Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
 31/99 anonim ***** válasza:
27%
Vannak kételyeid hogy erdélyi vagyok-e? Hát ha vannak kételyeid írj egy emailt az szddomain@gmail.com-ra és válaszul megadom a facebook elérésem ahol minden kétséget kizárólag meg fogod látni hogy erdélyi vagyok-e. Az vagyok, székely vagyok.
2013. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
50%
xys én a kérdezőre értettem, nem rád!
2013. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
70%
Xys-1: miért nem mész vissza Erdélybe (vagy miért jöttél?), ha ennyire tudod, hogy ott mit is kell tennie egy ott élö magyarnak?
2013. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
4%
Az hogy egy magyarnak mit kell tennie olyanokkal szemben akik beszólnak, hülyének nézik, kizsákmányolják, eltiporják, az NEM TERÜLETI kérdés. Ahhoz nem kell Erdélybe menni, vagy onnan eljönni hogy egy magyar a lábán álljon, hűen a múltjához.
2013. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"anyámnak is beszóltak egy üzletben hogy itt csak románul lehet beszélni, szerencsére anyám tudott románul is és el is küldte a jóédes k.rva anyjába"


Gondolom ízes székely magyarsággal, és utána kedvesen kiszolgálták. Hülyének nézel minket?

2013. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
18%
35-ös Mért néznélek hülyének titeket? Talán hazudok?Egyáltalán kik az a ti? Mind magyarok vagyunk. Itt Mi vagyunk és nem ők meg ti meg azok stb. Egyet azért jegyezz meg: Egy székely SOHA nem hazudik!
2013. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
A székely ugyan olyan ember, mint bármelyik másik, ugyan olyan hibákkal. Azt állítani, hogy attól, hog valaki székely, mentes lenne bármilyen emberi gyarlóságtól, botorság. A mi alatt azokat értettem, akik olvassuk a válaszaidat. De a kérdésre nem válaszoltál. Ízes magyarsággal küldte el édesanyád a román eladókat a boltban?
2013. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
60%
Akkor az én nevemben beszélek, ha úgy tetszik én sosem hazudok. A történet lényege annyi hogy egy benzinkúti shopba ugrott be talán a wc-re pontosan nem tudom és magyarul kérdezte az eladót. Kifele jövet meg hallotta hogy románul beszólt neki, de anyám elég jól tud románul is mert gyerek korában Erdélyben kötelező a román nyelvtanulás. Ennyi a lényeg, nem magyarul szólt neki vissza hanem a bunkó paraszt anyanyelvén.
2013. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
És ez volt a kiállás a magyarságáért, hogy mert románul szólni? Vicces vagy. Amúgy Erdély melyik részén nőttél fel, ha kérdezhetem?
2013. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
30%
Andizsuzsi nem tudom mi vicceset látsz abban hogy az erdélyi magyaroknak beszólogatnak. És igen ez kiállás és példamutató. Ha valaki románul ért akkor te milyen nyelven szólnál hozzá? Az a baj Zsuzsi hogy te igen buta ember vagy és ezt nem is palástolod. Az hogy honnan származok neked ahhoz semmi közöd, és itt fejezzük is be a társalgást.
2013. ápr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!