Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem úgy veszitek észre a...

Nem úgy veszitek észre a médiákban, hogy mivel kezdi eltúlozni a nyugat és a baloldal a hisztit Orbánnal szemben, egyre nő az Orbán mellettti kiállás mértéke?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
A közvélemény kutatások nem ezt mutatják, tíz éve volt ilyen alacsony a Fidesz támogatottsága. Népszerűbb Bajnai, mint Orbán 1%-kal. OMG
2012. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is minél többet LIHEGNEK annál jobban dőlnek bele a saját kardjukba a nyugat is meg a gyufec féle gyütmentek is!
2012. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

én pont az ellenkezőjét tapasztalom


a szűkebb és tágabb környezetemben egyre jobban utálják

2012. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 bumbi02 ***** válasza:
48%

nem, nem úgy veszem észre.


Pont ma olvastam közvéleménykutatást.. A Fidesz a felnőtt lakosság körében már cask 16%on áll, a biztos pártválasztók körében már csak 39%... Ergo ha most lenne szavazás nagyjából ennyit érne el.. Bár hozzáteszem hogy a pártot nem választók köre többnyire a Fidesz bázisából került oda, tehát valószinűleg ha ekkorát csalódtak Fideszben, azért szavaznának "ellene" (valaki kispártra.)

Pl jelenlegi pártok közül egyelőre én se tudnék választani, de ha nem módosul a paletta akkor is el fogok menni szavazni leadni szavazatot LMP-re vagy valami ilyesmire..


Tehát nem kezd nőni az Orbán melletti kiállás..múltkor majdnem 20an tüntettek mellette, a békemeneten is talán lesznek 1000en.. Nem állítanám hogy nagy lenne a támogatottság Orbánék mögött..

2012. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Én mindenesetre rájöttem, hogy nemmel kellett volna szavazni az EU csatlakozásról.

Ez az EU maga egy diktatúra. Nincs nemzeti önrendelkezés, csak EU önrendelkezés, amivel szemben a nemzeti érdekek megvédése Eu ellenesség.

Én a cukorgyáraknak beleláttam a megszüntetésébe, EU támogatások voltak a gyárak lebontására. Külön támogatásokat kaptak azok, akik cukorrépa helyett mást termelnek.

Szóval az EU lebontat, elbont mindent, ami saját, nemzeti, hogy az EU mögött álló hatalmas pénzügyi lobbiknak kiszolgáltassa az adott országokat.

Valóban nincs Magyarországon demokrácia, a demokrácia az, amikor a közhatalmat választás útján megszerzett vezető irányítja az országot a felhatalmazás mértékétől függően. Az utóbbi napok egyértelműen mutatják, hogy bármely szinezetű vezetőt választanánk ugyanekkora többséggel legyen az MSZP, LMP, Jobbik, DK, Fidesz vagy bárki más, az ország érdekében nem tehet semmit. Mert a gazdasági körök, olyan mértékű nyomás alá helyezik az országot, ami ellen nincsenek eszközei.

Magyarországon két választása van egy demokratikusan választott hatalomnak: 1 vagy követi az EU akaratát, és kiszolgáltatja az országot, 2 az országban élők érdekeit képviselni próbálja. 2002-2010-ig láttuk az elsőt, 2010 óta a másodikat.

Médiákban pedig csak azt veszem észre, hogy a 2010 előtti állapotoknak megfelelően továbbra sincs sajtószabadság, nem itthoni érdekek uralják teljesen korlátlanul szinte az egész hazai médiát, és ezeknek az az érdekük, hogy olyan kerüljön a hatalomba, aki maradéktalanul kiszolgálja őket, ahogy láthattuk 2002 és 2010 közt.

Orbán pedig fölégetett földet vett át 2010-ben, de nem egyszerű fölégetett földet, hanem olyat amelyre horribilis adósságot terheltek. Ő hitt a csodában, de látnunk kell, csodák pedig nincsenek.

