Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztet fel...

Szerintetek a keresztet fel lehetne venni az önkényuralmi jelképek közé?

Figyelt kérdés
Természetesen a kereszténység jelképére gondolok a keresztre. Az önkényuralmi jelkép alatt főképpen azt értem , hogy rengeteg embert kivégeztek a kereszténység nevében és még attól is több emberen végeztek erőteljes vallási agymosást.

2015. máj. 17. 12:57
 111/141 A kérdező kommentje:

Szent László létézése azért pöppet könnyebben ellenőrizhető szerintem.

Jézusról meg amit az egyik válaszoló írt Flavius költő számolt be , így elképzelhető hogy létezett...

2015. máj. 30. 12:52
 112/141 anonim ***** válasza:
59%

"Miért ezzel a példával jössz, mikor mondtam, hogy a példa az rossz? Gondolom azért, mert ha én mondok példát, arról nem tudnád levezetni, hogy létezett. Micimackó szerinted létezett?"


Ezzel az a baj, hogy nem rossz a példa, csak te teszed itt megint a fafejet már bocsánat.

2015. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/141 anonim ***** válasza:
89%
Akkor válaszolj a kérdésre. Micimackó szerinted létezett? Szerintem sokkal egyszerűbb lenne erre válaszolni, mint engem szidni.
2015. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/141 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy nem létezett a Micimackó, de milyen egy idióta kérdés ez? Még mindig nincs semmi köze a kérdéshez és még mindig nem értem mi a fülemért vitatkozol egy olyan dolgon, amit a történelemtudomány jelenleg elfogad? Illetve vitatkozhatsz ezzel, de nem úgy, hogy Micimackókkal dobálózol.

Ha Kovács Béla alapít egy vallást és 2 ezer évvel később nyilvánvalóan hamis dolgokat (csodákat) tulajdonítanak neki, akkor Kovács Béla és a tanításai nem is léteztek? Most akkor te válaszolj és ha nem a válaszod, akkor szerintem be is fejeztem a veled való kommunikációt mert ezt már 20x lefutottuk, ha pedig igen a válaszod, akkor meg húzz már a fenébe és a f.aszodat húzogasd ne az én agyamat.

2015. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/141 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem vágom mitől fáj a 66%-os válaszolónak annyira , hogy létezhetett Jézuska.


1. Az állítólagos csodái és a feltámadás nyilvánvalóan csak a képzelet szüleménye , ezért irreleváns a létezése.


2. Ha pedig tényleg nem létezett és a történettudomány is tévedett akkor meg azért irreleváns a létezése.

2015. máj. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/141 anonim ***** válasza:
100%

#105


Pár évvel ezelőtt még tök más volt , sejtettem , hogy az álézós neonáci toborzóoldal összedob egy másik szösszenetet is :D

2015. máj. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/141 Alex Fly ***** válasza:
52%
@111: tényleg? Jézusról kicsit több korabeli beszámolót ismerünk, mint Lászlóról, melyek sokkal részletesebbek. Érdekes módon egyetlen, a történelemben minimum általános iskolai ismeretekkel rendelkező embert sem ismerek, aki kétségbe vonná egy-egy olyan személyiség létét, akinek életéről fennmaradt 2-3 mondat egy többszörösen másolt, 800 évvel későbbi iraton, miközben teljes meggyőződéssel vallja, hogy akinek életéről többszáz-több ezer összefüggő teljes történetet ismerünk , melyek nagy része kortárs, illetve a következő generációs szerzők műve, teljes összhangban egymással és sehol semmi nyoma annak, hogy a (akkor még nem elhanyagolható számban életben levő) szemtanúk bármelyike is cáfolta volna; ráadásul ezen szövegek gyakorlatilag változatlanul maradtak meg a mai napig. Bármelyik történész eladná a lelke üdvössésgét is azért, ha bármelyik, 1000 évnél régebben élt történelmi alakról ezen adatok tizede rendelkezésre állna. Az egész ókori történelemben Jézus élete van a legjobban dokumentálva, mégis az ő létét fogadják el a legnehezebben.
2015. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/141 ceri ***** válasza:
0%

"Az egész ókori történelemben Jézus élete van a legjobban dokumentálva, mégis az ő létét fogadják el a legnehezebben."


Hát persze. Hiszen az ő vallásuk a materializmus. Jézussal kapcsolatban meg olyan dolgok terjedtek el ami legalábbis ellentétben áll ezzel a szemlélettel. Tehát legegyszerűbb szemet hunyni, tagadni. Ebből is látszik, hogy az un. világnézetük tényleg olyan micimackós megalapozottságú. Persze az újszülöttnek minden vicc új. Ők akik még alig éltek, történelmi ismeretük is alig van, realitásérzékről nem is érdemes beszélni az esetükben -azt hiszik, hogy feltalálták a spanyol viaszt ezzel a nagy felvilágosultságukkal. A vallás és a tudatlanság közé egyenlőségjelet tesznek, mintha nem lenne meg az emberiségnek az a tudása legalább 100 éve amivel a materialisták érvelnek. Ők azt hiszik, hogy ez az ő generációjuk találmánya. Amikor ilyen micimackós párhuzamokat látok, ilyenekből nagyon jól látszik a másik ember lenézése, és egyúttal a saját magukkal szemben támasztott igénytelenség, és sötétség. Mert ilyen példával csak az hozakodhat elő akinél ezek egyidejűleg jelen vannak.

Valójában ők is tanúk, legalább annyira mint JT-i. Csak éppen pont ellentétes irányban olyan nagyon tudók.

2015. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/141 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ne keverjük ide ezt a "materializmus vs vallás" dolgot, mert rohadtul semmi köze sincs, sem Jézus létezéséhez sem az eredeti kérdéshez. Jézus létezése történelmi kérdés, a kérdező eredeti kérdése jogi-erkölcsi, amiről te beszélsz az meg teológiai.


Nekem speciel nem csak a Micimackóktól, de a "ők materialisták és nem látják a valóságot" szövegtől is feláll a szőr a hátamon.

2015. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/141 A kérdező kommentje:
Materializmus szerintem egy elégtelen világnézet , azért mert valaki nem hisz a vallásokban még nem lesz materialista
2015. máj. 31. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!