Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakható az örökös a majdani...

Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?

Figyelt kérdés
Ha adott egy örökös, akinek nincs a nevén a lakás, de ő örökli meg, de akiktől megörökli és azok élnek (családtagok) ki akarják rakni az utcára, kirakhatják? Nézegettem erről a törvényeket, de nem találtam konkrétan értelmezhető pontot erről. Van ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/150 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire rossz a viszony, hogy aggódsz, hogy kirakhatnak, akkor nyugodtan készülj fel arra az eshetőségre is, hogy nem te leszel az örökös, hanem még életükben másnak adják a lakást.
máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/150 anonim ***** válasza:
97%

“Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?“

Igen. Van még kérdésed?

máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/150 A kérdező kommentje:

Na a szivességi lakáshasználó, köszönöm ez érdemi info volt. Már csak egy kérdésem van.


Véd engem leendő örökösként valami jog, hogy ne lehessen kirakni? És ne búlvárkodjunk már, hogy én vagyok e a leendő örökös vagy nem, mert ezeket veletek ellentétben én ezeket tudom, és ez a user búlvárkodás én azt gondolomom, hogy a Törvények, jog kateóriához nem passzolnak, mert azért mégsem a Tini párkapcsolatok kategória ez. Elvileg itt érettebb felhasználóknak kéne lenni, mint ott.

máj. 20. 14:43
 24/150 anonim ***** válasza:
100%

“Véd engem leendő örökösként valami jog, hogy ne lehessen kirakni?”


Nem, semmilyen jogszabály nem véd téged ebben az esetben.

máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/150 A kérdező kommentje:

22!


Igen volt, az, hogy "Véd e engem leendő örökösként valami jog, hogy ne lehessen kirakni?" Erre úgy 23 db hsz után (meg miután vagy úgy 1000x megkérdeztem) végre meg is kaptam a választ, köszönöm szépen.

máj. 20. 14:48
 26/150 anonim ***** válasza:
87%

Ennyire buta nem lehet valaki. Mar tobbszor is leirtak neked, hogy nincs olyan kategoria, hogy leendo orokos, ezert semilyen vedelmed nincs.


Kirakhatnak a lakasbol, hiszen neked semmilyen jogalapod nincs a tulajdonhoz.


Az is lehet, hogy a lakast ertekesitik, bekoltoznek egy otthonba es semmit nem orokolsz a szuleid utan.

máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/150 A kérdező kommentje:

#26 Mi ez a személyeskedés? Én piszkáltam bárkit is? Én nem csodálom hogy egyes kérdezők állat módjára beszélnek némelyik hozzászóló trollal. Amilyen indokolatlan és kezdeményező személyeskedéseket lenyomnak egyes hozzászólót, meg értetlenkedéseket a kérdésekre, amit aztán úgy orvosolnak, hogy a kérdezőt állítják be értetlennek, pláne ezek az elméletgyártások, amikhez semmi közük, hogy én öröklök e, kiskorú vagyok, nem csodálom hogy egyes kérdezőknek elszáll az agya és felveszi azt a stílust, amit a trollok intéznek felé. Én is nehezen bírok türelmes maradni.


Voltak érdemi infok is, félre értés ne essék és köszi, felfogtam hogy semmi jogom, bármit megtehetnek, akár lakhatási zsarolást is, akár a legalján túli szinteken, és hogy ilyen szempontból a törvény szerint láthatatlan vagyok.

máj. 20. 14:54
 28/150 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nyilván a szülei házában lakik felnőttként és rossz a viszonya a szülőkkel, akik most megfenyegették, h kiteszik a házból. A kérdező most az után érdeklődött, h ezt megtehetik e, vagy továbbra is maradhat e a szülei nyakán. Ennyi a story.

A válaszolók is variáltak és a kérdés is túl volt bonyolítva ezzel az örökséges marhasággal.

máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/150 anonim ***** válasza:
96%

"Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?"

Addig nem örökös senki amíg élnek az örökhagyók.

Mindenki a saját tulajdonával azt csinál amit akar. Ha egy szülőnek van háza attól még az nem a gyereke öröksége. Az a szülő háza. A gyereke ha felnőtt akkor menjen a saját dolgára, főleg ha ilyen, hogy mér akkor az örökségének gondolja a házat amikor a szülei még élnek.

Ha a szülő úgy tartja jónak akkor eladhatja, elajándékozhatja, odaadhatja egy idősotthonnak az ellátásáért cserébe, semmi köze hozzá a gyerekének, hogy mit tesz vele életében, mert nem az övé hanem a szülőé.

Örökség az ami az illető halálának idején a vagyona. Ha akkorra mindenét pénzzé tette és elköltötte mert szeret utazgatni vagy odaadta egy egyháznak, netán alapítványnak, akkor nem lesz örökség.

Már a kérdés kiinduló pontja is rossz, nem csak a kérdező hozzáállása az egészhez.

máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/150 A kérdező kommentje:

#28! Köszi, valami ilyesmi van.


Már látom előre hogy jönnek az elméletek és az user búlvárkodások (ahogy a tini párkapcsolatokban szokás) hogy miért lakok felnőttként itthon, meg milyen lustasággal vagy mentális beteségéggel vagy kényelemmel küszködök, ezért meg azért ne csodálkozzak (mindazt úgy, hogy nem tudják mi van), de nem tudom megakadályozni a felhasználók "búlvár éhségét", meg tenni ellene. Vezessétek hát le unalmatokat eme formában! Könnyebbb, mint a saját életetekben rendet tenni. Beletörődtem.

máj. 20. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!