Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
 81/110 anonim ***** válasza:
51%

1.H*lyeség.

2.Nem templomban vagyunk.

Én is hiszek istenben de nem hiszek el mindent.

Figyi ha a te meglátásod szerint mindent ő írányít..stb. Na most, ha igazad van akkor Isten finoman fogalmazva is egy k*baszott s*ggfej. Mondom is miért, a szegények szenvednek, a csalók és gazdagok élvezik az életet. Természeti katasztrófák, éhező emberek...stb.

Ha másnak van igaza akkor Isten nem létezik és minden olyan amilyen, ez tűnik logikusabbnak. Az én meglátásom szerint van isten de szerintem abszolút nem avatkozik bele semmibe. Végülis ez is logikunak tűnik, hisz ha van isten akkor van sátán is. Szerintem ha van Isten akkor max megfigyel minket és ha meghalunk akkor eldő hogy hova kerülünk (menny vagy pokol). Isten ha van is szerintem elvan a mennyországban.

2013. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, tudod elgondolkodtam miközben azt a szemetet olvastam amit Istenről írtál. Sz*rt vagy te hívő, egy hívő nem beszél így. Még akkor sem ha valamivel nem ért egyet.

A gondolataid finomabban is megfogalmazhatnád!

2013. máj. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
0%

81-esnek:

"1.H*lyeség.

2.Nem templomban vagyunk."


Szerinted a templomban van Isten, máshol meg nincs? Máshol lehet csúnya szavakkal is illetni? ..és mire gondolsz? Mi a hülyeség???


Szóval, természeti törvény, meg mechanika, és minden, szerinted csak úgy lett??? A semmiből?


A kérdés, hogy a természeti törvény működik-e önmagától, és az egyéb, ember által már felfedezett, működését tekintve megértett dolgok működnek-e Isten nélkül?

- Igen, és nem! A világ úgy van megteremtve, hogy nem kell belenyúlnia, mégis működik, az embereknek szabad akaratot adott. Az ember is befolyásolja a világot, és még valaki, a bukott angyal. A Sátán.

- De Isten mindenhol ott van, aki hisz benne, az érti amit mondok. Bármikor hívni lehet, beszélni hozzá, kérni, és megköszönni! Az imádság szó biztos ismerős.


Nem az a kérdés, hogy Isten van-e? A kérdező legalábbis nem ezt kérdezte. Bár, én már rájöttem, hogy ő nem hiszi, hogy van.

Szerintem van, és nem vette le a kezét a világról, ha ez megtörténne, akár csak egy pillanatra is, az lesz a világ vége. Egyszer pedig biztos, hogy vége lesz, mert aminek kezdete van, annak vége is van.

2013. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim ***** válasza:
76%
Melyik Istenre gondolsz? A keresztény Istenre, vagy a tesójára, Allahra? Esetleg Zeuszra vagy Oziriszre?
2013. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, melyikre? Számomra teljesen érthetetlen, hogy valaki miért ragaszkodik ahhoz az elképzeléshez, hogy istennek léteznie kell, bár semmi jele nincs annak, hogy létezne. Nono, mondja erre, hát valahonnan ennek a sok mindennek erednie kell, a semmiből nem jöhet! Nono, mondom én ha ennyire odavagy az okságtól, akkor miért nem alkalmazod az istenre is? Annak mi az oka? Valaki korábban azt írta, ha istent a földnek képzeljük, rajta nem csak hasznos növények nőnek, hanem gizgaz is, arról a föld nem tehet. A föld nem is, de azt nem is mondjuk mindenhatónak! Ez a hasonlan nem is sántít, ennel lába sincs.
2013. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim ***** válasza:
0%

Hú mennyi okos ember tömörödik itt egy helyen!


A bonyolult dolgok, de még az egyszerűek létrejöttéhez is kell tervező és kivitelező. Ti sem gondoljátok komolyan hogy egy bonyolult hidat vagy épületet el lehet kezdeni építeni úgy, hogy előtte nem tervezzük meg?

Viszont tervekkel nem megy az ember semmire, ha neincs hozzáértő kéz ami megalkossa. Adatsz te egy földművesnek a kezébe egy híd tervrajzot, azt sem fogja tudni, melyik irányból kell nézni.


Az élet és a világegyetem létrejötte pedig nem hasonlítható egyetlen ember által készített géphez sem, akár milyen bonyolult is az, hisz meg sem közelíti még a legegyszerűbb sejt felépítését sem.


Egy tökéletesen működő világ tervezettséget és tervezőt sejtet és aki ezt nem érti meg, az fogjon meg egy halom laptop alkatrészt tegye egy zsákba és húzzon ki belőle egy vadiúj laptopt. Az összetevők adottak, csak kicsit várni kell míg összerakódik magától... a ti elméletetek szerint. Hisz az élet is így alakult ki nem? :)

2013. máj. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:

Hú de okos vagy utolsó!

Ha nem akarod megérteni, vagy szándékosan félreérted, amit írtam, akkor tök fölösleges egyébként vitázni.


A bonyolult dolgoknak kell tervező. Még egyszer megkérdezem, egyszerűbb dolog tud tervezni bonyolultabbat? A gyógyszer tervez gyógyszerészt, az autó tervez mérnököt?

