Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim ***** válasza:
80%

Azért pár dologra had reagáljak.


"Csak hogy értsd: Most azonnal mond meg, hogy hogy tud egy dongó vagy légy,(mondjuk a dongó duplán jó választás mert alapból képtelen repülni, ugyanis a "tudósok" megállapították, hogy a szárnyfelülete túl kicsi ahhoz hogy megemelje a testét)hogy képes légüres térben repülni?

Nem tudod a választ? Akkor nem is tud repülni! És mégis!"


Ez egy közkeletű Urban Legend. Az ezt megállapító professzor, éppen arra próbált rávilágítani, hogy a tudomány nem ér lóf*szt se, ha HIBÁSAN használják.

Mivel a felhajtó erőt azokkal a képletekkel illetve modellel számolta ki, ami a merevszárnyú (!!) gépekre vonatkozik, kijött, hogy a dongó nem tud repülni. De a dongó nem merevszárnyú. Mozgó szárnyfelületekre teljesen másképp hat a felhajtóerő. Így a repülése nem mond ellent a fizika törvényeinek, csak arra mutat rá, hogy értelmetlen eredményt kapsz, ha rosszul veszed fel a kezdeti paramétereket.


"Ez nagyon érdekes, akkor világosítsd már fel a tudós barátaidat, mert ők bizony nem tudják:


"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak, és hogyan segíthetnek a galaxisok sorsának alakításában. ""


A korai univerzum fekete lyukait nem tudják, a galaxis magjait, az ún. szuperkritikus fekete lyukakat. A fekete lyukakat és a csillagokat tudják,te is utánanézhetsz.


"Csak azt nem tudom, hogy most miért nem akar semmi új kimászni a tengerből?"

Azért nem akar semmi kimászni a tengerből, mert életképtelen lenne a földön. A szárazföld már be van népesítve, nem vehetné fel a versenyt. Amikor az első kétéltűek kimásztak, még egy teljesen lakatlan világ várta őket, ahol érvényesülhettek. Azért atüdőshalakra ésa tojásrakó emlősökre várnék egy magyarázatot.

Az evolúció nem állt meg.

"Megállt volna az evolúciós fejlődés?"

Nem állt meg, ma is zajlik és erre vannak is bizonyítékok. Az egyik legismertebb példa az, hogy eltűnik a bölcsességfog. A mai embereknek később bújik elő, valamint egyre több embernek nem jön ki mind a négy, ez statisztikailag bizonyítható. Az ókori koponyákból tudjuk, hogy régen nagyon fiatalon kibújt mind a négy erős bölcseségfog.

Ráillik arra a görbére, hogy ahogy egyre több főtt és sült (egyre puhább) ételt fogyasztunk, egyre inkább visszafejlődik a fogazat, mert nincs rá szükség.

Van sok más bizonyíték is, keress rá.

"Legyen igazad, akkor a dínók csoportja halt ki csak és minden más megmenekült. Csak egyetlen állatcsoportot ért ez a globális pusztítás. Nagyon érdekes, és nem nem hallottam arról az elméletről, hogy miért csak a dínók pusztultak ki, mert szerintem már az is nevetséges, hogy csak egyetlen állatcsoport pusztul ki, mind egyszerre és semmi más. Szóval a további találgatásokra nem is kerestem rá."

A kérdező korrektül leírta. A nagytestű hüllők bírták a legkevésbé a hirtelen beállt hideget, azon belül is a növényevők a növényfajok eltűnését. A zsákmányállatok eltűnésével eltűntek a nagytestű ragadozók. A kistestű hüllők, a melegvérű állatok és a dögevők esélyei voltak a legnagyobbak a túlélésre. Ezért is vagy itt.


Úgy látszik ti mindenre tudjátok a válszt, mi? Arra is hogy pl én miben hiszek. Hol is említettem, hogy a bibliában hiszek, vagy akár olvastam is? Attól, hogy hiszek valamiben, nem kell rögtön a katolisus egyházzal azonosítani. Ennyit arról milyen a logikátok, a semmiből máris levonjátok a TÉves következtetéseiteket. :)


Jack Prince-nek:


Nem, nem értelmeztelek félre, tudom mire akarsz kilyukadni, de mint mondtam, nem tudom a választ, de ez nem jelenti azt, hogy az a dolog nem létezik.

Csak hogy értsd: Most azonnal mond meg, hogy hogy tud egy dongó vagy légy,(mondjuk a dongó duplán jó választás mert alapból képtelen repülni, ugyanis a "tudósok" megállapították, hogy a szárnyfelülete túl kicsi ahhoz hogy megemelje a testét)hogy képes légüres térben repülni?

Nem tudod a választ? Akkor nem is tud repülni! És mégis!

