Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyi vagyok. Miért nem...

Erdélyi vagyok. Miért nem veszitek észre, hogy ártotok nekünk?

Figyelt kérdés

Amióta feljött a magyar politikában a nagy határontúli imádat, lehet, hogy a Fidesznek meg a Jobbiknak jó, de itt Erdélyben (mondhatnám Romániában) olyan belpolitikai indulatok vannak, hogy el nem tudjátok képzelni.


Jobban gyulölik a magyarokat, mint ezelott, pedig eddig sem szerettek minket. Mindennaposak lettek a "k*rva anyád magyar" beszólások, eddig ilyenek nem voltak.


Miért nem veszitek észre, hogy az olcsópopulista jobboldali nagymagyar ideológia nekünk rossz?

Nem tudok megbocsátani sem a Jobbiknak, sem a Fidesznek emiatt.



2013. ápr. 3. 00:25
 61/99 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az emberek csak bégetnek mint a birkák és folyton a jelenleg hatalmon lévő kormányt hibáztatják, ill. amíg xy pártól várják a megváltást addig nem fog semmi sem változni.

Ha az összetartás helyett csak még jobban szét szakad a nép a különböző pártok uszítására és egymás hibáztatása miatt, addig nem lesz változás.

Ugyan ezeket a köröket futottuk a 2010-es választások előtt is (keressétek vissza a kérdéseket). Mindenki azt hitte a Fideszre, hogy a Messiás jött el, erre itt az Antikrisztus.

2013. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 Joe Makepeace ***** válasza:
69%

"Több millió magyar él a határokon túl, amiért a kormánynak tennie kell."


Mondjuk tehetnék utána, ha már a határon innenivel is foglalkoztak!!!


"És akkor mit csináljunk kedves erdélyi kérdező?"


Mondjuk foglalkozzunk a saját országunkkal, és söprögessünk a saját portánkon!


"ha jól tudom sem a fidesz sem a jobbik nem akar nagymagyarországot."


Sajnos nem jól tudod...


"És akkor szerinted mit kéne tenni? "


Szerintem például nekünk semmit...


"a haza nem támogatna titeket"


A székelyek hazája Románia...


"a románoknak jól esett elcsatolni egész Erdélyt "


a román nem csatolt el semmit! Odaadták neki...


"Nem érzed úgy, hogy a hozzáállásod gyakorlatilag a "miért nem hagytok nyugodtan megdögölni?" kérdéssel egyenértékű? Te ezt akarod?"


Szerintem a legtöbb székely ezt, csak a "drága" "nemzeti", meg "polgári" magyar politikusok kihasználják, és felhasználják őket hogy a birkákat megnyerjék maguknak hatalmi törekvéseikhez...


Azért arra kíváncsi vagyok mi lett volna ha mi kapunk román területet...


"A csúfos népszavazásról már nem is beszélek."


A kettős állampolgárság káros!


"EGYÉBKÉNT MEGTISZTELŐ, HOGY MA NEKEM JÁTSZOTTAD KI A HAZAÁRULÓ KÁRTYÁT."


A "hazaáruló" már gyakrabb kötőszó Magyarországon, mint a b**dmeg, csak kár hogy akik használják azoknak fogalmuk sincs mit jelent, mert annyira taplók...


"te nem erdélyi magyar, hanem egy kommunista vagy, aki most így akarja lejáratni a fideszt!"


Te meg egy szerencsétlen agymosott Orbán nyaló idióta! A Fidesz lejáratta saját magát már 1998-2002 között, azóta meg már szénnéégett... Nem is értem ki akar még az Orbánra szavazni olyan, aki nem szerelmes belé...


"Mi a fenéért hiszi minden nagymagyar, hogy mindenki minket akar szopatni, kiszipolyozni, kicsinálni? "


Mert nem tudják elhelyezni magukat a világban! Ego az egekbe, IQ a szőnyeg alatt...


"Ahhoz nem kell Erdélybe menni, vagy onnan eljönni hogy egy magyar a lábán álljon, hűen a múltjához."


Még akkor is ha ez a jelenébe, vagy a jövőjébe kerül időnként?


Nem értem a Mesterházyt, hogy mire föl kért bocsánatot ezektől? Nem is értem...


"a ti gondjaitok a miénk is."


Az ő gondjaikhoz semmi közünk! Ha van az is akkor ha itt már minimum kánaán van! Egyébként ők is lesz**rnak minket!


"Lehet, de az is elkeserítő hogy ma Magyarországon mindenféle népért kiáll a kormány kivéve a magyarokért."


Xys-1 tényleg Erdélyi!!! Hát nem tudja hogy nekünk most "ősmagyar" kormányunk van? Viktor bátyánk kiáll még az EU-val szemben is Magyarországért (ami saját magát jelenti, ugyanis az EU nem Magyarországra haragszik, hanem mr. Orbánra!)


Bennem van egy adag szerb vér, és régen nem értem hogy a Jobbik, meg a Fidesz miért nyalja a horvátok s**gét! Sohasem fogom megérteni mi közük hozzájuk, ráadásul nem hiszem hogy ott például simogatják a magyarok buksiját a horvátok! A szlovének is nem véletlenül hánynak már a horvátoktól! (még ők is, pedig ők aztán igazán európaiak!) A horvátok egy undorító szedett-vedett banda...

