Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/110 anonim ***** válasza:
14%

Sajnalom, hivok es sajnalom, ateistak, mind a kettotok tevedt...


A vilag, az univerzumot nem teremtette senki, nem egy nagy bumm okozta es nem egy masvilagi kutya tusszentette ki. A repulo spagetti szorny pedig nem kert szoszt!


Az univerzum mindig is letezett. Ez a mi 3. dimenzioju agyunknak (ha a tudati szinteket nezzuk) lehetetlen felfogni, mivel az, h valami vegtelen vagy idotlen, ertsd: nincs kezdete es nincs vege, felfoghatatlan.

2013. máj. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/110 anonim ***** válasza:
0%

87-nek:


Kit érdekel ki tervezte? Meg honnan kellene nekem ezt tudnom? Talán én vagyok az isten szóvivője? Tudok én is tőled olyat kérdezni amire nem tudod a választ:


Hogyan keletkezik egy csillag vagy egy feketelyuk?


Nem tudod? Akkor ezek nem is léteznek(a te logikád szerint) mert ugye erre akartál kilyukadni mikor levezetted ezt a kis logikai paradoxont. Csak azt nézted be, hogy ez rád is ugyan úgy alkalmazható...



88-nak:


Nem barlangok kialakulásáról beszéltünk hanem az élet megjelenéséről, asszem van egy kis különbség a kettő között. ;)


89 azaz újfent te, előző:


Tökléletes világot szeretnél látni? Nézz körül abban élsz. Minden az egyensúlyra törekszik, a természettől kezdve a kémiai folyamatokon át a fizikával karöltve minden. Mutass egyetlen olyan dolgot ami nem működik tökéletesen ezen a Földön talán év milliók óta? Mindenhol megfigyelhető az élet körforgása: Víz körforgás, az élet körforgása: él, elpusztul, majd ebből új élet sarjad. Soroljam még?

Egyetlen olyan pontot mutass a világon amibe külső beavatkozás kell, hogy működjön... :)


" gammakitörés (mint történt 450 millió éve), ami kiirhatja a fajok 60%-át. "

"egy meteorit bármikor kiirthatja a fajok túlnyomó többségét (mint történt 65 millió éve a dinoszauruszokkal). "


Érdekes, hogy a dínók, hogy kihaltak mind egy szálig, egyetlen egy sem maradt életben, viszont minden más igen. Növények, állatok hüllők, halak, vagy inkább vizi állatok, minden, egyedül ezt a fajt ért eme csapás. Hát nem érdekes?

És te tartod magad olyan okosnak a tudósaiddal az élen, mert azzal tarakrózol amit ők mopndanak...



Igen és mindezt ki állapította meg? Csak nem azok a tudósok akik a földet nemrég laposnak vélték, vagy akik szerint a föld a világ közepe, esetleg akik az energia megmaradás elvét hangoztatják, mégis egy fekete lyuk energiája szerintük örök(WIKI:"A fekete lyuk sokak szerint új univerzumok vagy dimenziók szülőhelye, az elméletileg lehetséges időutazás, vagy a fénynél gyorsabb utazás eszköze lehet. Mások szerint végtelen energiaforrás, ami mindenhol a galaxisban rendelkezésre áll.)", vagy akik szertin a fénynél semmi sem gyorsabb mégis a feketelyuk szívó ereje a fény sebességgel azonos vagy ANNÁL GYORSABB: wiki:"A fekete lyuk olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét",


esetleg azok akik szerint a fekete lyukakból semmi sem szabadulhat, mégis ezzel szemben párolognak? Akkor hogy is van ez?


Nem mennék bele mélyebben, de szerintem elég példát hoztam fel arra, hogy a tudósaid sem tévedhetetlenek... :)


"Légző és táplálkozószervek közös bemenettel? Evés-ivás közbeni fulladásveszély?"


Hát peresz, én is nap mint nap küzdök a fulladással miközben eszem. Meg a körülöttem lévők életét is nap mint nap mentem meg. Ne nevettesd már ki magad. Minek van a gége fedő?


"Egy szív, egy agy? Ilyen fontos (LÉTFONTOSSÁGÚ!!!) szervekből kettőt illene rakni,"


Asszem a nagyapáink az élő példa, hogy kiszolgálnak minket amíg kell. Hiába lenne tökéletes állapotban a szív és az agy ha minden más elhasználódott. Tudom, nehéz megérteni, hisz ehhez logika kellene amit eddigi hozzászólásod olvasásáig nem igazán fedeztem fel.


"Szaporító és kiválasztó szervek ilyen közel egymáshoz? Jó magas fertőzésveszély"


Igen, valszeg te is a pároddal nap mint nap szaladgáltok az orvoshoz ilyen-olyan panasszal... No comment.



"Normális tervező teljesen elkülönítené a két szemet és a két fület, az agyban teljesen külön, elszeparált helyen kezelné a bejövő információkat, hogy az egyik hibája ne rántsa magával a másikat"



Lehet van benne valami, de hülyén néznénk ki vízfejjel, ha mindenhez külön agyrész tartozna. Mellesleg kérdezd már meg a mai számítógépek tervezőit miért csak egy processzort raknak a mai "fejlett" számítógépekbe, uygancsak egy winyóval. Hát milyen már ez nem? Lehet menni panaszkodni, mert ugye itt van kinek, Istennek, nincsen kirendelt irodája itt a földön... :)


Asszem nem is szaporítanám tovább a szót, várom a válaszaid.


