Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
24%

Nem vagy tisztában a magyar belpolitikával és társadalommal.

És talán a történelemmel sem teljesen.


Több millió magyar él a határokon túl, amiért a kormánynak tennie kell. Az elmúlt időben rengeteg új szervezet, program, állami támogatás, stb szerveződött a magyar kultúra támogatására a határokon túl.


Az eszközökkel lehet vitatkozni, de szerintem pl az ott lévőknek kell akkor új utat, lehetőséget mutatniuk hogy lehetne segíteni, milyen módokon. Ha ez így nem jó.


Sok rokonom él Erdélyben, és vannak vajdasági ismerőseim is, és sajnos vegyesek a tapasztalataik. Nem csak az elmúlt időben érték őket atrocitások, hanem jóval előtte is sajnos. Hogy vannak ilyenek azért nem a magyar kormány a felelős, hanem a környező országok kormányai hogy nem ismeri el a különböző nemzeti kisebbségeket.


Ha Magyarországon szlovák, román, szerb gyűlölet van az nem a szomszédos ország hibája hanem Magyarországé.

2013. ápr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem veszik észre, mert te sem veszed észre, hogy ők miért nem veszik észre.

Magyarán azért, mert nincs rálátásuk azokra a dolgokra, amik Erdélyben mennek. Azt hiszik, hogy majd lengetik nagyban a székelyzászlót és kakaskodnak, attól nektek jobb lesz és ők is érezhetik, hogy mekkora magyarok.

Én már mondtam pár ismerősömnek, hogy ez lesz belőle, de csak néztek rám sértődötten és látszódott az arcukon, hogy én hazaáruló vagyok a szemükben és nem tekintenek igazi magyarnak, mert én nem akarok beletalpalni a "szőröstalpú oláhok" képébe. Nem bírják felfogni, hogy janiskodással csak a románokat haragítjuk magunkra.


De sajnos a magyarok ilyenek. Fontosabb nekik a füst a lángnál, vagyis a látszatra többet adnak, mint a valódi tartalomra.

2013. ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
13%

És akkor mit csináljunk kedves erdélyi kérdező?


Istenítsük Victor Pontát meg Corneliu Vadim Tudor-t? Emeljünk a Parlament előtt Ceausescu-szobrot? Minden délben a harangszó helyett a román himnuszt játszák a templomok?

2013. ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki Magyarországon emiatt szót emel, akkor pillanatok alatt kikiáltják idegenszívű magyargyűlölőnek. Ezt NEKTEK kellene helyretenni, egységesen fellépve. Ki kell állni, hogy most aztán elég legyen.
2013. ápr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:

#3: Nem. Okoskodjatok otthon, ne más országában. Románia sem osztja az észt Magyarországon, Ti se reptessétek a büszke turulmadár pici országának az olcsó propagandágát ide.


Magyar vagyok, fáj Trianon, de mégjobban fáj, amikor a gyerekeimet azért bántják, mert valamelyik nemzeti divatmagyar megszólalt nálatok.

2013. ápr. 3. 00:59
 6/99 anonim ***** válasza:
19%

ha jól tudom sem a fidesz sem a jobbik nem akar nagymagyarországot. Akkor mi a baj velük? Az imádat szó is félrevezető, nem imádjuk az erdélyi magyarokat, csak néhányunk számára nincs különbség a határon innen és túl élő magyarok között, mer nem egy országnak, hanem egy nemzetnek érezzük magunkat.


Ha ez neked személy szerint fáj, az engem nem tud érdekelni. Ez a mindennapos k*rva anyád magyar szöveg meg nem hiszem el hogy igaz. Max ha valami idiótával dolgozol együtt.

2013. ápr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
35%

És akkor szerinted mit kéne tenni?

Mert a hozzáállásodból az jön le hogy mindenki hunyászkodjon meg a románoknak, meg leginkább kussoljon és asszimilálódjon, és akkor lesz béke.

Ez is egy húzd meg ereszd meg dolog, kinyilvánította a fidesz hogy segíteni akar nektek, na most a ti balos részetek meg szokta ezt mondani amit te, a jobbos része meg felveszi az állampolgárságot, a harmadik része meg kussol és szépen beolvad. Ha meg nincs innen segítség akkor meg az van hogy magatokra vagytok hagyva, és nem mertek akciózni, mert lehet hogy a haza nem támogatna titeket (volt ez a balos mszp idején, amit meglehet érteni), akkor meg az a baj.


Értem hogy a fidesz szavazóbázisnak is tekint titeket, és azt is hogy a jobbik meg csak hőbörögni tud, de avval együtt nektek kéne összeállni mert rajtatok múlik minden, ha ti ott nem vagytok egy véleményen (ami sajnos itt is öreg probléma, és minden rossznak a gyökere) akkor megette a fene az egészet.


