Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
 41/99 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Tipikus. Amikor elfogynak az érvek, akkor jön a támadás, és az én itt befejeztem duma. Te lengetted itt a székely öntudatodat minden hozzászólónak odabökve valamit. Én csak kíváncsi voltam rá, hogy kívülről osztod-e az észt, vagy tettél is valamit abból, amiről itt prédikálsz. Egyre inkább úgy tűnik, csak az utóbbi. Lehet, hogy buta vagyok, egyszerű székely emberekről sok vicc kering... De nem is próbálom megmondani az ott maradottaknak, hogy hogyan és mit kellene tennniük. És ha azt mondják, hogy hagyjuk már végre békén őket, akkor ezt tiszteletben tartom.
2013. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim ***** válasza:
62%
Bár azt írtam hogy fejezzük be most mégis egy kérdésre folytatnom kell. Drága Zsuzsi milyen érvek elfogyásáról beszélsz?? Magyarázd el nekem légyszíves hogy miről beszélsz mert nem értelek.
2013. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
0%
De gondolom a maszopnak "megbocsájtottál" amikor ellenetek uszította az itthoniakat 2004-ben! Feltéve ha erdélyi vagy (ha az is vagy egy elrománonosodott lehetsz max).
2013. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

" szerencsére anyám tudott románul is és el is küldte a jóédes k.rva anyjába."


Ja, ha szerinted ez jelenti azt, hogy kiáll valaki magáért... És ettől nyilván a román eladók összetojták magukat a megrettenéstől. És TE mit tettél? Hogy álltál ki magadért? Te erdélyiként mit teszel azért, hogy változzon a helyzet azon kívül, hogy névtelenül oltogatsz?

Valóban a magyar kormány sokat tehet(ne) az érdekükben. De nem azzal, hogy felhasználja őket a politikai céljaikhoz, hogy mellveregetve demonstrálnak, ha az szükséges, hogy ész nélkül aggatják ki a székely zászlókat a hivatalokra (és ha már itt tartunk, miért pont a székelyt, a többi magyar nem magyar?)


Szerinted konkrétan mit kellenne tenniük az erdélyi magyaroknak?

2013. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező, te nem vagy erdélyi magyar. Ha az lennél, akkor nem zavarna az a tény, hogy egy nemzethez tartozunk, és a ti gondjaitok a miénk is.
2013. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
37%

Amikor a kettős állampolgárságos népszavazás volt, és a magyar emberek azt mondták:

"Gyere ide és legyél állampolgár, egyébként ne"

akkor az volt a baj.


Most kinyalják a seggeteket a szavazatotokért, most meg ez a baj.


A fene sem tud eligazodni rajtatok! :-D


(csak irónia az egész, nyugi!)

Felhasználnak titeket a politikai céljaik érdekében. Ne hagyjátok!

2013. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Meg magyar hogy mondhat ilyet a honfi társára hogy hülyék vagytok azért rólatok vicc..."


Olvasd csak el mégegyszer!

2013. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:

Ahogy így visszaolvasok 47 kommentet, nekem az az érzésem, hogy Ti azt hiszitek, hogy mi erdélyiek székely szoknyában táncolunk, himnuszt éneklünk, turult reptetünk, meg meg vagynuk ragadva a nemzeti divatkultúra alapeszközeinél.

Ugyan olyan emberek vagyunk, mint Ti, ugyan úgy a pénz és a szemeélyes érdekek dominálnak nálunk, nem pedig az utópikus megjátszott nemzetszellem.


Nem az az érdekünk, hogy sajnáljatok, hogy szavazhassunk, hogy újra Magyarországhoz tartozzunk (megjeegyzem: fáj Trianon nekem is), hanem az, hogy boldogoljunk az életben. Addig, amég a magyar politikusok bele akarnak avatkozni a román belpolitikába, addig nekünk itt csak rosszabb lesz.


Tartsátok tiszteletben, hogy hol van az országhatár, és azon belül kampaányoljatok, ne ide tegyétek a Fidesz, MSZP (igen, ti is), Jobbik plakátokat.

2013. ápr. 3. 18:42
 49/99 anonim ***** válasza:
32%
Tudod mit, te inkább reptessél román bocskort ! :D
2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen egyetértek a kérdezővel. Túl kellene már ezen lépni. 100 éve volt a Trianon, nem most. A legtöbb Romániában élő magyar (ahogy a kérdező is írta) csak normális életet akar.

Erre az itt élő sok "náci hazafi" veri a mellét, mert azt hiszi ettől magyarabb lesz.

Először itt kellene végre rendet tenni, a saját házunk táján.

2013. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!