Végül a kérdezőnek:


"Na megérkeztek a kreacionisták.De jó.."


Milyen ironikus:


Nem te kreáltál egy újabb kérdést az előtted hozzászólótól megihletetten?

Mellesleg logikátlan. Ennyi erővel miért van hozzánk nőve a tüdőnk, hisz onnan a tüdőrák könnyedén tovább terjedhet?

Vagy egyéb más testrészünk a ráknak szabad utat adva?


Talán ha nem mindenben a hibát keresnétek talán könyebben megértenénk egymást.


Köszönöm a figyelmet.


A "kreacionista"

2013. máj. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/110 anonim ***** válasza:
100%

Megint direkt félreértelmezel. Ha Isten bonyolultabb, mint a világ és a bonyolult dolgoknak kell tervező, akkor Istent valaki tervezte, Akkor, aki Istent tervezte, az bonyolultabb Istennél, így a Szuperistent is terveznie kellett volna, mondjuk a Megaistennek, azt meg a Hiperszupermegaisten tervezte, gratulálok a végtelen logikai láncodhoz.


"Hogyan keletkezik egy csillag vagy egy feketelyuk?


Nem tudod?"

De, tudom. Te is megtudhatod, ha kellő mértékben utánanézel. Némi gravitáció, némi magfizika, nem megyek bele.


"Nem barlangok kialakulásáról beszéltünk hanem az élet megjelenéséről, asszem van egy kis különbség a kettő között. ;) "

Nincs. Egy barlang bonyolultságú dolognak pár ezer év elég, hogy kialakuljon. Egy élet bonyolultásúnak pár milliárd kell.


"Tökléletes világot szeretnél látni? Nézz körül abban élsz."

Vulkánkitörések, meteorbecsapódások, gamma-kitörések egész fajokat irtanak ki, tökéletes, valóban.

"Egyetlen olyan pontot mutass a világon amibe külső beavatkozás kell, hogy működjön... :)"

Ha egy aszteroida tartana felénk, elég komoly külső beavatkozás kéne az emberiség fennmaradásához. Szegény dínóknak is kellett volna.


"Érdekes, hogy a dínók, hogy kihaltak mind egy szálig, egyetlen egy sem maradt életben, viszont minden más igen. Növények, állatok hüllők, halak, vagy inkább vizi állatok, minden, egyedül ezt a fajt ért eme csapás. Hát nem érdekes? "

Ez egy marhaság. A dínók nem egy faj volt, hanem egy csoport. "A dinoszauruszok változatos állatcsoportot alkottak. Az őslénykutatók több mint ötszáz különböző nemet[3] és több mint 1000 fajt azonosítottak" /wiki/

Hogy miért pont azok az őshüllők haltak ki, és mások miért maradtak meg, annak elég pontos, jól definiált oka van, ha akarod szívesen elmondom, de te magad is rákereshetsz.


"akik az energia megmaradás elvét hangoztatják, mégis egy fekete lyuk energiája szerintük örök(WIKI:"A fekete lyuk sokak szerint új univerzumok vagy dimenziók szülőhelye, az elméletileg lehetséges időutazás, vagy a fénynél gyorsabb utazás eszköze lehet. Mások szerint végtelen energiaforrás, ami mindenhol a galaxisban rendelkezésre áll.)", vagy akik szertin a fénynél semmi sem gyorsabb mégis a feketelyuk szívó ereje a fény sebességgel azonos vagy ANNÁL GYORSABB: wiki:"A fekete lyuk olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét",


esetleg azok akik szerint a fekete lyukakból semmi sem szabadulhat, mégis ezzel szemben párolognak? Akkor hogy is van ez?


Nem mennék bele mélyebben, de szerintem elég példát hoztam fel arra, hogy a tudósaid sem tévedhetetlenek... :) "

Ennyi marhaságot már régen láttam egy helyen. A feketelyuk eseményhorizontja mögé nem látunk be semmivel, és a meglévő számításaink nem működnek ott. Így elvileg BÁRMI lehet mögötte. De ezeket nem jelentik ki tételesen, hogy van is.

"A fekete lyuk olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét",

Ha ennyire nem értesz a témához, nem szólj hozzá. Azt sem tudod mi az a szökési sebesség, pedig ÁLTALÁNOS ISKOLÁS FIZIKA TANANYAG! (Az öcsém most tanulja) SEMMI KÖZE AHHOZ, MILYEN GYORSAN SZÍVJA BE A DOLGOKAT!

"Általánosságban szökési sebességnek nevezik azt a küszöbsebességet, amely ahhoz szükséges, hogy egy bizonyos égitestről indulva az űreszköz parabolapályára álljon." /wiki/ Ha egy feketelyuk felszínéről űreszközt akarnál indítani, a fénysebességnél gyorsabban kéne kilőnöd, ami ugye lehetetlen. Hol van ennek BÁRMI köze a beszívás sebességéhez?


"esetleg azok akik szerint a fekete lyukakból semmi sem szabadulhat, mégis ezzel szemben párolognak? Akkor hogy is van ez?"

