Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabad én hozzátenném, hogy bár érdekes kérdés, de teljesen értelmetlen. Mivel ahány vallás, ahány ember, annyi vélemény, nézet, stb. Tehát ez kb felér azzal a kérdéssel hogy kinek mi a kedvenc színe, leszámítva azt hogy az biztosan létezik. Itt feleslegesen győzköditek egymást. Ez max arra jó ha nagyon érdekel ki mit gondol az egészről.

Az én véleményem egyszerű. Én nem hiszek a keresztény istenben. Vagy jobban mondva abban nem ahogy rá néznek. Én csak úgy tudom elképzelni hogy isten mindenhol ott van bennünk, mi is istenek vagyunk nincs egy isten, inkább csak minden isten. Tehát szerintem az energia maga isten.

2013. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/110 anonim ***** válasza:
85%

tzolko-nak:


Jó, szerinted nem vagyok tisztában azzal mi a hit és bizonyított tény. Nézzük te mennyire vagy tisztában ezekkel a dolgokkal:


Ugyebár te csak olyan dolgot hiszel el ami bizonyított tény valamely kritérium alapján, valakik által. Azaz valaki megfigyelésén alapuló tény rögzítésében hiszel amit többször el lehet végezni mint kísérletet és mindig ugyan az az eredmény jön ki. Remélem ezzel jól összefoglaltam azt ami rád jellemző.


Nos nézzük akkor az űrkutatást. Mostanában hallottam, hogy felfedeztek egy bolygót ami másfélszer nagyobb, mint a Föld és van rajta folyékony víz is. Ebből korai lenne azt feltételezni, hogy élet is van rajta, de mint életre alkalmas bolygó számunkra épp megfelelő lenne. Nem tudom milyen messze van tegyük fel 100 fényévnyire. 1 fényév a fény által egy év alatt megtett távolság, a teljesség kedvéért. Tételezzük fel hogy már birtokában vagyunk egy olyan hajtóműnek ami fénysebességgel tud repítetni egy űrhajót, így el is kezdődnek a munkálatok. Legyen 10 év az elkészítési idő. (bocs sok részletért de mindez fontos hogy megértsd mit akarok mondani) Tehát kész az űrhajó és indulás előtti utolsó kalkulációkat végzik. És itt jön a képbe a kérdésem:


- Tehát azzal ugye mindenki tisztában van, hogy amit jelenleg látunk az új bolygóról, csak egy kép ahogy 100 évvel ezelőtt kinézett, mert a fényének 100 évig kellett utaznia, hogy ideérjen és mi meglássuk. Azaz mi minél messzebb tekintünk annál távolabbi múltba láthatunk csak.

Ha ezt a bolygót 100 évvel ezelőtt egy másik kisbolygó elpusztította, azt mi csak az út megtétele után láthatjuk majd. Ebből kiindulva a "tudományos" vizsgálataink semmit, azaz SEMMIT sem értek, hisz mi csak azt tudjuk vizsgálni mi volt 100 évvel ezelőtt azon a bizonyos bolygón. Mégis, tudományos vizsgálati eredményeknek hívjuk a megfigyeléseket miszerint ott egy életre alkalmas bolygó van. Helyesbítenék: 100 évvel ezelőtt ott egy életre alkalmas bolygó volt!


Egy másik példával ismét szemléltetném, hogy a tudományosan bizonyított dolgok, sem 100%-ban megbízhatóak, azaz nem mérvadó, hisz csak feltételezésekbe bocsátkozásnak lehetne hívni.

Tegyük fel hogy a nap most, ebben a pillanatban kialszik!

8 percig fogalmunk sem lenne az egészről hisz még ilyen kis távolságon is mint a Nap-Föld távolság(150 millió km) hosszú idő kell, hogy elteljen, hogy ebből valamit felfogjunk.


Egy újabb példa: Optikai csalódások. Ezer és ezer példát lehetne felhozni, akit érdekel csak guglizza ki.


És a vannak olyan emberek akik a tudományos "megfigyeléseknek" hisznek csak. Ez alapján elmondhatom, hogy amit látunk az még nem bizonyított tény!


Mire mondhatjuk, hogy bizonyított tény? Valószínűleg kevesen vannak itt akik láttak már élő bálnát, mégis biztosra tudják,m hogy létezik, ezzel szemben Istenről azt állítják, hogy nem létezik.

Valamit szögezzünk le:


- Egyikükkel sem találkoztak, nem látták élőben

- Mások "bizonyítékai" szolgálnak bizonyságul ezek számára

- Leírások, paraméterek, különböző információk alapján azonosítják be, ha egyszer szembesülnek vele


Mindezek a kritériumok igazak a bálnára és Istenre is.

Akkor kérdem én, hol itt a "tudományos" bizonyítás a bálna létezésére?


De ha továbbmegyünk a látáson kívül a többi érzékszervünk is becsapható:


Hallás: Magas illetve alacsony frekvenciájú hangokat nem hallunk, az állatok mégis képesek akár ölni is ezen a frekvencián kiadott parancsszavak vagy hangok elhangzására.