Érted a logikát? Attól, hogy nem tudom, hogy jött létre Isten, attól még létezik és Szerintem Ő teremtete a világot. Nem érdekel te miben hiszel, én csak kérdéseket tettem fel amik szerintem logikai bukfencek a te teremtés elméletedben. Talán ez olyan nagy bűn?


"Hogyan keletkezik egy csillag vagy egy feketelyuk?


Nem tudod?"

De, tudom."


Ez nagyon érdekes, akkor világosítsd már fel a tudós barátaidat, mert ők bizony nem tudják:


"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak, és hogyan segíthetnek a galaxisok sorsának alakításában. "


Részlet innen: [link]



"Egy barlang bonyolultságú dolognak pár ezer év elég, hogy kialakuljon. Egy élet bonyolultásúnak pár milliárd kell."


Ez valóban érdekes elmélet. Tehát az élettelen egyszer csak élővé válik, csak idő kell hozzá. Csak azt nem tudom, hogy most miért nem akar semmi új kimászni a tengerből? Megállt volna az evolúciós fejlődés?



"Ha egy aszteroida tartana felénk, elég komoly külső beavatkozás kéne az emberiség fennmaradásához. Szegény dínóknak is kellett volna. "



Ez a negyedik bekezdésed, amivel nem értek egyet, szóval én is nyugodtan kijelenthetem: "Megint direkt félreértelmezel" -csak hogy a te szavaiddal éljek.

Tehát te a tökéletes világot csakis emberek által benépesítve tudod elképzelni? A világ nem is volt világ nélkülünk igaz? Eléggé elvont gondolataid vannak. Úgy látszik a logikusan gondolkodást mellőzöd az élet különböző területein. A világ számomra az érzékszerveink által felfogható és felfoghatatlan világot jelenti ami körülöttünk van. Beleértve a világegyetemet(a szóban is benne van:) nem pedig csak a földet, azt is csak bizonyos értelemben, mint te.


A dínókról:


Legyen igazad, akkor a dínók csoportja halt ki csak és minden más megmenekült. Csak egyetlen állatcsoportot ért ez a globális pusztítás. Nagyon érdekes, és nem nem hallottam arról az elméletről, hogy miért csak a dínók pusztultak ki, mert szerintem már az is nevetséges, hogy csak egyetlen állatcsoport pusztul ki, mind egyszerre és semmi más. Szóval a további találgatásokra nem is kerestem rá.

"őslénykutatók több mint ötszáz különböző nemet... azonosítottak"


"Ez megint csak újdonság számomra. 500 különböző nem? Én eddig csak kettőről hallottam."

Azta k*rva rohadt mocskos szájbab*szott kib*szott élet... Ez fizikailag fájt, szó szerint hatszor elolvastam, hogy ekkora baromságot ember, hogy képes leírni...

A nem jelen esetben nem a férfi és női nemet jelenti.

A wikipédia rögtön egyértelműsítő lapra visz, mert TÖBBJELENTÉSŰ SZÓ.

"Az állatok fajainak rendszertani besorolásában a nem (latinul genus) az egyik fő kategória, amely a család és a faj fő kategóriák között helyezkedik el.


A növényeknél és gombáknál a nemnek a nemzetség a megfelelője, ami viszont az állatoknál a latin tribust jelenti, a tribusnak viszont növények és gombák esetében nemzetségcsoport a magyar neve.


A nem volt az egyik alapvető kategória Carl von Linné klasszikus ötös felosztásában (osztály – rend – család – nem (nemzetség) – faj).


Szükség esetén az állatok osztályozásánál a magasabb nemzetség és alnemzetség, valamint az alacsonyabb alnem alkategóriák is felhasználhatók." /wiki/

Például a házimacskánál:

Ország: Állatok (Animalia)

Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)

Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)

Osztály: Emlősök (Mammalia)

Rend: Ragadozók (Carnivora)

Család: Macskafélék (Felidae)

Nem: Felis

Faj: Vadmacska (F. silvestris)

Alfaj: F. s. catus


Ötszáz RENDSZERTANI nemet azonosítottak az őslények között, amellett persze két SZEXUÁLIS nemet.


"Azt mondod nem tudom miről beszélek. Egyébként meg szerintem tökre van köze a szökési sebességnek ahhoz, hogy milyen erős a szívóerő. Hisz ugyan ez van a földön is csak gravitációnak hívják. Ha egy űrhajó belépne a föld légterébe és ismét el akarná hagyni akkor pontosan, hogy a szökési sebességgel, vagy annál gyorsabban kellene mennie, hogy ismét elhagyhassa a Föld gravitációs vonzását. Azaz, hogy a feketelyuk ne nyelje el az űrhajódat legalább fénysebességgel kellene haladnod, hogy egy helyben lebegj. Nem? "

De. Éppen ezért nem tudsz a feketelyuk környékén egyhelyben lebegni. Akkora sebességel KÉNE menned, amekkorával nem tudsz, mint ezt Einstein bácsi is megaszondta (és azóta BIZONYÍTOTTÁK). A feketelyuk azért nyel el MINDENT, mert SEMMI nem érheti el az ottani szökési sebességet.


