Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakható az örökös a majdani...

Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?

Figyelt kérdés
Ha adott egy örökös, akinek nincs a nevén a lakás, de ő örökli meg, de akiktől megörökli és azok élnek (családtagok) ki akarják rakni az utcára, kirakhatják? Nézegettem erről a törvényeket, de nem találtam konkrétan értelmezhető pontot erről. Van ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/151 anonim ***** válasza:
76%

#23 "Véd engem leendő örökösként valami jog, hogy ne lehessen kirakni? "

Azt nem értetted meg eddig, hogy nincsen olyan hogy "leendő örökösként".

Nem létező fogalomra keresel összefüggést, mintha azt szeretnéd megtudni, hogy a repülő kutyákra vonatkozik-e a szájkosár viselési kötelezettség. Nem léteznek repülő kutyák, így a kérdés értelmetlen.

Nem létezik olyan, hogy "leendő örökösként" ez vagy az..., így a kérdésed és az újabb meg újabb értetlenkedésed is értelmetlen. Minden egyes jogszabály AZ örökösöket védi, azokról szól. ELŐBB örökösnek kell lenni és aztán vonatkoznak rájuk a szabályok. Örökös pedig akkor lehet valaki, ha meghalt az akitől örököl ÉS örököl tőle a törvények szerint.

Amikor anyám meghalt - a halála után - én már lehetséges örökös voltam. Azért nem valódi örökös, mert nem volt mit örökölni tőle. Sem nekem, sem a testvéreimnek. De addig nem voltunk lehetséges örökösök a törvény előtt semmiféle szabályban amikor élt, függetlenül attól, hogy akkor volt még lakása vagy már nem volt.

máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/151 anonim ***** válasza:
7%
Elég rosszul van ez megoldva, hogy a munkahelyeken a munkáltatóknak tejhatalmuk van, kb. azt csinálnak amit akarnak, a munkavállaló ki van szolgáltatva, szinte semmi nem védi, mert joga van elmenni ha nem tetszik (főleg amikor kb. mindenhol ez van, és elmegy ha nem tetszik egy másik ugyanilyenbe), főleg azokkal jól visszaélve, akik albit fizetnek, hitelük van, egyedül nevelnek gyereket, szülőt ápolnak stb, a főbérlőknek kb. ugyancsak tejhatalmuk van, azzal élnek vissza, amivel akarnak, az albérlőt szintén alig védi valami (pedig a háromnegyed fizuját ott hagyja), a saját ingatlan árak meg kb. elérhetetlenek. Nem csoda, hogy ilyen helyzetek kialakulnak, csak a szomorú, hogy családon belül is. Nincs ez így jól.
máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/151 anonim ***** válasza:
Persze, hogy teljhatalmam van a tulajdonom fölött, 32-es! Jól néznénk ki, ha az albérlőnek nem lenne kedve kimenni, és még őt védené a jog. Hogy mennyibe kerül a lakás a fizetésedhez képest, arról pedig a szavazófülkében dönts, ne itt.
máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/151 anonim ***** válasza:
81%

#32, mi is pontosan az a tejhatalom?


Kérdező: amivel te kevered a dolgokat, az az úgynevezett törvényes öröklési rend, ami azt jelenti, hogy a törvényileg le van fektetve, hogy az adott személy halála után a vagyontárgyai kik között kerülhetnek felosztásra, végrendelet hiányában. Az alapján a szüleid után vagy "leendő örökös", hogy a te szóhasználatoddal éljek, de ez csak annyit tesz, hogy neked jogod van örökölni, ha és amennyiben a feltételek fennálnak (például hogy nem zárnak vagy tagadnak ki az örökségből, illetve írhatnak végrendeletet is, ezeknek sem ártana, ha utánanéznél). Azon túl még sok forgatókönyv lehet, mint például a szüleid halálakor nem lesz nevükön már az ingatlan, így azt meg sem örökölheted, vagy "beviszik" egy idősek otthonába (az a fedezete az ellátásuknak), vagy szimplán valaki köt velük öregkorukra egy eltartási szerződést, amivel a szerződő fogja a házat megszerezni.