Elmondom szívesen (kivonatosan). A feketelyuk eseményhorizontja az a vonal, amely mögül már semmi nem lép ki (mert nagyobb ott a szökési sebesség, mint a fénysebesség). Aki foglalkozott már kicsit kvantumfizikával, az tudja, hogy ebben a pillanatban is részecske-antirészecske párok milliárdja jönnek létre, majd néhány milliomod másodperc alatt elbomlanak, mert nem stabilak. Na most Stephen Hawking kiszámította (és azóta meg is mérték!), hogy a feketelyuk közelében is jönnek létre részecske-antirészecske párok. Néha az eseményhorizont közelében. Néha olyan jól sikerül a dolog, hogy az egyik részecske az eseményhorizonton belül, a másik az eseményhorizonton kívül jön létre. Namost a dologban az a legszebb, hogy ezek a részecskék abban az esetben nem bomlanak el, ha (az energiamegmamarád törvénye szerint), kapnak plusz energiát valahonnan-például a feketelyuk gravitációs energiájából. Megkapták mindketten a plusz energiát (50-50 arányban), csakhogy! Az egyik az eseményhorizonton belül kapta, a másik azon kívül. Így tehát, az egyik kilép és eltávolodik a feketelyuk közeléből a másik nem tud. Amelyik eltávolodik, viszi magával a feketelyuk energiájának egy részét. A párolgás és az, hogy nem léphet ki belőle semmi, nemhogy ellentmondásban nincsenek, hanem az egyik a másikból következik.


"És te tartod magad olyan okosnak a tudósaiddal az élen, mert azzal tarakrózol amit ők mopndanak..."

Majd biztos könyvelőkre, csaposokra, mozdonyvezetőkre, jogászokra, rendőrökre és papokra hallgatok természettudományos kérdésekben...


"Igen és mindezt ki állapította meg? Csak nem azok a tudósok akik a földet nemrég laposnak vélték, vagy akik szerint a föld a világ közepe"

Felhozod a régebbi tévedéseiket, amiből nem következik semmi.

+van egy fontos dolog, amit leszarsz. Ha valami be van bizonyítva, az tény. Ha valami nincs, az elmélet. Azt, hogy a Föld lapos, sosem bizonyították, csak elmélet volt. Azt, hogy gömbölyű, bizonyították, az tény. Továbbá ha nekik sem hiszel, akkor az egész vita felesleges.


"Hát peresz, én is nap mint nap küzdök a fulladással miközben eszem. Meg a körülöttem lévők életét is nap mint nap mentem meg. Ne nevettesd már ki magad."

Minek is tettek az autóba biztonsági övet? Én is naponta megyek autóval, meg az ismerőseim is, mégsem karamboloztunk soha. Ne nevettesd már ki magad.

Sőt, Pakson a beindítása óta nem volt szükség a vészleállító rendszerre, úgyhogy feleslegesen tették bele a reaktorokba, ne nevettesd ki magad. ;-)

Evés közben ne beszélj!, félrenyelés, Heimlich-fogás, nem ismerős? Az elsősegély tanfolyamok elég jelentős része. Ha teljesen el lenne szeparálva a két szervrendszer, nem fulladnának meg időnként halszálkát félrenyelt emberek.


"Asszem a nagyapáink az élő példa, hogy kiszolgálnak minket amíg kell. Hiába lenne tökéletes állapotban a szív és az agy ha minden más elhasználódott."

Egy 16 éves agydaganatosnak, vagy egy 40 évesen szívrohamot kapott embernek nem jönne jól, ha ott lenne egy tartalék szív/agy, amit használhatna addig, amíg minden más tönkre nem megy?


"Mellesleg kérdezd már meg a mai számítógépek tervezőit miért csak egy processzort raknak a mai "fejlett" számítógépekbe, uygancsak egy winyóval. Hát milyen már ez nem?"

Ha nem értesz a témához, legalább ne égesd le magad, csak egy jótanács. A szervergépekben két processzor van, két winyóval, két memóriával két táppal, egyáltalán nem véletlenül. Hanem azért, mert fontos dolgok vannak rajtuk.


"Tudom, nehéz megérteni, hisz ehhez logika kellene amit eddigi hozzászólásod olvasásáig nem igazán fedeztem fel."

Köszönböm szépen, hogy nekiálltál személyeskedni te senkiházi. 94%-os matek, 88%-os emelt fizika érettségi, BME, ilyen tantárgyak sikerrel vétele, mint Programozás 1-2, Digitális technika (LOGIKAI rendszerek tervezése), egyébként mindez logika nélkül is teljesíthető. Te hadoválsz össze logikátlan baromságokat.


"Igen, valszeg te is a pároddal nap mint nap szaladgáltok az orvoshoz ilyen-olyan panasszal... No comment. "

Jelenleg (sajnos) nincs párom. Nem rohangáltam, amikor volt, és mások sem. Évek óta ingázok vonattal, napi két órát és még sosem kellett meghúznom a vészféket. Szereljük is ki a p*csába, elvégre semmi szükség rá ;-)

Tudod te, hogy a nőknek miért kell arra FIGYELNI, hogy pisilés után ne hátulról előre, hanem előről hátra töröljék meg a puncijukat? Hogy ne vigyenek át a végbélből a hüvelybe fertőzést! Ha BÁRMELYIKET a kettőből máshova rakja a tervező, már ki van iktatva egy veszélyforrás.


