Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
 81/99 anonim ***** válasza:
64%

"Érdekes a kettős mérce, hogy Te simán utálhatod, sőt szarozhatsz egy másik népet, ami nem területet szerzett, hanem odadobták neki, amúgy Moldova meg például kimondottan az övék (még a zászló is ugyanaz, a címer más benne) "


Nincs olyan hogy "övék". Saját országuk se az övék nem maguk szerezték meg hanem egy konferencián döntöttek a sorsukról. Ott adta nekik Andrássy a "rumán" nevet amit később megtévesztő céllal neveztek át románra hogy valamiféle kapcsolatot teremtsenek a ró,maiakkal. Moldova pedig Moldva utódja tehát semmi köze Romániához. A román egy összetákolt nemzet. Identitásuk hazugságokra épül.


"Nem vagyok magyargyűlölő, ugyanis itt élnek a szeretteim, a barátaim, a sok-sok ismerősöm! Én a hülyéket utálom! "


Ettől még lehetsz az. Számtalan magyarfóbiás van ebben az országban aki ugyanezt elmondhatja közben világnézetükkel ott ártanak a nemzetnek ahol tudnak. A baloldali szavazók kimondottan ilyenek. Folyton magyaroznak, ők azok szidják az országot, nem tisztelik az államot de persze a baloldali közélet ezt úgy adja elő hogy ne legyen túl feltűnő ilyenkor szidják a Turult, az árpádsávot vagy lerománozzák a határon túli magyarokat. Ezt azért teszik hogy ártsanak a magyarságnak persze vannak birkák akik még mindig elhiszik hogy ezek segíteni akarnak de szó sincs erről. Csak pusztítanak folytatják baloldali őseik munkáját.


"A "drága" horvátok, is saját földjükön irtották a szerbeket"


A szerbek kezdték amikor erőszakkal beolvasztották "birodalmukba" a horvátokat. Horvátországnak van létjogosultsága a térségben de a Szerbiának nincs. Maradjanak ott ahol voltak, a Balkánon. A Délvidék a magyar állam szerves része volt magyar lakossággal. És nyugodtan követelhetnénk a régi magyar bánságok területét is. A szerb állam nem volt 200 éves amikor a törökök elfoglalták. 1878-ban lett független de akkor is Koszóvó nélkül. Szóval nem sok mindenre lehetnek büszkék.


"és ha már itt tartunk Horvátországnak, és Boszniának is egy jó nagy adag része Szerb terület, Montenegro pedig még a saját bevallásuk szerint is Szerb ország! "


Boszniához semmi köze a szerbeknek önálló nemzet volt igaz rövid ideig de eredetileg keresztények a bosnyákok. A szerbek csak később vándoroltak oda ha nem számítjuk a korábban szerb anyanyelvű nemességet. Ilyen alapon nem jár terület.


"Egészen annyira, hogy anno még a titói Jugoszláviában is ugyanaz volt a zászlójuk, mint Szerbiának! Egyébként nem meglepő módon Jugoszlávia jogutódja Szerbia!"


Persze mivel Jugoszlávia egy szerb diktatórikus állam volt elnyomva az úgymond délszláv testvéreiket. Ennyit a nagy délszláv és a pánszláv elméletről. Ugyanaz volt a zászlójuk és ez mi a f*szt számít? Mond te hány éves vagy? Ugyan az volt a zászlójuk ez aztán a nagy jogalap. Jugoszlávia száz évet sem élt meg egy ostoba elképzelés volt is a nagy szerb álmok lassan visszasodorják majd a szerbeken a gyenge, kis államok szintjére Szerbiát.

2013. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
81%
utolsó, teljesen igazad van!!! az igazmondást mindig lepontozzák, de ne csüggedj! sokan vannak melletted!
2013. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
59%
Szánalmas, hogy a fidesz hiszijei miatt rossz nektek, meg hogy a magát nagymagyarnak tartók ugrálnak. Én sajnos észrevettem, hogy ez árt a határontúliaknak. Remélem más is észreveszi. Miért kell mindenki provokálnia ennek a rohadt Magyarországnak?
2013. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
18%
utolsó, rohadt kommunista vagy te és a libbolsi bandád, nem Magyarország! a kérdező is csak egy provokátor kommunista! a szövege nem különbözik bauerék szövegétől, tiszta libbolsi!
2013. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 A kérdező kommentje:

#84:

Elmondanád, hogy hogyan lehet valaki liberális, kommunista és bolsevík egyszerre?