De éppen az is előfordulhat, hogy halálukkor lesz a házon valakinek haszonélvezeti joga, akkor te hiába öröklöd meg az ingatlant, a haszonélvező dönthet úgy, hogy nem enged téged oda, vagy csak lakbér megfizetésével.


A lényeg: akárhonnan is nézzük, téged semmi nem véd, és ez így van jól (ezt nem ellened írom, hanem általánosságban); jól is néznénk ki, hogyha az élő tulajdonos nem dönthetné el saját jogon, hogy mit csináljon a saját tulajdonával, merthogy a "majdani" örökösök dirigálnak...

máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/151 anonim ***** válasza:
82%
#33, valójában pont, hogy az albérlőt nagyon is védik a jogok, nagyon sok esetben van az ugyanis, hogy a tulajdonos vért izzad, jár évekig pereskedni, mire bírósági úton ki tudja lakoltatni őket onnan, közben pedig a bérlők felhamoznak egy csomó közüzemi adósságot és lelakják a házat.
máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/151 anonim ***** válasza:
12%

33! Ahhoz olyan pártok is kellenének, amik megoldják ezt. Ha nincs akkor hiába szavazol. Ez a "dönts X-el 4 évente, akkora áldozathibáztatás, hogy az valami hihetetlen". Ez albérlős példa amit felböffentettél, látszik, hogy a kérdést sem érted, vagy szimplán hatalmaskodó vagy.


Az áldozathibáztatásnak, az úgymond lakhatási zsarolásnak és a kiszolgáltatott helyzetekből való visszaélésnek meg bűncselekménynek kéne lennie, még akkor is, ha az érdekedet sértené.

máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/151 anonim ***** válasza:
51%
33! Én személy szerint jobban örülnék annak, hogy minél több ember, minél könnyebben jusson lakáshoz, mint hogy te ingatlan vagy albérlet kereskedésből hízlald a megye méretű hátsódat. Inkább legyen mindenkinek lakása, és élj te is egy SAJÁT panelban, közös költségi díjakat fizetve, átlagos melóval, minthogy a palotában hízlald a tomporádat ingatlan és albérlet kereskedésből magas árakkal, miközben a többség nyomorog és próbálja megtartani a lakhelyét, vagy nem tud saját ingatlant szerezni vagy nehezére esik anyagilag az albérlet. Lehet picsogni, jelentgetni meg minuszozni, de ez a véleményem és őszintén vállalom.
máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/151 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!


Igen, kirakhatják az "örököst". Minden további nélkül.

Csak éppen ekkor még nem beszélünk ÖRÖKLÉS - ről, mert nincs jogalapja, ugyanis még él az örökhagyó, vagyis de jure - de facto nincs öröklés, és nincs örökös sem.


Ilyenkor a kirakás jogcíme valamilyen tulajdonjogi igény a (még élő) tulajdonosok részéről.


A kérdésedhez viszont alapvető (jogi) fogalmakat és körülményeket kell tisztázni, melyek csak közvetetten kapcsolódnak a kérdésedhez, de az egésznek az alapját képezi.

Ezért van az, hogy nem világos számodra néhány hozzászólás.

máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/151 A kérdező kommentje:
Nincsen erre valami kiskapu? Ez így nagyon beteg.
máj. 20. 17:47
 40/151 anonim ***** válasza:
90%

Milyen kiskapura gondolsz?


Talán nem kellene úgy viselkedni, hogy alapot adsz egy ilyen döntésre a tulajdonosok részéről.


Ennek semmi köze a joghoz, ez emberi hozzáállás.


Mi a beteg? Az, hogy ez jogilag így van?

A jogrendszerünk - amennyire teheti - megvédi a tulajdonjogot, azoktól, akiknek kevesebb vagy éppen semmi joguk nincs hozzá.

máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!