Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
77%

Nemértem, attól mert a jobboldal "imád" benneteket, ennek mi köze lehet ahoz, hogy a románok meg utálnak? Nem m1-et, meg echo tv-t néznek a román soviniszták, hanem román tv-t, ujságot, weboldalakat, stb. Ha ezt valami gerjeszti az nem a magyar hanem a román politika.

Ha az mszp lenne nálunk hatalmon az jobb lenne? akik mosolyogva ráznak kezet azokkal a politikusokkal akik be akarnak olvasztani benneteket? Akik annakidején leszavaztatták (nem csak a szavazati jogotokat) hanem az állampolgárságotokat? Akik azzal riogattak hogy ha ti állampolgárságot kaptok (akár szavazati jog nélkül is) akkor 23 MILLIÓ ROMÁN [MUNKAVÁLLALÓ] FOGJA ELÁRASZTANI MAGYARORSZÁGOT?

2014. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
75%

Igazad van kérdező és a magam nevében sajnálom is, hogy így van. Bocsánatot nem kérhetek, mert nem én csinálom a politikát és nem is értek egyet vele.


Sajnos itt a határon túliak szavazatával akarnak egyesek hatalmon maradni és ezeket nem érdekli hogy kinek mit ártanak.

2014. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
33%
Én is erdélyi vagyok. Akkor mondjad kérlek, mit kellene tenni az anyaországi politikai elitnek? Lerománozni, meg megtagadni minket, mint a szocik anno? Az jobb? Aki valamit tesz az nemzetért, az egyből "magyarkodás". Érdekes, a románoknak nem mondják soha, hogy "nagyromán ideológia", meg "románkodás".
2014. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező , te nagyon ostoba lehetsz, mi közöd van szerinted a nemzeti összetartás javulásának ahoz hogy ők ott mennyit büdösmagyaroznak? Ők ebből sennit nem érzékelnek mivel nem magyarok, de mégcsak nem is m.o-n élnek.


Szerinted a cigányokat pusztán azért "nemszeretik" sokan egész közép európában, mert ők is összetartóak? Hát tojná le őket mindenki ha

csak ez lenne a baj. Senkit sem érdekel hogy egy mellette élő kisebbség összetartó e és hogy éppen ki utáll kit. Benneteket sem ezért utállnak, hanem mert hülyék. Ők a hibásak, azért ha bozgoroznak nem mi, nem ti.


Amit te csinálsz az nem más, mintha egy maffia által elkövetett , rendőrségi épület elleni terrorcselekményben nem a terroristákat vonnák felelősségre, hanem a rendőröket, merthogy évtizedek óta üldözik a maffiát, mégis hogy merik ezt.


Neked az igazi bűnös helyett kényelmesebb valahogy a saját véredet hibáztatni, pedig már a legnemzetietlenebb ember is eljut odáig, hogy aki őt bántja , azt utálja , nem mást.

ha te tényleg így gondolod, gratulálok, sajnos az évtizedes román elnyomás kitermelte a maga asszimiláns rebellis magyar rétegét is, akik az utolsó fázisban vannak az asszimiláció előtt (?) , kedves. kéjrdező, gondolom itt magadra ismertél.

2014. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 anonim ***** válasza:
34%

A politikai elitnek tiszteletben kellene tartania a határon túli magyarok érdekeit, ami nem az hogy a határ innenső és túlsó oldalán is indulatokat váltsanak ki velük szemben.


Fura, hogy a románoknak az erdélyiek magyarok, a magyaroknak meg románok.


Számomra meg emberek. Ennyi. Tisztelni és megbecsülni való emberek, velünk közös gyökerekkel.


Én állampolgárságot annak adnék aki ideköltözik. Szavazati jogot is ugyanígy. Fura egy dolog, hogy a határon túlról szavazzák meg itt milyen adók legyenek és azokat mire költsék el. Akik más országban adóznak...


Nem az egyetlen ország ez amelyik vesztett a háborúkban, el kellene könyvelni ezeket a veszteségeket, mert nincs kedvem a következő 50 évben (ennél többet nem hiszem, hogy megélek) ezen picsorogni. Manapság már nem divat háborúval területeket hódítani. Tetszik, nem tetszik ez van.


Tanulni kell meg dolgozni. Itt is és ott is.

2014. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 anonim ***** válasza:
65%
ha magyar lennél nem így viselkednél..de te tudod.
2014. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:
72%

Én is Erdélyi vagyok.A kérdezőnek igaza van.

A románok most még jobban gyűlölik a magyarokat...

2014. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 mustafa33 ***** válasza:
Akkor inkább kinyalod nekik?
2014. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
Erdélyi magyar vagyok és ezekből a nagy indulatokból többnyire román környezetben sem érzek semmit.
2018. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!