2012. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem túlzás, és egyre inkább nő az elégedetlenség. Egyik vezetőnk nagyobb Pinokkió, mint a másik. Az embereknek / a módosabbaknak nyilván nem / pedig kezd tele lenni a hócipője.
2012. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bumbi02 ***** válasza:
68%

Én mindenesetre rájöttem, hogy nemmel kellett volna szavazni az EU csatlakozásról.

Ez az EU maga egy diktatúra. Nincs nemzeti önrendelkezés, csak EU önrendelkezés, amivel szemben a nemzeti érdekek megvédése Eu ellenesség.


Azért az EU nem ennyire egyszerű.. a cukorgyárak leépítése -a kaposvári kivételével az összes - teljesen érdekből végrehajtott hülyeség volt, amivel én se értek egyet.. Magyarországnak jó volt, cska asszem a francia érdekekkel ütköztünk.. Az EU tagság nem csak ebből áll emellett sok támogatást is kapunk csak ezeket sose emelik ki.. Pl Kaposváron új művelödési ház épült régi helyére, belváros teljesen új arculatot kapott, EU-s pénzekből.. Ez csak az a rész amit én látok belőle.. Valaki EU-szakjogász (pl anyám, vele beszélgettem erről, és ő mondta hogy ez nem ilyen egyszerű hogy elfojt minket az EU, mer sokat segít is)valószínűleg több érvet is fel tudna hozni az EU mellett (persze ellene is tudna)

2012. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
A médiák többsége a Fidesz kezében van. Az államiak csak azt adhatják le,amit a Média Tanács enged nekik.
2012. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

ma 21:02


Úgy tudom, a megmaradt egyetlen cukorgyárnak is nehézséget jelent a cukorrépa beszerzése, mert a termelők a támogatások miatt leálltak a cukorrépatermeléssel. De úgy tudom volt szőlőtőkekivágási támogatás is.

Ami most van, az a jogból is ismert fogalom "megszerzett jogok védelme" miatt van. Az országot teljesen kiárusították, eladósították, a külföldieknek, amit sokkal egyszerűbb lett volna megakadályozni, de ezek a külföldi érdekcsoportok, már jól belakták magukat hozzánk, és nem akarnak lemondani semmilyen megszerzett jogukról. Már, ha csak a melegétkezési utalványokat nézzük 200 milliárdos piaca volt, ezt eddig főleg francia cégek birtokolták, most meg olyan adóval terhelték a francia ebédcsekkeket, ami miatt mindenki az új magyarokat választja.

Meg január 1-jével lépett életbe egy új törvény, mely alapján 2013-tól a lakossági hulladék átvételét, elszállítását és kezelését 2013-tól csak többségi állami, illetve önkormányzati tulajdonban lévő cég végezheti. Ez is rengeteg külföldi beruházó érdekeit sérti. Nem is tudjátok, de ebben az országban szinte minden nagy üzletet külföldiek birtokolnak. Gyarmat lettünk. Ebből próbálunk most kitörni, így rebellisekként, lázadókként bánnak velünk.

2012. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bumbi02 ***** válasza:
40%

Már, ha csak a melegétkezési utalványokat nézzük 200 milliárdos piaca volt, ezt eddig főleg francia cégek birtokolták, most meg olyan adóval terhelték a francia ebédcsekkeket, ami miatt mindenki az új magyarokat választja.

Meg január 1-jével lépett életbe egy új törvény, mely alapján 2013-tól a lakossági hulladék átvételét, elszállítását és kezelését 2013-tól csak többségi állami, illetve önkormányzati tulajdonban lévő cég végezheti. Ez is rengeteg külföldi beruházó érdekeit sérti.



És ez ellen tiltakozott az EU? Nem emiatt tartanak minket "rebellisként" számon.. Jegybank törvény, demokrácia leépítése nyilvánosan és mosolyogva, médiahatóság összetétele, hasonlók..


Amiket te írtál intézkedések, azzal még így első látásra én is egyetértek (bár nem ismerem a teljes intézkedéseket, nem nagyon ástam bele magam azokba témákba)

2012. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!