Minden politikaelméleti irányzatban nem a jobb-bal kontrasztot húzzák meg a pártok között, hanem a liberális-konzervatívot.

Aki kommunista, az nem lehet liberális és fordítva. Ami piros, az sem tud zöld lenni, a banán sem tud alma lenni.


Szerintem a liberál-kommunista-bolsevík-magyarellenes-gonoszkapitalista-zsidózás helyett elmehetnél tanulni, de vigyázz, mert a végén még rádragad valami...

2013. ápr. 18. 15:33
 86/99 anonim ***** válasza:
82%
84-es! Nem vagyok se komcsi, se liberális. Teljes mértékben elitélem mindkét eszmét, főleg a liberalizmust. Rühellem a fideszt az mszp-t és gordonkáékat is. Politikai pártok közül a Jobbikot tartom legjobbnak, viszont nem tetszik bennük, hogy ennyire kötekedősek ők is a románokkal. Pont velük nem kéne balhézni. A rohadt amcsiknak meg a zsidóknak kell beszólni, nem a románoknak. Trianont se a románok csinálták, hanem az imádott kis franciáitok meg az angolok. Magyarországnak és Romániának inkább össze kéne fognia, mert hasonló helyzetben van a két ország és a problémák is azonosak (pl. cigányok). Nem a nyugat farkát kéne sz*pni, hanem a keletnek összefogni. Ennyi.
2013. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 mustafa33 ***** válasza:
6%
57%-os, te valóban annyi vagy. Olyan vagy jobbikosként román s....t nyalva, mint a nemzeti arcvonalasok a tót testvériséggel. Nekik nem számít az odadobott magyar, fő hogy együtt zsidózhatnak.
2013. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim válasza:
50%
Kedves kérdező, értem hogy mi a problémád, de ha ez téged ennyire zavar, , meg ennyire fáj trianon, akkor miért nem jössz HAZA? J
2013. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim válasza:
7%
Kedves kérdező, értem hogy mi a problémád, de ha ez téged ennyire zavar, , meg ennyire fáj trianon, akkor miért nem jössz HAZA? Ja, hogy azért nem mert itt is rossz a helyzet. Annyira azért nem. Legalábbis nektek. Ha valaki itt azt mondja hogy Erdélyből jött egyből ajnározni kezdik, elfogadják a diplomáját honosítás nélkül, bekerül a legjobb iskolákba, munkahelyekre, amint kiejti a száján azt a szót hogy Erdély. Pedig sok esetben még csak nem is magyar meg székely hanem román, csak azt hiszik róla hogy magyar. Az én szüleim pedig itt építettek házat, ide adóztak, itt élték meg a rendszerváltást, még sincs pénzünk, már a külföldre költözésen gondolkodunk, mert kínlódunk, sokszor még ennivalóra sem telik! És nem mi vagyunk az egyetlenek. A cigányok szabadon rabolnak, fosztogatnak, verik a magyarokat, ha szót merünk emelni ellenük rasszisták vagyunk, ha más ellen, akkor meg valami más rossz. Nincs semmi bajom veletek, határon túliakkal, de nekünk is megvan a magunk baja, meg vagyunk alázva trianon miatt, kínlódik a nemzet. Ezek után mit tehetnénk mi értetek? Állítsunk ki hadsereget, menjünk el Erdélybe, és állítsuk vissza az igazi határainkat? Én megtenném, de fájó szívvel gondolok arra hogy szerintem ti nem is ragaszkodtok hozzánk. Vannak durva esetek, de sokan meg kényelmesen elvannak ott és ha el is jönnek ide tanulni vagy dolgozni, egyből vissza is mennek miután meggazdagodtak vagy összeszedtek egy értékes magyar diplomát. Tudom hogy ez csak egy töredéke, de gondolod hogy ha te ilyesmit kérdezel tőlünk, képesek leszünk bármit is tenni érted?
2013. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
24%
utolsó, ne vedd komolyan a kérdezőt, mert nem erdélyi, hanem egy libbolsi internacionalista, a szülei vagy ő biztos besúgók voltak a kommunista rendszerben!
2013. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!