"ezzel te magad bizonyítod azt, hogy van a semmiből energia többlet. " Hol? Idézd kérlek. :-)


"A fekete lyuk végtelen energiaforrás, ami mindenhol a galaxisban rendelkezésre áll." /wiki/ "

Egyes (nem bizonyított) elméletek szerint. A múltkor még korrektebbül idézted...


"Neked ebből nem következik semmi? Hol marad az a nagy logika ismét."

Figyelj, megint nem idézted a fontosabbik felét...

Az elmélet és a bizonyított tény nem ugyanaz. Téves elmélet van, téves tény nincs. Tycho Brahe rengeteg csillagászati TÉNYT bizonyított élete során. Emellett azt mondta, hogy a Nap kering a Föld körül. Ezt az ELMÉLETÉT soha nem tudta bizonyítani (egyébiránt mert nem volt igaz).


"Dehogynem, sőt legyen 3 lábunk és kezünk ha esetleg eltörne az egyik, attól még tudjunk vezetni, vagy legyen 2 segglyuk rajtunk, ha az egyik eldugulna, meg 2 farkunk, ha az egyik már felmondta a szolgálatot. Ennyi erővel lehetne 2 fejünk vagy inkább 2 testünk is 1 tudattal. És ha az egyik tönkremegy akkor ott a másik.

Mi nem robotok vagyunk alkatrészekkel, nem tűnt még fel?"

A kéz és a segglyuk nem létfontosságú szervek, ellentétben az aggyal és a szívvel...

Két mentőautó van minden mentőállomáson, de két kávéfőző nincs.


"1, házilag otthon hány ilyen szerver gép fut? "

Tudod te mennyibe kerül egy szervergép? 1000 dollárnál kezdődik.

Milyen fontos dokumentumok vannak egy otthoni gépen? Adóbevallás max. Milyen fontos dokumentumok vannak egy szervergépen? Légiforgalmi irányítás, betegnyilvántartás, kifizetések, GPS, stb.

Van egy észszerűségi határ.


"Ha el száll az egyik proci, lehet, hogy megy még egy ideig a másikkal, de le kell állítani hogy megcsinálják, szóval van kiesés."

Ez egy marhaság. Vagy átrakják egy ideiglenes (tartalék) szervergépre, vagy a legmodernebbeknél már lehet in-line szerelni, miközben az egyik proci megy, a másikat b*sztatod. Kiesés NEM lesz. Tudom jól, apám ezzel foglalkozik.


"Egyébként, hogy ne maradjak adósod példával: Miért nincs két motor a kocsikban ha az egyik elromlana?"

Ugyanazért, amiért nincs otthon szervergép. A kocsi nem létfontosságú. Kanadában már törvény van rá, hogy a mentőhelikopterekbe két motor kell.

+Ha a kocisban elromlik a motor megáll. Ha a helikopterben elromlik lezuhan. A helikopterben LÉTFONTOSSÁGÚ a motor, az autóban nem. Az autóban létfontosságú a fék. Hány fékkör van az autókban? Kettő.


""senkiházi." Naa, azért ennyire ne személyeskedjünk. Nem kell villogni hogy végeztél, senkinek a szemében nem nősz egy cseppet sem. Csak önmagadnak bizonygatod, milyen okos vagy. Én pont lesz*rom hol és mennyit tanultál. Nem te vagy az egyedüli, szóval nem vagy különleges. Nézz szét az országban hányan dolgoznak minimálbérért diplomával...

Kívánok sok sikert az életben vele, legyen meg mindened amire vágysz. Nekem ettől nem lesz kevesebb. "

Közölted velem, hogy "Tudom, nehéz megérteni, hisz ehhez logika kellene amit eddigi hozzászólásod olvasásáig nem igazán fedeztem fel." És ezzel nagyon megbántottál. Nem szoktam előhozakodni, hogy hova járok (még nem végeztem), de nagyon megbántottál, mivel talán a logikus gondolkodásomra voltam a legbüszkébb mindig is. Úgyhogy felhoztam példának, hogy milyen "logikátlan" szakon vagyok...

Amúgy meg van egy rosszhírem. A gépészek után a villamosmérnökök helyezkednek el a legkönnyebben, és a legjobb kezdőfizetéssel.


Na csá.

2013. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 anonim ***** válasza:
86%

Először is elnézést, egy kis hiba csúszott a ctrl c+ctrl v-mbe és többet másoltam át a hozzászólásodból, mint amennyit terveztem.

"Ezért is vagy itt."-ez az utolsó mondatoim, amit vegyél figyelembe.

