Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztet fel...

Szerintetek a keresztet fel lehetne venni az önkényuralmi jelképek közé?

Figyelt kérdés
Természetesen a kereszténység jelképére gondolok a keresztre. Az önkényuralmi jelkép alatt főképpen azt értem , hogy rengeteg embert kivégeztek a kereszténység nevében és még attól is több emberen végeztek erőteljes vallási agymosást.

2015. máj. 17. 12:57
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/141 szp72 ***** válasza:
79%

"Még így is a keresztény egyházhoz köthető a legtöbb szörnyűség."


Ezt mégis milyen adatokra alapozod?

Egyébként szerintem kereszténység nélkül is minden ugyanúgy történt volna, csak nem a kereszténységre hivatkoztak volna, hanem valami másra. A római rabszolgaság vagy a török hódoltság sem lehetett valami kellemes. Úgy vélem, hogy például a Sztálin alatt éhhalálba kényszerített milliók szívesebben éltek volna inkább a cárizmus kereszténysége alatt.

2015. máj. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/141 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg vannak olyanok, akik varázslós játékok tiltása miatt írt ilyet, nem gondoltam volna. Azt se gondoltam volna, hogy létezik ilyen film, mint az adott kérdésben szerepel.
2015. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/141 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint undorodom az egyháztól , de - még annak bűneire hivatkozva is - a vallásszabadság megvonásával járna a szimbólum önkényuralmi jelképpé való nyilvánítása , ami bizony a kereszt használatának betiltását is magával hozná.

Nem vagyok vallásos , de szp72 egyik kommentjével egyetértek: ha nem lett volna kereszténység akkor más ideológiát használtak volna fel a népírtásokra , tehát vallás ide vagy oda megtörtént volna. Ezt én is valószínűnek tartom.

Krisztusról csak annyit - és még mindig nem vagyok vallásos - , hogy Flavius költő beszámolt róla az írásaiban. 100%-os bizonyíték nincsen , viszont azt én sem értem , hogy miért fáj sokaknak , ha létezett. Elég sok tanító volt abban a korban , Jézus csak egy volt közülük. Idáig még hihető is a dolog és ez még nem fogja igazolni a kereszténységet.

2015. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/141 Alex Fly ***** válasza:
72%

A kérdés amúgy jogos. Ma az számít önkényuralmi jelképnek, amit a vezetők annak nyilvánítanak. Így lehet ebben a kategóriában a nemzetközi munkásmozgalom jelképe, miközben az egyszemélyes uralmat jelképező korona hiányzik a felsorolásból. Ilyen alapon nyugodtan idevehetjük a keresztet, a félholdat és minden olyan szimbólumoz, melyet valaha valakik a történelem folyamán hatalmuk jelképeként használtak fel. A válogatás csakis szubjektív lehet, az éppen regnáló hatalom érdekeinek megfelelően.

Sok helyen -különösebb jogszabályi kontroll nélkül is- már ilyen státuszba került. Sok helyen már ma is tiltottnak számít, és ez a tendencia az elkövetkező időkben sak erősödni fog...

2015. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/141 anonim ***** válasza:
67%

"Elég sok tanító volt abban a korban , Jézus csak egy volt közülük."


Ha ez így van, akkor nem létezett. Attól még, hogy létezett, akiről mintázták Jézust, Jézus nem létezett. Ha létezett, akkor elég sok meseszereplő létezett.

2015. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/141 A kérdező kommentje:

:)

Bár ezt nem most találtam , hanem már jó pár hónapja , de azért még is idevág egy kicsit: [link]


Itt azt állítják , hogy nem létezett , 66%-os válaszoló , erről mit gondolsz ?:) Többiek:) ?


Szerintem azért vannak ferdítések a cájgájsztban bőven , de aztán ki tudja.

2015. máj. 26. 17:54
 87/141 anonim ***** válasza:
33%

"Ha ez így van, akkor nem létezett. Attól még, hogy létezett, akiről mintázták Jézust, Jézus nem létezett. Ha létezett, akkor elég sok meseszereplő létezett."


Ez aztán eléggé nagyon kifacsart gondolatmenet. Egy rakás történelmi személy van, akit mítoszok lengenek körül. Jézus is ilyen a történelemtudomány jelenlegi állása szerint. Hidd el Szent László pénze című mese sem igaz, de attól még élt egy László nevű királyunk. Mátyás sem járta álruhában az országot, de attól még élt. Kinizsi sem 1 török katonával a szájában meg kettővel a hóna alatt táncolt egy győztes csata után, mégis élt.


Kérdező: arról volt szó, hogy nem érnek az összeesküvős honlapok, erre képes vagy egy zeitgeistes baromságot belinkelni? :D Tök mindegy, hogy a kereszténység mennyire összeollózott meg kamu vallás, ahhoz hogy önkényuralmi jelképnek állítsuk be a keresztet, ahhoz történelmi szempontból kell vizsgálni a dolgokat, nem teológiaiból. Márpedig pont hogy te nem tudsz ettől elvonatkoztatni.

2015. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/141 A kérdező kommentje:

Én is írtam , hogy ferdít az oldal , viszont Jézus létezéséről ad egy alternatív magyarázatot ,azt hogy igaz is lenne én nem állítottam. Mindenesetre elgondolkodni érdemes rajta.


Arról , hogy a kereszténység egy összelopkodott hazug vallás arról már régen nem keresek bizonyítékokat , mert az egyértelmű.


Azt , hogy Jézus létezett , lehet hogy a végén én is elfogom fogadni , mert igazából ha élt ha nem , nem zavar sok vizet a kereszténység hitelességét illetően.


Jajj , akkor azt visszavonom , mindenki arra hivatkozik amire akar;)

2015. máj. 26. 18:17
 89/141 Alex Fly ***** válasza:
26%
Zeitgeistre hivatkozni nincs túl jó hatással a szavahihetőségre. Az általad linkelt cikk mindössze azt bizonyitja, hogy az írója a keresztyénségen kívül még sem az ókori mitológiákat nem ismeri, sem a csillagászat alapjaival nincs tisztában. Ha valaki kb. középiskolás szinten ismeri ezeket, akkor azonnal vagy legrosszabb esetben öt perc guglizás után rájön, hogy mekkora kolosszális baromságok állnak a cikkben.
2015. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/141 Alex Fly ***** válasza:
26%
"A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik." Szóval 54% tudja, mi a különbség pl. az ekliptika és a déli cirkumpoláris zóna között, vagy legalábbis hajlandó utánanézni... Csak remélni merem, hogy ők azok, akik a tudományos gondolkodást favorizáló ateistáak tartják magukat. A maradék 46% pedig kritika nélküli vakhit remek példája...
2015. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!