"de hülyén néznénk ki vízfejjel, ha mindenhez külön agyrész tartozna. "

Ez komoly érv! :-D Ha 40 ezer év alatt a vízfejű embereket szokjuk meg, akkor ők lennének a szépségideál és a kisfejűeken gúnyolódnánk. Lásd sápadtarcú, nigger, vágottszemű, stb.

2013. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/110 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:Téged mutogatni kéne a világ leghíresebb múzeumaiban,akkora nagy f@sz vagy.


Előző már szépen csokorba (fäszt.Egész nagy szalmabálányi hülyeséget cáfolt meg.Remélem nem kapott ezaléatt agyvérzést) szedte a baromságaidat.Ennyire gyalázatosan buta ember mint te utolsó előtti,nem is tudom hogy a fogba kerülhet egyáltalán számítógép közelébe.Nem akarom utolsó véleményét újra leírni,mert szinte teljesen egyezik az enyémmel,de ezt akkor is le kell írnom részletesebben:"Érdekes, hogy a dínók, hogy kihaltak mind egy szálig, egyetlen egy sem maradt életben, viszont minden más igen. Növények, állatok hüllők, halak, vagy inkább vizi állatok, minden, egyedül ezt a fajt ért eme csapás. Hát nem érdekes?

És te tartod magad olyan okosnak a tudósaiddal az élen, mert azzal tarakrózol amit ők mopndanak..."


Öreg...Már én szégyelélem magam a te anaélfabétizmusod miatt.A dinoszauruszok korában (mezozoikum) rengeteg állatfaj ami ma él egyrészt még ki se fejlődött (emlősök is max cickány méretű kis izék voltak) másrészt rengeteg olyan faj,nem,rend,család élt akkoriban amiket csak a kövületekből ismerünk.Miért?Mert ezeknek a meteor jelentette a véget.De rengeteg dinoszauruszokhoz törzsfejlődésileg közelálló osztály,rend,család viszont megmaradt.Például kígyók,gyíkok,krokodilok,teknősök.Ők mind elég közeli rokonságban álltak a dinoszauruszokkal,de életmódjuk és agilitásuk folytán életben maradhattak.Például a mezozoikum félelmetes folyami szörnye,a Deinosuchus életben maradt,de testmérete 15 méterről a mai 4-5 méteres krokodilok,aligátorok,gaviálok méretére csökkent.Miért?Mert a meteor lényegében egyfajta "nukleáris telet" hozott el (nem ,semmi köze ennek a nukleonokhoz.A név onnan ered hogy egy nukleáris háború után is,ugyanilyen fénymentes,hideg idő várna a Földre) Mi is történik egy fény nélküli világban,ahol a termelőszervezetek nagyrésze (igen,képzeld növények is kihaltak) elpusztult,és préda állatok is megfogyatkoztak?

Az történik hogy a nagyragadozók (dinoszauruszok) nagyrésze az első pár hónapban kihal.A vegetációk kihalása magával húzza a nagy növényevőket is.Max a nagyon kevés étellel elélő állatok (mint a teknősök,krokodilok,kígyók) maradnak életben,de őket is folyamatosan gyengíti a folyamatos tél.Az emlősök ekkoriban a dögevők szerepét tölthették be,amiből lássuk be,bőségesen volt.Valamint eltűntek a ragadozók (és lényegében a tápláléklánc összes eleme).Ez pedig azt jelentette hogy vannak újra betölthető,biológiai és ökológiai felkék.Na ekkor kezdődött az emlősök fénykora.


Hát igen.Ezért kéne az indexen kívül mást is olvasni.

2013. máj. 18. 11:11
 95/110 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg 92, úgy csinálsz, mintha azt mondtam volna, hogy az ember működésképtelen, de egy szóval sem mondtam ilyet, hogy minden étkezésnél fuldokolsz, minden vécéhasználat után hüvelyfertőzésed/fitymagyulladásod lesz.

Azt mondtam, hogy benne van a lehetőség, ami igaz is.


A Ford T-Modell is működött, mint autó, dobfékkel, síküveg szélvédővel, de valahogy jobb érzés beülni egy hárompontos biztonsági övvel, légzsákkal, ABS-szel, tárcsafékkel és biztonsági üveggel felszerelt autóba.

2013. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/110 anonim ***** válasza:
100%

Mi tagadás, az ember olyan gyenge tákolmány, hogy csakis az esze miatt életképes.

Mára sikerült pótolni a hiányosságokat, szemüveggel, hallókészülékkel, de van lehetőség infralátásra, akárcsak a csörgőkígyónak, ultrahangra, mint a denevérnek, van radarunk, távcsövünk, mikroszkópunk, le tudunk menni a tenger mélyébe, fel a levegőbe, akár a világűrbe is, stb...

Mindezeket a pót dolgokat a saját eszünknek köszönhetjük, egy pucér ember olyannyira gyenge, hogy csoda, hogy idáig eljutottunk. Valamit tudhattak az ősemberek is, úgy tűnik, a kőbalta, vagy a nyíl, a lándzsa nagyon is hatékony dolog, ha esze van annak, aki használja és ha ilyesmit kitalálhatott, akkor megfelelő taktikával mindent legyőzhet és az atombomba karnyújtásnyira van csupán a primitív fegyverektől.