Aztán a következő, egy tőled való idézet:

"Ez megint csak újdonság számomra. 500 különböző nem? Én eddig csak kettőről hallottam." Innen folytasd. A közte lévőt véletlenül másoltam át, még egyszer bocsánat.


Amúgy nem kenyerem a személyeskedés, de ha esetleg erre tévedsz és válaszolsz (én szívesen vitázok veled), engedj meg egy kritikát:

A természettudományos műveltséged tényleg az általános iskolás szintet nem üti meg...

Belenéztem a hetedikes (!!) öcsém biológiakönyvébe, és ott van benne feketén-fehéren, hogy a Rendszertani csoportok sorrendben:

Ország

Törzs

Osztály

Rend

Család

NEM (!!!!)

Faj


"Ez megint csak újdonság számomra. 500 különböző nem? Én eddig csak kettőről hallottam."

Ezen a mondatodon nem bírok napirendre térni... no.1-es bizonyítékát adtad neki, hogy SEMMILYEN természettudományos ismerettel nem rendelkezel.


A szökési sebesség definícióját sem tudod, egyrészt fogalmad sem volt róla, pedig megnéztem, dettó ott van feketén-fehéren a hetedikes (!) fizika könyvben, hogy mi az.

Másodszor belinkeltem a szökési sebesség definícióját és azt sem értetted.


Belátom, hogy nem mindenki természettudományos beállítottságú-érdeklődésű.

Anyám például az irodalmat és a történelmet keni-vágja. De nem szólal meg természettudományos kérdésekben, legfeljebb csak kérdez, ahogy én sem beszélek költészetről és komolyzenéről, mert SEGGHÜLYE vagyok hozzá.


Viszont te, olyan természettudományos ismeretekkel, ami általános iskolában a hármashoz kevés lenne, biológiai és fizikai kérdésekben megnyilatkozol, legalábbis igen arrogánsan. Csak lejáratod megad.



"Ez megint csak újdonság számomra. 500 különböző nem? Én eddig csak kettőről hallottam."

Legalább a családomnak és pár ismerősömnek szereztél vidám perceket ;-)

(Még az anyám is tudta, hogy a nem többet jelent annál, hogy hímnem-nőnem)

2013. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/110 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, miért tetted fel a kérdésedet? Egyszer már megkérdeztem, de nem válaszoltál. Én azért írok ki kérdést, hogy válaszoljanak. Aki leírja a véleményét, vagy válaszol az én kérdésemre, tiszteletben tartom, azt jogom van elfogadni, vagy nem. De nincs jogom analfabétának nevezni... stb.


A kialakult vitához:

az embert helyezitek mindennek a központjába, és mindent racionális alapon indokoltok. ami egyrészt természetes, hiszen emberek vagyunk. Másrészt, csak egy kicsi része vagyunk a nagy egésznek.

Kérdezem: az ember nélkül minden természeti törvény csak úgy menne magától????


Amit az emberi elme felfoghat, azon vitáztok, ezért nem találjátok a megoldást, de ezt nekünk nem is kell megtalálnunk.

Isten = nem ember.

Az én emberi agyammal, (amiről persze, hogy nem állítom, hogy tökéletes, és mindentudó)gondolom, és mondom, hogy az ember nem tökéletes, de csodálatos. Ha tökéletes lenne, Isten lenne.

A világ sem tökéletes, de gyönyörű, és ne akarjunk az urai lenni, mert mi nem lehetünk, abból mindig baj van.


A vita már Isten létezése, és a világ teremtése körül folyik, és ezt pro és kontra a mai fejlettségű emberi tudással, gondolkodással, indokokkal támasztjátok alá. Egyébként elég jól. Mindenkinek igaza van, és senkinek sincs. 1000-2000 évvel ezelőtt is vitáztak ezen az emberek, és lehet, hogy 2000 év múlva sem tudnak tényeket még a tudósok sem.


Hogy Isten van-e, és ő teremtette-e a világot, vagy nem, ez hit kérdése. Aki hisz benne, annak van. A hit bennünk van, vagy nincs.


Az utóbbi években mindenféle ezotéria meg életmódbeli tanácsok szaporodtak el.

Például, hogy gondolkodj pozitívan, meg hogy arra gondolj, hogy sikerüljön, és akkor sikerül, vagyis, hogy a gondolatainkat kivetítjük, és azzal alakítjuk az életünket, sőt,a gondolatainkkal a szervezetünk működését is befolyásolhatjuk, ld. agykontroll, vagyis az agyunkat mi magunk programozhatjuk.

Szerintem a hit hasonló. Az hisz, aki hinni akar. Neki pedig ehhez megvan minden joga.

2013. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 anonim ***** válasza:
15%

Először is köszönöm utolsó a pártatlan hozzászólásod. Példát vehetnénk rólad, hogy kell az emberekkel beszélni és véleményt alkotni.