Szaglás: A földgáz erős illatanyaggal van szagosítva, hogy ha gázszivárgás van észrevegyük, különben rövid időn belül elpatkolnánk.


Ízlelés: Csak bizonyos területeken érez a nyelv édes, sós, savanyú és keserű ízeket, azaz ha száraz a nyelved, és nincs a nyál ami tovább vinné az ízt a nyelved többi részére, és ha belemártod csak a hegyét valami keserű dologba, nem fogod tudni megállapítani hogy keserű e vagy sem.


A tapintásra most nem jut eszembe példa, de mindegy is.


A lényeg, hogy a tudományosan bebizonyított tények ezen érzékszervek alapján értelmezhetőek, pedig egyik sem 100%-ban megbízható.



Ha csak az első példát vesszük ismét alapul, a távoli bolygó talán nem is ott van ahol kiszámolták a tudósok, hisz a fényét egy csomó minden befolyásolhatta útközben. Elég csak arra gondolni, hogy egy nagyobb méretű bolygó gravitációja is képes a fényt útját módosítani. Ha pedig ekkora távolságról beszélünk akkor biztosak lehetünk benne, hogy útközben ismét újra kell kalkulálni az útvonalat.


Ennyit a tudományosan bizonyított és bizonyítható dolgok létezéséről. Természetesen a felsorolás a teljesség igénye nélkül készült.


Így bátran merem állítani, hogy az amit ti tudományosan bizonyított tényként kezeltek, nem más mint hit abban, hogy valami bizonyos kritériumok alapján létezik e vagy sem. Már csak azért is mert nem lehet azt állítani, hogy a 100 fényévre felfedezett bolygó amin feltételezhetően élet is kialakulhatott még ebben a pillanatban is létezik.


Azzal tisztában vagyok, hogy 100 évvel ezelőtt biztosan létezett, de ezzel a példával csak arra akartam rávilágítani, hogy az érzékszerveink által megfigyelt és dokumentált dolgok csakis azon ember számára lehet bizonyított aki elvégezte a kísérletet. AZ pedig, hogy neki ki mit hisz el az már csak HITBELI kérdés ugyan úgy mint az akit halála után visszahoznak az életbe és elmeséli, hogy kilépett a testéből, esetleg a menyországból tért vissza. Mindkét esetben egyetlen megfigyelő van és amit mond, az alapján döntheti el mindenki, hogy számára elfogadható e a történet avagy sem.


Itt lép a képbe az emberek különböző világnézete vagy szemlélete. Az ember tudat alatt engedi az információ elfogadását vagy sem, ez mind egyénfüggő.



Végszóként elmondanám, nem degradálni szerettem volna a tudományos dolgokat, mert szinte mindent elfogadok én is amit tudományosan bizonyítanak, de nem tudom elfogadni azt, hogy az éremnek csak egy oldala lenne...


Legyen szép napotok. :)

2013. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 A kérdező kommentje:

Utolsó,te nagyon nem érted hogy hit és hit közt mi a különbség.


Ugye ott van Isten akire totálisan zérus a bizonyítékok száma.

Ezért csak hinni lehet benne,analitikus,exoterikus, objektív,empirikus bizonyíték nincs rá.


De ott van mondjuk az is hogy hiszem hogy holnap nem fogok egy anarhista merénylővel találkozni .Na ebben is csak hinni tudok,de azért érzed hogy ez egészen más hoit mint az Istenbe vetett hit.A második példánál százalékokat lehet számolni,és meg lehet mondani egy valkószínűséget hogy mekkora az esélyem a találkozásra.


De Istennél semmilyen módszerem nincs hogy megmérjem a valószínűségét,netán bizonyosságot szerezzek róla.Figyelhetem én egész nap a különböző geiger müller számlálókat,figyelhetem egész nap az elektromágneses tartományban a világot minden hullámhosszon,figyelhetem a mágneses tér kilengéseit,semmi olyat nem fogok találni ami Istenre utalna.


És had mondjam meg:Ennél vérszegényebb,debilebb,és kifordítottabb példát még akarva se tudtam volna gyártani.


senki se mondja hogy ott 10 000% hogy ott van még sértetlenül a bolygó.De nézd már meg hogy mekkora az álltalad vázolt becsapódások száma az univerzumban egy bolygóra nézve.A dínókat letörlő kisbolygó álltalában 100 000 000 évente csapódik a Földbe.Szóval elég sancos hogy amit 100 éve láttunk a távcs

2013. ápr. 30. 20:08
 44/110 anonim ***** válasza:
55%

Kedves barátom!

Azt állítják a csillagászok, amiről beszélsz, hogy annak a bolygónak a 100 évvel ezelőtti fényét észleljük. Senki sem mond többet. Nem cáfolsz semmit, hiszen senki sem mond mást, illetve ahol többet mondanak, az úgy is van.

A keserű ízt is tudod érzékelni a megfelelő helyen. Mi egyebet szeretnél, talán hallani is akarod?