Én büszke vagyok ezekre az őseimre, akik az állatvilágból kiemelkedve képesek voltak legyőzni maguknál sokkal erősebb és bátran kimondhatjuk, mindenféle szempontból sokkal jobban ellátott lényeket, egyedül az eszüknél és a képzelőerejüknél fogva, amely képzelőerő birtokában Te már addig jutottál, hogy mindenféle nem létező dolgot teremtesz, még ez is pozitívum, bár előre aligha viszi az emberiséget, mivel a valóságtól eltávolít.

Az emberiség szerencséjére mindig is voltak olyanok, akik nem elégedtek meg azzal, amit mások a szájukba akartak rágni, hanem kutatták az okokat, a miérteket, a hogyant és nagy ívben tettek az egyházak, a vallások túlságosan átlátszó magyarázataira, amik olyan egyszerűek és primitívek, hogy alig állnak távolabb az őserdő bennszülötteitől, a kőkorszaktól és igencsak meglepő, hogy manapság akadnak emberek, akik szó szerint képesek benne hinni.

2013. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/110 anonim ***** válasza:
60%

Úgy látszik ti mindenre tudjátok a válszt, mi? Arra is hogy pl én miben hiszek. Hol is említettem, hogy a bibliában hiszek, vagy akár olvastam is? Attól, hogy hiszek valamiben, nem kell rögtön a katolisus egyházzal azonosítani. Ennyit arról milyen a logikátok, a semmiből máris levonjátok a TÉves következtetéseiteket. :)


Jack Prince-nek:


Nem, nem értelmeztelek félre, tudom mire akarsz kilyukadni, de mint mondtam, nem tudom a választ, de ez nem jelenti azt, hogy az a dolog nem létezik.

Csak hogy értsd: Most azonnal mond meg, hogy hogy tud egy dongó vagy légy,(mondjuk a dongó duplán jó választás mert alapból képtelen repülni, ugyanis a "tudósok" megállapították, hogy a szárnyfelülete túl kicsi ahhoz hogy megemelje a testét)hogy képes légüres térben repülni?

Nem tudod a választ? Akkor nem is tud repülni! És mégis!

Érted a logikát? Attól, hogy nem tudom, hogy jött létre Isten, attól még létezik és Szerintem Ő teremtete a világot. Nem érdekel te miben hiszel, én csak kérdéseket tettem fel amik szerintem logikai bukfencek a te teremtés elméletedben. Talán ez olyan nagy bűn?


"Hogyan keletkezik egy csillag vagy egy feketelyuk?


Nem tudod?"

De, tudom."


Ez nagyon érdekes, akkor világosítsd már fel a tudós barátaidat, mert ők bizony nem tudják:


"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak, és hogyan segíthetnek a galaxisok sorsának alakításában. "


Részlet innen: [link]



"Egy barlang bonyolultságú dolognak pár ezer év elég, hogy kialakuljon. Egy élet bonyolultásúnak pár milliárd kell."


Ez valóban érdekes elmélet. Tehát az élettelen egyszer csak élővé válik, csak idő kell hozzá. Csak azt nem tudom, hogy most miért nem akar semmi új kimászni a tengerből? Megállt volna az evolúciós fejlődés?



"Ha egy aszteroida tartana felénk, elég komoly külső beavatkozás kéne az emberiség fennmaradásához. Szegény dínóknak is kellett volna. "



Ez a negyedik bekezdésed, amivel nem értek egyet, szóval én is nyugodtan kijelenthetem: "Megint direkt félreértelmezel" -csak hogy a te szavaiddal éljek.

Tehát te a tökéletes világot csakis emberek által benépesítve tudod elképzelni? A világ nem is volt világ nélkülünk igaz? Eléggé elvont gondolataid vannak. Úgy látszik a logikusan gondolkodást mellőzöd az élet különböző területein. A világ számomra az érzékszerveink által felfogható és felfoghatatlan világot jelenti ami körülöttünk van. Beleértve a világegyetemet(a szóban is benne van:) nem pedig csak a földet, azt is csak bizonyos értelemben, mint te.


A dínókról:


Legyen igazad, akkor a dínók csoportja halt ki csak és minden más megmenekült. Csak egyetlen állatcsoportot ért ez a globális pusztítás. Nagyon érdekes, és nem nem hallottam arról az elméletről, hogy miért csak a dínók pusztultak ki, mert szerintem már az is nevetséges, hogy csak egyetlen állatcsoport pusztul ki, mind egyszerre és semmi más. Szóval a további találgatásokra nem is kerestem rá.

"őslénykutatók több mint ötszáz különböző nemet... azonosítottak"


Ez megint csak újdonság számomra. 500 különböző nem? Én eddig csak kettőről hallottam.


Ezután a fekete lyukakról:


Azt mondod nem tudom miről beszélek. Egyébként meg szerintem tökre van köze a szökési sebességnek ahhoz, hogy milyen erős a szívóerő. Hisz ugyan ez van a földön is csak gravitációnak hívják. Ha egy űrhajó belépne a föld légterébe és ismét el akarná hagyni akkor pontosan, hogy a szökési sebességgel, vagy annál gyorsabban kellene mennie, hogy ismét elhagyhassa a Föld gravitációs vonzását. Azaz, hogy a feketelyuk ne nyelje el az űrhajódat legalább fénysebességgel kellene haladnod, hogy egy helyben lebegj. Nem?