Jack Prince-nek:


Örülök, hogy boldog perceket szereztem nektek, de komolyan.

Én is jót mosolyogtam mikor rosszul használtad a szavakat egy mondatban. Remélem megjegyezted mi az analfabétizmus, vagy miket mutogatnak a múzeumokban. :)


Az viszont nem vall túlzott érettségi szintre ahogy velem beszélsz. Lexikális tudásod lehet nagyobb bizonyos területeken de maga az intelligenciád átlag alatti. Kérd meg anyukád tanítson meg egy két illemszabályra, mert rád férne.


Fekete lyukakról:


Ismételten bemásolnám a Tudományos cikket ami szerint:"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak,"


Olvasni azért tudsz, nem?


A tudományos könyveidet megtarthatod nyugodtan, hisz mint látszik ezekből csak azt lehet megtanulni, hogyan fikázzuk a másikat. Sok sikert velük az életben.

Azt viszont elfelejted, hogy a tudós társadalom véleménye sem egyezik! Az ami a könyvekbe bekerül, az az általánosan elfogadott tények. De nem mindenki számára. Csak példaként említeném, hogy a legtöbb találmányt az akkori kor tudósai simány lesöpörték volna az asztalról, ha tehették volna. Mert olyan vaskalapos ökrök mint te is. Tesla asszem 7 tornyot tervezett a világ különböző pontjaira amivel vezeték nélkül!! látta volna el árammal az egész földet. Hallottál róla? Olvass utánna. Csak éppen mikor az elsőt bekapcsolta, az emberek megrémültek mert az ég színe megválltozott és lerombolták. Na ezek közé tartozol te is. Akik annyira ragaszkodnak egyes tudományos dogmákhoz, hogy kijelentik vízzel működő autó nincs és nem is lehet. Pedig építettek már. Többek közt Tesla is. Úgyhogy ne verd magad a földhöz a nagy tudásodtól mert még komolyabb agysérülést szenvedsz.ű


Az pedig cseppet sem érdekel, hogy 30 éves elméletben hiszel, miszerint patkányokból fejlődtél ki. Már nem is majmokból? Te sem előre, inkább visszafele haladsz a ranglétrán. Azt tudtad, hogy az emberi dns 50%-ban megeggyezik a banánéval? Szóval bizos a banánból lett a patkány, abból majom, majd végül ember. Vagy majom nem is volt? Mit gondolsz?


Azt pedig, hogy Isten miért ilyennek tervezett minket, képzeld nem tudom.

De veled és a tudósaiddal ellentétben ezt beismerem. Te akkor is képtelen lennél rá, ha nem lenne más választásod.


A dongóról:


Tehát te azt mondod hogy bármelyik madár képes repülni légüres térben. Érdekes...


Itt megint megmagyarázod a fekete lyuk elméleted(bocs de tételesen haladok, hogy mindenre válaszoljak veled ellentétben, aki csak bizonyos részeket ragad ki. Amire nem tudod a választ, meg sem említed.)


"Azért atüdőshalakra ésa tojásrakó emlősökre várnék egy magyarázatot. "


Tüdős halakra? Emlősökre gondolsz mint delfin vagy bálna?

Ezek nem halak tiszelt tudós úr!

Tojásrakó emlősök? Én egyet ismerek a kacsacsőrű emlős.De leírhatád kik a többiek...

Válasz erre? Passzolok. Nem tudom.



A többit már nincs kedvem elolvasni sem meg válaszolgatni rá. Olyan mocskos a szád kis taknyos létedre. Kezdő villamosmérnök. Már most előre sajnálom a kollégáid akinek veled kell dolgozniuk.

Látszik, hogy a lexikális tudás sz*rt sem ér, mert egész életedben emberek között élsz akikkel kommunikálni elég bajosan tudsz. Egy jótanács: erre azért még gyúrjál rá.


További válaszaidra nem vagyok kíváncsi mert egy normális mondatot sem tudsz összehozni anélkül hogy káromkodnál 20 éves létedre. Esetleg egy kis jómodort és illemet is tanulhattál volna ahelyett, hogy képtelen elméleteket babusgatsz.

2013. máj. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/110 anonim ***** válasza:
85%

Ezt azért még olvasd el:


"Én is jót mosolyogtam mikor rosszul használtad a szavakat egy mondatban. Remélem megjegyezted mi az analfabétizmus, vagy miket mutogatnak a múzeumokban. :)"

ELőször is ezeket nem én vágtam a fejedhez. Hanem a kérdező. Olvasni csak tudsz?


"Ismételten bemásolnám a Tudományos cikket ami szerint:"Továbbra sem tudják azonban, hogy a korai univerzumban hogyan születtek meg a legnagyobb fekete lyukak,"


Olvasni azért tudsz, nem? "

De, tudok. Mondom még egyszer, a KORAI UNIVERZUM LEGNAGYOBB FEKETELYUKAIT nem ismerjük, hogyan keletkeztek. De volt egy Chandrasekhar nevű bácsi, aki már régen kimutatta, hogy a többi, hogyan keletkezik.

