Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakható az örökös a majdani...

Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?

Figyelt kérdés
Ha adott egy örökös, akinek nincs a nevén a lakás, de ő örökli meg, de akiktől megörökli és azok élnek (családtagok) ki akarják rakni az utcára, kirakhatják? Nézegettem erről a törvényeket, de nem találtam konkrétan értelmezhető pontot erről. Van ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/150 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne rakhatnák?
máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/150 A kérdező kommentje:
Ha úgyis megöröklöm, akkor úgyis visszajöhetek ha már nem lesznek. Addig meg kirakhatnak? Vagy ha igen, van valami, ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:59
 3/150 sörpocak ***** válasza:
95%
Az öröklés az örökhagyó halálakor áll be, mint jogi státusz. Amíg él/élnek, te nem birtokolsz semmilyen jogi státuszt. Te nem az örökös vagy, hanem Kis Pista. Ez azt jelenti, hogy amíg élnek, azt tesznek a tulajdonukkal, amit csak akarnak és igen, ez azt jelenti, hogy kirakhatnak téged.
máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/150 mókuskerék ***** válasza:
88%
Miből gondolod, hogy az a te örökséged lesz? Miből gondolod, hogy az örökhagyóknak lesz bármilyen ingóságuk a halálukkor? Kicsit előreszaladtál az ábrándozásban kedves kérdező!
máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/150 anonim ***** válasza:
82%
Egyelőre nem vagy örökös, mert élnek a tulajok, ki tudja meddig. Addig semmi közöd a házhoz. És hogy valóban te öröklöd-e az is az örökhagyón múlik.
máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/150 A kérdező kommentje:
Akkor beszéljünk arról az esetről, amennyiben én öröklöm meg. Azt tudom hogy addig nem birtoklok semmit, meg pl. nem rendelkezhetek eladással stb. (nem mintha el akarnék adni bármit is, stb... de hogy addig is védi valami az örököst, hogy legalább ne legyen kirakható?
máj. 20. 14:09
 7/150 anonim ***** válasza:
73%
Akkor lehetsz örökös, ha az örökhagyó elhunyt. Amíg él, akár el is kártyázhatja, eladhatja és elutazza az árát, stb. Te a gyermekük vagy és nem vagy még nagykorú, akkor nem. Mivel kiskorú gyermeket a szülőnek kell ellátni.
máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/150 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy! Mivel előre nem lehet tudni, hogy ő lesz az örökös. El is adhatják, ajándékozhatják a szülők a tulajdont. Az örökös szó értelmezéséhez először egy megtörtént haláleset kell.
máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/150 A kérdező kommentje:

Szeretnék mindenkit megkérni, hogy a kérdésemről beszéljünk, és ne gyártsunk elméleteket arról, hogy én öröklöm meg vagy nem, hogy ha már ki akarnak rakni akkor biztos nem én öröklöm e, illetve hogy kis és nagykorú vagyok e, vagy nem. Ezeket én tudom. Kulturált hangnemben írtam, úgyhogy ne menjünk át személyeskedésbe és trollkodásba ha kérhetem.


A kérdés nem az, hogy mit öröklök és mit nem, mire tehetik rá a kezüket és mire nem, hanem hogy ADDIG (!!!!) amíg megvannak, védi valami a leendő örököst, hogy ne rakhassák ki?

máj. 20. 14:15
 10/150 sörpocak ***** válasza:
89%

"de hogy addig is védi valami az örököst, hogy legalább ne legyen kirakható?"


Teljesen felejtsd el az örökös megnevezésd, a jog nem ismer el annak, amíg az örökhagyó meg nem hal. A te megnevezésed: szívességi lakáshasználó. Ez azt jelenti, hogy téged maximum a szokásos kötelmi jogok védenek (mint szóban megkötött haszonkölcsön/lakáshasználati szerződés), azaz 15 napot kapsz, hogy elhagyd az ingatlant. Ha ennek nem teszel eleget, akkor lakáskiürítési pert indíthatnak ellened és a rendőrök erőszakkal fognak kitenni onnan.

máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!