Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakható az örökös a majdani...

Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?

Figyelt kérdés
Ha adott egy örökös, akinek nincs a nevén a lakás, de ő örökli meg, de akiktől megörökli és azok élnek (családtagok) ki akarják rakni az utcára, kirakhatják? Nézegettem erről a törvényeket, de nem találtam konkrétan értelmezhető pontot erről. Van ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 A kérdező kommentje:
Jó hát ha a szavakon lovaglunk (bár nem hiszem hogy ebből senki nem értette volna amit kérdezni akarok): de hogy addig is védi valami a leendő örököst (aki nem kiskorú), hogy legalább ne legyen kirakható? Így jobb?
máj. 20. 14:20
 12/150 A kérdező kommentje:
Néztem a googleba ilyet hogy "örökös jogai" "leendő örökös jogai" de releváns találatok nem voltak.
máj. 20. 14:23
 13/150 anonim ***** válasza:
92%
Pusztán azért, mert a felmenőidnek van egy ingatlana, neked ahhoz még nincs közöd. Kizárólag ők rendelkeznek vele.
máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/150 A kérdező kommentje:
13! Remek. És az én kérdésemre a válasz?
máj. 20. 14:27
 15/150 anonim ***** válasza:
97%
Legalább 5 egyértelmű választ kaptál arra, hogy kirakható vagy, és semmilyen jogod nincs. Azért nincs google találat, mert nincs ilyen.
máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/150 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem örökölsz, addig nem a tied, tehát a tulaj kitehet téged természetesen.
máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/150 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező. Ez nem a szavakon lovaglás, hanem NEM VAGY ÖRÖKÖS, innentől kezdve a JELENLEGI tulajdonos(ok) (illetve ha van az ingatlalon haszonélvező, akkor az) csinálhat az ingatlannal azt, amit akar, és TÉGED IS KITEHET.


Majd ha megöröklöd, akkor igen, visszaköltözhetsz.

máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/150 sörpocak ***** válasza:
96%

"Néztem a googleba ilyet hogy "örökös jogai" "leendő örökös jogai" de releváns találatok nem voltak."

Azért lovagolunk a szavakon, mert ha rossz szavakat ütsz be a google-be, akkor naná, hogy nem kapsz jó találatot.

Te egy szívességi lakáshasználó vagy. Ez nem egy kitalált szó, hanem egy jogi fogalom, amit pontosan a te esetedre hoztak létre a törvénykezésben. Erre keress rá az interneten.

máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/150 A kérdező kommentje:
Ja kaptam egyértelmű válaszokat, olyan dolgokról, amiket nem kérdeztem. Pl. hogy mit jelent az örökös, hogy kiskorúként mit tehetnek velem és mit nem, miközben nem vagyok az, kaptam elméletek gyártását, hogy nem is én öröklöm meg kiskorú vagyok. Azt felfogtam hogy örökösként (bocsánat, leendő örökösként) kirakhatnak, mert addig közöm nincs az egészhez, de ezek nem mondhatni egyértelmű válasznak arra a kérdésre, hogy "Addig is védi valami a leendő örököst (aki nem kiskorú), hogy legalább ne legyen kirakható?"
máj. 20. 14:37
 20/150 anonim ***** válasza:
82%

Amig a tulajdonos el, addig nincs semmi koze a MAJDANI orokosnek a lakashoz.

A tulajdonos rendelkezik felette, kirakhat onnan teged, eladhatja, hitelt vehet fel ra stb. Neked semmi jogod sincs amig a tulajdonos el

máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!