Mondom még egyszer! Az ősi, ún. SZUPERMASSZÍV feketelyukakat nem ismerjük. EZ benne van abban a cikkben is, amit linkeltél, csak nem tudsz olvasni.


"Az pedig cseppet sem érdekel, hogy 30 éves elméletben hiszel, miszerint patkányokból fejlődtél ki. Már nem is majmokból? Te sem előre, inkább visszafele haladsz a ranglétrán. Azt tudtad, hogy az emberi dns 50%-ban megeggyezik a banánéval? Szóval bizos a banánból lett a patkány, abból majom, majd végül ember. Vagy majom nem is volt? Mit gondolsz? "

Azt hiszem, erre az evolúciókritikának nehezen nevezhető gúnyolódásra nem is igen reagálnék.


"Tehát te azt mondod hogy bármelyik madár képes repülni légüres térben. Érdekes... "

Hol mondtam én ekkora sületlenséget?

Mutasd már meg!


"Tüdős halakra? Emlősökre gondolsz mint delfin vagy bálna?

Ezek nem halak tiszelt tudós úr! "

Természettudományos műveltség ismételten a béka segge alatt...

[link]


Régen sokkal több tüdős hal élt, mára kevesen maradtak:

[link]

[link]


A tüdőshal az összekötő kapocs a halak és a kétéltűek között, Püspök Úr (tudom, nem vagy katolikus, de én sem tudós)... A "hiányzó" evolúciós(!) láncszem.

Mint a tojásrakó emlős a hüllő és az emlős között. Igen, valóban a kacsacsőrű emlős és még pár másik. (Hangyászsün pl.)


Tesla valóban egy zseni volt, a váltóáram a legnagyobb ajándék, amit az emberiségnek adott.

Tudom, hogy manapság erősen kialakul egy Tesla-kultusz, ami látom téged is beszippantott. Azért nem ő volt a megnemértett félisten. A tornyai például sosem épültek meg és ha megépültek vola, sem színezik el az eget. (Igen tudom, a fizika törvényei szerint, ami csak egy díszes mesekönyv, nálad otthon felfelé esnek a dolgok, Newton meg miket hazudozik)


"A többit már nincs kedvem elolvasni sem meg válaszolgatni rá. Olyan mocskos a szád kis taknyos létedre. Kezdő villamosmérnök. Már most előre sajnálom a kollégáid akinek veled kell dolgozniuk.

Látszik, hogy a lexikális tudás sz*rt sem ér, mert egész életedben emberek között élsz akikkel kommunikálni elég bajosan tudsz. Egy jótanács: erre azért még gyúrjál rá.


További válaszaidra nem vagyok kíváncsi mert egy normális mondatot sem tudsz összehozni anélkül hogy káromkodnál 20 éves létedre. Esetleg egy kis jómodort és illemet is tanulhattál volna ahelyett, hogy képtelen elméleteket babusgatsz."


Betelt a pohár, te gusztustalan féreg!!!!!!!

Én mindig is korrekt ember voltam, még a fórumokon is szokás magázódni, ha jól emlékszem úgy szólítottalak meg, hogy "Kedves Utolsó!"

A te beköszönésed ilyen illedelmesre sikeredett:

"Hú mennyi okos ember tömörödik itt egy helyen! " Ezek után egy Földbedöngölő kommentben elhordtál minket mindenféle hülyéknek.

Olvasd el a 89-edik kommentemet. Tisztelettudóan "Kedves Utolsónak" meg "Tisztelt (!!) utolsónak" szólítottalak. Mi volt a hála tőled? Idéznék a kommentedből:

"És te tartod magad olyan okosnak a tudósaiddal az élen, mert azzal tarakrózol amit ők mopndanak... "

"Ne nevettesd már ki magad. "

"Tudom, nehéz megérteni, hisz ehhez logika kellene amit eddigi hozzászólásod olvasásáig nem igazán fedeztem fel."

(Igen itt egy akkorát rúgtál belém, amit nem tudom megbocsájtani...)

"Igen, valszeg te is a pároddal nap mint nap szaladgáltok az orvoshoz ilyen-olyan panasszal... No comment. "

Annyira lekezelő stílusod van, hogy elrettentő példának lehetne használni...


Még mindig teljesen udvariasan és higgadtan válaszoltam. Egyetlen egy potnon jöttem ki a sodromból, amikor a logikámat becsmérelted. Ekkor közöltem veled, hogy miket értem el eddig az életemben, amikhez jobbára LOGIKA kellett.