Nem.


Csak bonyolultabb dolog tervezhet egyszerűbbet.

Vagyis Isten bonyolultabb az egész világnál.

Tehát Isten bonyolult dolog.

A bonyolult dolgoknak kell tervező (te mondtad).

Akkor Istent ki tervezte?


:-)

2013. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:

Amúgy meg egy barlang például elég bonyolult dolog. Rengeteg járat, terem, akna, cseppkő.

Ki tervezte? Senki (tudom, Isten...)

Hagyj szépen magára egy mészkőhegységet, benne némi vízfolyással pár ezer évig. Megkapod az Aggteleki cseppkőbarlangot. Anélkül, hogy bárki tervezte volna. Mert a fizika és a kémia törvényei nem hazudnak.

2013. máj. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:

Ja és...

"Egy tökéletesen működő világ "

Mutasd már meg nekem azt a tökéletesen működő világot! ;-) Ahol nem halnak meg ártatlanok, nincs háború, járványok, éhezés...


De hagyjuk ezeket az emberi apróságokat. Ha Isten egy nívósabb műszaki főiskolára/egyetemre járt, akkor vajszívvel kapott egy kettest a szakdolgozatára.

Olyan tökéletes világban élünk, hogy bármikor eltalálhat minket egy gammakitörés (mint történt 450 millió éve), ami kiirhatja a fajok 60%-át.

Olyan tökéletes világban élünk, ahol egy meteorit bármikor kiirthatja a fajok túlnyomó többségét (mint történt 65 millió éve a dinoszauruszokkal).

Olyan tökéletes világban élünk, hogy bármikor beporszívózhatja az egész Naprendszert egy feketelyuk (észleltek már MOZGÓ feketelyukat a galaxisban, megkajál mindent, ami az útjába kerül).


Az ember is tökéletes tervezés, becsületes témavezető úgy dobta volna vissza Istennek, hogy csak na.


Légző és táplálkozószervek közös bemenettel? Evés-ivás közbeni fulladásveszély? Tervezési hibás minden ember!


Egy szív, egy agy? Ilyen fontos (LÉTFONTOSSÁGÚ!!!) szervekből kettőt illene rakni, ahogy az épületekben két tűzjelző rendszer van, a szervergépekben két winchester, az autókban két fékkör.


Szaporító és kiválasztó szervek ilyen közel egymáshoz? Jó magas fertőzésveszély. Jó ötlet ennyi veszélynek kitenni a fajfenntartásra szolgáló szerveket?


Addig sitmmel, hogy két szem és két fül van, na de az érzékelés az agyban ugyanoda fut be. Ezért is vannak kétszemükre vak és kétfülükre siket emberek. Normális tervező teljesen elkülönítené a két szemet és a két fület, az agyban teljesen külön, elszeparált helyen kezelné a bejövő információkat, hogy az egyik hibája ne rántsa magával a másikat (látóideggyulladás pl). Az atomreaktorokban, repülőgépekben, vonatokban sem véletlenül (legalább) két teljesen külön, elszeparált helyre futnak be a vészjelzések. Ha csak egyetlen egy közös pontja van a rendszernek, az egyik elránthatja a másikat. Azért látás alapján szerezzük az információ 80 százalékát, látás-hallás nyomán az információ 95%-át. Sőt, genetikailag olyannyira közös gyökerű a látás és a hallás, hogy az Usher-szindrómás betegek siketvakok lesznek, se nem látnak, se nem hallanak. Az információ 95%-át nem tudják befogadni (ettől még persze élhetnek teljes életet, lásd Helen Keller). Két ilyen fontos fájlt egyazon mappába tenni?


Hát Isten, őszintén sajnálom, de találkozunk tervezésből a keresztféléven.

2013. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 A kérdező kommentje:

Na megérkeztek a kreacionisták.De jó...


Különben gratulálok utolsó!Én is seretem az emberi test hibáit nézni,de én még nem is gondoltamn néhány áltad felsoroltra!Nagyon szépen rendszereted!


Én eggyel még kiegészíteném:Vajón jó ötlet volt az orr és a fül üregeit keresztezni?Hisz így ha történik egy fertőzés (egy szimpla taknyos ,váladékos dolog is elég) akkor már rögtön egyenes út vezet a fülhöz (hallókürt).A fülnél pedig szépen lerakódik a váladék,és lesz egy szép gennyes fülgyulladás.Ha ez történetesen a dobhártya környékén történik,és a genny kifakad akkor az hallás sérülés,vesztés.De ott van mondjuk az is hogy nagyokosan tett be mindenkibe szőrszálmerevítő izmot (a libabőr oka),de hozzá megfeklelő mennyiségű szőrt már elfelejtett tenni.Mert a nagy bundájú állatoknál ez nagyon jól működik,de az hogy nekem a lábamon égnek áll az a 400-500 szál szőr,nem sokat ér a -3 fokban.De erre persze volt ideje.Szóval tényleg,max 2-essel mászhatott át a ZH-kon Isten.Biztos még a kommunista időkben lépett be a pártba,és mivel jó párttag volt,akárhova bekerülhetett.És így lett ő a góré.

2013. máj. 17. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!