Bálnát sokan láttak már, halásszák is, és esetleg ha akarsz, odamehetsz, megnézheted, én láttam is Pesten, bazi nagy akváriumba mutogatták vagy 25 - 30 évvel ezelőtt. Mindezeket a dolgokat bárki leellenőrizheti, ha nagyon akarja.

Ha beéred vele, a Discoveryn láthatsz róla filmet. A Te érveid kissé olyanok, mintha én azt bizonygatnám, hogy Biblia nincs, mert én nem láttam. Ha azt mondod, hogy menjek el egy könyvesboltba, akkor én megelégedhetnék azzal, hogy nincs rá módom, időm és pénzem, Te is ilyen kifogásokat keresel.

Amiket Te mondasz, mindenki leellenőrizheti, mert vannak.

A magas frekvenciájú hangokat lehet venni műszerrel, jó mikrofonnal. Esetleg mikrosütőt is láttál már talán. A földgázról tudjuk, hogy van, a bányában is vigyáznak a metánra és pontosan azért büdösítik a földgázt, mert tudják, hogy szagtalan és műszer nélkül is érezhető kell legyen balesetvédelmi okokból.

Már megbocsáss, de egy csomó badarságot hordtál össze, kezdve az űrutazással, ami egyenlőre lehetetlen, főleg 100 fényévnyire.

Tetszenek nekem az érved, ahogy a Bálnához hasonlítod az Isten létét, világos, ha bálnavadász van, akkor Istennek is lennie kell, hiszen Te ugyanúgy nem láttad egyiket sem, ergo Isten létezik.

Gratula, ritka szép konklúzió, álmomban sem hittem volna, hogy ilyesmivel találkozom, de semmi gáz, mert alig hiszem, hogy valami közöd lenne bármelyik tudományághoz, a véleményeddel sem így, sem úgy nem lesz szegényebb a világ.

2013. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
78%

...A természeti törvény?Ha isten le venné a kezét..,akkor talán az emberi DNS talán egyik pillanatról a másikra megváltozna,vagy nem.Távolodnánk a naptól,vagy nem.Meg szűnne a gravitáció,vagy nem..tehát minden bizonytalanná válna.

Beleolvastam egyik megjegyzésbe és láttam valami hol van isten mikor leöntenek egy keresztényt benzinnel...vagy valakit meg fertőz egy vírus...hasonlók..


Nos,Isten szándékát értelmezni kell,más szóval tudni kell értelmezni.Az úr azért adott szabad akaratot,hogy élhessünk vele.Vagyis a jó és a rossz között nekünk kell különbséget tennünk.Senkit sem teremt isten bölcsnek vagy profi szobrásznak,pusztán a csíráját ültette belénk,de köztudott,hogy a csírát (átvitt értelemben)gondoznunk kell,..ugyan így helye lehet bennünk a gaznak..


Egyénként sokszor volt már rá példa a történelmünkben is hogy Isten nevében öltek raboltak zsaroltak...


És ez a kifejezés afféle sztereotípiává is lett egyesek számára,mint valami elérhetetlen felsőbbség.

Pedig Isten áll hozzánk a legközelebb.Mert Isten jelen van minden élő emberben.

2013. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, most értettem meg a kommented lényegét.

Világos, hogy az ember érzékszervei korlátozottak.

A tudomány eredményei azonban kitágították az észlelés határait és rengeteg tartományban tudunk vizsgálni dolgokat, radar, röntgen, ultrahang, rádióhullámok, de sorolhatnám a szonárt, az infra szemüveget, az elektronmikroszkópot, a részecske számlálót, a kitűnő optikai készülékeket, a kémiai analizáló berendezéseket, mágneses és elektromos mérőeszközöket, rengeteg dolog van, ami megnöveli hatékonyságunkat. Egy egy új eljárás éppen a tudomány fejlődésének köszönhető, ami újabb fejlődést eredményez és mostanában nagyon meglódultak a dolgok.

Nem tudom, láttál e már esztergapadot, de biztosíthatlak, létezik és belátom, hogy egy atomerőmű, vagy atombomba kevés ember számára ellenőrizhető, de erre is van elvi esélyed, mert van és lehetsz a paksi részleg dolgozója, esetleg a rakétákat is láthatod, mondjuk dísszemlén sokat mutogatták régen a ruszkik, de valóban, lehet néhány dolog, ami nehezen leellenőrizhető egy átlagembernek.

Azonban nem lehetetlen, mert van!

2013. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Itt 100%kielégítő választ kapsz,mert ez a cikk az éppen az általad felvetett kérdéssel is foglalkozik.Isten áldjon,mindekit!:)

2013. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 anonim ***** válasza:
100%
*mindenkit!
2013. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 anonim ***** válasza:
78%

Már ne is haragudj, de miféle érvek ezek?

Ahhoz hasonlít, hogy azért esik az eső, hogy vízcsepp legyen a rozmaringon.

Szerintem meg azért vizesek a növények, mert esik az eső.

Ennyi.

2013. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
100%

A dolgok helyreállnának.


Talán isten az aberráló tényező.

2013. máj. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!