta feltenni és persze nagyjából nulla tudással, ami szintén ebből a beszélgetésből kiderült. Dühében a saját nyomorát kiírva rá akarta erőszakolni tényként a világra, hogy a linux használhatatlan. Nos igen. Aki szinte nullán van a témában és még kérdezni sem tud, vagy hajlandó, vagy nem kér segítséget egy hozzáértőtől, az belefuthat ilyenbe.


Általában a linuxgyűlölőkre az alábbiak jellemzőek:

Modern Windowsson szocializálódtak, ami nagyon veszélyes. Sajnos a Windows odáig süllyedt, hogy gyakorlatilag bárki zéró informatikai tudással fel tudja tenni. Még a kínai nyelvű vagy a héber Windowst is. Ugyanis a szövegdobozba bármilyen krixkraxot be lehet írni, checkboxokon meg egyéb ablakokon találomra kattintva csak a tovább gomb helyét kell tudni/vagy eltalálni és kész. Ez után ha az asztalis bejött valamilyen torrentboltból csak leszedik a kívánt szuper windows hackelő tooljukat és kedvenc alkalmazásaikat, amit kb a vak is fel tud telepíteni. Ezek után felbátorodva először cimboráknak, idősebb rokonoknak telepítenek gépet, megelégedve magukkal milyen ügyes gyerekek. Jobb esetben itt meg is álnak. Jobb esetben.


Most elmondok egy példát hogy jár egyik környékemen működő alapítvány. Annak idején intéztem az alapítványnak szoftveradomány programból Windowsokat meg officet. Eltelt pár év és valamiért nem engem kerestek meg, hanem egy helyi önkéntes ilyesmi ezermestert, mint a kérdező meg a linuxfujjogó spanjai. Az az ezermester megállapította, hogy a windows azért lassú, mert újra kell telepíteni. Egy laza ötéves windowstelepítésre ezt mondta. De az hagyján. Fogott egy Windows 7 Ultimate telepítőt (természetesen “jogtisztált” és nem megbuherált isot!) feltolta, adatmentés meg minden nélkül és még a drivereket sem rakta fel.

Csak azért nem törölte le a gépről a fontos fájlokat, mert szerencsére nem tudta lemezről bebootolni, hanem futó Windowson belül indította.

Aztán nemhogy nem lett a gép érezhetően gyorsabb, csak nem működött a nyomtató, a szkenner (mert persze nem telepítette fel).

Na ezután engem keresett meg az alapítvány vezetője, aztán, amikor összeállt a kép jól le is csesztem őt. Majd kértem a nekik átadott telepítőlemezt és kulcsokat. Amit persze nem találtak. Szóval futhattam még egy kört az adományozott szoftver papírjai után. Közöltem velük, ez így most sokba fog kerülni. Sokkal többe, mintha eleve nekem szóltak volna, hogy lassú a gép. Akkor értették meg, hogy a tanulópénzt meg kell fizetni.


Na szóval én máig nem tudom mi volt az a gyerek, de jobb, hogy nem került a szemem elé. Az ilyenek azok, akik valahol olvassák, hogy van ez a linux, amiről ezt-azt olvasnak és kipróbálják. Majd jön a pofon. Aztán megy a fujjogás.


A kérdező agresszív és kötekedő stílusban kiírta a dühéből fakadó kínjait, azt remélve most jól megmondja a linuxosoknak a tutit.


A linuxosok az elején tájékoztatták, hogy nem muszáj linuxot használni, neki (a kérdezőnek) meg aztán pláne, de ő csak nem hagyta. Provokálta tovább a linuxosokat mondják már meg mivel jobb a linux, hogy úgy csodálják meg dícsérik. Aztán kapott pár neki nem tetsző (vagy számára nem érthető?) választ és máris kötekedett. Mi az ebből, amire az átlagos felhasználónak szüksége van. Mi a haszna a linuxból egy átlagos felhasználónak. Itt többen is jelezték neki, ha nem tetszik a válasz ne használjon linuxot. De csakazért sem hagyta abba.

Én azért meg mertem kérdezni mi a szakmája, hogy mégis valamennyire van-e köze az informatikához, hogy ennyire határozottan állít dolgokat. Persze ezt már tőlem személyeskedésnek vette. Pedig csak kiváncsi voltam mekkora szakember. Mert megesküdni mert volna rá, hogy a linux egy szar, aki használja az téved, meg hülye. Igaz a NASA-nál is használnak linux disztribúciókat a különféle kütyükön, meg az űrállomáson is, de biztos téved az a sok buta mérnök. A kérdező biztosra vette, hogy mindenki téved, csak neki lehet igaza.


Ahogy szép lassan szakmai érvekkel sokan normális hangnemben rávezették a tévedésére és látta, hogy ez így kezd kínos lenni számára ráfogta a rendszer hibájára, a gykra, hogy itt gyülekeznek a linuxhívők, mind összefognak a windowsosok ellen és jól lealázzák.


Nekem ott állt össze a kép, hogy a kérdezővel valami nincs rendben, amikor belinkeltek egy poénos videót, hogyan indítanak linux alól egy Google Chromot én meg jeleztem, hogy hatalmas meme, csak köze nincs a valósághoz. Erre rávágta, hogy De.


