Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
 51/99 doboszoli ***** válasza:
64%

Kérdező!

Én értem, és megértem a problémádat, bölcs vezetőink megint a más farkával verik a csalánt. Néhány száz szavazatért az ördöggel is lepaktálnának.

Jó tanács: Orbán tetteit ne kritizáld a hívei előtt, mert az olyan, mint a kutyának hegedülni. Látod, már Te is voltál "libsi-komcsi-zsidó-bocskoros," stb).Mindezeket az értetek aggódó, "igazmagyarok" vágták a fejedhez.(majd kapok én is mindjárt, de túlélem.D))

Egyre kérlek még. A mostani vezetés cselekedeteit nem mossátok össze az átlag magyarral, mert a kettő nem ugyanaz. Nagyon nem!

2013. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 mustafa33 ***** válasza:
5%

A kérdezőt olvasva, most már értem, hogy lett Erdély román, akkor Gyulafehérvárott, pardon Alba Júlia (vagy ahogy a mi többségink mondja Júliusov Belehrad ☻).

A válaszokat olvasva pedig azon sem fogok csodálkozni, ha holnap azt mondja majd nekem valaki Miskolcon: Na slovensku po slovensky!

2013. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
23%
Túl kellene lépni Trianonon mert 100 éve történt? Istenem. Szégyen amiket beszéltek. Ha ezer éve történt volna akkor sem szabadna elfogadni! Szánalmas maga a kérdező is ahelyett hogy itt nyivákol kicsit emberelje meg magát és legyen benne egy kis tartás. Ilyenek hallatán lassan kezdem szégyellni magam hogy én is erdélyi vagyok.
2013. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
75%
Miét mit akarsz tenni? Az egész hercehurca egy utópikus hülyeség. Egy kis országban élünk, de még, ezt sem tudjuk helyrerázni. A mai fiatalok többsége szerencsére nem ilyen bigott eszméket hajszol, és ez így van jól.
2013. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
77%
Az az elkeserítő, hogy sokan attól gondolják magukat magyarnak, hogy zsidóznak, cigányoznak, komcsiznak.
2013. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
26%

"Az az elkeserítő, hogy sokan attól gondolják magukat magyarnak, hogy zsidóznak, cigányoznak, komcsiznak."

Lehet, de az is elkeserítő hogy ma Magyarországon mindenféle népért kiáll a kormány kivéve a magyarokért. Na ez talán még inkább elkeserítőbb...

2013. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

Xys-1!


Azt még mindig nem mondtad meg, hogy te erdélyiként mit teszel azon kívül, hogy itt oltogatsz.

2013. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
56%
Andizsuzsi veled nem beszélek, mondtam már.
2013. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

Aha! Ezt már tegnap is megbeszéltük. Jössz te ide ilyen dumával, hogy:

„itt nem is ez a lényeg, hanem hogy nem kell rinyálni, hanem igenis ki kell állni magunkért!”

nyaljátok a románok seggét, meg is érdemlitek a sorsotokat

nem magyarul szólt neki vissza hanem a bunkó paraszt anyanyelvén. - És igen ez kiállás és példamutató.

Szánalmas maga a kérdező is ahelyett hogy itt nyivákol kicsit emberelje meg magát és legyen benne egy kis tartás. Ilyenek hallatán lassan kezdem szégyellni magam hogy én is erdélyi vagyok”


erre én csak azt kérdezem, hogy te, XYS-1 személy szerint mit teszel a fentiek ellen.

Mi erre a válasz? Veled nem beszélek, semmi közöd hozzá, hogy honnan származom. Na ez ám a székely öntudat! (ha nem tudnám, hgy a többség nem ilyen, szégyellném, hogy atyámfia vagy.)

2013. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy a többség csak normális, emberi körülmények között szeretne élni és nem hazafiaskodni. Ha így van akkor, ezt nekünk tiszteletben kellene tartanunk.


"Lehet, de az is elkeserítő hogy ma Magyarországon mindenféle népért kiáll a kormány kivéve a magyarokért. Na ez talán még inkább elkeserítőbb..."


Mi sem állunk ki magunkért, akkor miért várjuk el a kormánytól, hogy kiálljon értünk. Van egy ilyen mondás is (nem pontos): amilyen a nép olyan a kormány (a lényege ez). Talán nem ártana elgondolkodni.

2013. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!