Azt szépen elmagyaráztad hogy párologhat a feketelyuk, viszont ezzel te magad bizonyítod azt, hogy van a semmiből energia többlet. Azaz az energia megmaradás törvénye életképtelen.

"A fekete lyuk végtelen energiaforrás, ami mindenhol a galaxisban rendelkezésre áll." /wiki/



Később ezt mondod:

"Felhozod a régebbi tévedéseiket, amiből nem következik semmi. "


Neked ebből nem következik semmi? Hol marad az a nagy logika ismét. Itt újfent bebizonyítod, amit korábban írtam: Van mikor logikával érvelsz, de van mikor mellőzöd azt. Hogy lehet így gondolkodni? Valamiben keresem a logikát, amiben meg kiveri a szemem abban nem akarom meglátni.

Akkor elmondom neked mi következik ebből, ha eddig nem jött volna le:


Ha valaki régen tévedett, elképzelhető, hogy most sincs igaza. Lehet hogy most is téved, nemde?

Neked ez nem világos? Én nem azt hangoztatom, (mert úgy látom ezt is a szádba kell rágnom már), hogy minden tudós hülye. Egyáltalán nem. Nagyon is nagy tiszteletben tartom a nagy koponyákat akik ALKOTTAK valamit, nem csak elméleteket. Nekem a kedvencem Tesla. Szerintem ő minden idők legnagyobb koponyája, mérföldekkel túlszárnyalta/ja az akkori és jelenlegi tudásszintet. Nekem az elmélet gyárosokkal van ki a t*köm, akik szerint így vagy úgy történhetett valami a múltban. Találgatnak és ebből építenek várakat. Szerintem la logikusan gondolkozol, te is igen csekély esélyt adsz annak, hogy szimplán vegyületekből kialakuljon maga az élet...


"Minek is tettek az autóba biztonsági övet? Én is naponta megyek autóval, meg az ismerőseim is, mégsem karamboloztunk soha. Ne nevettesd már ki magad.


Ha nem tűnt volna fel a példát én hoztam fel előtted a gégefedővel, ami azt a célt szolgálja hogy ne történjen "baleset"


Ezután ismét te:"Ha teljesen el lenne szeparálva a két szervrendszer, nem fulladnának meg időnként halszálkát félrenyelt emberek. "


Nagyszerű ötlet, az előző példádnál maradva építsünk külön utat neked meg az ismerősödnek is a tescóba, így teljesen 0-ra csökkentjük az össze ütközésetek esélyét. Egyébként van abban valami amit mondasz, de ha visszatekintesz eddigi életedre, hányszor kellett újraéleszteni fulladás miatt, esetleg a Heimlich-fogás alkalmazni rajtad? Ugye, azért működik rendesen a rendszer.



"Egy 16 éves agydaganatosnak, vagy egy 40 évesen szívrohamot kapott embernek nem jönne jól, ha ott lenne egy tartalék szív/agy, amit használhatna addig, amíg minden más tönkre nem megy?"


Dehogynem, sőt legyen 3 lábunk és kezünk ha esetleg eltörne az egyik, attól még tudjunk vezetni, vagy legyen 2 segglyuk rajtunk, ha az egyik eldugulna, meg 2 farkunk, ha az egyik már felmondta a szolgálatot. Ennyi erővel lehetne 2 fejünk vagy inkább 2 testünk is 1 tudattal. És ha az egyik tönkremegy akkor ott a másik.

Mi nem robotok vagyunk alkatrészekkel, nem tűnt még fel?



A számítógépekről: 1, házilag otthon hány ilyen szerver gép fut? 2, Ha el száll az egyik proci, lehet, hogy megy még egy ideig a másikkal, de le kell állítani hogy megcsinálják, szóval van kiesés.

És próbáld már a lényeget megérteni ahelyett, hogy vitatkozol és tételesen kiforgatod minden szavam(tényleg ennyire nehéz felfogni amit mondok?). Egyébként, hogy ne maradjak adósod példával: Miért nincs két motor a kocsikban ha az egyik elromlana? Tessék, lehet megint belekötni...


"senkiházi." Naa, azért ennyire ne személyeskedjünk. Nem kell villogni hogy végeztél, senkinek a szemében nem nősz egy cseppet sem. Csak önmagadnak bizonygatod, milyen okos vagy. Én pont lesz*rom hol és mennyit tanultál. Nem te vagy az egyedüli, szóval nem vagy különleges. Nézz szét az országban hányan dolgoznak minimálbérért diplomával...

Kívánok sok sikert az életben vele, legyen meg mindened amire vágysz. Nekem ettől nem lesz kevesebb.



"Évek óta ingázok vonattal, napi két órát és még sosem kellett meghúznom a vészféket. Szereljük is ki a p*csába, elvégre semmi szükség rá ;-)

Tudod te, hogy a nőknek miért kell arra FIGYELNI, hogy pisilés után ne hátulról előre, hanem előről hátra töröljék meg a puncijukat? Hogy ne vigyenek át a végbélből a hüvelybe fertőzést! Ha BÁRMELYIKET a kettőből máshova rakja a tervező, már ki van iktatva egy veszélyforrás. "


Értem én mit szeretnél mondani, csak éppen a saját életed a példa arra, hogy azok a: "mi van/lesz ha" dolgok elég ritkán fordulnak elő az életben. Éppen te írtad:"Nem rohangáltam, amikor volt, és mások sem."