2013. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
25%

Erdély magyar föld. Országunk ezeréves része és nem fogunk lemondani róla soha egy igaz magyar így gondolkodik. És az erdélyieknek sem kellene szégyellniük magyarságukat. Eltudom képzelni a román agymosást de az igazság mellettünk áll. A román nemzetnek nincs létjogosultsága egy szedet-vedett kevert sz*r nemzet. Aljas módon szereztek földet országuknak de a történelem majd lecsap rájuk. Meg kell ragadni a lehetőségeket és nem szabad hagyni hogy létükkel szembe köpjék a magyaraságot. Mert ez áll a himnuszukban : Most vagy soha, bizonyítsd be a világnak

Hogy még folyik a római vér ereidben

És hogy szívünkben még őrzünk büszkén egy nevet

Csaták győztesét, egy nevet: Traianus


Nézzétek ti dicsö árnyak: Mihály, István, Mátyás király

Román nemzet, a ti dédunokáitok,

Felfegyverkezve, a ti tüzetekkel ereinkben

Mind azt kiáltjuk "Élet szabadon, vagy halál!"


Rómaiknak tartják magukat és Mátyást román királynak tartják mindkettő aljas hazugság ezért bűnhődniük kell.



"Bennem van egy adag szerb vér, és régen nem értem hogy a Jobbik, meg a Fidesz miért nyalja a horvátok s**gét! Sohasem fogom megérteni mi közük hozzájuk, ráadásul nem hiszem hogy ott például simogatják a magyarok buksiját a horvátok! A szlovének is nem véletlenül hánynak már a horvátoktól! (még ők is, pedig ők aztán igazán európaiak!) A horvátok egy undorító szedett-vedett banda..."


Akkor érthető honnan származik a súlyos magyargyűlöleted. Egyébként ha őseid között nincs ortodox akkor aztán nem vagy szerb. A horvátok ezeréves barátaink sok harcban bajtársak voltunk és egyike azon szomszédos nemzeteknek amely büszke lehet múltjára és kultúrájára. Ellenben a szerbekkel akik számtalanszor bizonyították primitívségüket. Többször is saját földjükön irtották a magyart (1849, 1945). Ma is büszkék ezekre a tettekre ártatlan magyar emberek kegyetlen legyilkolására. A magyar nép nem felejt, súlyos következményei lehetnek ezeknek ha a magyarság végre felébred. Még mindig a Kárpát-medence legnagyobb nemzete vagyunk és a magyar nemzet számára nem okozna különösebb nehézséget ősi jussunk visszaszerzése. Jelenleg a nyugat adós nekünk ezt nagyon jól tudják de addig nem várhatunk el semmit amíg nem csapunk az asztalra a magyar érdekekért.

2013. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 Joe Makepeace ***** válasza:
22%

"A román nemzetnek nincs létjogosultsága egy szedet-vedett kevert sz*r nemzet. Aljas módon szereztek földet országuknak de a történelem majd lecsap rájuk"


Érdekes a kettős mérce, hogy Te simán utálhatod, sőt szarozhatsz egy másik népet, ami nem területet szerzett, hanem odadobták neki, amúgy Moldova meg például kimondottan az övék (még a zászló is ugyanaz, a címer más benne)


"Akkor érthető honnan származik a súlyos magyargyűlöleted..."


Nem vagyok magyargyűlölő, ugyanis itt élnek a szeretteim, a barátaim, a sok-sok ismerősöm! Én a hülyéket utálom!

A "drága" horvátok, is saját földjükön irtották a szerbeket, és ha már itt tartunk Horvátországnak, és Boszniának is egy jó nagy adag része Szerb terület, Montenegro pedig még a saját bevallásuk szerint is Szerb ország! Egészen annyira, hogy anno még a titói Jugoszláviában is ugyanaz volt a zászlójuk, mint Szerbiának! Egyébként nem meglepő módon Jugoszlávia jogutódja Szerbia!

2013. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
92%

"Erdély magyar föld. Országunk ezeréves része és nem fogunk lemondani róla soha egy igaz magyar így gondolkodik."


Mondod te.

2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
86%

Lehet kopkodni, frocsogni, de en egyet ertek a kerdezovel (erdelyi vagyok)!


Ha azt hiszitek, hogy ez a zaszlosdi jo valamire (a sajat egotok novelesen kivul) akkor el vagytok tevedve! Ez kb olyan, mint mikor a magyarorszagi gyerek Nagy-Magyarorszagos poloban vegigsetal Marosvasarhely foteren, es meg van gyozodve, hogy most aztan o jol helyretette az olah megszallokat!


Eleg kepmutato dolog, ahogy allandoan azt hallom, hogy a magyarorszagiak kiallnak ertunk, tamogatnak minket, "egy nemzet" vagyunk stb... DE bezzeg mikor mi, erdelyiek, ellatogatunk Magyarorszagra, akkor az ottaniak 90%-a ugy nez rank, mint a cipojuk talpan a koszra! Szo sincs akkor "egy nemzetrol"; olyankor mi vagyunk a "hulye olahok" es a "pup a haton"! A maradek 10% pedig ne higgye, hogy ha valasztas elott meglenget par zaszlot, maris elhisszuk, hogy szeretnek minket!


Aki tenylegesen tamogatni akarja az erdelyieket, az jobban tenne, ha eloszor a sajat honfitarsai fejeben rakna rendet.

2013. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
73%
Ott a pont.
2013. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
87%
66 igazad van!
2013. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
23%
Joe Makepeace, a kérdező és a 66-os libbolsi kommunistaivadékok vagytok!
2013. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
23%
ez van mikor én romaniábva voltam letörték a bmw-m tükrét láttam h kivol én a kezét törtem el azota is gipszbe van! énsem értem mir utálnak hülye románok
2013. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!