Akkor kezdett kirajzolódni bennem ez a kép, hogy az illető amennyiben épp ésszel érvelni nem tud, és megelégeli, hogy a számára kínossá vált témát nem tudja lezárni, egy kétéves kisgyerek szintjére süllyed, a csakazértis az van, amit én mondok. Ez a megrekedtség sajnos előfordul a mai huszonpáréveseknél. Azt meg remélem, hogy azért nem 30 pluszos, a nickneve tartalmazott egy négyjegyű számot, ami születési év hónap nap gyanús. Ha az a valódi dátum, akkor az illető pszichésen megrekedt, akit még esténként az anyja zavar el fürödni meg lefeküdni. Általában este kilenc körül szokott lelépni.


Én innentől kezdve a kérdezővel a vitát lezárom, legalábbis az érdemi részét. Teljesen felesleges. A szavával élve, hagyjuk csak, hadd vergődjön.


Nyilvánvaló, hogy már rájött nagy hiba volt kiírni ezt a provokatív kérdést, mert bármit tesz, nem tud, mert nem lehet már jól kijönni belőle. A talán legkevésbé fájó lépés, ha hagyja az egészet a fenébe és többet be sem lép. Persze lehet ezt nem ismeri fel és folytatja a “szájkaratéját”, amivel persze csak rontani tud a helyzetén.

2023. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

Kérdező!


#286


"Most nincs szerencséd, mert pontosan tudom hogy mi az a windowsPE. Windows preinstalled envirent vagy mi."


Ez aztán a határozott válasz!


Megingathatatlan vagy!

2023. júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 299/419 A kérdező kommentje:

Most nincs szerencséd, mert pontosan tudom hogy mi az a windowsPE. Windows preinstalled envirent vagy mi"


Direkt írtam el, tudom hogy environment, ez csak egy béna vicc volt, azért hogy legyen miért vergődni.



297#


Ha nem tűnt volna fel, én már rég nem veszem komolyan az egész topicot. Te meg úgy teszel, mintha valami komoly harcról lenne szó. Lealáztál? Persze hogyne.

Ez az egyetlen győzelem az életedben.


A kis windowsos történettel nem tudom mi volt a célod. Linuxot is pont annyi telepíteni, mint egy windows. Kiírod pendrivera, aztán felrakod.


Azért nem téged hívtak mert egy beképzelt, egoista kókler vagy. Még a neved is az hogy linuxjedi.

Ez már tényleg csak vergődés meg személyeskedés...

2023. júl. 5. 07:15
 300/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

A kérdező most próbál mentegetőzni. Az idegbajtól olvasási problémái is lettek. Félreolvasta a nevemet.


"Ez az egyetlen győzelem az életedben."


Ez elismerés akart lenni?


ÉLJEN ÉLJEEEEEN!


Gentoojedi örül.


Tudod mi a "lealázásod" valódi lényege?


Amikor nyitottat a topicot az összesített rangsorban a 2078-dik voltam. Mostanra feltornászott a rendszer a 700 alá. Még folytanti kellene, hogy bekerüljek az első 250-be, akkor a rendszer megadja a lehetőséget a személyes találkozóra :D ROTFL


Te meg csak negatív pontokat kaphatsz. Vajon mennyit süllyedtél?


Ezzel csak azt éred el, hogy kevesebbet ér a szavazatod, ritkább időközönként válaszolhatsz és ott is nő a limited.



"Ha nem tűnt volna fel, én már rég nem veszem komolyan az egész topicot."


Én meg téged a chromeos kirohanásod óta.


"Ez már tényleg csak vergődés meg személyeskedés..."


Azért csak nem bírod ki, hogy ne válaszolj, ne reagálj. Tehát bosszantalak. Veled kapcsolatban ennél több célom nincs. Ez a trollok egyik jellemzője.


"Te meg úgy teszel, mintha valami komoly harcról lenne szó."


A linux bevédését komolyan veszem. Számomra a linux szent és sérthetetlen.


Tudod mi rabol sok időt a linux hívők életéből? Nem a linux bütykölése, hanem a harc a linuxgyalázókkal. Persze ezt Te nem értheted.



"Linuxot is pont annyi telepíteni, mint egy windows."


Te magad írtad, hogy kínszenvedés. (Nem szó szerint idéztem. Már nem keresem vissza)


"egoista kókler vagy"


Az egoista jelzőre ráhibáztál.


A kóklert minősítést majd pont Te megtudod határozni, aki kb a NASA mérnökeit is hülyének nézi, mert linuxot is használnak.


Meg ugye a válaszaink pontozásából is ez látszik. Én 80-100%-ot kapok, a tiéd meg szinte mindig piros. Akkor melyikünk a kókler? Már nem teszerinted, hanem a rendszer és a többiek szerint?


Na ne nevettess!



Remélem annyi azért eljutott a tudatodig, hogy nagyjából megfogalmazódott benned a válasz a Miért <p style="text-decoration: line-through;">illegális</p> nem szabad kritizálni a linuxot-ra.

2023. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!