Akkor, most kezdjünk el azon vitatkozni mi lett volna ha...???

Nem tartom értelmes gondolatnak.


""de hülyén néznénk ki vízfejjel, ha mindenhez külön agyrész tartozna. "

Ez komoly érv!"


Igen, csak vicceltem, de éppen olyan komoly mint a te: Mi lenne ha 2 agyunk vagy szívünk lenne? kérdésed....



Végül csak annyit: Feleslegesen vitázunk mert az én és a te világképed ég és föld. Szó szerint.


Na csá

2013. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/110 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdező:


Kinek képzeled te magad, hogy ilyen hangnemben beszélsz velem? Megpróbálok válaszolni veled ellentétben normális hangnemben, mert ahhoz hogy úgy válaszoljak, mint te le kellene süllyednem a te szintedre. Ezt pedig egyikünk sem akarja. :)



Először is állatkertet akartál írni nem? Ott szokták az érdekességeket bemutatni. A múzeumoknak teljesen más a céljuk.


".Már én szégyelélem magam a te anaélfabétizmusod miatt"


Csak hogy mindenki tisztában legyen vele mi a szó jelentése:"Az analfabetizmus azt jelenti, hogy a felnőtt egyén nagyon rosszul, vagy egyáltalán nem tud írni-olvasni"/wiki/


Tehát ismét rossz szót használtál, de fogjuk rá, hogy a méregtől már nem pörgött az agyad.


"A dinoszauruszok korában (mezozoikum) rengeteg állatfaj ami ma él egyrészt még ki se fejlődött (emlősök is max cickány méretű kis izék voltak) másrészt rengeteg olyan faj,nem,rend,család élt akkoriban amiket csak a kövületekből ismerünk.Miért?Mert ezeknek a meteor jelentette a véget.De rengeteg dinoszauruszokhoz törzsfejlődésileg közelálló osztály,rend,család viszont megmaradt.Például kígyók,gyíkok,krokodilok,teknősök."


Tehát ha jól értem a dínók mind kihaltak, csak a kígyók krokodilok és teknősök és persze az ehhez hasonló hüllők vagy kétéltűek élték túl. Mert ugye valamiért többek voltak mint a dinoszauruszok, vagy nem tudom, mert erre te sem adtál választ.


"Például a mezozoikum félelmetes folyami szörnye,a Deinosuchus életben maradt,de testmérete 15 méterről a mai 4-5 méteres krokodilok,aligátorok,gaviálok méretére csökkent."


Értem, tehát ami eddig nagy volt az összement valami miatt, mert az előző mérete nem felet meg neki. És persze ez is dínó, volt, de most hogy összement már teljesen más. Nem ugyan az kicsiben, hanem valami egészen más.


"Mi is történik egy fény nélküli világban,ahol a termelőszervezetek nagyrésze (igen,képzeld növények is kihaltak) elpusztult,és préda állatok is megfogyatkoztak?

Az történik hogy a nagyragadozók (dinoszauruszok) nagyrésze az első pár hónapban kihal.A vegetációk kihalása magával húzza a nagy növényevőket is.Max a nagyon kevés étellel elélő állatok (mint a teknősök,krokodilok,kígyók) maradnak életben,de őket is folyamatosan gyengíti a folyamatos tél.Az emlősök ekkoriban a dögevők szerepét tölthették be,amiből lássuk be,bőségesen volt."


Itt azt írtad minden elpusztult, akkor hogy maradtak életben a nem lévő emlősök? És ha így is lett volna, dögevő patkányokból eredezteted magad? Vagy azt akarod mondani, hogy valamely hüllőből vagy kétéltűből alakult ki minden élet a földön?

Ez egy egészen új teória a számomra: Meséld el a tudósoknak is mert ilyet még biztos ők sem hallottak! Tehát minden elpusztult csak ezek az élőlények maradtak meg meg néhány emlős akik dögevővé váltak mindannyian mert növényzet az nem volt...


Nem nézel te kicsit sok zombis filmet mostanság?


"Na ekkor kezdődött az emlősök fénykora.


Hát igen.Ezért kéne az indexen kívül mást is olvasni."


Ja, te is kiléphetnél néha a dead of zombie-ból. :)


Legközelebb meg próbáld meg kultúráltabban leírni a véleményed, hisz nem vagyunk "állatok" :)

2013. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/110 A kérdező kommentje:

Te mit próbálkozol ennyire utolsó?Látszik hogy talán még a 10. osztályod sincs meg,ennek ellenére nagyon próbálkozol.TERMÉSZETTUDOMÁNYOSAN OLYAN HÜLYE VAHGY MINT EGY KÖNYVJELZŐ!


Ezen kibuktam:"Nem tudod?"

De, tudom."