Szerinted mit kéne csinálni?

2013. ápr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 Ozmium42 ***** válasza:
33%

Kedves erdélyi!


Ideje, hogy az erdélyi magyarok megtanuljanak kiállni magukért, és ne fülüket-farkukat behúzva, a román fél soha nem létezett jóindulatára spekulálva meghunyászkodjanak. A románok soha nem fognak titeket szeretni, legfeljebb akkor, ha már a föld alatt lesztek.


Hogyan is kerültetek ti a határ román oldalára? Én úgy emlékszem, hogy nem önként. No már most ha a románoknak jól esett elcsatolni egész Erdélyt a 1,7 millió magyar lakosságával együtt, akkor ne nekik álljon már feljebb, ha a magyar közösség nem kér bocsánatot a puszta létezéséért!


Hogyan alakult az elmúlt 90 évben a magyar lakosság népszáma ott Erdélyben?


Hogyan alakult a magyarok megítélése a románok szemében az elmúlt 90 évben?


Hogyan alakultak a magyarok kisebbségi jogai Romániában az elmúlt 90 évben? Hogyan állt a kérdéshez a román fél?


Miként támogatta bármely román kormány az elmúlt 90 évben a magyar kultúrát úgy, mint pl. a magyar kormány az itt élő (jelentéktelen létszámú) kisebbségekét?


Hogyan alakult a régió (Erdély) gazdasága, fejlesztése az elmúlt 90 évben? Hogyan javult az ott élő magyarság helyzete?


Erre válaszolj! No meg még egyre. Nem érzed úgy, hogy a hozzáállásod gyakorlatilag a "miért nem hagytok nyugodtan megdögölni?" kérdéssel egyenértékű? Te ezt akarod? Tehetsz ilyen kijelentést az egész erdélyi magyarság nevében?

2013. ápr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!


Mér' ha kiállnak magukért, mi lesz? Majd a románok csinálnak egy hátraarcot, azt' pátyolgatják majd őket?


Mivel ezek a határon túli magyarok Romániában élnek ezáltal onnan kapnak pénzt, alkalmazkodniuk kell. Mondhatnám úgy is, hogy nem haraphatják meg a kenyeret adó kezet.

EZT MEGÉRTITEK UGYE?

Mert az is ugye világos, hogy Magyarországról meg csak a dumát kapják...


BTW a Magyarországon élő kisebbségektől elvárjátok a beilleszkedést, az asszimilálódást, ellenben a külhoniakat arra biztatjátok, hogy a fentiek ellenkezőjét tegyék.

HOGY IS VAN EZ?

2013. ápr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Igaz ugyan, hogy folyik itt is, ott is a romániai magyar érdekvédelem elmúlt huszonhárom évének lenullázása, de aki tisztességes leltárt készít, nem tagadhatja, hogy éppen Marosvásárhely 1990-es véres márciusától, amikor egyetlenegy (egyetlenegy!) magyar felirat miatt („Gyógyszertár” a „Farmacia” mellett egy kirakatüvegen) román tüntetők ezrei gyűltek össze, és aztán néhány nap múlva az lett, ami lett, hát innen bizony nagy a távolság máig. Szét kell nézni, magyar feliratokkal lehet találkozni Erdély-szerte, és ezt alkotmány szavatolja, törvény szabályozza, anyanyelvű oktatás van minden szinten, és hatvanöt önálló magyar középiskola működik Romániában. Az autonómia ügye pedig bizony sokszorosan jobban áll, mint annak idején, hiszen Erdély két megyéjét, Kovásznát (73,6% magyar) és Hargitát (84,8% magyar) ténylegesen mi vezetjük. Igaz, a kormány által kinevezett prefektusok próbálják korlátozni az önkormányzatok mozgásszabadságát, de ez csak hébe-hóba sikerül nekik. Beruházásokról, utakról, művelődési és szociális intézményekről viszonylag jelentős költségvetés birtokában ma már a megyei önkormányzat dönt. Néhány éve az iskolákat és kórházakat, tehát az oktatási és egészségügyi intézményeket is a városi vagy megyei önkormányzatok felügyelik. Egyik legnagyobb eredményünknek tartom, persze nem kizárólag a mi érdemünk, hogy olyan decentralizációs folyamat megy végbe Romániában, amely előbb-utóbb elvezethet a sajátos autonómiák kialakításához is. Ha… Ha lesz még hol, és lesz még kinek."


Nem igaz, hogy semmit nem értek el a magyarok Erdélyben az elmúlt időszakban, de ami sikerült az nem zászlólengetésnek, felvonulásoknak, újratemetésnek köszönhető, hanem elsősorban az rmdsz megfontolt politizálásának.

2013. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!