A kommentelések során te káromkodtál először, idézném is:

"segglyuk"

"lesz*rom"

Azon kívül, mikor előhozakodtam azzal, hogy mit tanultam/tanulok (nem menőzni, csak mivel olyasmivel foglalkozom, amihez logika kell, azért az, hogy nem fedeztél fel bennem logikát, elég otromba tévedés), te közölted velem, hogy minimálbérért fogok dolgozni a diplomámmal. 1.) Nem ismered a munkaerőpiac jelenlegi helyzetét 2.) Teljesen elkanyarodtál a témától és végleg áteveztél a személyeskedés vizeire (Igen, Te is kezdted)


"Na csá" EZ az elköszönés is a Püspök Úr végtelen szerénységét és korrekt hozzáállását mutatja.


Én rohadt bunkó ezek után még mindig így reagáltam (olvasd):

"Először is elnézést", továbbá "még egyszer bocsánat."

Én kis taknyos így beszéltem veled :-)


Igen, egy ponton elég csúnyán elkáromkodtam magam, amikor akkora marhaságot állapítottál meg, minthogy kábé felfelé esnek a dolgok.


"Kezdő villamosmérnök. Már most előre sajnálom a kollégáid akinek veled kell dolgozniuk. "

Most sajnálok minden embert, aki egy ekkora lekezelő hulladékkal, mint te, találkozott.


"mert egész életedben emberek között élsz akikkel kommunikálni elég bajosan tudsz."

Érdekes szerető családom és barátaim vannak. AZ EGYIK LEGJOBB BARÁTOM KATOLIKUS, csak nem annyira rohadt lekezelő, mint te.


"További válaszaidra nem vagyok kíváncsi mert egy normális mondatot sem tudsz összehozni anélkül hogy káromkodnál 20 éves létedre."

Én egyetlen egyszer káromkodtam el magam, továbbá te káromkodtál először kettőnk közül, te HAZUG DISZNÓ!


"Esetleg egy kis jómodort és illemet is tanulhattál volna ahelyett, hogy képtelen elméleteket babusgatsz."

Én tanultam, neked viszont nem ártana emberszámba venni másokat. A képtelen elméleteken meg jót röhögtem.


"További válaszaidra nem vagyok kíváncsi "

Miután zéró természettudományos és műszaki műveltségedre fény derült, inkább nekiálltál személyeskedni, elb*sztad a reggelemet és közölted, hogy többet nem vagy kíváncsi a válaszaimra.


!!ROHADJ MEG!!

2013. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/110 anonim ***** válasza:
100%

+1

SZÁNALMAS, hogy természettudományos kérdésekrõl nyilatkozol, fizikáról, biológiáról, idõrõl-idõre beégsz, mert egyáltalán nem èrtesz a témához (fekete lyuk, rendszertani nem, tüdõshalak), úgyhogy ilyenkor nekiállsz személyeskedni és/vagy a tudósok hozzá nem értését bizonygatni.


Kezet kéne csókolnod a LENÉZETT természettudósoknak

2013. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 A kérdező kommentje:

55%-os:


Húzzál már anyádba mert hülyébb vagy mint amilyenek minket gondolsz.Azután te hogy mersz egyáltalán megszólalni,hogy a rendszertan alapjairól fingod nem volt.És különben már el se olvastam a fekete lyukakról a véleményed.Aki olyan borzasztóan sötét mint te,ahhoz inkább nem szólok.


És mivel mint valami hülye bölcsis,lovagolsz azon hogy anbalfabétánalk neveztelek:Bocsánat,de aki olyan hülye mint te,feltételeztem hogy nem tud olvasni,és ezért nem rendelkezik az alap intellektussal.


De gondolom te is szó szerint érted azt mikor azt mondod hogy "szar idő van!".


Remélem ismered az emberi kommunikáció alapjait. Egyszerűenm csak sértést akartam veled közölni.Ha azt mondom rád hogy barom,azt se szó szerint gondolom hogy te egy kérődző,300 kg-os állat vagy.Pusztán jellemzem az agyi színvonalad.


És a múzeum:Az állatkertet túlságosan lenézőnek találtam volna,egy magadfajta ritka élőlényhez képest.Aki a 21. században,képes ilyen mértékben elszeparálódni mindenféle tudástól,annak egy külön múzeumi csarnok kell!Mert képzeld,külföldi múzeumokban,mint például a Smithsonian,tartanak élő állatot is.


És egyébléánt amit itt össze vergődsz...Hát azt öröm/bánat nézni egyszerre. Már kiderült hogy hüléyébb vagy mint egy befőttesüveg,ezért már mással nem is,csak személyeskedéssel tudsz visszavágni.És ez tetszett:"A tudományos könyveidet megtarthatod nyugodtan, hisz mint látszik ezekből csak azt lehet megtanulni, hogyan fikázzuk a másikat. Sok sikert velük az életben. "


Csak nem ismerlek?Volt egy ugyanilyen osztálytársam aki ugyanilyen hülye volt,és mindenkit lenézett aki olvasott.Azt mondta hogy felesleges,az életben erre úgy se lesz szükség...Szakmunkás lett.Hát neki biztos nincs szüksége tudnia mi az az adenin ,de hozzá se tud szólni egy ilyen vitához.Mint ahogy te sem.