Ez nagyon érdekes, akkor világosítsd már fel a tudós barátaidat, mert ők bizony nem tudják:


"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak, és hogyan segíthetnek a galaxisok sorsának alakításában. "


Részlet innen: [link] "


Te tényleg jobb lenne ha petesejt és sperma helyett inkább csak egy bőrsejt lettél volna...HA TE NEM ISMERED A CSILLAGKELETKEZÉST?AZ AZT JELENTI HOGY AZ ELMÚLT /§ ÉV FIZIKÁJÁVAL NEM VAGY TISZTÁBAN.Már a 20. század közepén megállapították,lemérték,egyenletbe foglalták,hogy mennyi anyag is kell,milyen anyageloszlásban,és mekkora hőfokomn,hogy beinduljon a magfúzió.Szerinted ez a tudás nélkül hogy állapítoitták volna meg a csillagok színképeiből (spektroanalízis) hogy milyen anyagok vannak benne?A csillaggenerációkat honnan tudhatnánk?Hogy állították volna fel a fősorozati csillagok táblázatát ,mely alapján kiderül hogy egy csillag luminozitása,és hőmérséklete (javíts ki tzolko ha mnem így ) alapján milyen fajta?Képzeld,ezt lényegében a tejútrendszer összes csillagával megcsinálták és kijött hogy a legelterjedtebbek a vörös törpe (M színkép típusú) csillagok,és a mi Napunkhoz hasonló (G színképű) csillagok.Te neked fingod nincs a csillagászatról.Könyvtárak roskadoznak a szakirodalomtól ami csak a csillagkeletkezést írja le LAIKUSOKNAK.Szóval nem elérhetetlen tudásról van szó.De ahhoiz előbb a 7-et el kéne végezni.És nem ilyen kis 6 perc alatt végigolvasható fika honlapokon kéne élni.


Nesze néhány igazoi olvasmány,amiben teljesen leírnak mindent:Isten mégis kockázik!

Hubert Mania


A mindenség elmélet

Stephen Hawking


Hipertér

Michio Kaku


Kozmikus körforgás

John Gribbin


Változatok négy elemre - Szerves kémia 1

Kajtár Márton


A nagy bumm második felvonása

Harald Lesch - Jörg Müller


A földi élet

David Attenborough


Az önző gén

Richard Dawkins


Ha csaj a felét elolvasnád nem lennél ilyen hülye.

Közben látom sikerült újjabb hülyeségi csúcsot dönteni:

"Itt azt írtad minden elpusztult, akkor hogy maradtak életben a nem lévő emlősök? És ha így is lett volna, dögevő patkányokból eredezteted magad? Vagy azt akarod mondani, hogy valamely hüllőből vagy kétéltűből alakult ki minden élet a földön?

Ez egy egészen új teória a számomra: Meséld el a tudósoknak is mert ilyet még biztos ők sem hallottak! Tehát minden elpusztult csak ezek az élőlények maradtak meg meg néhány emlős akik dögevővé váltak mindannyian mert növényzet az nem volt... "


Tripla facepalm


EZ MÁR MINIMUM 30 ÉVES ELMÉLET.Ezt egy jó nyúzott állapotban lévő könyvből (ez is David Attenborught) olvastam.Szóval messze nem én találtam ki.Te tényleg csak indexen nőttél fel.És igen,lehet hogíy a te Föld méretű egód nem képes ezt feldolgozni,de mind ezektől az általad patkányoknak nevezett élőlényektől származunk.Nem fura egy kicsit hogy a genetikai kódunk 97%-ban megegyezik?Vagy hogy az összes humánetológiai vizsgálatot először egewreken/patkányokon tesztelik?De az orvostudománybam is elég komoly laboratóriumi segítséget nyújtanak.


És ez..."Dehogynem, sőt legyen 3 lábunk és kezünk ha esetleg eltörne az egyik, attól még tudjunk vezetni, vagy legyen 2 segglyuk rajtunk, ha az egyik eldugulna, meg 2 farkunk, ha az egyik már felmondta a szolgálatot. Ennyi erővel lehetne 2 fejünk vagy inkább 2 testünk is 1 tudattal. És ha az egyik tönkremegy akkor ott a másik.

Mi nem robotok vagyunk alkatrészekkel, nem tűnt még fel?"


Szerinted az állítólagos tervezőnk (akinek max egy OKJ-s tanfolyami oklevele lehet) odatette magát a végletekig?Például miért nem tudott erősebb kötésű anyagokat használni?Például ott a szilícium?A csontokba nekem egy szilíciumvegyületekből álló lánc igen hasznos lenne ,mert a szilíciumvegyületek messze keményebbek mint a fehérjék és más szénvegyületek.De ez a "teremtő" elvileg még az olyan nyomvadt kis állatokat is jobban szereti mint az egyszerű foltos szalamandra.Ha annak levágod egy lábát az visszanő.Nekünk miért nem adott ilyet?Vagy ott vannak a ragadozómadarak amik két sárgafolttal is rendelkeznek (itt koncentrálódnak a "csapok" a legjobban).Nekünk miért nem?Mert mondjuk evolúció eredményei vagyunk?


De azért kíváncsi lennék,ha már ilyen nagy az önérzeted,milyen TERMÉSZETTUDOMÁNYOS műveket olvastál,a Thomasz a gőzmozdonyon kívül.

2013. máj. 19. 10:41
 100/110 A kérdező kommentje:
*60 év fizikájával nem vagy tisztában.
2013. máj. 19. 10:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!