A delfines dolgon meg besírtam.Te csak minket szórakoztatsz hogy ilyen hülye vagy,vagy tényleg ilyen hülye vagy?

2013. máj. 20. 14:31
 108/110 anonim ***** válasza:
79%

+2, 55%-os!


Mivel egy taknyos húsz éves vagyok, aki a tudósokra hallgat tudományos kérdésekben, nem pedig a Chilei Vasutak kalauzaira, vesztenivalóm már nincs.


Tehát az összefoglaló kritikám az arrogáns személyed irányába:


-Beköszönsz ilyen kedvesen-gúnyosan, hogy "Hú, de okosok vagytok!" (ezután még mi vagyunka bunkók, no comment)

-Teszel természettudományos megállapításokat, amik 70%-a általános iskolás biológia/kémia/fizika tudással cáfolható

-Mikor a TÁRGYI TÉVEDÉSEIDRE rávilágít valaki:

1.) elkezdesz személyeskedni ("nem csodálom, hogy nem érted, logika kell hozzá" és egyéb kedves megállapítások, amikkel te jöttél elő először)

2.) kétségbe vonod a tudósok állításait, SZÁNDÉKOSAN egybemosva a bizonyított tényeket a tévesnek bizonyult (sosem bizonyított) elméletekkel

-Amikor megkapod a viszontválaszt, fel vagy háborodva, hogy veled személyeskednek ezen a fórumon (amilyen az adj'Isten, olyan a fogadj Isten).

-Újabb természettudományos képtelenségeket állapítasz meg, amikkel már nem is a saját elméletedet akarod alátámasztani, hanem a tudósok szavahihetőségét megkérdőjelezni. Eközben persze újabb baklövéseket követsz el ("Ötszáz nem? Kettőről hallottam")

-Az ember még mindig cáfolja a hülyeségeidet, egyre kevesebb türelemmel

-Nálad végleg elszakad a cérna.

1.)Elhordod az egész természettudományt egy nagy szemétnek (olyan jelentéktelen dolgokat adott a világnak, mint gyógyszerek, űrhajózás, vagy az internet, amit te is használsz, hogy szidhasd őket...), hogy a tudósok, mind hülyék, több száz év tudásanyagát "képtelen elméletnek" bélyegzed.

2.)Közlöd, hogy nem vagy hajlandó utánanézni a "sok kitalált elméletnek" (dinoszauruszok, fekete lyukak) így az elvi lehetőségét is elveszed, hogy értelmesen vitázzunka kérdésről

3.)Miután te kezdted az egész személyeskedést, felhánytorgatod NEKEM, hogy milyen agresszív vagyok, hogy sajnálod a kollégáimat és hogy mennyire képtelen vagyok emberekkel kommunikálni

4.)Ezek után gyáván katapultász, hogy "Nem is olvastam tovább a kommented és fel is adtam, hogy veled (sic!) tovább vitázzak..."


Most meg lapítasz majd gondolom, mint szar a gazban, bele se olvasol többet a kérdés alá, vagy ha igen, akkor sem reagálsz semmit


Hát lehet, hogy taknyos vagyok, de valahogy nem szégyellem magam.

2013. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/110 Robert Thorne válasza:
Honnan veszed, hogy Isten bármit is irányít, honnan veszed, hogy létezik? Csak mert egy állítólagos szent könyvben -Biblia- le volt mindez írva? Ha azt írták volna, hogy az embernek 3 feje van, elhitted volna? Ha ennyire ostobák az emberek, valószínüleg igen. Ez csak egy hit. Csak hiszel benne, nem tapasztaltad meg. A természet saját magát irányítja (60%-ban).
2013. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező Isten "levenné a kezét a világról" ezt inkább képletesen lehetséges értelmezni.


De sajnos az megtörténhet hogy az életet teremtő, egyik isteni Energia amely ma fölénk borul védőn, és visszasugárzása éltető, egy nagyobb katasztrófa miatt visszahúzódna a föld belsejébe mind addig amíg nem tisztulna ki a teljes légkör és amíg az ózon nem javítaná ki önmagát valamennyire. Ettől viszont a szárazföldi élet elpusztulna, mint valamikor is elpusztult minden olyan élet amely nem fért bele a felszínhez szorult egyetlen fennmaradt, vékony életet adó energia sávba. ezért maradtak meg egyes 20 kg körüli nagyságú életek régen is mert, ezek fértek be a barlangok védelme alá.


A magnetoszféra nélkül kitörne a kannibalizmus, az abszolút elmebaj.

2014. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!